Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Shiniasu написа:

Това той да си прави каквото си поиска в една тема, а останалите да се правят, че всичко е наред ли? 

Какъв е проблемът да го игнорирате и да не реагирате, ако ви дразни или намирате коментарите му за неуместни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dagpo19 написа:

Какъв е проблемът да го игнорирате и да не реагирате, ако ви дразни или намирате коментарите му за неуместни?

Напиши какво е дхарма за теб, не пиши повече простотии. Адвокате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Shiniasu написа:

Той сам се превръща в център на вниманието.

Глупости. Вие го превръщате в център на вниманието. Бива ли до такава степен да сте безотговорни за собствените си реакции към нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, mecholari написа:

Да и аз съм си мечтал никой да не говори с него. Или само гавра с понятията и недомислиците.

Решението е модераторско наблюдение и всичко извън темата или по отношение на друг участник да не се одобрява. Но не съм модератор. Иначе във форум винаги ще се намери кой да провокира и някой, който да му отговори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, dagpo19 написа:

Глупости. Вие го превръщате в център на вниманието. Бива ли до такава степен да сте безотговорни за собствените си реакции към нещата?

Ето , цялото внимание ми е към теб. Напиши какво е дхарма. Нали всички се борите за внимание. Имаш го цялото към себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, mecholari написа:

Напиши какво е дхарма за теб, не пиши повече простотии. Адвокате.

Прочети Дарма чакра праватана сутра. И не препоръчвам на дъновисти да се интересуват от будизъм, понеже дъновизма няма общо с будизма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, dagpo19 написа:

Прочети Дарма чакра праватана сутра. И не препоръчвам на дъновисти да се интересуват от будизъм, понеже дъновизма няма общо с будизма. 

Да, по принцип будизма е сбъркано учение. Не признава теистичния произход. Затова "Будистите" са заблудени.  Но съм готов да те изслушам, а ти ми говориш за гейниален ХОМО.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, dagpo19 написа:

Аха. А него какво ще го посъветваш. И дали не си пристрастен. Когато в един конфликт има две страни, той се решава и от двете страни. А конфликтът е факт. Само глупак би отрекъл това. Да се търси вариант при който болшинството да се примирят с един човек неспазващ елементарни норми за общуване е несериозно. Конфликтът вероятно ще си остане, защото нито Рамус, нито модераторите искат да го прекратят. Това са фактите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, mecholari написа:

Да, по принцип будизма е сбъркано учение. Не признава теистичния произход. Затова "Будистите" са заблудени.  

Затова, това не е твоята тема.

Пиши си в твоите теми. Те са няколко, които си си създал, нали? 

Аз не пиша в тях и не коментирам Дънов. Въздържай се и ти да коментираш будизма, не щото се засягам, а понеже пълниш  с разговора с коментари, които не са по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dagpo19 написа:

Затова, това не е твоята тема.

Пиши си в твоите теми. Те са няколко, които си си създал, нали? 

Аз не пиша в тях и не коментирам Дънов. Въздържай се и ти да коментираш будизма, не щото се засягам, а понеже пълниш  с разговора с коментари, които не са по темата.

Ами чакам те да напишеш нещо по темата. Опитах се да го провокирам. Питах те какво е за тебе дхарма? Но ти отговори ли ми освен да ме пращаш да чета сутри. После се смеете на Шунята като ги цитира с твоето приятелче, което познаваш в реала.Кажи ти какво мислиш , не се крий зад цитати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха. А него какво ще го посъветваш. И дали не си пристрастен. Когато в един конфликт има две страни, той се решава и от двете страни. А конфликтът е факт. Само глупак би отрекъл това. Да се търси вариант при който болшинството да се примирят с един човек неспазващ елементарни норми за общуване е несериозно. Конфликтът вероятно ще си остане, защото нито Рамус, нито модераторите искат да го прекратят. Това са фактите. 

Ти наистина не разбираш какво казвам. Не съм арбитър или посредник между страни в конфликт. 

Оправяйте се с емоциите и проекциите си, както намерите за добре. 

преди 1 минута, mecholari написа:

Питах те какво е за тебе дхарма? 

Подобен въпрос зададен на някой, който практикува към трийсет години, което само по себе си не значи нищо, но все пак е четвърт живот, е нещо, на което няма как да бъде отговорено. Това е тъп въпрос, зададен по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dagpo19 написа:

Ти наистина не разбираш какво казвам. Не съм арбитър или посредник между страни в конфликт. 

Подобен въпрос зададен на някой, който практикува към трийсет години, което само по себе си не значи нищо, но все пак е четвърт живот, е нещо, на което няма как да бъде отговорено. Това е тъп въпрос, зададен по този начин.

Еми задай го сам по правилния начин и му отговори. Чакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, dagpo19 написа:

Тази безотговорност, ако я има, си е за наша сметка. Обаче ти отново коментираш всички други, но не и Рамус. Аз не отричам, че може и да не реагирам по най-правилния начин. Това оправдава ли провокациите на Рамус? Тук не участвам за да доказвам нещо. Не съм и на тест. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, mecholari написа:

Еми задай го сам по правилния начин и му отговори. Чакам.

Ще има да почакаш. Нямам никакъв интерес да разговарям с човек като теб, който счита практикуващите будизъм за заблудени. Това не ме засяга или обижда. Имаш право да изразиш мнение и това е ОК. Мое право е да не ти отговоря, нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dagpo19 написа:

Ще има да почакаш. Нямам никакъв интерес да разговарям с човек като теб, който счита практикуващите будизъм за заблудени. Това не ме засяга или обижда. Имаш право да изразиш мнение и това е ОК. Мое право е да не ти отговоря, нали така?

Да, можеш да бъдеш безгръбначно и хлъзгав червей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това оправдава ли провокациите на Рамус? 

Това е като кукичка и пръстен. Ако Рамус пуска кукичка, то тези, които се закачат са като пръстенче. Ако няма пръстенче, то за кукичката няма какво да се закачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, dagpo19 написа:

Ами ясно е, че не си. Нашите емоции и проекции не са твоя работа, нито на Рамус. Но явно, че вие не мислите така, защото все в тая посока насочват разговорите. Рамус особено. Това говори за неуважение, за самовъзвеличаване, за опит да наложите себе си. Което е най-обикновено желание за власт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, dagpo19 написа:

Това е като кукичка и пръстен. Ако Рамус пуска кукичка, то тези, които се закачат са като пръстенче. Ако няма пръстенче, то за кукичката няма какво да се закачи.

Значи според теб участието на Рамус в темите е оправдано? Значи според теб проблем е не, че някой провокира и обижда другите, а че последните са допуснали да се обидят? 

Изпитват се подготвените. Когато се провокира някой извън предела му на поносимост, това може да има тежки последствия. Рамус кой тук познава достатъчно добре за да си позволява да провокира основите на възгледите му така упорито? И добре, че са психичните защити с които Рамус така настойчиво се бори. Но в един момент неговите собствени ще паднат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Shiniasu написа:

Значи според теб участието на Рамус в темите е оправдано? Значи според теб проблем е не, че някой провокира и обижда другите, а че последните са допуснали да се обидят? 

Не само е оправдано, но свинете и червеите в неговите постове са наместо... Важно е срещу кого са насочени. Примерно ако си мръсник е необходимо някой друг да ти върши мръсната работа. А ти да се изписваш чиста вода ненапита. Момче за мръсни поръчки, за да си разчистваш пътя да бъдеш големец.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ..Alex&Vanko.. написа:

И аз му исках среща.

Явно не сте негов тип...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Shiniasu написа:

Но явно, че вие не мислите така, защото все в тая посока насочват разговорите. Рамус особено. 

Т.е., ти очакваш Рамус да не насочва разговора в дадена посока? Насочи го в друга. Кой те спира? Рамус определя дискурса, защото ти реагираш на всеки негов пост като ощипана мома.

преди 16 часа, Shiniasu написа:

Това говори за неуважение, за самовъзвеличаване, за опит да наложите себе си. Което е най-обикновено желание за власт. 

Да допуснем, че е така. И как реагираш? С възмущение. Така, започваш да играеш по правилата и се включваш в играта.

Каква е ползата от стотиците или хиляди страници за духовно развитие, които си прочел, ако не знаеш как да реагираш в една обичайна ситуация? Или от това, че ги знаеш на теория, но не и на практика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.10.2019 г. в 12:12, _sirena_ написа:

Добре , хайде сега приложи същото "психологично , отражаемо шаблонче" и към собствените си Преживявания със съответните належащи въпроси , щекотливи :

- Защо аз самият съм фиксиран и Обладан да вия врат по некакви форуми и да правя психологични "портрети' на случайни потребители ?

- Каква е тази Потребност и Дефицит , която ме завлича във Виртуалното пространство и не ми дава покой , докато не се излея ?

- Какво е Моето Персонално Разочарование , което ми избутва в Съзнателен режим Фикцията да рисувам подобни "картини " в нета ?

- Защо съм вкопчен във тази тежка , психична "конструкция" и Възприемам и Отразявам едно и също към всички и всичко ?

- Кое в животът ми е изиграло Ключова Роля да се потопя и аз във същите Компенсаторни Схеми , които толкова ненавиждам и виждам в другите ?

- Защо съм толкова Упорит да ходя и аз да сглобявам шаблони от същите "майстори" в областта , за да "громя "  сходно - проблемните обекти по социалните платформи ?

- Кои са моите ментални дисонанси , които ме Превеждат в това окаяно Състояние ? 

- Способен ли съм да различа същите проблеми , които визирам в околните и при мен самият ? 

- Не се ли намирам и аз самият във същото това Е-Ниво , за което толкова много експлоатирам останалите ?

.................................

Давай да те видя колко си Дълбал в себе си и колко Дълбоко си стигнал.

Да усетя можеш ли да маршируваш в Опит и Синтез или само балончета правиш. 

Ето, на Рамус му бяха зададени смислени въпроси, както и dagpo19  беше питан два пъти какво разбира под дхарма. Те го играят тартори в темата, dagpo19,  даже казва кой да пише и кой да не пише. Ако някой има това право донякъде, това е Шунята, като създател на темата. Виждате ли ги  dagpo19 и  рамус диалогични, или само се опитват да внушават какви са били другите? Налице ли е информационна обмяна, някакво качествено общуване, воля за разговор или двамата "тартори" си правят имидж, трябва да припадна пред 30-годишната практика, отиването в Индия, концентрацията от четири часа върху обект, и след това му се казва на Шунята, че не става за будист, въпреки всички усилия, които полага. Аз преди време му дадох руски сайт с много будистка литература (не знам дали някой помни това), казах "не се моли скепсис на колене да ти спусне нещо" , но всички сме свидетели спрямо тарторите, колко много му недостига. Имаше ли някаква форма на насърчение, освен критика, критика и критика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, dagpo19 написа:

Т.е., ти очакваш Рамус да не насочва разговора в дадена посока? Насочи го в друга. Кой те спира? Рамус определя дискурса, защото ти реагираш на всеки негов пост като ощипана мома.

Да допуснем, че е така. И как реагираш? С възмущение. Така, започваш да играеш по правилата и се включваш в играта.

Каква е ползата от стотиците или хиляди страници за духовно развитие, които си прочел, ако не знаеш как да реагираш в една обичайна ситуация? Или от това, че ги знаеш на теория, но не и на практика?

Отново. Ти не си човека, който му е работа реакциите ми. Нито тук е мястото. Разговорите ми с теб и Рамус приключиха. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, нормалните хора като Шунята и Шиниасо, декларираха, че няма какво да си кажат с ПСИХОМЕТАСТАЗА. Те не са индеферентни към свинските прояви. А Шунята допринесе толкова много за развитие на тази тема, и колко "критики" към него не бяха всъщност критики а изверженията на едно разстроено съзнание , неща, които Шунята не е могъл и да си представи (нищо че го наричат фантазьор), камо ли да му паснат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

Отново. Ти не си човека, който му е работа реакциите ми. Нито тук е мястото. Разговорите ми с теб и Рамус приключиха. 

Това го пишеш за пореден път, но след някоя и друга седмица пак започваш да разговаряш. Смешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...