Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам един много бърз въпрос, понеже не успях да намеря нищо в гугъл, та реших да се допитам тук.
И така колеги, въпросът е следния :
Мога ли да сложа оригиналният радиатор на охлаждането, директно върху процесорите на конзолата, или трябва да взема някакъв друг радиатор, понеже се наложи да сменя и термо пастата отвътре на процесорите, а не ми се играе да слагам защитното капаче, тъй като отново трябва да го прикрепям със силикон, но няма да мога така тънко да го нанеса ?
 Знам, че то служи да поема и разпределя топлината, но се чудех просто дали конзолата ще си работи и без него , тъй като на предният модел (fat), процесорите са на две отделни места, и нямат защитни капачета върху тях, та просто се чудех, ако е същото, и просто са ги побрали на едно място, дали няма да стане директно радиатора върху тях. Питам първо, за да не направя някоя беля.
Благодаря предварително за отделеното време и за отговорите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглоби я както си е оригинално.

По-добро няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали написах, трябваше да сменя термо пастата...  графичния процесор ми загряваше до 90 градуса почти и бокса се изключваше автоматично. Трябваше му почистване и смяна на термопастата. 
Като цяло търся отговор на въпроса си, другото си го знам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DAIMEX написа:

Нали написах, трябваше да сменя термо пастата...  графичния процесор ми загряваше до 90 градуса почти и бокса се изключваше автоматично. Трябваше му почистване и смяна на термопастата. 
Като цяло търся отговор на въпроса си, другото си го знам :)

Не е проблем с термопастата, за да загрява така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от kal32
      Здравейте,
      чудя се от какво даде на късо масления ми радиатор (кафявата жичка изгоря)? Моето най-босо предположение е , че в това черничкото (където свързва всички кабели, как се наричаше?) ако предположим че кафевия е във връзка с кабел номер II, който влиза срвщуположно в кутийката), той идва от двата ключа за първа и втора степен, то тогава оттам се е сбъркала 0-та с 1-ца или обратно. Може би мога да сменя и ключовете и терморелето (това дето се върти за увеличаване на степента от 0-6) и като свържа отново кафевия кабел веригата трябва да си е пак наред

• от Кирил Тодоров
      Здравейте,
      Някой може ли да ми препоръча Playstation зала в София? 
      Играта сам в нас започна да ме отегчава и търся малко по-социално място където мога да играя с други хора.
      Мерси предварително за отговора.

• от Ivelin Dragnev
      Здравейте, искам да попитам от къде точно трябва да обезвъздуша радиатора на парното? 

• от Мариян Станчев
      Здравейте! Имам проблем с охлаждането на лаптоп ASUS X550J, при който вентилатора работи избирателно, но дори при моментите, в които е решил да работи е на минимални честоти, макар и трети програми да казват, че работи на големи обороти. Чистен е редовно. Струва ми се, че самият вентилатор е "сдал фира" и не може да функционира правилно. Търсих в онлайн пространството за охлаждане като моето, но явно аз съм слаб в тези области .. Не можах да открия същото, или по-скоро не зная какво точно да търся ...
      Въпросите са ми следните: Мога ли да сменя само вентилатора от цялото охлаждане ИЛИ трябва да сменя цялото охлаждане? 
      Струва ми се, че е едно цяло тяло, отводите с вентилатора, но може и да греша. 
      Бих бил благодарен, да ми помогнете с това, как мога да разбера изцяло нужната ми информация, за да мога да намеря точната/ите част/ и дали бих могъл да я/ги намеря онлайн, за да си спестя време от сервизи и пари от труд.
      С уважение, един невежа!
      ПС: Прилагам снимка на охлаждането намерена от интернет, нейде из дивото ...

• от Xshg
      Искам да попитам за това водно охлаждане https://www.amazon.es/gp/aw/d/B01LWUBSQ6/ref=ox_sc_act_image_2?smid=APWJNLEIHBBOT&psc=1 защото мисля да си го купувам.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.