Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Както скоро коментирахме с приятел, който чете и пише тук - щеше да е смешно, ако всичката тази боза не беше социална реалност. Изживяващи се на разбирачи - сред всичкото познание на вселената. Изживяванието - е къде-къде по-достъпно, лесно, удобно и безопасно - в сравнение със "същинското разбиране". Няма значение че ръсиш глупости - няма как, няма и защо да ти обръщат внимание че го правиш сред себеподобни състезатели на "колкото повече"...

И ако някой още не е наясно - БУДА значи и автор на коани, философ, логик, мистик и мъдрец. Велик е форумния Шиниасу. Колко много лица... какъв размах, каква дълбочина. Евала!

В очакване сме на негова лична сутра, и то написана в единствено число - лично от Будата. Това ще да е първия духовен случай в историята на познанието - лично изписване. така, че абсолютния рекорд по оригиналност - е съвсем предстоящ и се надяваме че в КАЛДАТА ще сме от първите, които ще го споделят със света и дори може да направим ядрото на една бъдеща духовна школа по просветление и нирвана, и направление във философията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, _ramus_ написа:

абсолютния рекорд по оригиналност - е съвсем предстоящ и се надяваме че в КАЛДАТА ще сме от първите, които ще го споделят със света и дори може да направим ядрото на една бъдеща духовна школа по просветление и нирвана, и направление във философията...

Вие във Калдата някакво стадо ли сте? И ти да си говорителя на президента? Или си самия президент, бивш модератор лечител в лудницата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, _ramus_ написа:

Изживяващи се на разбирачи

Наясно съм колко много неща не разбирам.

Но аз искам някой ден хората да се освободят от илюзиите си.

А ти може би искаш хората да останат завинаги заблудени? 

Не знам. Участието ти във форума е объркващо. Публикуваш статии показващи колко вредно е мисленето ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПРАВЕДНИТЕ

256. Не е праведен онзи, който отсъжда от позицията на силата. Мъдър е онзи, който прави разлика между истинно и грешно.

257. Онзи, който не съди другите произволно, а отсъжда безпристрастно и в съгласие с истината, този далновиден човек е истинският и справедлив пазител на закона.

258. Човек не става мъдър от това, че говори много. Истинският мъдрец е спокоен и не изпитва ни омраза, ни страх.

259. Човек не става застъпник на закона от това, че говори много. Истинският поддръжник на закона, дори да го е изучавал малко, вижда същността му и никога не го пренебрегва.

260. Човек не става мъдър от това, че косата му е побеляла. Годините му може да са напреднали, но той да е остарял напразно.

261. Онзи, който е праведен, добродетелен, кротък, сдържан и умерен, мъдрият монах, който е прогонил всичките си пороци, той е старейшина (тера).

262. Натруфената реч и красивата външност не правят достоен за уважение онзи, който е завистлив, себелюбив и лукав.

263. Онзи, който е изкоренил и победил всички тези грехове и е заменил омразата с мъдрост – този човек наистина е достоен за уважение.

264. Обръснатата глава не прави монах (самана) онзи, който е неовладян и изрича лъжи. Как е възможно някой да бъде самана, ако е заложник на собствените си страсти и алчност?

265. Онзи, който е укротил лошите си наклонности, били те малки или големи, може да бъде истински самана, защото е победил всички тези грехове.

266. Да молиш за милостиня не те прави просещ монах (бхикшу). Не ставаш истински бхикшу, съблюдавайки само външната страна на закона.

267. Онзи, който се е издигнал над добро и зло и живее на този свят без грехове и със съзнание за истината, него наричат бхикшу.

268, 269. Човек не може да бъде мъдрец (муни), запазвайки единствено вътрешна тишина, ако в същото време е глупец и неук. Но онзи, който държи в ръцете си везни, взима доброто и маха лошото, наистина е муни. Истински мъдрец е онзи, който действително разбира природата на доброто и злото.

270. Не може да бъде избран (ария) онзи, който наранява живи създания. Човек става ария чрез отказ от насилие към всички живи същества.

271, 272. Самодисциплината и обетите, усърдното учене, задълбоченото съзерцание и уединеният живот – всички тези неща не са достатъчни, за да се постигне блажената свобода, която е недостижима за обикновения смъртен. О, бхикшу, никога не се спирай, преди да угасиш всичките си желания!

Из Дхаммапада

От позицията на силата, сещам се за една българска поговорка: "Дай на човека власт и му гледай сеира". 

От горните редове може да се направят изводи в каква личност човек трябва да се превърне, към какъв трябва да се стреми да стане. Това го поствам да се знае, че са дадени критерии. Кой от вас отговаря на тях?

Рамус? attj? белгиеца? 

Софизъм или разлика между истина и лъжа? И да се говори само истината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Белгиеца пък що го месиш идея си нямам. Един негов коментар не съм видял от него по темата. Нещо на лична вендета го обръщаш ми се чини?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, sound написа:

А Белгиеца пък що го месиш идея си нямам. Един негов коментар не съм видял от него по темата. Нещо на лична вендета го обръщаш ми се чини?

Това са хора, които не отчитат от една страна, че се намират в раздел "Религия, мистика и езотерика". А виж теб в последния си коментар не те включих защото с "хаха и хохо", по-скоро не си кандидат за модератор с твърда ръка, а за леко пийнал дядо Коледа.

Отговаряш ли на критериите от предишния ми пост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен тука и пари да ми дават, модератор няма да приема да стана - инак първия, който изхвърча е Карабойчев. Та ..... за какво ти е да нищиш подобни безсмислия - щял си да кандидатираш модератори .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, sound написа:

На мен тука и пари да ми дават, модератор няма да приема да стана - инак първия, който изхвърча е Карабойчев. Та ..... за какво ти е да нищиш подобни безсмислия - щял си да кандидатираш модератори .....

Ще се позанимавам малко с тебе, защото не четеш внимателно темите за будизма. Ето:

на ‎7‎.‎6‎.‎2019‎ г. в 23:16, _ramus_ написа:

няколкото форумни образа със ясни и явни психични проблеми, се опитва да бягат някъде сред спасенията на идеологичните постановки. Един християнин, друг - дъновист, трети - лечител, друг - световен учител и говорител на ДНК_то си... Има си вещици, Ошовисти, ботевисти, политикани и вселенски разбирачи, живееща на н-ти етаж под небето... далтонисти и филанкишиеви. Имало и форумни образи, дето били с огромно чувство за хумор и били гениални в духовността си, картинките... дори и глупостите си (според други)….

на ‎7‎.‎6‎.‎2019‎ г. в 23:34, _ramus_ написа:

потвърждавам - така си беше. Но то няма и друг начин. Когато беше момента аз самия да определям посоката на един цял форум - видях каква пълна лудница е. И видях сам че само строга дисциплина, дори до крайности - защото лудите просто живеят подгонени от проекциите си за спасения и хилядите им роли и театро в това се оказаха сякаш безкрайни. И най-мотивирани, и те с "права" и що някой си не ги  бил зачитал... Та хитреци, та завъртулки - винаги да е на тяхното... ако ще и потоп да е след тях.

няма как да се играе на демокрация с луди хора... Просто не мога да ги мисля политиците в днешно време...

Освен мене почти никой не пише в темата за Дънов, така че се чувствам въвлечен, "дъновист". Значи, Рамус ме вика иска нещо да ми каже? Може да търси сблъсък или нещо друго. Но на мен ми е интересно от името на кои се изказва тук в Калдата? Кои сте вие, които сте дали нещо ценно?

преди 2 часа, _ramus_ написа:

рекорд по оригиналност - е съвсем предстоящ и се надяваме че в КАЛДАТА ще сме от първите, които ще го споделят със света и дори може да направим ядрото на една бъдеща духовна школа по просветление и нирвана, и направление във философията...

Отговаряте ли на следните критерии? Ако е така, не е ли по-добре да стане Рамус модератор, да си пишете само вие?

преди 1 час, mecholari написа:

ПРАВЕДНИТЕ

256. Не е праведен онзи, който отсъжда от позицията на силата. Мъдър е онзи, който прави разлика между истинно и грешно.

257. Онзи, който не съди другите произволно, а отсъжда безпристрастно и в съгласие с истината, този далновиден човек е истинският и справедлив пазител на закона.

258. Човек не става мъдър от това, че говори много. Истинският мъдрец е спокоен и не изпитва ни омраза, ни страх.

259. Човек не става застъпник на закона от това, че говори много. Истинският поддръжник на закона, дори да го е изучавал малко, вижда същността му и никога не го пренебрегва.

260. Човек не става мъдър от това, че косата му е побеляла. Годините му може да са напреднали, но той да е остарял напразно.

261. Онзи, който е праведен, добродетелен, кротък, сдържан и умерен, мъдрият монах, който е прогонил всичките си пороци, той е старейшина (тера).

262. Натруфената реч и красивата външност не правят достоен за уважение онзи, който е завистлив, себелюбив и лукав.

263. Онзи, който е изкоренил и победил всички тези грехове и е заменил омразата с мъдрост – този човек наистина е достоен за уважение.

264. Обръснатата глава не прави монах (самана) онзи, който е неовладян и изрича лъжи. Как е възможно някой да бъде самана, ако е заложник на собствените си страсти и алчност?

265. Онзи, който е укротил лошите си наклонности, били те малки или големи, може да бъде истински самана, защото е победил всички тези грехове.

266. Да молиш за милостиня не те прави просещ монах (бхикшу). Не ставаш истински бхикшу, съблюдавайки само външната страна на закона.

267. Онзи, който се е издигнал над добро и зло и живее на този свят без грехове и със съзнание за истината, него наричат бхикшу.

268, 269. Човек не може да бъде мъдрец (муни), запазвайки единствено вътрешна тишина, ако в същото време е глупец и неук. Но онзи, който държи в ръцете си везни, взима доброто и маха лошото, наистина е муни. Истински мъдрец е онзи, който действително разбира природата на доброто и злото.

270. Не може да бъде избран (ария) онзи, който наранява живи създания. Човек става ария чрез отказ от насилие към всички живи същества.

271, 272. Самодисциплината и обетите, усърдното учене, задълбоченото съзерцание и уединеният живот – всички тези неща не са достатъчни, за да се постигне блажената свобода, която е недостижима за обикновения смъртен. О, бхикшу, никога не се спирай, преди да угасиш всичките си желания!

Из Дхаммапада

От позицията на силата, сещам се за една българска поговорка: "Дай на човека власт и му гледай сеира". 

От горните редове може да се направят изводи в каква личност човек трябва да се превърне, към какъв трябва да се стреми да стане. Това го поствам да се знае, че са дадени критерии. Кой от вас отговаря на тях?

Рамус? attj? белгиеца? 

Софизъм или разлика между истина и лъжа? И да се говори само истината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _ramus_ написа:

По-горе Скепс написа - че пътят към нещо си е в "оттрупването". :) Горкият Буда... Как да чуе егото на някого, дето цял живот е трупало около себе си... Няма никаква разлика между материалното трупане, и концептуалното такова - пораждат се от едни и същи потребности и чрез едни и същи механизми. Явлението се обобщава като АЛЧНОСТ - псведодуховна, информационна... Трупане - цитати, книги, позовавания, авторитети - важното е да има, да има...  И идва парадокса - дори и по отношение на оставени следи, касаещи че това е ограничен диапазон - трупането. Води до житейски краткосрочни ползи, съвсем илюзорни. Не само това - ами и Алчния говори същите приказки... което е върха на мимикрията заради оцеляване...

Да, когато няма безстрастие - има пристрастие, вкопчване и алчност. Затова се отричат първите три Благордни Истини, защото не са егоугодни ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

Но аз искам някой ден хората да се освободят от илюзиите си

Философът, Убедителят, Обяснителят се оказа че бил "идеалист". А случайно дали "не искаш" хората да им пораснат крила и да си летят из вселената, да са герои, Буди, мъдреци... какъв човешки порив, каква истинска любов и добродетели... Пред такъв титан, за какво му е някакъв си негативен образ на такъв, дето иска "хората да са нещастни", да са заблудени, да не мислят. Даже и провокирам ги, статии им пускам - колкото повече глупаци, толкова по-щастлив рамус... :)

Винаги съм подозирал за огромния заряд от алтруизъм сред този форум. Особено когато става въпрос за лицемерие скрито зад идеалистичен будистки герой. И много приказки зад много лица... Поне си добре - никога не си сам...

И... между другото - някой фантазьор и философски позьор би ли опитал да отговори, така, за спорта - дали си представя какво би станало със света и вселената ако всички станеха БУДИ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, _ramus_ написа:

И... между другото - някой фантазьор и философски позьор би ли опитал да отговори, така, за спорта - дали си представя какво би станало със света и вселената ако всички станеха БУДИ...

Според мене не е необходимо всички да станат Буди. Когато започнат да виждат същността и пороците на хората и всичко лъсне, трябва да останат някои слепи и непробудени, изкусни в злите си помисли, към които хората да изпитват отношение, да гледат на тях като например както сега се гледа на людоедите. Пример, за да няма връщане назад. Но все пак да ги затварат в зоологическите градини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mecholari написа:

Освен мене почти никой не пише в темата за Дънов, така че се чувствам въвлечен, "дъновист".

Тъкмо преди няколко дена някой  ми рече нещо от рода на "ти защитаваш Дънов, значи работата ти също не е чиста". Кога, къде и за какво съм защитавал Дънов хич и не помня, направо ми стана смешно, като си дадох сметка как се е ровил горкия човечец из моите коментари - за Дънов ще да съм писал нещичко преди доста години. Та - що ли не ме въвличат подобни конфронтации? А за Ошо да отварям ли дума - всички тук сте наясно със респекта ми към този човек. Да ме виждаш да пиша често в темата за Ошо. Да виждаш да го коментирам из тази или други теми. Да виждаш да споря с някой за Ошо, при все, че знам негативните мнения на повечето участващи тук. Да се опитвам да го доказвам, да го защитавам, да намесвам цитати от негови книги. Аз съм дълбоко несъгласен и със Скепс, и със Шунята, и амен, амен със всички -- дори и с "ошовистите" - относно Ошо, но .... как да кажа, това си моя работа, защо да повдигам дискусии, в които да въвличам в спорове околните. За всичкото време, което съм отдал по такива теми съм допуснал само двама човека да ми говорят каквото и да е било за Ошо - и двамата са негови саняси, били са в неговата комуна, получавали са инструкции лично от него и т.н. Нито се чувствам засегнат от мнението на другите за Ошо, нито обиден, нито нищо - е малко ме е яд, че няма с кого две думи да обеля за него, но каквото е, такова да е, не намирам за нужно да променям нечие мнение. Моето мнение е такова, че нито Ошо е за всеки, нито пък будизма - нито Дънов. И не виждам проблем в това.

Ти що се чувстваш толкова въвлечен не те знам, но виждам, че не си правиш добра услуга. Който му е мерак, ако ще да псува и ругае Ошо - негова си работа, не аз, той ще си сърба попарата. Както и аз ще си сърбам моята, задето вземам предвид казаното от Ошо, като например: "разбирането не е усилие да промениш нещо, да внасяш светлина във всичко - то означава, че ти самият ставащ толкова разбиращ, че позволяваш на всичко да бъде такова, каквото е;  да се случи такова, каквото е". Още далеч преди въобще да чуя за Ошо, често ми се е случвало мои близки да ми се оплакват - "ти знаеш, ама си мълчиш нарочно". Естествено - откъде накъде пък ще споделям всичко, което ми е. Дори знанието и доброто намерение може да бъде агресия към другите. Или пък едно от нещата, с които ме грабна Чогям - забележката му, че хората не оставят пространство във взаимоотношенията си. Всеки говори, никой не слуша и така не остава пространство, в което случващото се да бъде спонтанно, да бъде автентично. "Истината", с която претендирате толкова хора си е направо остър меч - непременно да ти кажат "истината". Ок, ама това е много неадекватно ..... някак си. Всичко си иска необходимото пространство, необходимия момент, инак се опитваме да налеем чай в пълна чаша, от което резултата е ясен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, _ramus_ написа:

Предполагам, че Бодхисатвите опитващи да измъкнат от самсара чувстващите същества са наивни глупаци. 

Всеки сам си решава дали да приеме протегнатата им ръка, наистина. 

Но и този избор е до време. 

Аз нямам какво да загубя. 

Каквото съм оставил на пътя ми се е върнало стократно. 

Но това трябва да се изживее... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в най-смелите си фантазии не виждам как всички във вселената ще станат Буди. На Земята това няма да се случи, дори планетата да е изправена пред ядрен холокост, понеже масово се реагира не преди вероятността от определено събитие, а след него. Но будизмът може да повлияе и влияе положително на опитите на човечеството за баланс и мир. Нобеловата награда за мир на Далай Лама е показателна. Например, човечеството може много да разшири представата си за "етика" от Дхарма. Алберт Швайцер е забелязал, че етиката на човеците е само за човеци, често тя не се разпростира върху животните, растенията и природата като цяло. Това може да се промени или да продължим да се самоунищожаваме.

Будизмът като учение за отказ от егото и страстите е практическа дисциплина, монашеска и дори аскетична, в зависмост от ъгъла от който се гледа. Такъв вид нравственост и дисциплина са приложими само в тесен кръг, а когато този кръг се разпадне - се губи и практиката. Подобен е случаят с исихазма в Атон, Мала Азия (връзката с будизма) и на някои места в България. Явлението исихазъм (което също е било насочено към отказ от страстите, постигане на спокойствие, освобождение, прекратяване, мълчание) е било непродължително и скоро е прекратило съществуването си като практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Shiniasu написа:

Има чисто осъзнаване.

Ko рече?

За "Чисто осъзнаване" или по-правилно "чисто възпрятие" в контекста на Сутра, Тантра или Дзог чен или есенциалната Махамудра ли говориш, щото има нюанси. Напр., ако говорим в дискурса на сутра, то "чисто", означава, че възприятието на за субекта и обекта е като за лишени от присъщо съществуване, т.е. те са подобни на сън, илюзия. В контекста на тантраяна това е чистото измерение на петте елемента, а в Дзог чен и есенциалната Махамудра, която е преподавал Тилопа и други, "чисто" има значение на това, което се преподава Дзог чен инструкциите за трегчьо и тогял. както и в някои махамудра-инструкции. И т.н.

Забележка : За да не възниква объркване, то нито един от тези подходи не е по-добър от друг и всеки води до това, което наричаме просветление. Няма градация, а просто всеки подход е подходящ за различен тип практикуващи. Това е важно да се разбира, за да не започнем да търсим това, което ни се струва като "най-висш метод" и което може да се окаже напълно неподходящо за нас.

--------------------------------------------------------------------------

За четвърти път за три дена, то ще си позволя да питам колегата Ши, откога стана будист и реши да следва осмичния път, който Буда е преподал? Питам, щото попаднах на мненията му в други, съседни теми в този раздел, в които той "пропагандира" учението  Агни-йога. Нищо против нямам. Харесва това учение, следва го и го презентира. Това е ОК. Но в темите за будизъм, то той твърди, че следва Буда-дхарма. Как така? Между Буда-дхарма и Агни-йога няма нищо общо. Нито приемственост, нито възглед, нито методи. Просто нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Shiniasu написа:

Предполагам, че Бодхисатвите опитващи да измъкнат от самсара чувстващите същества са наивни глупаци. 

стига с тия религиозни лицемерия. Предполагаш... ? :) Ти като тях ли се изиграваш? Имитация на бодхисатва... Самсари, чувстващи същества... Но не се ли сещаш че е тотално осрана работата. Ще мине в селска кръчма, като мизансцен. Но ти нямаш спирка и си безогледен къде играеш театъра си. Какво става в тоя форум бе - само изтрещелите ли се събират... Особено религиозните раздели - просто са като магнит...

Много добре разбирам скепсиса, който няколко пъти си би камшика. И отново е тук, но нищо не се е променило - отново същите думи, същите лица, същото театро, същите лудости - всеки неговите си.

преди 4 часа, dagpo19 написа:

то ще си позволя да питам колегата

както винаги си прекалено деликатен. Поне според мен. Деликатността е само шанс за някого, но не и за маниакален... Нямаш шанс за отговори, дори и за смислен разговор - защото има значение за него само едно. Ще го повтаря, ще се бори, ще се гърчи - но главичката отвътре няма мира...

За него е най-важното да сменя лицата по темите - в една едно, в друга друго - сега театрото е със сценката - "помага" на чувстващите и страдащи същества. Кво значение будисти, сатви, йоги, миряни... Отвратително лицемерие и се лее безкрай. Я ми кажи кой не мина през тая игра тук, в темата - кой не се заигра, кой не се изживя на будист, на философ, на окултист и медитатор... И дамски и мъжки никове - всеки се пробва да се изживее някак си... И край няма - тема, след тема... Ти си тук още преди мен - историята ти е "по-широка"... Точно ти ми каза един път, че сред форума главните списвачи са с диагнози - повече или по-малко.

И се пълнят темите с повторения и това отвратително театро... Дори и за будизма няма спирка. Всеки аматьор се е заел да се изживее на гений. Всеки посредствен и незначителен - на велик, специален, важен и значим... На герой - така, както си го представя в детските си фантазии... няма пред какво да се спрат, защото нямат рамка, и това ги довежда до изгубване. Още повече че виртуала маха и останали рамки и именно заради това е толкова предпочитана територия за сънищата и маниите.

Нямаш шанс с деликатността си в това... Просто си нямаш идея Димитър Очков, който сега е с ника Мечолари, как не е спрял да изписва маниакалните си пориви и борби с тях. няма нещо, което да не е опитал ... вече почти 15 години. Няма никакъв шанс да се промени нещо - и преди тия години... и след тях... Поредната доза "разтоварване" е най-важното, форумите - за изхождане на маниите, особено при кризи... да се почувстват по-добре. Какъв будизъм е това... какъв Дънов, какво християнство... Всичко е един нагласен театър... всеки е вкопчен в ролята си... И има безочливостта ШИ да лицемери как "спасявал" съществата и каузата му е като на фанатик. Но дори и това играе... Дори и това...

Виж само разликите в коментарите - дори само в тази тема. Виж смените, дори и стилово, словесно, насочеността... Сещаш ли се коя е диагнозата... Той е с идеята че "го играе", на едно място - бил експериментирал, на друго - просто пробвал, или - не му се занимавало да пише подробности, нямал време, криво е разбран... Всичко е написано и сега не може да се редактира - няма мърдане и всичко се чете... един прост поглед дори - - без никаква аналитичност...

Е, поне си деликатен... :)  Аз така и не се научих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, _ramus_ написа:

.... Димитър Очков, който сега е с ника Мечолари....

е това вече се казва изненада 😂 не мога да повярвам, че през всичките тези години Очков ми е бил току в съседната тема - ветеран, ветеран, старши ветеран даже. Малеее хахахахха нимоа хахахаххаха аааааа хахахаххаха ама тей - всеки луд, с номер, без номер, луда работа братче хахахаххахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, _ramus_ написа:

Нямаш шанс с деликатността си в това... Просто си нямаш идея Димитър Очков, който сега е с ника Мечолари, как не е спрял да изписва маниакалните си пориви и борби с тях. няма нещо, което да не е опитал ... вече почти 15 години.

В уважаваните от мен Учения, освен да говориш истината, трябва да се изразяваш максимално точно. И ето нещо, което уточнихме:

на ‎15‎.‎3‎.‎2019‎ г. в 15:18, mecholari написа:

Дата на регистрация

Днешна дата

Брой изминали дни

Брой постове

Средно публикации дневно

ramus е по - луд

ramus

7/15/2013

3/15/2019

2069

3170

1.53

2.86 пъти

mecholari

1/27/2007

3/15/2019

4430

2374

0.54

Това са 12 години, не 15.  Ползвай помощни средства ако мозъка ти не се справя добре.

В темата за картите таро съм написал, коя карта ти се падна на случен принцип и те оприличава, беше изтеглена за въпрос, зададен специално за теб. 

Понеже таблицата е от темата ти "митът за пещерата', в една от книгите, която съм посочил в темата за картите таро е книга за Кабала- "Кабала традицията". Там на всяка сефира има съответствие на мит и герои. Препоръчвам ти да я прочетеш за да бъдеш поне малко актуален в раздела, в който сега се намираш. "Религия, мистика и езотерика".

В тази книга за Кабала има и съответсвие на коя сефира съответства Авалокитешвара - Буда на Състраданието, или пък Далай Лама. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Димитре. Ти какви точно "учения" не пробва, за тия години? Сега гледам че вече си и кабалист.  :)

С колегата ти Ши, сте универсалисти, но и не сте само вие така. Една известна българска форумна образ-ка тук сменя всички религиозни форми - без изключение. сега вече е "вселенска българка" та къса отсякъде - нали се сещате чудесно. По блоговете на форума се подвизаваше... но преди. Сега вече конкуренцията й е огромна - там. И през "изворите.ком" няколкото "цветни имена" също се подвизават по виртуала и досега... Те минават и заминават където сварят подходящ мегдан за театрото си... 

Да намеря ли личните ти автобиографични писания - в които споменаваш съвсем ясно "откога са ти кризите"...? Доста отдавна... и ти личат, няма смисъл да ти ги търся, щото вече си си ги написал - който ги видял - видял. . Вечерните часове са ви проблемните на повечето... и кризите идват именно тогава - по нощите... И "бейбито", дето се изживява и той на будист ... и не го "щтраква" главата главно тогава.

За останалите "будисти"... всеки му е негова играта. Това че е религиозна и че те философстват относно религиозен някакъв будизъм. Но това не е прецедент - и теологичен факултет има - там също "учат" за бог,някакъв. И ислямски такъв има, и будистки има... вкл и даоистки, шинтоистки - всяка религия напира да се "подпре' на концептуалната си конструирана система от предложения, обяснения, описания и обещания... Важното е да върви алъш-вериша от "духовен обмен", щото главичката тресе отвътре и ръчка всичко останало 'до кръв' да й угажда на залитанията.

Не само със социалните религии е така - идеологията на "нацията" също се съшива от премерени и подбрани исторически стъкмистики. И всеки :народ" си има неговата си такава - главно за да представи мишките си в "героична светлина", през самите тях си. Да им предложи "цветна територия" - всъщност да ги привлече с ползата относно потребността им. Така, че "историята" е станала идеология и служи за нуждите на договорените идеологии. И това е на всички групови нива и отношения в социума.

Не че думи като тия ще променят каквото и да е - маниакалните хора не могат да се променят. Особено от един етап на потъване нататък - пойнт ъф ноу ритърн. Разбира се - според диагнозата. Щото има диагнози като на някои други тук - сменят лицата. При това заболяване не е като при кризите - просто "щтрак"... и се сменя лицето. Няколко тук, съвсем отчетливо. някои от тях менкат никове и си имат лична "армия" от такива. Разиграват театрото на лайкването сами на себе си, през различните си никчета и аватари. И през всеки - сякаш различен човек. Понякога е естествено, но понякога го правят - заради играта. Духовната учителка с "гласа на ДНК-то" е типичен пример в това. Но съвсем не е единствена...

И ако за останалите народни религии - много важно, и без това е пълно и главно съществуват заради такива като тях, но точно будизма - е голямата шарада. Точно в будизма ... не е за вярване как целия театър се извърта чудесно. И идват големите натегачи с личния прочит на книжки и спрежения чрез повторения, цитиране и репликации - от една книжка, от гугъл, от сайтове... всичко докопват - само да свърши работа.

Но най-са им любими ролите на пояснители, обяснители, ментори... но най-вече си инжектират личната доза задължително утвърждение чрез иживяване колко са светнати. Няма тайни пред тия гении. Така - първокласник като прехвърли някакви книжки, дори учебници... и вече може да се изиграе пред други деца на "голем", на мъдрец... Щото е научил думичките. А в някои читанки и обясняват какво означават думичките... И с готовите интерпретации се хвърлят в цирка на суетата. И... едни и същи повторения - до безкрай. Иначе даже си нагаждат и обясненията и значенията и пълнежите. Но с какво - ми пак с усвоеното наготово. Точно така може да се забележи как някой си слага поредния от милионите цитати на различни езици, като форма на лично изказване... в своя територия, с неговия ник - се ширят думички на мъдреци, подбрани подходящо за да спомогнат за театрото. Често точно цитата няма нищо общо, но това не спира мъдреца и духовния провидец - той си има рецитация и трябва да си я изкара...

Няма разлика дали ще е заигравка с  наука, философия, окултизъм, религия, учение... Но с науката нещата са по-сложни откъм имитацията. Там и да научиш някаква рецитация, нещата са сложни, защото са комплексни и лесно ще ти развалят играта. Докато философията... религията... локумите се усвояват и разтягането и дъвченето им спомага за най-важното - подходящото изживяване, което е основната цел. Нищо че може и да имаш мозък, като на мравка, но като се дуеш колко си светнат, колко много ги разбираш разни абстракти... и как си пляскаш...

Лудите егота, разтягат локумите на будизма. Удобството е, че с лекота може да се изиграе на "его-липсващ". На това че клоунът е по-силен от егото си, щото е светнат и може да пише готови думички за егото. Егото играе че е по-велико от собствения си нагоден образ за самото себе си. Това дава нови висоти в играта и изживяването.

Спреженията на сложни понятия - много важно. Щото значенията се учат и се донагласят с усвояване на договорени дефиниции. Но тия договорки - са на нива. И много лесно е да се изведе на поредния клоун какво му е нивото по това "на каква договорка се е опрял", през какъв контекст, как борави... За такива като него специално са се потрудили "подходящите будисти". Щото той не е единствен, а просто армия от сивички 'мишчици' готови да се хвърлят на "подходящата храна" и съответно - да се предложат в тази подходяща сделка...

Няма никаква разлика в това явление - каквото е сред "будизма", същото е и сред "плоската земя". Има разлики само в нюансите, и в отношението на някои бунтарски настроени дечица - но общото е в същността да се изживееш на това, от което имаш нужда. И да се изиграваш дори и че не сънуваш, а че си буден, светнат, велик и мъдрец... Така вече подобни гении с лекота си обсъждат СТО и ОТО, щото чичо Алберт не може да им се мери нпо нищо на тия... По същия начин е и будизма тук... Тва нирвани, карми, просветления - няма тайни. няма какво да ги спре дори в цирка как те "помагат" - помагането е велика универсална игра на "сивите мишчици"... А ако си и помагач на цялата вселена, та чувстващи същества, то даже и светове, етажи... - лелееее - главозамайващи висоти в цирка.

Сънят на малката мишка, как е велик дракон. А големия парадокс - как пише за нива в които тя единствено може да ги сънува. Но пък се издокарва колко е будна и колко е голям Огнедишащия, колко е велик... само с думички... И... само на думички. Отгоре на всичкото - и в думичките си личи църкането от мишия свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-късно ще те прочета, сега съм си навил на пръста нещо да си изговора....

Стефан Цанев каза, че му е много тъжна една статистика. В България на човек от населението годишно се падало по една закупена книга, докато в Норвегия по 18.

Ако Рамус го бръснех за слива, 2008 година ми каза "Псевдосъчиненията на Дънов". И аз от тогава прочетох 1000 беседи на Учителя, и след това спрях да ги броя.

Сигурно в горния пост като го прочета, ефекта, който се търси е да потъна в земята от срам, къв съм що съм, колко съм луд. Но какво казва например Кришнамурти:

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти
И ето в тази тема потърсих едно здраво общество, ама те се крият. Дадох критерите на Дхаммапада за праведните. 

Та кои сте вие да прихвана нещо от вас, белким оздравея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, mecholari написа:

сега съм си навил на пръста нещо да си изговора....

то винаги е така, не само за теб.

Ти си от тия, дето имат поне куража от време на време да са директни и прями. Щото отвътре ги напира "правото"... Цитатите - са си по традицията. няма Дънов, няма Кришнамурти, няма Дхамапада. всичко дето може да се издокара - ще се... Тва е. Но не си оригинален в това - темите като тая пращят от подбрани цитати и реплики. Някои стигат дори да "живеят" насред тях...

Разбира се - всеки човек има потребности и мегдан да стреми да си ги набави през живота си. Това е повелила природата, няма мърдане. Който, какъвто и да е - не си играя на демонстрация колко съм добре, като пиша колко са зле другите. Лицемерирето е въпроса. Еговите играчи го играят по думички на смирени, на духовни, на разбиращи, на пояснители - всичко е само заради личния театър. Сред себеподобни това дори не личи. Но когато става въпрос за каквото и да е нещо сериозно - дотук. Защото да тичаш подпрян от психичния ръжен отвътре, не означава че си сериозен. а че си формално и театрално мотивиран, отдаден...

Ти например никога не си бил отдаден - на едно нещо. Не ти стига едното нещо... а хората със същинска религиозност могат да го правят. Тук никой от твоите "колеги" не му е възможно същото - защото в о бщия смисъл религиозността е само на повърхността - дори и тя е само костюми от цветни дрешки. Без дращене пред аудитория, без споделяне, игри на съпричастности и ролите за изживяване - просто няма как да мине ничий театър.

Щото и ти търсиш 'здраво общество'. Но от друга страна - ти за него ли си Димитре? Какви точно "търсиш", като главно "колеги" ти резонират... какво точно "общество". А нали се четеш че си написал и "защо го търсиш"... Поне си пишеш - директно и прямо. Това не се е изменило с нищо през годините...

Религиозните същински хора - се научават да са смирени, Димитре. Смирението е част от религиозния начин да ограничаваш глада на егото си, в неговия стремеж да поглъща душата. Нито един от вас, светнатите, не е смирен. Играете го тук-там, колкото за цвят и контекст, но е само до "следващия си коментар". Няма как да се поберете да сте смирени - ако наистина сте се посветили на БУДИЗМА... или на каквото и да е - поне стигни до това да се смириш. Но не става. Ролята на СМИРЕНИЯ не може да подаде възможност за дуене, за величие, за знаене и мъдрост. Просто не ви стиска дори и да сте религиозни по един по-сериозен начин, по-истински. Религията ви е само спасителка, само за ползване от това - дето напира отвътре. И така са всичко и всички - щото егото върви неотклонно към черната дупка... и хем се къса от страх, хем не може да спре, щото няма какво да го спре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

Димитре. Ти какви точно "учения" не пробва, за тия години? Сега гледам че вече си и кабалист.  :) 

Ох, сега те започнах и да продължавам ли? Знаеш ли кой е ето този човек, преведен на 20 езика?

https://bg.wikipedia.org/wiki/Омраам_Микаел_Айванов

Той е бил в курса по Кабала на Учителя. Имам му книгата "Тайнствата на Йесод". Това е една от Сефирите в Дървото на Живота. Да ти я снимам ли, с картата, която ти се падна от Таро?

Много от беседите на Учителя са свързани с Кабала и например с числата.

Не смятам да те чета надолу. Пак си тотално неадекватен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но най-са им любими ролите на пояснители, обяснители, ментори... но най-вече си инжектират личната доза задължително утвърждение чрез иживяване колко са светнати. Няма тайни пред тия гении. Така - първокласник като прехвърли някакви книжки, дори учебници... и вече може да се изиграе пред други деца на "голем", на мъдрец... Щото е научил думичките. А в някои читанки и обясняват какво означават думичките... И с готовите интерпретации се хвърлят в цирка на суетата. И... едни и същи повторения - до безкрай. Иначе даже си нагаждат и обясненията и значенията и пълнежите. Но с какво - ми пак с усвоеното наготово. Точно така може да се забележи как някой си слага поредния от милионите цитати на различни езици, като форма на лично изказване... в своя територия, с неговия ник - се ширят думички на мъдреци, подбрани подходящо за да спомогнат за театрото. Често точно цитата няма нищо общо, но това не спира мъдреца и духовния провидец - той си има рецитация и трябва да си я изкара...

Тук определено става въпрос за Шунаята....! 🙂

Същото което му пиша и аз, ама със други епитети.....! Хахах 🙂

Няма разлика дали ще е заигравка с  наука, философия, окултизъм, религия, учение... Но с науката нещата са по-сложни откъм имитацията. Там и да научиш някаква рецитация, нещата са сложни, защото са комплексни и лесно ще ти развалят играта. Докато философията... религията... локумите се усвояват и разтягането и дъвченето им спомага за най-важното - подходящото изживяване, което е основната цел. Нищо че може и да имаш мозък, като на мравка, но като се дуеш колко си светнат, колко много ги разбираш разни абстракти... и как си пляскаш...

Лудите егота, разтягат локумите на будизма. Удобството е, че с лекота може да се изиграе на "его-липсващ". На това че клоунът е по-силен от егото си, щото е светнат и може да пише готови думички за егото. Егото играе че е по-велико от собствения си нагоден образ за самото себе си. Това дава нови висоти в играта и изживяването.

Точно, пак на 100%, става въпрос за Шунаята...! Хахах 🙂

Спреженията на сложни понятия - много важно. Щото значенията се учат и се донагласят с усвояване на договорени дефиниции. Но тия договорки - са на нива. И много лесно е да се изведе на поредния клоун какво му е нивото по това "на каква договорка се е опрял", през какъв контекст, как борави... За такива като него специално са се потрудили "подходящите будисти". Щото той не е единствен, а просто армия от сивички 'мишчици' готови да се хвърлят на "подходящата храна" и съответно - да се предложат в тази подходяща сделка...

Няма никаква разлика в това явление - каквото е сред "будизма", същото е и сред "плоската земя". Има разлики само в нюансите, и в отношението на някои бунтарски настроени дечица - но общото е в същността да се изживееш на това, от което имаш нужда. И да се изиграваш дори и че не сънуваш, а че си буден, светнат, велик и мъдрец... Така вече подобни гении с лекота си обсъждат СТО и ОТО, щото чичо Алберт не може да им се мери нпо нищо на тия... По същия начин е и будизма тук... Тва нирвани, карми, просветления - няма тайни. няма какво да ги спре дори в цирка как те "помагат" - помагането е велика универсална игра на "сивите мишчици"... А ако си и помагач на цялата вселена, та чувстващи същества, то даже и светове, етажи... - лелееее - главозамайващи висоти в цирка.

Не че тук, пак става въпрос за някой друг, ама точно такъв тип, дава такъв материал, на такъв като Рамус...! Хахаха 🙂

Сънят на малката мишка, как е велик дракон. А големия парадокс - как пише за нива в които тя единствено може да ги сънува. Но пък се издокарва колко е будна и колко е голям Огнедишащия, колко е велик... само с думички... И... само на думички. Отгоре на всичкото - и в думичките си личи църкането от мишия свят.

Ама колко точно, и валидно във случая. 

Не че, такива прозрения за плод на някаква велика осъзнатост, това е видимо и със обикновени очи. Ама Рамуса,  има такъв материал от точно такива хора. Които точно така правят, и той със болното си разбиране, си прави гаргара с тях. 

Както гледам, тази тема е точно толкова безсмислена колкото и самия и създател. Как да има тя някакъв смисъл след като той самия няма никакъв смисъл, нито Будизма му. И така, Рамоус се храни с това и има все повече основание да си мисли че , всички са такива от 5 човека във форума. 

Само че Рамусе забравяш нещо много важно. Че той, човекът който очакваш. Въобще няма да е във форумите. 

преди 21 минути, mecholari написа:

Ох, сега те започнах и да продължавам ли? Знаеш ли кой е ето този човек, преведен на 20 езика?

https://bg.wikipedia.org/wiki/Омраам_Микаел_Айванов

Той е бил в курса по Кабала на Учителя. Имам му книгата "Тайнствата на Йесод". Това е една от Сефирите в Дървото на Живота. Да ти я снимам ли, с картата, която ти се падна от Таро?

Много от беседите на Учителя са свързани с Кабала и например с числата.

Не смятам да те чета надолу. Пак си тотално неадекватен.

Ти, какво въобще му се вързваш? Не знаеш ли със кого си имаш работа? Какво въобще му даваш материал, да има да мели и бълва. 

Рамус от където е минал, трева не никне. В негоата тема май никои не му се вързва, и пак почна да си търси дарк румс, инкогнито да си прави психо перверзиите. 

Маниак.....!!! :lol6:

Шуная поздравления за темата. Твоя дарк рум за твоите садо мазо изпълнения с Будизма. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, NoMeJodas написа:

Ти, какво въобще му се вързваш? Не знаеш ли със кого си имаш работа? Какво въобще му даваш материал, да има да мели и бълва. 

Рамус от където е минал, трева не никне. В негоата тема май никои не му се вързва, и пак почна да си търси дарк румс, инкогнито да си прави психо перверзиите. 

Маниак.....!!! :lol6:

Шуная поздравления за темата. Твоя дарк рум за твоите садо мазо изпълнения с Будизма. :lol6:

Да кажеме притежавам и чета ето тези книги, и по-късно мога да му ги снимам. 

http://www.knigi-bg.com/product.php?id_product=16907

http://www.knigi-bg.com/product.php?id_product=16879

Забележи на две от кориците Дървото на Живота.

Всъщност, повечето книги, които притежавам и заниманията с Кабала са за цял живот.

Престави си, тука във форума преписвах книгата "Универсалния смисъл на Кабала" от Лео Шайа и Елеазар Хараш, и Румен не е разбрал, че се занимавам с Кабала. Адекватен ли е за този форум, концентриран ли е, заинтересован ли е, или само си пише неговите работи? Заслужава ли да го чета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Ако Буда можеше да надникне в тази тема , три пъти щеше да се превърти в гроба си .

После пак никакви книги нямаше да напише , а щеше да се обърне на другата страна и да заспи за нови 1500 години...:lol6:

А , бе ? Тоя царски синковец , дали е можел да пише , или толкова много го е мързяло....да напише 2-3 реда за Мързела срещу Лакомията и Агресията....?!:lol6:

Като един Свръх-Суб-Супер Просветлен Ви го казвам ! ВЕрвайте ми ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...