Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, dagpo19 написа:

Не разбрах коментара ти.

Преднамерено лаконичен - не искам аз да съм човека, който намесва християнството в тема за будизъм, малко ли ни е объркано, че да се объркваме още. Ще дам един малък пример свързан с мен. Поради що и как от край време твърдя, че в християнството също иде реч за "прераждане", макар никъде да не е написано в прав текст - що подигравки съм отнесъл за това ми становище не е за разказване, но така се случи, че се запознах с един неконвенционален свещеник от нашето православие, вече на преклонна възраст, на който като споделих размислите си, ми откри, че в църковните среди този въпрос не е окончателно решен и към днешна дата се правят проучвания, тъй като има някои причини водещи до заключението, че в проповедите си Исус е говорил за прераждане. Сподели ми и някои издадени книги - на християнски свещеници - по темата.

И сега да те питам теб - сещаш ли се колко поласкан от самия себе си се почувствах? колко горд и признат се почувства егоиста? едвали не Бог ме погали поздравително по главичката, досущ като един "падишах" погален от папата. И как да се справя с това по дяволите - с тази самоувереност и самочувствие, които се надигат в мен.

Паралелите, които намирам м/у християнството и будизма са много, но предпочитам да не ги отстоявам - поне не тука. Това, което си написал за егото е едно и също, и в двете учения - знаеш, че Ч.Т. Ринпоче е отбелязал "след като препятствията за свързването с Бога са нашите отрицателни страни и объркване, теистичния подход също трябва да се справи с тях. Духовната гордост например е също толкова голям проблем за теистичните дисциплини, колкото и за будизма". Егото е все същото явление - как ще го определим, като какво се разглежда в една или друга школа, то справянето с его- проблемите би трябвало да води до едни и същи резултати, инак ако са различни, може и да сме се справили с нещо, но то няма да е егото. Отказвам да защитавам тезата, че именно тази превратност във възприятието ни, ни отдалечава от божествената ни природа - от буда природата. Ала не само със собствени усилия съм стигнал до нея, но и съм попадал на християнски богослови, които са я представяли, ако и да сте ги чели, но не сте го прозряли, то не вярвам, че посредством мен ще успеете - единствено ще залитнем в спорове, от които само ще губим, всички. @ badr може да отрича, колкото си иска - както и останалите - но в християнството има много повече будизъм, отколкото бихме предположили. Есенцията и на двете религии е една и съща, но ще трябва да узреем още доста, докато станем способни да я обсъждаме - намирам за по- добре, да не смесваме християнството и будизма, па макар и само на ниво неангажиращ разговор.

п.п. нека се разберем първо на коя аджеба будистка школа ще вярваме, че ми е даже комично, как често се отправят обвинения в темата към една спрямо друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badr написа:

Благодаря ти Чечи, че ни просветли.Откъде иначе щях да разбера, че

Да, това е удивително дълбоко твърдение:

преди 3 часа, by_chechi написа:

Будизмът се съсредоточава върху вътрешния свят на човека - как мисли . Външният е някъде "там" и не ни засяга пряко.

Поради тези причини , будизмът се явява като психология на древността......

Не е възможно да навляза в детайли, но накратко, то в рамките на тибетската традиция се разграничават четири философски школи - ваибхашика, саутантрика, йогачаря/читтаматра и мадхямака. Първите две школи приемат съществуването на атомарни материални частици, както и на атомарни моменти на съзнанието, т.е. минал, настоящ и бъдещ момент на съзнанието. Третата школа утвърждава съществуването на съзнанието като такова, казано най-опростено. Т.е. тя разглежда потока на ума като крайна реалност. Четвъртата, която е мадямика, отива отвъд четирите възможности, т.е. съществуване, несъществуване, съчетанието и отричането им. Това е прекалено сложно да го обсъждаме тук, а и смисъл няма.

Това го написах, за да посоча, че твърдението, че за будистите светът няма онтологична стойност е неточно. Но за целите на дистинкцията между теистичния христянски възглед и този на будизма, то такова твърдение е полезно донякъде.

преди 43 минути, sound написа:

. Поради що и как от край време твърдя, че в християнството също иде реч за "прераждане", макар никъде да не е написано в прав текст

Да. Схващаш ли проблема? Христянската църква на своите събори е отрекла прераждането и карма. Няма да обяснявам защо. Но тези неща са отхвърлени категорично. Тогава какво търсите в такиъв тип учения? Истина? Good luck!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, badr написа:

Благодаря ти Чечи, че ни просветли.Откъде иначе щях да разбера, че

Няма от къде другаде ! :lol6:

....защото не си чел 10-те Божи заповеди ! А и да си ги чел - нищо не си разбрал ! :nono:

Къде видя там "мисля" ? Има само "правя" - Бог така каза ! ....

Ха си посмял да не изпълниш (по-точно - да те хванат ! :)) - чака те цяла вечност в Ада ! :lol6:

В крайна сметка всичко се върти около това да не те хванат....то трябва и да могат , де ! Исторически примери няма да давам - множество са добре известни ! Като започнеш от Кръстоносните войни , че до ден днешен чак до Америките - още не са свършили ! И всички се кръстят , и кръстове целуват , и божието име споменават.....Правят ! :lol6:

В будизма пък , още само малко да помислиш (както трябва - задължително !) , пращат те да тихичко да умираш , мислейки си че не мислиш (нирвана) , и да чакаш прераждане - на пумпал от прераждания ставаш ! :lol6:

Е , от малък най-мразя на опашка да чакам - все мен на магазина пращаха да чакам . Я за зелен хайвер , я за кори от банани ....:lol6:

Да ! И за Комунизъм съм чакал , но това е друга тема .:nono:

.......Смятай , че имам комплекси от чакане ! :lol6:(това по поста ти)

...................................

Скепсиса - какво пък ? Той самият няма отговори на въпроси , които имат такива . Но да не ги разбира и приема . Всеки има право да се прави на интересен и велик с каквото и колкото може . Ами и аз също - естествено ! :nono:

Друг е въпросът кой , колко и пред кого успява ! (това без отношение към темата , нито пък специално към личността)

..................................

Хей ! Чакам за ЕСЕ-то ! Темата : " Щастие и Успех в живота " по виц зададено ! Централна тема е в будизма ! ...........Ъъъъх ! Пак безнадеждно чакане ! :lol6:

Искате ли го от мен - кратичко ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, by_chechi написа:

Искате ли го от мен - кратичко ? 

Въх... защо не чета никъде "хайде, хайде, хайде!!! Моля те - просветли нас нисшите невежи души"... :) Вий сърце, душа и мозък нямате бе - закъде сте без поученията на Стефан?

--------------

някъде в друга тема, една форумна провидка на висшата духовна истина се изцепи, че "ролята на клоуна" сред форума била сложна и рядко се намирало за нея някой. Бла-бла...

Както, обаче се вижда ролята на клоун е важна за доста хора и периодично като ги подпрат карастанчовите отвътре - и напират за нея, с все сили. Тежки са нощите самотни и понякога алкохола не е достатъчен да "осмисли" философски битието.

Понякога се получават и смешни случаи, но този е по-скоро тъжен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎22‎.‎6‎.‎2019‎ г. в 12:03, Текила сънрайз написа:

Не, няма такава възможност. Една от характеристиките на егото е, че се привързва към всичко и иска да се "среща" отново с него. А и защо да не иска да се преражда?

Имам предвид, че е възможно егото да не желае повече да се преражда на Земята, а не по принцип, че не желае да съществува и преражда.

Аз познавам много такива хора и според мен е въпрос на избор, дали ще се преродиш на Земята или на друга планета и сфера на живот.

Оглеждайки се какво се случва наоколо ми се струва, че изискването да се просветлиш за да не се преродиш в Самсара не е актуално, понеже просветлението е мисия невъзможна.

Необходимо е само желание и чисти помисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, _ramus_ написа:

Въх... защо не чета никъде "хайде, хайде, хайде!!! Моля те - просветли нас нисшите невежи души"... :) Вий сърце, душа и мозък нямате бе - закъде сте без поученията на Стефан?

--------------

някъде в друга тема, една форумна провидка на висшата духовна истина се изцепи, че "ролята на клоуна" сред форума била сложна и рядко се намирало за нея някой. Бла-бла...

Както, обаче се вижда ролята на клоун е важна за доста хора и периодично като ги подпрат карастанчовите отвътре - и напират за нея, с все сили. Тежки са нощите самотни и понякога алкохола не е достатъчен да "осмисли" философски битието.

Понякога се получават и смешни случаи, но този е по-скоро тъжен...

Това , че го приемаш лично , поне на мен ми говори , че се съмняваш в собствените си възможности . :nono:

Имаш основателни съмнения ! :lol6:

Хей ! Напиши едно ЕСЕ , по посочената тема и зададения материал ! Будистко е ! :nono:

Вижда се , че настояваш колко много те бива...... !

......Или си само търкулнала се празна тенджера - като повечето тук ! Е , по-голяма , де ! Даже много по-голяма.... :lol6:

Въййй ! Току що получих просветление - мерите си диаметрите ! Кой ще го извади по-голям..... :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Сидхартха написа:

Имам предвид, че е възможно егото да не желае повече да се преражда на Земята, а не по принцип, че не желае да съществува и преражда.

Аз познавам много такива хора и според мен е въпрос на избор, дали ще се преродиш на Земята или на друга планета и сфера на живот.

Оглеждайки се какво се случва наоколо ми се струва, че изискването да се просветлиш за да не се преродиш в Самсара не е актуално, понеже просветлението е мисия невъзможна.

Необходимо е само желание и чисти помисли.

Всичко е въпрос на избор и възможности. Ако имам достатъчно пари, мога да искам да отида на екскурзия до Ню Йорк и съответно да отида. Мога и да не искам и да не отида. Ако нямам пари (както и останалите условия естествено) и да искам и да не искам е все едно. С прераждането трябва да е нещо подобно - ако човек е водил "праведен" живот и иска да се прероди на по-хубаво място, вероятно ще успее. Виж, ако например е извършил някое от отвратителните престъпления, няма особено значение какво иска или не иска.

Абсолютно съм съгласен с теб за желанието и чистите помисли.

Просветлението си е съвсем възможно, но никой не твърди, че е лесно. Това при условие, че човек като мен има пълно доверие на Буда. Ако няма, то, разбира се, сигурно не вярва и в просветлението - знам ли?

Не съм чувал просветлението да е достатъчно, за да не се преродиш в самсара. Кой го твърди и къде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, by_chechi написа:

поне на мен ми говори

Кой ти говори... Тва е основен въпрос - на някой си нещо му говори. Сериозен казус, за доста хора из Калдата. "Просветленията" - също са част от мизансцена на палячовците... До един, всички те са говорители на мъдрости...

Ролята на 'специалния' на особения, дето винаги "нещо особено му е дадено", дето има особена мисия, особен живот, особени мисли, дето е особено мъдър, задължително с елементи на "висша намеса"... винаги всичко трябва да му е особено. Извън сценария е посредствен та дрънка, но сценария е най-важното.

На доста хора... "нещо им говори" - на един бог, на друг ДНК-то, на трети - възгледите, на четвърти - прочита... - само и само да се оправдае някак си сценария че 'са особени', специални... и са с мисия. Понеже социалния театър не харесва ролята на "егоиста" и тя е обявена за негативна, повторяемия елемент в палячовския сценарий е как "Специалния" има мисия, която той се раздава по отношение на "другите". Или - заради доброто, свободата, правдата, истината, заради знанието и знаЕнето...

Как един не се заслуша в тишина, с идеята да остане в нея, а винаги в това дето "говори"?

Няма друго "говорене" освен в собствената глава - и говоренето напира да не спира. Щото спре ли - ще настане дизастера. Затова е напъна към бълбукане - може и глупости да са, но... да върви някак... че напъва отвътре.

==================

Някак си, прелиствайки бълбуканията по темата за някакъв си "будизъм", дето е "според всеки негов дистанционен интерпретатор", се намират сума проблеми и несходства. Чудна е битката за осъвместяването на толкова различните положения между будизъм и християнство, но "шоу маст гоу он".

Но има друг елемент, толкова еднакъв за всички вярващи - без значение какви са, откъде са, как са и в какво са вярващи - това че задължително се поемат няколко предварителни хапчета на основни постулати. И после - само се надграждат и доизкусуряват. Основните верски постулати задължително си приличат и това е най-общите елементи сред всеки тип религия. 

същото са и основните близости на всички религиозни дейци по света, с лозунга - вярващи от всички страни, посоки и вери - винаги сме си приличали, а сме различни само в онова дето вярваме. Но сме еднакви в това че "вярваме" в истината, правилното. Тече и лека надпревара - коя религия какво обещава и в коя има повече далаверка да си верваш.

Приликите са още и по напъните за имитация на философстване на тема - защо е правилно това дето го вярвам, защо ми върши работа и защо ми е толкова важно. Направо е карта на "това, дето всеки му е напукана черупчицата". Също така е и отговор на казуса - защо ми е толкова важно да бълбукам със себеподобни относно вЕрването...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Текила сънрайз написа:

Не съм чувал просветлението да е достатъчно, за да не се преродиш в самсара. Кой го твърди и къде?

Не мога да кажа къде точно го пише, но от четената от мен будистка литература в мен е останало това убеждение, че просветлението е условието да се освободиш от самсара.

Относно просветлението скоро четох, че в тези и следващите времена, единственият човек, който ще постигне просветление е Майтрея Буда - за другите това е невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _ramus_ написа:

..........

Бездарник , неспособен едно есе да напише като за 8-ми клас ! :lol6:

...седнал акъли да раздава . О те , и останалите .... дърдорковци !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, by_chechi написа:

дърдорковци

да не не би да настояваш че ти си практик?  :) И каква точно ти е... "практиката" - докато си на нощна смяна за запълване на времето с поредните форумни изцепки... 

Стефанеееее - изчаткваш човеко! Но и типичната ти зодийна арогантност и гордост не помагат когато човек изтрещи. В случая е само израз на безпомощност. Щото подобни глупости никой не е сътворявал в темата досега, както ти. И това не е единствената тема, в която си пълен невежа, но много напираш да се поставиш сред прожекторите... И като няма друго с какво - и пак диамата, пак сценария със знаенето и незнаенето... Иначе кой да те забележи?... До втръсване едни и същи повторения, с баналния вече болд, подчертаване, дори и емотиконите се повтарят по напълно еднообразна схема. И настояването как никой не разбира великия мъдрец... който просто се раздава за да научи невежите.

Няма такъв форум, в който алтруизма да е поставен като "задължително" лично постижение. Един от друг всички артисти настояват колко се себераздават... за сметка на вече победеното им его...  :) Това се явява сериозен общ момент на който продължават изцепките на мнозина. Толкова проникновени познавачи и смели воини срещу егото... не мога да разбера защо публиката не гърми в овации...

Умението човек да забележи къде върви театъра му и къде не става, вероятно не е лесна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Текила сънрайз написа:

Буда го твърди в Третата благородна истина.

В махаяна традицията (сутра и ваджраяна) се казва, че бодхисатвите се прераждат, но не щото имат карма да се преродят, а понеже са отправили пожелание да помогнат на другите. Напр., ако прочетеш Бодичаряаватара на Шантидева, ще разбереш какво казвам.

преди 3 часа, Сидхартха написа:

Относно просветлението скоро четох, че в тези и следващите времена, единственият човек, който ще постигне просветление е Майтрея Буда - за другите това е невъзможно.

Това се твърди от Тхеравада и не е вярно, т.е. вярно е в определен контекст. Счита се, че Майтрея ще бъде следващия буда, който ще завърти колелото на дарма, т.е. ще преподава открито тези учения в нашето измерение. Това не означава, че никой друг не може да постигне просветление. Примери колкото щеш.

И т.н.

Моля, ако ще коментирате в темата, то си направете труда да прочетете поне основните неща, които ги има и в УИКИ, за да не пишете безмислици. УИКИ не е източник на точна информация, но поне ще ви ориентира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Сидхартха написа:

Не мога да кажа къде точно го пише, но от четената от мен будистка литература в мен е останало това убеждение, че просветлението е условието да се освободиш от самсара.

Нека все пак правим разлика между просветлението и буда. Просветлени са били някои от учениците на Буда Шакямуни (или пък всички?), просветлени са били патриарсите на Чан и т.н. Просветлението е седмият етап на практиката, а буда е петдесет и вторият етап. Както виждаш пътят е доста дълъг.

Иначе си абсолютно прав, че следващият буда ще бъде Майтрея Буда. С други думи, ако междувременно някой претендира, че е буда, то очевидно лъже. 

преди 26 минути, dagpo19 написа:

Буда го твърди в Третата благородна истина.

В махаяна традицията (сутра и ваджраяна) се казва, че бодхисатвите се прераждат, но не щото имат карма да се преродят, а понеже са отправили пожелание да помогнат на другите. Напр., ако прочетеш Бодичаряаватара на Шантидева, ще разбереш какво казвам.

Може би ти трябва да се информираш малко по-добре?

Третата благородна истина е за прекратяване на страданието и там не се говори за просветление. Любопитно защо говориш за сутри и после ме пращаш да чета Шантидева?

Всъщност зависи от нивото на бодхисатвата дали може да спре да се преражда или не, но това е много след просветлението, което, както посочих по-горе, е седмият етап на практиката - там все още не си дори на първото бхуми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Текила сънрайз написа:

Просветлението е седмият етап на практиката, а буда е петдесет и вторият етап.

Какво рече?

В махаяна има пет достижения и десет етапа или бхуми, през които минава всеки бодисатва. Във ваджраяна има малко по-различно обяснение, но напр. Гампопа посочва какво е съответствието между десетте етапа и четирите постижения в махамудра. Те са аналогични на описаните в семде.

Аз разбирам, че нищо от написаното горе не разбираш. Но дали ти разбираш, че нищо не разбираш, а пишеш глупости?

Защо? Това какво ти дава?

преди 35 минути, Текила сънрайз написа:

Третата благородна истина е за прекратяване на страданието и там не се говори за просветление.

Това е напълно безумно твърдение.

преди 38 минути, Текила сънрайз написа:

Всъщност зависи от нивото на бодхисатвата дали може да спре да се преражда или не, но това е много след просветлението, което, както посочих по-горе, е седмият етап на практиката - там все още не си дори на първото бхуми.

Поредната безмислица.

Човек, ползвай един профил, щото това не е психиатрична клиника. Тук не може да се лекуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dagpo19 написа:

Тук не може да се лекуваш.

не може, но и кой го стреми?

От друга страна - сред форума не се търси лечение, а изживяване на всеки своята си мания. В това отношение се справят чудесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, dagpo19 написа:

Аз разбирам, че нищо от написаното горе не разбираш. Но дали ти разбираш, че нищо не разбираш, а пишеш глупости?

Защо? Това какво ти дава?

Това е напълно безумно твърдение.

Поредната безмислица.

Човек, ползвай един профил, щото това не е психиатрична клиника. Тук не може да се лекуваш.

То не знам кой има нужда от психиатрична помощ при тези нервни изблици. Че обиди, че клевети. И защо? Само защото съм си позволил да не се съглася с Вашето мнение, колега.

А нали беше важно човек да не си въобразява, че разбира или това се отнася само за другите, но не и за теб?

преди 1 час, _ramus_ написа:

От друга страна - сред форума не се търси лечение, а изживяване на всеки своята си мания. В това отношение се справят чудесно.

Не е лъжа, но има една малка граматична грешка. Явно по невнимание си написал "се справят чудесно" вместо "се справяме чудесно".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, _ramus_ написа:

да не не би да настояваш че ти си практик?  :) И каква точно ти е... "практиката" - докато си на нощна смяна за запълване на времето с поредните форумни изцепки... 

Рамусееееее - изчаткваш човеко! Но и типичната ти зодийна арогантност и гордост не помагат когато човек изтрещи. В случая е само израз на безпомощност. Щото подобни глупости никой не е сътворявал в темата досега, както ти. И това не е единствената тема, в която си пълен невежа, но много напираш да се поставиш сред прожекторите... И като няма друго с какво - и пак диамата, пак сценария със знаенето и незнаенето... Иначе кой да те забележи?... До втръсване едни и същи повторения, с баналния вече болд, подчертаване, дори и емотиконите се повтарят по напълно еднообразна схема. И настояването как никой не разбира великия мъдрец... който просто се раздава за да научи невежите.

Няма такъв форум, в който алтруизма да е поставен като "задължително" лично постижение. Един от друг всички артисти настояват колко се себераздават... за сметка на вече победеното им его...  :) Това се явява сериозен общ момент на който продължават изцепките на мнозина. Толкова проникновени познавачи и смели воини срещу егото... не мога да разбера защо публиката не гърми в овации...

Умението човек да забележи къде върви театъра му и къде не става, вероятно не е лесна работа.

Е и е ? И сега каза нещо или пръдна ? :lol6:

Дали сващаш колко си нелеп ? Те и другите тук същите....

.........Едно ЕСЕ като за 8-ми клас не можеш на напишеш. Хабер нямаш що е то Есе ли ? Ами на ::lol6:

https://postvai.com/copywriting/kak-se-pishe-ese.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Сидхартха написа:

Но не забравяй, че основна характеристика на самсара е променливостта. Условията са тежки. Невежеството е огромно. Но това са все неща, които могат и ще се променят. И преди е имало подобни периоди. Ще ги има и за в бъдеще. Така че случващото се не е нещо необичайно. 

Усилията които всеки полага за собственото си освобождение, а след определен момент и за освобождението на всички хора от самсара, не бива да се влияят от условията. Здравата връзка с Буда, Дхарма и Сангха създават устойчивост, а противодействието от страна на обкръжаващата среда води до нарастване на силата. Пътят е дълъг и за извървяването му са нужни устойчивост и сила. С напредването по пътя, живота на всеки пътник се изпълва с нови изживявания, непознати преди това. Пътникът се научава да вижда все по-надалеч, погледът се разширява и задълбочава. 

Нека да не гледаме на освобождението от самсара като на неприятно задължение, защото то не е такова. Има леки и приятни моменти, има и тежки. Само преминавайки през всички тях можем да съберем опит и разбиране. Само със сухо познаване на теорията не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, dagpo19 написа:

И това го казва човек претендиращ, че е будист!

Наблюденията ми са, че белият човек /западняка/ ще сложи последният пирон в ковчега на будисткото учение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Сидхартха написа:

И това го казва човек претендиращ, че е будист!

Не мога да насърчавам писането на глупости за будизма. Не считам, че трябва да проявявам фалшива любезност към някой, който твърди такива неща, каквито твърди колегата в тази тема. Неща, които са в пълно противоречие с всичко, което е преподавал Буда. Преди всичко, това е вредно за него. Съчувственото действие е свързано с нетолерантност към възгледи и поведение, което носи страдание. Това е накратко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, dagpo19 написа:

Не мога да насърчавам писането на глупости за будизма. Не считам, че трябва да проявявам фалшива любезност към някой, който твърди такива неща, каквито твърди колегата в тази тема. Неща, които са в пълно противоречие с всичко, което е преподавал Буда. Преди всичко, това е вредно за него. Съчувственото действие е свързано с нетолерантност към възгледи и поведение, което носи страдание. Това е накратко.

Според мен, да насърчава, да води и прави забележки относно едно учение е приоритет на просветлен учител. Само той може да прецени, кое е полезно и кое не за даден човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.