Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 5 минути, witness написа:

Лоджонг не препоръчва обсъждането (при това май беше обмислянето, насаме със себе си) на слабостите на другите, а точно обратното. Още повече публично. Може пък натрапчивия импулс да го правим е по-скоро заради его-вманиачаване. И в този ред, значи алая виджняна като не я разбираме, да се занимаваме с Шиниасу или някой друг, понеже той ни е ясен напълно и в трите времена. 

В случая Скепс посочва пряко проблема на колегата и на всички нас. В това няма нищо лошо. Той Шинасу толкова я разбира алая-виджняна, та дузина станахме архати докато го четем.

преди 1 час, dagpo19 написа:

Да еднакви са, защото са еднакво празни. Не е като едните да са свободни от присъщо съществуване, а другите да съществуват присъщо.

Шунята и в Мадхямака и в Махамудра е абсолютната бодичита, нали? Махамудра е доста изчистена, бих я практикувал ако имам заслуги да намеря учител, който да ме въведе в тази практика.

преди 6 минути, witness написа:

Между другото, Дзонгкапа има коментари върху "Махаяна самграха" на Асанга/Майтреяза за някои трудности в разбирането на теорията за алая-виджняна и други неща и го цени много. В "Ламрим ченмо" съветва тяхната система да се изучава наред с тази на Нагарджуна/Арядева, но после да се избере една от двете. Просто това са две различни школи с една цел и ефективност. 

Щом е така значи проблеми няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, witness написа:

Лоджонг не препоръчва

Дали се сещаш, колко е абсурдно човек, който не е получавал лоджонг-учения и който не ги практикува да ги обяснява? Това, което си написала е реплика  на квазидуховна кифла, каквито са и 99% от постовете ти, в които коментираш Гурджиев, Исус, Буда, Нагарджуна и Дзонгкапа и т.н. Игра, която играеш, но която е напълно безполезна за теб самата. Никаква искреност няма в нещата, които пишеш, нито има собствено разбиране. Просто игра. ОК. Това не е беда, ако го разбереш. Аз ценя твоя интелект Уит, както и твоята любознателност. Затова ще ти кажа нещо просто и ще го кажа, понеже считам, че ье го разбереш, ако не сега, то по-късно – часовникът цъка ли цъка. Нямаме време да се отдаваме на глупости, на интелектуални игрички, при условие, че можем да умрем още тази нощ или утре. Това е, което има някакво значение, а не дали ще изпишем десетки постове по теми, които не разбираме.

преди 15 минути, Śūnyatā написа:

Шунята и в Мадхямака и в Махамудра е абсолютната бодичита, нали?

Да. По-точно това е неделимоста на пустотата и проявлението. Проявлението е пусто и не е различно от пустотата, пустотата не е различна от проявлението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, ама се държиш като слънчасал)

преди 4 минути, dagpo19 написа:

Нямаме време да се отдаваме на глупости, на интелектуални игрички, при условие, че можем да умрем още тази нощ или утре.

Ами добре, така е, но това е лична работа на всеки. Помня какво ме връхлетя тук като отворих темата за Гурджиев "Последният час от живота". Есе, което май даже не е на негов ученик, ама карай. Добре, защо да не го кажа - ти нападаш всеки с някакви претенции какъв трябва да бъде, но защо? Това е несмислено. Много свестни хора, според мен. Милиони и милиарди човеци не са будисти, повечето гледат да не помнят смъртта по всякакви начини, защото е естествено. Те са като пръстта в десетте посоки, ти си като бучката пръст на нокътя на Буда... Така по-добре ли е? 

Преди изгони Рурк и мен от другата тема за будизъм, сега се очертава същото и тук, но това е абсурдно. Съгласих се да не пиша тогава, но защо ти трябва да ни казваш къде да пишем и какво, след като ние не сме го предизвикали? 

Или заниманията с будизъм фабрикуват тоталитарни личности? 

Всичко което си написал в горния си пост е просто твое отражение, замисли се над това. Може да си прав за мен, не знам, това няма значение, но всеки вижда през собствената си атмосфера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, _ramus_ написа:

.... това не ме засяга особено.

А дано, ма надали - казано по друг по ясен, като за мутирала ореломишка: с нетърпение очаквам следващия ти ферман в опит да изтъкнеш величието си. Обречен си да ги пишеш, докато не проумееш какъв си злетак - дерзай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, witness написа:

Или заниманията с будизъм фабрикуват тоталитарни личности? 

Хахах. Да, аз съм еманация на Сталин. Уит, приятелко, не искай от мен да толерирам поведение, което считам за вредно. Не искай от мен да лицемеря като обсъждам теми, които никой тук няма подготовка да коментира. Да се преструвам ли искаш?  Такива дискурси каквито понякога предлагаш обсъждат кхенпо и геше след 20 или 30 години обучение. Това обучение е по шест или осем часа на ден и включва изучаване на санскрит, запаметяване на множество сутри и шастри и т.н. за какво говорим изобщо? Не е ли по-полезно да се занимаваме с неща, които са актуални и достъпни за нас, вместо да си играем на пандити?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

Да не виждаш разликата между добро и зло не е свобода, а ограничение.

всеки може да 'ВИЖДА' разликата. Двете дуалности са създадени именно с цел да се "различават". Проблемът е когато е нужно да се забележи приликата... именно невиждането на приликата е белег за

ограничение. Напълно невъзможно е религиозен индивид да 'премине през дуалното си възприятие и отражение'. Това  е пълен ноусенс.

Колкото до останалото - просто една безкрайна религиозна реч, лишена от каквото и да е вникване и осмисляне.

преди 1 час, witness написа:

според Рамус да се стремиш към каквато и да е полза е атавизъм...

в думите се има предвид "РЕЗУЛТАТ"... а ти просто спамиш и си играеш на хейт, прехвърчайки си докато се забавляваш. Проблемът със забавляващите се мишчици е че нуждата да изживяват ги лишава от възможността да мислят сериозно и задълбочено. Но и същите не са в състояние да го правят = и без забавления или летене на метли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dagpo19 написа:

Да еднакви са, защото са еднакво празни. Не е като едните да са свободни от присъщо съществуване, а другите да съществуват присъщо

Това не е еднаквост. Празнотата откъм присъщо съществуване е важна за да се разбере обусловеността на всичко съществуващо. Но оттам нататък разликите са също толкова важни, колкото и приликите. Тяхното съчетаване е в основата на съществуващото разнообразие. 

Колкото и да се повтаря шунята, шунята, шунята, то това са празни думи, без разбирането, че в празнотата от собствено независимо съществуване са скрити всички възможности. И именно това прави възможното за един достижимо за всички, а не само за избрани. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, sound написа:

А дано, ма надали - казано по друг по ясен, като за мутирала ореломишка: с нетърпение очаквам следващия ти ферман в опит да изтъкнеш величието си. Обречен си да ги пишеш, докато не проумееш какъв си злетак - дерзай.

поцъркай си - белким ти олекне. Мишчиците сънуват - едни битки и борби, други обиждания, трети - изтъкване на величия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dagpo19 написа:

Не е ли по-полезно да се занимаваме с неща, които са актуални и достъпни за нас, вместо да си играем на пандити?

Трудна задача поставяш, дори за самия теб - предвид, че не съзираш искреността й. Не схващаш ли, че искаш от нея да се преструва.

преди 1 минута, _ramus_ написа:

....

Ма много скромно, що така?! :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Shiniasu написа:

И именно това прави възможното за един достижимо за всички, а не само за избрани.

точно това създава и вярата че всяка мишка може да бъде орел. Но и че докато е мишка тя Е ОРЕЛ - чете орелски писания, обсъжда ги, лети ли, лети - по орелски.

Всички възможности... не са всички възможности - въпросът с възможностите е чисто теоретичен. Може и да има теоретична възможност да си орел, но такава няма на практика. Но пък последното е гадно щото не позволява проекции и вярването им.

Въпросът за възможностите иначе доста удобно си го издокарал... Той е чисто концептуален и абстрактен, но не и практичен. Примерът е съвсем лесен и прост - може и да има "възможност' да не си религиозен, но ти си, и в това нямаш никакъв шанс да избереш обратното. Като си толкова "възможностен' - що не се занесеш сред липсите на вярвания, като това означава точно "ти да липсваш". Колкото и да се изживява на орел, няма как мишката да  Е ОРЕЛ. Нито "да стане" такъв. Може само да го мечтае и проектира. И точно това си правите.

преди 1 минута, sound написа:

Ма много скромно, що така

Скромно - според мишите очички. Иначе - аз съм измислил скромността. :) Освен гениален съм и скромен, просто гениалността ми не ми дава възможност да я проява - от всички "безкрайни възможности"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _ramus_ написа:

Освен гениален съм и скромен, просто гениалността ми не ми дава възможност да я проява - от всички "безкрайни възможности"

Ооооо ще, ще - само да ти мине мазолЯ, дето стана ясно кой сред мишките сака да е орел. То за това е казано - като искаш да си първи сред орлите, не се гони с гарваните, па твоя случай ..... даже при мишките. Горкия ти. :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам дали се сещаш колко ти е нескопосан опита да иронизираш и какви глупости създаваш в този си напън. Проявявал си и повечко усещане за хумор и опитност в словото. Но нещо... не върви - в случая.

преди 1 минута, sound написа:

искаш да си първи сред орлите,

Никой орел не "иска да е първи сред неговите си". Просто в неговия свят това няма никакво значение и е без всякаква стойност. Но за мишия свят... :)  си е съвсем като според мишчиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, _ramus_ написа:

Никой орел не "иска да е първи сред неговите си".

Не, че нещо, ала още къде 4-5 клас ни обясняваха за жестоките битки м/у орлите - едни от най- безмилостните в природата въобще. Та твойта работа ни орел, ни мишка, а направо гол охлюв. Но пък, като те кефи да лазиш и да се лигавиш, що не - сори, че те настъпвам, но спри да ми се вреш в краката в крайна сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Shiniasu написа:

Това не е еднаквост. Празнотата откъм присъщо съществуване е важна за да се разбере обусловеността на всичко съществуващо. Но оттам нататък разликите са също толкова важни, колкото и приликите. Тяхното съчетаване е в основата на съществуващото разнообразие. 

Колкото и да се повтаря шунята, шунята, шунята, то това са празни думи, без разбирането, че в празнотата от собствено независимо съществуване са скрити всички възможности. И именно това прави възможното за един достижимо за всички, а не само за избрани. 

ШуняТа не означава отсъствие на всичко или вакуум, затова видими разлики има. Те се проявяват защото празнотата не е нищо.

Празнота означава просто отсъствие на независимо битие на явленията. Тоест всички явления зависят от причини и условия. 

Празнотата не обуславя реални същности. Самата тя не е същност, защото не можеш да намериш празнота като нещо отделно от явленията. 

ШуняТа или празнотата означава само отсъствие на субстанционалност на всичко. В този смисъл мога да се съглася, че всичко е възможно. Но да придаваш голяма важност на разликите - не.

Да. По-точно това е неделимоста на пустотата и проявлението. Проявлението е пусто и не е различно от пустотата, пустотата не е различна от проявлението.

Тази неделимост най-трудно се схваща, не че съм я схванал. Да отидеш в някоя от крайностите - лесно. Личен опит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много сложни въпроси му задаваш. Колегата зацикля в абстрактното мислене като защита срещу ежедневните проблеми.

Разбирам, че си наясно с ежедневните ми проблеми и си преизпълнен с любов и състрадание. Все пак си будист. Публичното разискване на подобни неща сигурно е някакъв метод даден от Буда или друг просветен учител. Тук по будистки нашироко започна да се обсъжда егото и егоизма ми. Днес даже се появиха съмнения, дали някога ще достигна до освобождение... Не че не съм го очаквал. Но парадирането за връзка с будизма и в същото време липса на елементарно спазване на заветите на Буда е тъжна картинка. 

Честно казано от подобни хора нямам желание да се уча. Все пак го правя. От друга страна подобни хора и да ми се молят не бих приел да науча на нещо. Няма да споменавам конкретно никого. Нека всеки сам си прецени. 

Сега очаквам някой да предположи че съм се почувствам наранен, разстроен или афектиран... Но освен съжаление към определени хора не изпитвам нищо друго. 

А личните проблеми не ме притесняват толкова затова че загрижеността е излишна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dagpo19 написа:

По-нататък, то за протокола цитирам ММК 25.19, където се казва едно към едно: Няма каквато и да е разлика между самсара и нирвана. Няма каквато и да е разлика на нирвана от сансара. Санскр. : na samsarasya nirvanat kamcid asti visesanam/ na nirvanasya samsarat kimcid asti vivesanam. Т.е. по своята природа (вишешана) двете са еднакво празни, но по начина, по който се преживяват самсара е страдание, а нирвана е липса на страдание. Това е така, но това е теория, т.е. без практика всичко това са просто празни думи, от които ползата е точно НУЛА.

Колега във върхова форма си! Благодарности и поздрави!

Без практика и теорията не можеш да схванеш - горчив опит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

Въпросът за възможностите иначе доста удобно си го издокарал... Той е чисто концептуален и абстрактен, но не и практичен

От познаването на теорията започват правилните усилия водещи до способността и практическото постигане. Теоретичната възможност просто посочва условията, които са необходими за практическото осъществяване. Теорията не е задължително да бъде приложена на практика, но съдържа тази възможност в себе си. Ти обаче я изключваш, а това са елементарни положения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Shiniasu написа:

Теоретичната възможност просто посочва условията, които са необходими за практическото осъществяване. Теорията не е задължително да бъде приложена на практика, но съдържа тази възможност в себе си.

Ако не приложиш теорията на практика си оставаш в първи клас, защото без никакви практически умения не можеш да схванеш и изградиш конструкцията на теорията за по-горното й ниво. 

Без практика няма как да разбереш от личен опит дали условията са читави и дали изобщо има полза от тях. Накратко - само си губиш времето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

Ти обаче я изключваш, а това са елементарни положения. 

o, не. Не изключвам нищо. Но пък разпознавам кое е теоретичен концептуален инструмент за ментално моделиране и кое практиката позволява да се реализира.

Нещо повече - колкото и дълбокомислености да имитираш, словата изобилстват с ментални атавизми, съвсем свойствени на  "мишия свят". Едно от тях е и "изключването''... Ето това е "елементарно положение"

Практически реализацията следва не точно теоретични концептуални нагласации, които всъщност са в услуга на един или друг търсещ пристан, защита и спасение. И това е основното.

Всъщност религиозната ти душа се е наметнала с псевдорационално наметало. Което, обаче... ражда и нелепости, като "това" :

преди 1 час, Shiniasu написа:

Теоретичната възможност просто посочва условията, които са необходими за практическото осъществяване. Теорията не е задължително да бъде приложена на практика, но съдържа тази възможност в себе си.

Ти наистина ли не разбираш какви глупости пишеш? Особено "второто изречение" направо кърти. :) Обаче - важното е че си над тия неща, че ти избираш - стил, изразни средства, имаш си цели... Въх!... Тази игра на избори...  :) и оправдания за нелепостите и недомислиците... Какви избори могат да са на човек, който е на поход към идолите си. И по мечтаното, желаното и стременото - показва чудесно кой е той и какво му липсва.

От друга страна - какво да се очаква от вярващ в алабализмите на "Агни-йога", освен конструиране на подходящите за вярванията му концепции, които имат една проста основна цел. Съвсем проста... 

В тази връзка - освен "новата ЕЛЕНА", няма ли да се появи и "новия Николай" - да не е самотна, милата? Нема по-голем пич от колегата Мория и няма как да не издокара нещата "да се съберат отново... Поне така всичко ще си дойде на мястото :)

преди 2 часа, sound написа:

4-5 клас ни обясняваха

Така е - на тази възраст това се "обяснява" и за всяка възраст си има "различни обяснения" и се надгражда и наслоява. По случайност за орлите се учи и в някои висши заведения - и съвсем не се "обяснява в тях" като на тия в 4-5 клас. Интересно - защо не си я нахвърлил тази възраст, обаче, а още продължаваш да я спрягаш? Ах, колко "жестоки" птици са орлите... !!! :) Ужасни пилета - съвсем в духа на малката мишчица.

Изглежда тази вечер глупомерът изобилства от рекорди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, _ramus_ написа:

Практически реализацията следва не точно теоретични концептуални нагласации, които всъщност са в услуга на един или друг търсещ пристан, защита и спасение. И това е основното.

. Какви избори могат да са на човек, който е на поход към идолите си. И по мечтаното, желаното и стременото - показва чудесно кой е той и какво му липсва

В тази връзка - освен "новата ЕЛЕНА", няма ли да се появи и "новия Николай" - да не е самотна, милата? Нема по-голем пич от колегата Мория и няма как да не издокара нещата "да се съберат отново... Поне така всичко ще си дойде на мястото :)

Така е - на тази възраст това се "обяснява" и за всяка възраст си има "различни обяснения" и се надгражда и наслоява. По случайност за орлите се учи и в някои висши заведения - и съвсем не се "обяснява в тях" като на тия в 4-5 клас. Интересно - защо не си я нахвърлил тази възраст, обаче, а още продължаваш да я спрягаш? Ах, колко "жестоки" птици са орлите... !!! :) Ужасни пилета - съвсем в духа на малката мишчица.

Учителю Рамус, може ли да дадеш пример ( като в приказка или притча)- как"практически реализацията следва ....

Какви са възможните и правилните избори, О, Учителю, към това което си заслужава да се стремим?

Елена трябва да е с Константин, а Николай ... с някоя русалка, май?!

Възрастта на орлите, не трябва да се сравнява с възрастта на хората.

Който се е родил орел или кондор, трудно можеш да го обвиниш в задруга с мишки.

....тихо изцеърчвам от мишата си дупка, Учительо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

.....

То висшите заведения не са механи и кръчми, та да разтягаш махленски философщини. И за орлите знаеш толкова, колкото за будизма - перушанчо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПОЧИТ КЪМ БЛАГОСЛОВЕНИЯ, ДОСТОЙНИЯ, НАПЪЛНО ПРОСВЕТЛЕНИЯ СЪС СОБСТВЕНИ УСИЛИЯ

САМЮТА НИКАЯ ЧАСТ II: Книга за причинността (Ниданавагга)
Глава IX 20 Опаммасамютта

7. Ани сутта: Щифт за барабан

В Саватти. [Благословеният казал]: "Монаси, някога в далечното минало, Дасарахите са имали един барабан наречен Призовкар.* Когато Призовкарят се счупил, Дасарахите втикнали друг щифт. Накрая настъпило времето когато оригиналната кожа на барабана Призовкар изчезнала и останал само един набор от щифтове.

"По аналогичен начин, монаси, същото нещо ще се случи и в бъдеще. Когато тези беседи, изречени от Татаагата, които са дълбоки, дълбоки по значение, отвъдсветски, занимаваща се с празнотата – когато се рецитират, съществата няма да искат да ги слушат, няма да им надават ухо, нито ще напрегнат своят ум за да ги разберат; и те няма да считат че тези учения трябва да бъдат изучавани и овладявани. Но когато беседите които са просто поезия, сътворени от поети, красиви като думи и фрази, създадени от външни лица, говорени от [техни] последователи - когато се рецитират, съществата ще бъдат нетърпеливи да ги слушат, ще им надават ухо, и ще напрягат своят ум за да ги разберат; и те ще считат че тези учения трябва да бъдат изучавани и овладявани. По този начин, монаси, тези беседи които са изречени от Татаагата които са дълбоки, дълбоки по значение, отвъдсветски, занимаваща се с празнотата – ще изчезнат.

"Затова, монаси, вие трябва да тренирате себе си така: 'Когато тези беседи, изречени от Татаагата, които са дълбоки, дълбоки по значение, отвъдсветски, занимаваща се с празнотата, се рецитират – ние ще бъдем нетърпеливи да ги чуем, ще надаваме ухо, и ще напрягаме своят ум за да ги разберем; и ние ще считаме че тези учения трябва да бъдат изучавани и овладявани.' Така трябва да тренирате себе си."

*Съгласно Коментарите, това е бил рода на Каттиите. Призовкар (анака) се е наричал техният барабан, направен от щипките на огромен рак. Неговият звук е можело да се чуе на дванадесет йоджини, и този барабан са използвали, за да събират хората от окръга за празненства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, sound написа:

преди 6 часа, sound написа:

То висшите заведения не са механи и кръчми

мдаа - и аз това пиша. Гледам че съвсем като в кръчма си караш на ЮТЮБ. Явно "висшите заведения" за теб са просто отбрани по-елитни "заведения" за надмерване с моабети и видеоклипчета. Дано това да ти помогна да поспиш. Пък и си спокоен че дори и в християнството казуса за кармата е вече "предстоящ за разглеждане".

От друга страна - какво чакаш ами не се обърнеш към "новата йога" на двойката Рьорих. Такъв чудесен микс от алабализми и вдъхновения. Виж примера на колегата ШИ - сериозна работа... Учителят Мория е най-стария духовен учител и той е създал и християнството, будизма... юдеизма - де щот се сетиш. Обърни се към корените - макар че никое дърво не се занимава с корените си, но изгубените души много им импонира да се проектират някъде в "отминалото"... Някак си... така - шик изглежда. А и навява на липсващата сигурност - миналото, ехейййй... Ама и не какво да е минало - от всичко да е "най-най"...

Все пак - за нещо е нужно да се намери да се живее... Кво значение да има какво е - стига да позволява достатъчно от личния план за проектиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _ramus_ написа:

o, не. Не изключвам нищо. Но пък разпознавам кое е теоретичен концептуален инструмент за ментално моделиране и кое практиката позволява да се реализира.

Нещо повече - колкото и дълбокомислености да имитираш, словата изобилстват с ментални атавизми, съвсем свойствени на  "мишия свят". Едно от тях е и "изключването''... Ето това е "елементарно положение"

Всъщност религиозната ти душа се е наметнала с псевдорационално наметало. Което, обаче... ражда и нелепости, като "това" :

Ти наистина ли не разбираш какви глупости пишеш? Особено "второто изречение" направо кърти. :) Обаче - важното е че си над тия неща, че ти избираш - стил, изразни средства, имаш си цели... Въх!... Тази игра на избори...  :) и оправдания за нелепостите и недомислиците... Какви избори могат да са на човек, който е на поход към идолите си. И по мечтаното, желаното и стременото - показва чудесно кой е той и какво му липсва.

От друга страна - какво да се очаква от вярващ в алабализмите на "Агни-йога", освен конструиране на подходящите за вярванията му концепции, които имат една проста основна цел. Съвсем проста... 

Би трябвало вече да си наясно, че подобни приказки няма как да взема насериозно изказани точно от теб. Бих се замислил ако бяха казани от друг. Поведението ти се изтърка. Все повече хора започнаха да разбират, че единственото което правиш е да изпълняваш определена поръчка - да очерняш и да се противопоставяш на определени участници и мнения. Това не е от сега, а засегнатите вече станаха много.

Също си наясно, че сам си слаб. Но това е без значение. За теб е важното послушно да си изпълняваш ролята. И после говориш за мишки и орли. Аз съм орле, а не мишка. Но и като орле вече съм извън възможностите на подобни като теб да ми повлияете по някакъв начин. Рано или късно ще се срешнеш и с орлите. Тогава никакви мишки и прилепи няма да могат да се правят на велики.

Всъщност причина за "сращата ни" е да опозная такива като теб, да ги срещна в реалния живот, да науча силните и слабите им страни. И за мен ползата е голяма. Тук едва ли някой осъзнава колко научих за последните месеци. Но мишката няма как да разбере, че е допусната сравнително близо до гнездото само под надзора на орлите и те няма да я оставят да достигне твърде близо до него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Shiniasu написа:

Аз съм орле, а не мишка. Но и като орле вече съм извън възможностите на подобни като теб да ми повлияете по някакъв начин. Рано или късно ще се срешнеш и с орлите. Тогава никакви мишки и прилепи няма да могат да се правят на велики.

ми да - орле си отсякъде. :)  Ма рано или късно ще ги срещна - тия "твоите"... мишчици, с маски на дракони!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...