Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 30 минути, mecholari написа:

Не съм в течение, ама от опит знам че той само търси материал за да плюе. Винаги и навсякъде го прави. Така че, всякакъв опит за каквото и да било, е обречен. 

преди 31 минути, mecholari написа:

Заслужава ли да го чета?

Не.

преди 18 минути, by_chechi написа:

...Ако Буда можеше да надникне в тази тема , три пъти щеше да се превърти в гроба си .

После пак никакви книги нямаше да напише , а щеше да се обърне на другата страна и да заспи за нови 1500 години...:lol6:

Какъвто материала, такъв и резултата. Причина и следствие. Няма как да е друг начин. 

Ти пък какво се учудваш и се правиш на изненадан. Да не би да си очаквал нещо друго? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, NoMeJodas написа:

....Ти пък какво се учудваш и се правиш на изненадан. Да не би да си очаквал нещо друго? 

Никак даже ! Но ето - по-важни са редовете , които не си цитирал ! :nono:

Подавам светлинка в мрака......пък който иска - пак ще гони сенките ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, by_chechi написа:

Никак даже ! Но ето - по-важни са редовете , които не си цитирал ! :nono:

Подавам светлинка в мрака......пък който иска - пак ще гони сенките ! :)

По важни за кого, за теб? Щот за мен може и да не са. Както и да е. Ами като не си учуден, защо се възмущаваш? 

Колко пъти я подаваш тая "светлина" ама никои не я последва? Добре поне извади някакъв краен извод, че няма ефект твоята светлина. И престани да си я предлагаш. Тогава може и да не се възмущаваш повече. Кой знае. 🙂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, NoMeJodas написа:

По важни за кого, за теб?....

За тези които търсят Истината за света в който живеем !

Ти очевидно не си всред тях . `Ми имаш възможността - твоя си работа .

От мен - никакво възмущение ...........повече смях и мъъъъничко съжаление .....! Следващата степен е презрение..... :)

Презрение , каквото със сигурност , някои от пишещите тук получават при изяви на "площада".......:nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

За тези които търсят Истината за света в който живеем !

Ти очевидно не си всред тях . `Ми имаш възможността - твоя си работа .

От мен - никакво възмущение ...........повече смях и мъничко съжаление .....! :)

Къде са тези които търсят, каквото и да било, пък камоли истината? И каква е тази истина? Аз не я знам и за това не я търся явно. Някаква тайна ли е, открехни ме. Съжели се над мен и ме просвети, озари моето съзнание, и твоята светлина освети истината. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, NoMeJodas написа:

И каква е тази истина?

Излез от обърканата си главата и се огледай ! Сравнявай ! В сравнението , там е това което е Истина ! 

Ако сам не го сториш , никой и с нищо не може да ти помогне . Никога няма да получиш мисловен достъп до Истината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излез от главата си и се огледай - там е това което е истина ! 

Ако сам не го сториш , никой и с нищо не може да ти помогне....

Чечи, въобще не е това. Нещо съвсем друго е. 

Със това търсене навън, само ще си загубиш времето. И накрая пак нищо няма да си намерил, или поне не това което трябва.

Напълно обратното трябва да се направи. Да се погледнеш навътре, и точно там е отговора за всичко.  

За едно си прав, че сам трябва да го направиш. Никой не може да го направи вместо теб. Това навлизане навътре във себе си до места и дълбини за които не си подозирал че имаш. Там ще разбереш кой си, и истината за теб самия. Никъде вън не можеш да разбереш това, колкото и да се опитва човек да я търси във думите или преживяванията на някой друг. За това изначално всякакви опити за "светлина" от твоя характер за безпомощни, следователно, ненужни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, NoMeJodas написа:

.....Напълно обратното трябва да се направи....

Избързал си с поста си . Заподозрях , че на късо няма да разбереш . Допълних .

......На вътре да гледаш - Да ! Ама има ли какво да видиш , ако не си погледнал на вън ? :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NoMeJodas написа:

Не съм в течение, ама от опит знам че той само търси материал за да плюе. Винаги и навсякъде го прави. Така че, всякакъв опит за каквото и да било, е обречен. 

Не.

Аз бях спрял да го чета, някъде и 20 дена не писах във форума. Според мене чете някои по-долнопробни книги за психология, с нагласата там като види някакво заболяване и да го лепне на някой. Общо взето го приемам като преносител на зараза. Ето Юнг след анализ на сънищата си е направил нещо съществено ,написал е книга, чел съм от него например предговор за книга за дзен будизъм. Готов съм да изслушам всеки, и кълна се преди години постовете на Рамус съм ги чел многократно. По няколко пъти ,за да му схвана логиката и светоотразяването. Не вярвам някой от тука да го е чел повече от мене. Не вярвам. Затова с някои ключови думи го възпламенявам и му давам повод да обръща темите в угодната му на него посока. Давам му поле на изява и е неблагодарен. Той е неблагодарен към всеки събеседник и има неиндивидуален подход. Ясно ми е , че за него съм един от многото мръшляци, с които е благоволил да очертае какви са и какво представляват. Бих се коригирал от думите му, обаче смятам, че това не би го задоволило. Срещал съм и преди такъв тип хора, но той се прави на велико изключение. Преди беше ексибиционист, събличаше се гол, изчезваше без следа там някъде отвъд. Недостижим. Като звезда на небосклона. Направо съм си мечтал да се докосна до него. Но уви... Приказките му за мене и за хората, четях ги като приказки за лека нощ деца. Кога бях дете, кога бях с патерици инвалид но наблюдавах звездата, мечтаех...

Учителя казва, че ако искаш да промениш хората ще ти побелеят косите. Та всеки е отговорен за себе си.

Ако с нещо някой съм подразнил, обидил, моля за извинение. Благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избързал си с поста си . Заподозрях , че на късо няма да разбереш . Допълних .

......На вътре да гледаш - Да ! Ама има ли какво да видиш , ако не си погледнал на вън ? :lol6:

Еми, ето пак продължаваш със навика да си дописваш постовете. Хем знаеш, че веднъж прочетен, после отиде тя. 

преди 15 минути, by_chechi написа:

Излез от обърканата си главата и се огледай ! Сравнявай ! В сравнението , там е това което е Истина ! 

Добавил си "объркана"? Еми, мерси за констатацията, но личното ти мнение, не ме интересува много. По скоро "истината". И във сравнението, била истината!! Хахах. Този пък метод от къде го измисли? Ми сравнявай си е, няма лошо. Ама не се сърди, като не ти ща "сравнението" "светлината" "истината". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, NoMeJodas написа:

.....във сравнението, била истината!! Хахах.

Ето ! За това писах , че си объркан ! :nono: Не съм си го измислял аз.....следва да се образоваш ....

Като за начало тук https://bg.wikipedia.org/wiki/Мислене

Като гледам , за сега нямаш достъп за мислене на по-сложното.....

......за будизъм - може ! :lol6:

.....пък може да си "хахкаш" колкото си искаш .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, mecholari написа:

Животът е брутален приятелю, от всякъде е само разочарования и незадоволеност. И много хора просто изпушват, независимо колко знаят и могат. А щом не знаят как правилно да се отнесат към себе си, значи са абсолютно невежи. Колкото и много да знаят. 

Пука трябва да се вади от сблъсък с подобен пример. И обица на ухото.

преди 2 минути, by_chechi написа:

Ето ! За това писах , че си объркан ! :nono: Не съм си го измислял аз.....следва да се образоваш ....

.....пък може да си "хахкаш" колкото си искаш .....

Пак със на някой истината искаш да ме убеждаваш? Значи викаш, щом не знам на "някой" си истината значи съм объркан? С какво би ми помогнало това, освен че ще го знам? 

Мен ме интересува моята истина, истината за мен. Не на някой мнението за моята истина. 

Неуважително ли ти звучи, хахах? Хахах .. 🙂

Споко, не ти се присмивам. Нали знаеш истината, защо се обиждаш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, NoMeJodas написа:

Еми, ето пак продължаваш със навика да си дописваш постовете. Хем знаеш, че веднъж прочетен, после отиде тя. 

С някои е достатъчна и "половин дума" . За други са необходими по-дълги обяснения . Трети следва да ги върнеш в началното образование да си попълнят отсъствията от училище .

Трудно се оправям тук в навалицата . Случва се по-често да надценявам възможностите (от добра Душа ! :))......и се получава кратко . После с прискърбие установявам , че е необходимо повече....Следва допълнение - почти никога не трия !.....

Съжалявам и моля за извинение !

(пък и докато намеря необходимия материал минава време)

......Та , ако ти е интересно , върни 2-3 мои поста назад и пак ги прочети . Колко ще ги осмислиш е друг въпрос....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, by_chechi написа:

С някои е достатъчна и "половин дума" . За други са необходими по-дълги обяснения . Трети следва да ги върнеш в началното образование да си попълнят отсъствията от училище .

С това клише и опорна точка, ходенето на училище не знам дали въобще на някой друг, освен себе си, си интересен. И със тези първите се разбирате със малко думи, щот. Сте си свикнали на мурафетите тук, и до такава степен се знаете, че още преди да го е написал, се знае какво ще каже. А не защото сте много интелигенти и демек се разбирате супер интелигентно с два лафа? Не ми минавай с тия евтини номера. 

Трудно се оправям тук в навалицата .

И пак всичко е за да започнеш да пишеш за себе си. Не ме интересуваш ти лично, по принцип. Истината ми кажи тая дето само аз не съм я разбрал защото не съм ходил на училище. Не ме баламосвай с твоите глупости. 

Съжалявам и моля за извинение !

На кой се извиняваш бре? Да не мислиш че му пука на някой въобще. Извиняваш си се ти на себе си, нищо друго. 

......Та , ако ти е интересно , върни 2-3 мои поста назад и пак ги прочети . Колко ще ги осмислиш е друг въпрос....

Въобще не ми е интересно, пък камоли да го осмислям. Те щом имат нужда за осмисляне, не ми ги хвали. Който има какво да каже, го казва директно. Само тези които нямат, се усулкват и увъртат. С някакви "истини" близалки за бебета. Ближи си ги сам.

преди 32 минути, sound написа:

Чичи - ти си роден за учител в детската градина: кротък, благ и безопасно неадекватен.

Празноти само пак, празни кухи без смисъл думи. Писна ми, втръсна ми, до гуша ми дойде...!!! хахаха :lol6:

Не от него само, по принцип и като цяло. Искам,  истината!!!! Искам да се освободя и аз най накрая като тях, да ми олекне от това страдание. Само аз останах, моля някои да се смили над мен и да ме открехне и просветли внезапно. Искам да ма втрещи и озари. И край, вече. Вечна Нирвана, наслада, джанти, газово. Величие... Охх велики, помогнете на бедния...!!!! 

Саунде не знам как да им се примоля повече, да се смилят над мен и ме открехнат. Трябвало сега да сравнявам, смятай за какъв зелен хайвер говорим.

Хахахах :lol6:

преди 1 час, by_chechi написа:

.....На вътре да гледаш - Да ! Ама има ли какво да видиш , ако не си погледнал на вън ? :lol6:

Да има, моята същност във цялата си прелест. Само тя ме интересува и това как да е опозная. Нищо и никой друг. А с гледане на вън, никога няма да мога да я опозная, защото тя е вътре в мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, NoMeJodas написа:

Саунде не знам как да им се примоля повече, да се смилят над мен и ме открехнат.

Ами следи внимателно темата де - трябва да си изтеглиш една карта Таро, после си прочиташ хороскопа и накрая идваш тук, за да ти обясним, че всичко си объркал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sound написа:

Ами следи внимателно темата де - трябва да си изтеглиш една карта Таро, после си прочиташ хороскопа и накрая идваш тук, за да ти обясним, че всичко си объркал.

Колко да следя още, аз като проследих нишката до извора, и нещата брутално заглубяха. Повече от ясно е че от извора няма нищо, то извор няма, пък камоли пресъхнал. Какво да му следя повече. Това конкретно, а по принцип. 

Тази истина за освобождението която всички тук са я разбрали, защо никои не я казва? Защо след като я знаят и са я постигнали, никой не я казва? Аз така и така направих и се освободих. Ами все някакви локуми, и пращане за зелен хайвер. 

Давай те е, просветените. Казвайте на хората как да се освобождават, ко ви са свиди туй просветление. Нали тук уж внезапно се осветлявали някаква и ставали Арахати, дайте и аз е....! И ние....!! Невежите..!!! Никакво състрадания нямате, егоисти....!  Само за вас си го пазите....!! Оставят на, да се давим в океана на невежеството изоставени.....!

Баси, страданието само...!! На баси гърча, сте на оставили...!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sound написа:

Направих си труда и изтеглих и за тебе. Падна се 20 аркан, Страшният съд. Можеш да си провериш какво означава в книгата на Ямблих "Египетските мистерии". Иначе тегля от всички карти, големи и малки аркани, това пак е голям аркан. Моята колода я имам от 17 години. Но до сега не съм споделял, че се занимавам. 173стр. От spiralata.net.

Египетските мистерии
03295.jpg
Ямблих
Символиката на Таро: пътят на посвещението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, _ramus_ написа:

Нямаш шанс за отговори, дори и за смислен разговор - защото има значение за него само едно.

За протокола. Потвърждавам, че Ши за четвърти път отказа да отговори на един прост въпрос:

преди 22 часа, dagpo19 написа:

За четвърти път за три дена, то ще си позволя да питам колегата Ши, откога стана будист и реши да следва осмичния път, който Буда е преподал? Питам, щото попаднах на мненията му в други, съседни теми в този раздел, в които той "пропагандира" учението  Агни-йога. Нищо против нямам. Харесва това учение, следва го и го презентира. Това е ОК. Но в темите за будизъм, то той твърди, че следва Буда-дхарма. Как така? Между Буда-дхарма и Агни-йога няма нищо общо. Нито приемственост, нито възглед, нито методи. Просто нищо.

Ши каза, че една седмица няма да пише във форума, а само ще чете. Това звучи като обет. Сякаш този форум е някакво сакрално пространство или обратното, пространство на греха, в което човек си забранява да попада, за да остане чист. И после пак се връща и пише, но се случва същото. Защо? Защото субектът не работи със собствените си неврози и проблеми. Той ги заобикаля, той търси изход вън, не вътре в себе си. Няма критика в думите ми. Психичната динамика е такава. Тя е описана и в източните и в западните учения по психология.

ПП Относно будизма, тези учения се съдържат в абидхарма и прамана текстовете. Това е инфо, за тези, които имат интерес да четат такива неща. В западната психология, то бих препоръчал много автори, но може да се започне с класиците – Фройд, Юнг, Адлер и други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, dagpo19 написа:

Защо? Защото субектът не работи със собствените си неврози и проблеми. Той ги заобикаля, той търси изход вън, не вътре в себе си.

Според мен пропусна нещо.

преди 1 час, mecholari написа:

.....

Мерси, мерси (((:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, dagpo19 написа:

За протокола. Потвърждавам, че Ши за четвърти път отказа да отговори на един прост въпрос:

Ши каза, че една седмица няма да пише във форума, а само ще чете. Това звучи като обет. Сякаш този форум е някакво сакрално пространство или обратното, пространство на греха, в което човек си забранява да попада, за да остане чист. И после пак се връща и пише, но се случва същото. Защо? Защото субектът не работи със собствените си неврози и проблеми. Той ги заобикаля, той търси изход вън, не вътре в себе си. Няма критика в думите ми. Психичната динамика е такава. Тя е описана и в източните и в западните учения по психология.

ПП Относно будизма, тези учения се съдържат в абидхарма и прамана текстовете. Това е инфо, за тези, които имат интерес да четат такива неща. В западната психология, то бих препоръчал много автори, но може да се започне с класиците – Фройд, Юнг, Адлер и други.

Той никога не отговаря конкретно, само на теория и общо. Това със не писането до понеделник е практика, дадена от Шунаята, това е някакъв символичен протест. Ама тази тема е точно подходяща за такива работи, и май ще свърши добре работа. Не че тук ще става въпрос за будизъм, какъвто никога не е ставало от тях.

Какво общо има западната психология с Будизма? Какво общо има Будизма който е хилядолетна традиция с модерната психология която има няма 60-70 г история?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, NoMeJodas написа:

Какво общо има западната психология с Будизма? Какво общо има Будизма който е хилядолетна традиция с модерната психология която има няма 60-70 г история?

Малко пресилено ще го кажа, но все пак - от няколко десетилетия западната психология го играе копи- пейст от будизма. Нещо, което подозирам, че в бъдещето ще ни изиграе лоша шега - е едвали тука присъстващите ще сме живи дотогава. (не зарад друго, а щото ще сме прекъснали прераждането хахахахах)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има книга на Трунгпа Ринпоче, в която той разглежда паралелите, но и разликите между будистката и западната психология и психоанализта. Майка ми я подари миналата година, но съм я чел до полвината, признавам. Просто давам информация за тези, които не им се чете будистка психология. Не е едно и също, но има съвпадения в някои точки.

преди 9 минути, sound написа:

Според мен пропусна нещо.

Да. Слушам те. Кажи, моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sound написа:

Малко пресилено ще го кажа, но все пак - от няколко десетилетия западната психология го играе копи- пейст от будизма. Нещо, което подозирам, че в бъдещето ще ни изиграе лоша шега - е едвали тука присъстващите ще сме живи дотогава. (не зарад друго, а щото ще сме прекъснали прераждането хахахахах)

По скоро някой от нещата са едно и също нещо за което говорят, става въпрос за вътрешната природа. Но има една огромна разлика, и тя опровергава всякакво съпоставяне на Будизма със психологията. Във модерната психология няма термин или понятие като Ум, няма значението което в Будизма има. А щом няма познание за Ума, тогава всичко е просото, сухо и на теория. И базирано на познания от крайни изражения, симптоми, но без да се дава "правилното" обяснение за произхода, на каквото и да било от психичен характер. А Будизма първото нещо на което учи е, какво е Ум. И всяка техника за практикуване на медитация е за работа с ума. В модерната психология има само, яко дроги но не и метод за самоуправяне на Ума. 

преди 2 минути, dagpo19 написа:

Има книга на Трунгпа Ринпоче, в която той разглежда паралелите, но и разликите между будистката и западната психолгия. Майка ми я подари миналата година. Просто давам информация за тези, които не им се чете будистка психология. Не е едно и също, но има съвпадения в някои точки.

Да. Слушам те. Кажи, моля.

Будизма не е психология. Може да се правят такива сравнения но само от такива учители и то за да може да се обясни на запаняцитя, горе долу с техни познания, за какво става въпрос. Но при практикуването на будизма, медитацията. Няма психични тълкования, каквито има в психологията. Става въпрос само за преживяванията по време на практика, които пак са психични. Но само в контекста на медитацията, и трудностите които пораждат и тяхното преодоляване за постигане на целта. Но, не се занимава с Будизъм, за да се оправят психични състояния и разстройства. Съвсем друга е целта му. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NoMeJodas написа:

Във модерната психология няма термин или понятие като Ум, няма значението което в Будизма има.

Вярно.

преди 1 минута, NoMeJodas написа:

А щом няма познание за Ума, тогава всичко е просото, сухо и на теория.

Отчасти вярно, според мен.

преди 3 минути, NoMeJodas написа:

А Будизма първото нещо на което учи е, какво е Ум.

Погрешно. Това се дава само в дзог чен или есенциалната махамудра. В никоя друга школа не се започва с това.

преди 5 минути, NoMeJodas написа:

В модерната психология има само, яко дроги но не и метод за самоуправяне на Ума. 

Преувеличаваш, но може и аз да съм субективен, понеже имам приятелка психиатър, която е много читава. С нея много спорим на подобни теми, но тя определено помага на пациентите си.

Но, не се занимава с Будизъм, за да се оправят психични състояния и разстройства. Съвсем друга е целта му. 

Да. Това е точно така, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...