Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, _ramus_ написа:

ти да не би да взимаш това насериозно.

Да, т.е. за мен е очевидно, че просветления аспект на гнева е като огледало, но това не е нещо, което има смисъл да обяснявам концептуално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, mamarmela написа:

е да го освирквам от публиката и замервам с домати и яйца.

ма как стана "публика" бе папагалчо? Нали не четеше? Скица. Домати и яйца - завеси некви бяха... Сигурен ли си кой е публика, кой е маймунката? Всъщност що ли питам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, mamarmela написа:

Аз имам няколко въпроса към теб, относно текста и практиката, което е точно тук мястото за това. Ама как да те питам, като този ще се издрайфа пак отгоре. Така че единственото което остава, е да го освирквам от публиката и замервам с домати и яйца. Хахах :super:

Точно това е, което не бива да правим. Никога и никъде учителите, които имамаме за пример като Марпа, Мила и Гампопа не са постъпвали така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dagpo19 написа:

просветления аспект на гнева е като огледало, но това не е нещо, което има смисъл да обяснявам концептуално.

идеализъм е когато се очаква някакви концепции да сработват и да са адекватни, без да са налице базови условия и обстоятелства. Поне според мен.

също така - според мен, означава и, че концептуално можеш да обясняваш, но до практическата реализация... има много друго, освен концепция и обяснения.

Означава също - че това е концепция, която е научена и възприета. Но когато е била извеждана тя е включвала и основания, условия и обстоятелства - съвсем практически, според които после е изведена като принципна и концептуална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, dagpo19 написа:

Да, т.е. за мен е очевидно, че просветления аспект на гнева е като огледало, но това не е нещо, което има смисъл да обяснявам концептуално.

Не си губи времето, няма смисъл. Нека го оставим тук да си лее глупостите, и бъде тотално офтопик. И да не може да стане въпрос въобще за каквото по принцип трябва да става въпрос тук. Той има нужда от публика, актьор е собствения си театър. 

преди 13 минути, dagpo19 написа:

Точно това е, което не бива да правим. Никога и никъде учителите, които имамаме за пример като Марпа, Мила и Гампопа не са постъпвали така.

Опа, недей така. Да даваш просветени учители за пример тик, пък камоли да става дума за сравнение. Тук сме всичко абсолютно обикновени и сме самсарични същества. Така че, реакциите са типично за такива като нас, и на наглостта се отговаря с подобаващи за Самсара реакции. Освиркване и подигравки, докато не се усети индивида и се опита да бъде по нормален. Колкото по екстремен е в наглостта и безсрамието, толкова повече освирквания , домати ,яйца и подигравки отнася. Ако не ми вярваш излез в една обикновена житейска ситуация и прави това което прави такъв като него и ще видиш каква реакция ще получи. Не съди играча, правилата на играта са такива. 

преди 13 минути, dagpo19 написа:

И въобще, не мога да питам даже нещо което тези учители преподават. Не остава място тук, от пълнежа на празния. Какво очакваш и учудваш? :no-no:

преди 14 минути, _ramus_ написа:

ма как стана "публика" бе папагалчо? Нали не четеше? Скица. Домати и яйца - завеси некви бяха... Сигурен ли си кой е публика, кой е маймунката? Всъщност що ли питам?

Ти ми цитира пост? Нали не съществувам за теб бре...!! Никога не си го правил. А , да не се обърка нещо?

Значи ли че съществувам...!!! Че имам право да съществувам, да дишам, да бъда..!!! :no-no:

преди 16 минути, dagpo19 написа:

Само един цитат от текста, който преведох и бих се радвал да обсъдим. В който много ясно се споменава, още в самото начало.

"Така че тези съзерцания не са само за разбиране чрез четене или слушане от някого, не ви помага много, ако е само знание. Но ако обмислите и помислите над него и го преживеете, този вид опит може да бъде повратна точка"

Какво според теб, трябва да означава това? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, mamarmela написа:

преди 5 минути, _ramus_ написа:

Имам симпатия и към двама ви, но се занимавате с всякакви глупости, вместо да се фокусирате себе си.

Рам, не ми пиши глупости на друго място, щото търпя глупостите, които пишеш тук, защитавам те, понеже за мен да съм коректен и лоялен е правило.

Поздрав за мен и вас: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dagpo19 написа:

Имам симпатия и към двама ви, но се занимавате с всякакви глупости, вместо да се фокусирате себе си.

Рам, не ми пиши глупости на друго място, щото търпя глупостите, които пишеш тук, защитавам те, понеже за мен да съм коректен и лоялен е правило.

Поздрав за мен и вас: 

Или това което съм цитирал, означава нещо такова. 

Screenshot_20200309_155729.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, dagpo19 написа:

щото търпя глупостите, които пишеш тук, защитавам те

Весело е... Ок, точно в другото място написах идеята за "спазването на правилата и принципите".

нямам нужда от защитаване. за мен нищо от написаното няма стойност на война, дори битка. Нямам нужда и от защита и няма какво да се защитава, няма и от кого. Така, че няма нужда от правила, както няма и нужда да търпиш нищо. Съвсем нищо.

Включването ти днес е странно. Участието ти, с думичките  - също. Някакви идеи имаш, за нещо си... но няма как да очакваш че идеите са нещо повече от идеи и представи, от концепции някакви. По-нагоре вече предложих примерчета и ти ги подаваш така. Виждаш помирения, уважения, някакви мъдрости, заради някакви концепции. Някакво защитаване, търпения... Е, аз не ги виждам тия, и не правя от това проблем, нито изисквам нещо, нито го защитавам, нито се налага някой "да го търпя"  .

Форумът за мен е територия за упражнение по възприятие и отражение. Не за концепции, нито за принципи, нито отношения, игри или надборвания, нападения или защити.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, dagpo19 написа:

Скеп, той има нужда от теб, не разбираш ли. Ти си единствения тук из тези форуми, който му обръща вниманието което той си мисли че заслужава. И когато го отрежеш и ти, оставя безсмислен, и започва да говори за себе си в трето лице и да е в отрицание, нищо не му трябвало, пък се напъва да го одобрят. 

Да вземе да порасне викам аз. :lol6:

За Будизъм или нещо такова , ще стане ли въпрос или тук пак само с него ще се занимаваме?

Не че тази тема въобще е създадена за да се говори за будизъм или нещо подобно. Тя беше създадена за да може ония другия , да си пише неговите глупости и докладва постове и участници които не му допадат, а  и защото каза че няма да пише в другата тема. А то какво се оказа накрая, че ние не сме разбрали, че той е казал не че няма да пише повече изобщо, не сме разбрали че нямало да пише тук повече. А иначе в другата където по принцип не пишел повече, ще пише. Аха, това ако не върха на дебилизма, здраве му кажи. Аз от кога ви говоря, че става въпрос за много сериозно разстроени личности. ма никой не и вярва. Хахах :lol6:

преди 15 минути, _ramus_ написа:

Весело е... Ок, точно в другото място написах идеята за "спазването на правилата и принципите".

нямам нужда от защитаване. за мен нищо от написаното няма стойност на война, дори битка. Нямам нужда и от защита и няма какво да се защитава, няма и от кого. Така, че няма нужда от правила, както няма и нужда да търпиш нищо. Съвсем нищо.

Включването ти днес е странно. Участието ти, с думичките  - също. Някакви идеи имаш, за нещо си... но няма как да очакваш че идеите са нещо повече от идеи и представи, от концепции някакви. По-нагоре вече предложих примерчета и ти ги подаваш така. Виждаш помирения, уважения, някакви мъдрости, заради някакви концепции. Някакво защитаване, търпения... Е, аз не ги виждам тия, и не правя от това проблем, нито изисквам нещо, нито го защитавам, нито се налага някой "да го търпя"  .

Форумът за мен е територия за упражнение по възприятие и отражение. Не за концепции, нито за принципи, нито отношения, игри или надборвания, нападения или защити.

Арее млъквай е празен, изпразнен...!!! Прогони и изгони всеки който малко тук има някакъв смисъл....!!! :angry:

"С това се стига до последния гуру, наречен Ultimate Spear of Reality - „Какво е“. След като се осъществи определена реализация, започвате да осъзнавате, че просветлението не е нещо, което аз искам да постигна. Самсара не е страх. Всичко е само част от объркване или привързаност. Самсара не е за изоставяне, а Нирвана не за придобиване."

Каква красота е този текст, жалко че няма с кой да се обсъди. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, mamarmela написа:

Понякога наистина ти се чудя, ти наистина ли си толкова наивен или само на такъв се правиш?

Известно време и аз се чудих същото - предполагам, че поведението на Скепса в случая е продиктувано от някакви будистки правила, обети или нещо такова, но по всичко изглежда, че ги е разбрал и прилага погрешно. Както виждам само за последния час- два драмуса пак е цъфнал с неговите измишльотини, къде ги е зобал от щанда за по левче толкова старателно,, та е стигнал до степен да си повярва, че е научил нещо стойностно - пък де факто, туй дето е научил не влиза в графата, дори на популярната наука, за което можеш да се убедиш, ако отвориш линковете към уики, които сам е предоставил с надеждата, че са в подкрепа на неговите твърдения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, mamarmela написа:

По-онзи ден беш много специален ден (Чьокор Дучен, когато ефектът от всяко действие се мултиплицира 10 млн пъти), а още по-онзи ден беш ден на реализацията на Миларепа. Не че това ви интересува, но това е мантрата,която създава връзка с Мила Шераб Дордже: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, insec написа:

Известно време и аз се чудих същото - предполагам, че поведението на Скепса в случая е продиктувано от някакви будистки правила, обети или нещо такова, но по всичко изглежда, че ги е разбрал и прилага погрешно. Както виждам само за последния час- два драмуса пак е цъфнал с неговите измишльотини, къде ги е зобал от щанда за по левче толкова старателно,, та е стигнал до степен да си повярва, че е научил нещо стойностно - пък де факто, туй дето е научил не влиза в графата, дори на популярната наука, за което можеш да се убедиш, ако отвориш линковете към уики, които сам е предоставил с надеждата, че са в подкрепа на неговите твърдения.

Нищо ново под слънцето, ти не знам дали знаеш но това не е от сега. Още преди над 10 г се създаваха групи, без участието на Рамус. Просто никой още тогава не можеше да го понася. А скеп е просто прекалено добър и добронамерен, до степен наивен понякога. Но реалността е много сурова и там няма място за наивност, а трябва драстични мерки. особено когато всичко вече е в такава болна крайност, както пи Ремуса. 

преди 5 минути, dagpo19 написа:

По-онзи ден беш много специален ден (Чьокор Дучен, когато ефектът от всяко действие се мултиплицира 10 млн пъти), а още по-онзи ден беш ден на реализацията на Миларепа. Не че това ви интересува, но това е мантрата,която създава връзка с Мила Шераб Дордже: 

Скепс ти мантруваш ли ежедневно? Какъв е ефекта от мантрите и мантруването ежедневно? Ако можеш да споделиш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, insec написа:

Известно време и аз се чудих същото - предполагам, че поведението на Скепса в случая е продиктувано от някакви будистки правила, обети или нещо такова, но по всичко изглежда, че ги е разбрал и прилага погрешно. 

Възможно е да не разбирам обета на бодхисатва праивилно. Допускам, че е така и по-точно знам, че е така. 

Това го пиша съвсем сериозно.

Но и не съм наивен, нито съм дете. Имам много повече опит от повечето, които пишат тук, но... 

ОК. Да са се занимаваме с един потребител е безмислено. Вие му обръщате внимание. Аз гозащитавам понякога, но ако не му обръщате внимание, то няма да има проблем.

Не реагирайте на постовете му. Let it go е това, което ви препоръчвам да правите от самото начало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е моята мала, сам съм си я направил и ми я освети будистки учител. 

IMG_20200310_211313.jpg

Възможно е да не разбирам обета на бодхисатва праивилно. Допускам, че е така и по-точно знам, че е така. 

Това го пиша съвсем сериозно.

Но и не съм наивен, нито съм дете. Имам много повече опит от повечето, които пишат тук, но... 

ОК. Да са се занимаваме с един потребител е безмислено. Вие му обръщате внимание. Аз гозащитавам понякога, но ако не му обръщате внимание, то няма да има проблем.

Не реагирайте на постовете му. Let it go е това, което ви препоръчвам да правите от самото начало.

Нека говорим по темата, винаги става така. Измества се фокуса върху него, и всичко се размазва. Нека поне някаква полза има от всичко тук. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, mamarmela написа:

Това е моята мала, сам съм си я направил и ми я освети будистки учител. 

IMG_20200310_211313.jpg

Яко... Супер, Материалът какъв е? !08 зърна, нали? Кой ти я освети, както казваш? Инак, анистина е супер, Това е като мала за заитници във Ваджраяна. Черна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dagpo19 написа:

Яко... Супер, Материалът какъв е? !08 зърна, нали? Кой ти я освети, както казваш? Инак, анистина е супер, Това е като мала за заитници във Ваджраяна. Черна.

Да 108 са, освен Учител тук в Бг и с който бях в Индия и живях с него 6 месеца, и други Ваджра учители в Индия ми я осветиха. Не знам дали съм споделял но съм живял в  един център за медитация и будизъм в северна Индия ,в подножието на Хималайте. Химатчал Прадеш на около 3 хиляди метра надморска височина. 

Аз какъв мислиш че съм, протектор. Само че гневен. Хахах ;)

Материал е дърво, а кордата е рибарски капрон напоен с восък. Няма късане и гниене, напрактика вечна. Аз съм правил много мали, на почти всеки в сангата тогава. Но само на хората които съм преценил че заслужават. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, mamarmela написа:

Аз какъв мислиш че съм, протектор. Само че гневен.

Обаче, то трябва да станеш просветлен протектор, а не светски. Светските протектори са много полезни, но и създават много проблеми. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче, то трябва да станеш просветлен протектор, а не светски. Светските протектори са много полезни, но и създават много проблеми. 

Знам, аз съм проблем голям. Но в случая тук в Бг а и в Самсара, има нужда от светски протектори. Оставям на другите, такива като теб да са просветени протектори. Аз ще ги пазя, за да са на спокойствие и да могат да вършат тяхната задача. Аз върша моята, с методите типични за това и такъв. Правя такава огромна саможертва, жертвам себе си, целия, в името на вас просветените. Но само на истинските, а не на самозванците и който ползват Дхарма за собствени облаги и слава. Тогава се гневя най много.  Хахах. Хубава приказка става от това, ама някак имам чувството, че е точно така. :super:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, mamarmela написа:

Аз върша моята, с методите типични за това и такъв.

😂. Много хубавите приказки, с чувствата им... Ма направо са 'точно така'... точно това и такъв... Сценката тоя път я биваше. Липсва задното салто и поклонът, за да викне публиката и да почне с яйцата и доматите. Щото в сценката си протектор де... Малииии - това направо "имам чувството че е точно така"... Това беше куула за вечерта, но без задното салто някак... остава незавършено, макар че будисткия елемент е налице, мантрата остана неповторена, за сметка на броеницата. 

Будизъм... мдааа... Кой ще пази от протекторите, само се чудя. Няма ли някакви протектори от тях?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _ramus_ написа:

😂. Много хубавите приказки, с чувствата им... Ма направо са 'точно така'... точно това и такъв... Сценката тоя път я биваше. Липсва задното салто и поклонът, за да викне публиката и да почне с яйцата и доматите. Щото в сценката си протектор де... Малииии - това направо "имам чувството че е точно така"... Това беше куула за вечерта, но без задното салто някак... остава незавършено, макар че будисткия елемент е налице, мантрата остана неповторена, за сметка на броеницата. 

Будизъм... мдааа... Кой ще пази от протекторите, само се чудя. Няма ли някакви протектори от тях?

Това е шега ве, бохо. Хахах

Нали те наритаха и днес, айде отивай да ближеш рани. 

И това не е броеница, а се казва "мала". Майсторе. Колко си постен само. :angry::lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dagpo19 написа:

....

Аз няма как да знам, еле още повече обет на бодхисатва, за който съвсем нищо не знам - само споделям какво наблюдавам: хората се обръщат към теб с разни въпроси, защото така или инак ти си единствения от тук присъстващите, който и да не е "от кухнята" все е поне някъде из коридорите на будизма, па ако ще и килера да е, рамус се слага да отговаря, ти го подкрепяш и накрая казваш "не му обръщайте внимание". И понеже е по- лесно да се види гредата в чуждото око, според мен ти не обръщаш внимание (какво правиш) - или вниманието ти е заето с нещо по- належащо/ отговорно/ ангажиращо извън форума, или нещо тук напоследък доста силно те разсейва. За второто не ми се вярва, най- малкото щото си форумен ветеран (т.е. съображенията ми не са свързани, дори с будизма), а за първото - рекох да заложа на нещо позитивно т.е. да е свързано с практика някаква, конкретен обет, etc; инак не че не ми е минало през ума, че може и неприятности някакви да имаш.

Тънка работа е резонанса, деликатна - сигурно за това все се акцентира на търпението, като занаятчия поне е така: без търпение не можеш да пипаш внимателно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, insec написа:

Аз няма как да знам, еле още повече обет на бодхисатва, за който съвсем нищо не знам - само споделям какво наблюдавам: хората се обръщат към теб с разни въпроси, защото така или инак ти си единствения от тук присъстващите, който и да не е "от кухнята" все е поне някъде из коридорите на будизма, па ако ще и килера да е, рамус се слага да отговаря, ти го подкрепяш и накрая казваш "не му обръщайте внимание". И понеже е по- лесно да се види гредата в чуждото око, според мен ти не обръщаш внимание (какво правиш) - или вниманието ти е заето с нещо по- належащо/ отговорно/ ангажиращо извън форума, или нещо тук напоследък доста силно те разсейва. За второто не ми се вярва, най- малкото щото си форумен ветеран (т.е. съображенията ми не са свързани, дори с будизма), а за първото - рекох да заложа на нещо позитивно т.е. да е свързано с практика някаква, конкретен обет, etc; инак не че не ми е минало през ума, че може и неприятности някакви да имаш.

Тънка работа е резонанса, деликатна - сигурно за това все се акцентира на търпението, като занаятчия поне е така: без търпение не можеш да пипаш внимателно.

Много си прав, и имаш точно наблюдения. Скепса е разсеян, нещо извън форума го ангажира и го прави леко неадекватен относно случващото се тук. Това с Рамус е стар танц между тях, тук единствения който за Рамус има необходимите качества уж да му е на нивото, е Скепса. Ама докато преди Скепса се впускаше в разгорещени дискусии с цел да си упражнява той неговите умения, сега това е някак вече изчерпано. Това беше и логичното развитие на нещата, аз от кога го повтарям това. Единствено което стана, е да се измори, изтощен и омръзнал. Аз за това съм нареждал Скепса преди много, просто защото го виждах как прахосва Дхармата си безсмислено, на място и хора за които няма смисъл. Но сега е някак различен, уморен ли е, или му мина първоначалната еуфория от това че знае много будизъм. Установи според мен, че дори и да знае всичко това голяма промяна няма и не се случи. Аз знам къде е проблемът, и той самият го е признавал, не набляга на практиката. И по точно на медитацията, и то в най практипния и момент. Базово ежедневно практикуване и то на най "елементарната" част от практиката, една основа Шамата например. Сигурно има много други по важни неща за правене, но без това се губи фокуса и отслабва мотивацията. Това не е критика към него, ни най малко, просто мисля, че е нещо такова и си е лично мое мнение. Защото само с знание за будизъм, се става будулог или филолог, но не и практик. А а практика е най важното нещо в будизма, не сухото знание. Това не означава, че не е полезен за себе си или другите, той има много неща които може да сподели и бъде полезен. Но някак не е същия както преди, аз и за това не можах да го позная по поведението му тук. Изглеждаше ми много по "малък" от колото ми е изглеждал преди. Мислех го за поредния сух теоретик, назубрен само. Но е много по благороден от всеки тук, което е достатъчно за увеличаване. Аз най много от всеки бих го желал в перфектна форма, и положително развит, аз на такива хора не завиждам напротив. Ама Рамус го трови и му пие енергията, той е вампир, пиявица, цоца докато не умъртви жертвата си. Затова такива паразити трябва радикали драстични мерки, режи и хвърляй, без компромиси. Туморните клетки, нямат друго лечение, освен директно отстранвне. Същото се отнася и за Шунаята, също паразит, лепнат и цоца, ама той е много по елементарен, просто една бълха, и то се видя накрая. Седи увоснал в пространството, без смисъл и значение, празен отвсякъде, какъвто е и в живота. Отхвърлен и изоставен, затова е това болно желание за внимание. От такива хора няма файда, няма смисъл. Те трябва да се оставят сами да се изчерпват и изхабят и получат от собствените се неспособности. Така би направил един Арахат, а не една Бодхисатва. Това е и основната разлика в будисткото отношение към самара и неините създания. Колкото и да се изпитва състрадание към тях, трябва да се оставят да си изживяват натрупаната Карма сами, а не някой да се опитва да им я прочисти като ги учи на сила. Както знаем, на сила хубост, не става. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, mamarmela написа:

Аз най много от всеки бих го желал в перфектна форма, и положително развит, аз на такива хора не завиждам напротив. Ама Рамус го трови и му пие енергията, той е вампир, пиявица, цоца докато не умъртви жертвата си. Затова такива паразити трябва радикали драстични мерки, режи и хвърляй, без компромиси. Туморните клетки, нямат друго лечение, освен директно отстранвне.

не минава ден без смешките на светския протектор. Толкова мило, толкова наивно... седял е повечко на плажа, май.  Колега, внимавайте с това слънце, щото броеницата малко ви поднася в медитацията и се слънчасва неусетно за вас. После остават само протекторни делириуми... От друга страна е смешно, де. Просто не знаете на моменти колко се унасяте в сънища.

преди 1 час, ..Alex&Vanko. написа:

Ти беше влюбенв Шунаята. И то без да си го виждал.Как разбра,че имате еднаква карма?

Ти наивен ли си?

Айде сега ... как ще е наивен, той е протектор - плажен. Ко беше станал спасител на плажа щеше да е друго.  Влюбен е в ролите си...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, _ramus_ написа:

не минава ден без смешките на светския протектор. Толкова мило, толкова наивно... седял е повечко на плажа, май.  Колега, внимавайте с това слънце, щото броеницата малко ви поднася в медитацията и се слънчасва неусетно за вас. После остават само протекторни делириуми... От друга страна е смешно, де. Просто не знаете на моменти колко се унасяте в сънища.

Айде сега ... как ще е наивен, той е протектор - плажен. Ко беше станал спасител на плажа щеше да е друго.  Влюбен е в ролите си...

Oххх, как ме кефиш ако знаеш, направо ми пълниш душата. Великия Ремус принуден да трябва да се оправдава и да търси отмъщение за това, че са го навряли където му е мястото. Кофти ли ти е, а? Така трябва, това си заслужил. Сега се хвана за това "протектор" като удавник за сламка, там ли ще търсиш сега отмъщение, ревендж? А, бохо? Там и за това ли ще ме обиждаш? Даже и Ванко ще използваш, само и само за да можеш да пуснеш малко отрова, малко омраза, малко злоба. Само че, аз съм имун срещу твоите глупости и то отдавана, ти въобще не ми дремеш. Само ще използвам себе си, като стръв, за да се излагаш ти. Аз нямам какво да губя, а ти имаш. Целия си имидж и репутация, която е една къща от карти, и аз дърпам една само, и всичко се срутва. 

Относно плажа, бохо ти първо трябва да я докараш до там, да можеш да си февруари месец някъде където да можеш да си на плаж.  Ти това не можеш само, а да не говорим за друго. Няма нищо лошо човек да е на слънце, да се напече полезно е за имунната система, витамин Д. Няма нищо лошо, да си там и пак да си в "медитация", нещо от което ти въобще нищо не разбираш и няма как даже, да можеш да си го представиш, с твоите дизинанси от завеси. Няма нищо лошо, човек да пие един коктейл там, даже не съм ти казал че е безалкохолен или фреш, защото знам че ще хайтиш за това, нека така трябва. И най важното, не можеш да я докараш до там, да си навил на масрафа си, да си оправил всичко и единственото което ти е останало е да пиеш фрешче на плажа през февруари. И  ако само ти кажа къде е това, ще се изпуснеш веднага в гащите. Защото съм сигурен, че само на пощенски картички си чувал или виждал. 

Вчера ти го казаха и то , който трябва. Стига си писал глупости даже и на лична, никои не иска да ти ги слуша. Никой не се интересува от теб и твоите извращения. И аз докато съм тук, ти обещавам, бял ден да не видиш. Така се внася баланс на силите, абсолютно закономерно е. Ся ще го преместя от единия, в другия за теб и ще те , лет го. :lol6:

А ника ми е поздрав за теб и такива като теб, и за ония другия, също. Хахах :super::lol6:

Даже и профил снимката ми е, специално за такива като вас. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, mamarmela написа:

Установи според мен, че дори и да знае всичко това голяма промяна няма и не се случи. Аз знам къде е проблемът, и той самият го е признавал, не набляга на практиката. И по точно на медитацията, и то в най практипния и момент. Базово ежедневно практикуване и то на най "елементарната" част от практиката, една основа Шамата например. Сигурно има много други по важни неща за правене, но без това се губи фокуса и отслабва мотивацията.

Да, така ще да е. Ама не е щото има по-важни неща за правене, а защото ние немедитиращите го заразихме. Ти обаче не се отказвай - медитирай смело и самоотвержено. Медетирай заради цялата будистка санга; медитирай така, сякаш си последният медитиращ на света.

А Рамус го остави. Тук поне пише смислени неща. Ама с духовете е много зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване