Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ! Подхващам една, може би банална тема, засягана в множество форуми на различни производители. Накратко - търся си автомобил (хечбек). Автомобилът ще е първи личен за мен. От няколко години имам книжка, но по стечение на обстоятелствата така и не съм си закупувал автомобил досега. Първо бих започнал с бюджета ми, който е съвсем скромен - около 3000 лв. Търся си малък маневрен автомобил, затова съм се ориентирал към хечбеците. Нямам точно определено изискване към вид гориво. От към мощност, единствено бих посочил, че не искам да е съвсем маломощен (под 75 к.с). Citroen Saxo VTS/VTR ми допада, но би ми било интересно да чуя мнения и за него, като препоръки за мотор и прочие. Освен него като друг възможен варинат бих посочил Peugeot 206 2.0 HDI 90 к.с - автомобила е на мой познат, който иска да го продаде. Изглежда ми приятен за шофиране, но все пак цените за обслужването на автомобила са от основно значение, а не съм наясно дали е скъп за поддръжка. Ще съм благодарен за всякакви предложения, съвети и коментари ! 😃

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баш от 206 бих стоял далеч аз, независимо с кой двигател. За тези пари, ако може да се намери някое 307 определено ще е по- добре. За ситроена не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VW Голф!

Не съм от Перник... ;)

Карал съм 3-ка и знам как се държи на пътя и какви разходи за поддръжка изисква.

Принципно френските автомобили някак си са с "по-тежки" обслужващи процедури.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам доста приятели с Golf 4 постоянно се чупят! Картера явно им е слабо място и ниско разположен, защото често ги пукат. По салона класически ваг, всички бутони се трият, тавана увисва. Като ходова част биват, ако търсите Golf 4 или подобен ВАГ, гледайте версиите 1,9tdi или 1,8т. 

Имам позната от много години ползва Fiat Grande Punto и е много доволна. Версиите газ/бензин излиза най-евтино, и като разход на гориво, и кота възможни ремонти. 

dsc00244a.jpg

Иначе Alfa Romeo 147 версията 1,9jtd 16v е добра, много върви, красива е, но при нея ремонтите и разхода на гориво са по-скъпи. Ходовата част ѝ е слабо място, ремонтите не са скъпи, но е досадно. Отделно за съвременните дизели е хубаво да се гледат да са читави, дюзите, турбината и да не е разбит маховика, защото тези ремонти излизат скъпо. 

alfa-romeo-147-19.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vectra B ако намериш и шестаче ръчка... 

преди 44 минути, Soviet Soldier написа:

Имам доста приятели с Golf 4 постоянно се чупят! Картера явно им е слабо място и ниско разположен, защото често ги пукат. По салона класически ваг, всички бутони се трият, тавана увисва. Като ходова част биват, ако търсите Golf 4 или подобен ВАГ, гледайте версиите 1,9tdi или 1,8т. 

За 4 не знам, ама на Туран (Разбирай Голф 5) картера не че е ниско, ами кората не го покрива целия и бащата при слизане от един бордюр го спука и замалко да замине мотора (капело е в кората и не оставяло следи по асфалта) 

Обаче за 166000км само копчето за заключване е олющено, нищо друго. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Random41 написа:

Vectra B ако намериш и шестаче ръчка... 

За 4 не знам, ама на Туран (Разбирай Голф 5) картера не че е ниско, ами кората не го покрива целия и бащата при слизане от един бордюр го спука и замалко да замине мотора (капело е в кората и не оставяло следи по асфалта) 

Обаче за 166000км само копчето за заключване е олющено, нищо друго. 

Врътката за фаровете също се лющи много лесно и бързо. Дори и на малък пробег, тя почти винаги е в лошо състояние. При тях положението е същото (Тоуран и Голф 5) бутоните са от същия софт тъч пластик ли там кво се води. Нещо 5-ците не станаха за нашенеца такава любов, както бяха предишните голфове, сигурно заради това, че повечето са с директно впръскване и слагането на газ е проблематично. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eй това гранде пунто го бях забравил - не знам защо не са толкова разпространени у нас, но поне аз имам добро впечатление от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, sound написа:

Eй това гранде пунто го бях забравил - не знам защо не са толкова разпространени у нас, но поне аз имам добро впечатление от тях.

Еее то в България сигурно 80% се кара немско, макар не немците, а японците по-конкретно Toyota са лидер по продажби в световен мащаб. В Гърция като ходих ми направи впечатление, че много италианско карат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сефте имам Тойота и като се замисля, прекия ми опит с марката е най- малък от всички японски производители. Отначало бях скептичен, но .... а бе зарибява някак си, пипната е - дърта Корола, '02г. Управлението й поне на мен ми е много приятно - нямам спомен да съм карал нещо с ел. хидравлика (всъщност, дори не знаех, че съществува такава технология) Габарити уж, като на голф, обаче е значително по- широка вътре - предвид, че съм с ръст 190см., казвам ви в този клас на толкова комфортен автомобил не съм попадал. И е хеч, такава каквато търси автора на темата, но не я споменавам, защото силно се съмнявам, че ще може да се вреди за 3 бона - не бих казал, че са от евтините марки, определено държат цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и коментарите. Мислил съм си и за Голф, да, но по-скоро 3-ка. Тъй като чисто финансово би било по-добре да е с газ, можете ли да ми кажете кой от бензиновите мотори, като изключим 1.8, е що годе читав ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, LightH06 написа:

Благодаря за мненията и коментарите. Мислил съм си и за Голф, да, но по-скоро 3-ка. Тъй като чисто финансово би било по-добре да е с газ, можете ли да ми кажете кой от бензиновите мотори, като изключим 1.8, е що годе читав ?

Двигателите при тоя дърт голф 90% са моноинжекция и далеч не са сред най-ефективните от към разход на гориво. Мисля че има и 1,6 пълна инжекция, но не съм сигурен дали не е същия, като при 4-ката, ако е той не си струва, чуплив е, както и механичните му скорости. 

Королата хеч е добра идея, здрави са, но в тоя бюджет трудно да се намери читава. 

На ваше място бих гледал Fiat Punto или Renault Clio след 2000-та година. Принципно фиатчетата се намират по-живи, не знам заради обработката или защото се вкарват от страни с по-влажен климат, но много често от Clio ми се набиват на очи гнилочи. Електрониката също им е слабо място. Имам приятел с Clio 2000-та година бая години я кара, сериозни проблеми не е имал, но още като я взе си бе гнила на места, плюс това няколко месеца след покупката таблото съвсем престана да работи. Иначе като двигател, скорости, ходова е прилична машинка. 

П.С. Колкото до конете, и да са под 75 примерно Clio 1,1 бензин 60 коня, тя ще върви не по-малко от Golf 3 с да речем 75 коня по простата причина, че самата кола е по-лека, но ще харчи по-малко, не само защото е по-лека, а и двигателя е по-съвременен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.06.2019 г. в 20:35, LightH06 написа:

От по старите модели хечбеци,почти няма марка,която да не съм  карал.Много от тях съм ги и притежавал.Аз съм голям фен на хечбека.Имал съм Ауди,бмв,опел,хонда,рено.Ауди- вози мега дървено, висок разход на гориво, често проблеми по двигетела,скъпи части скъпи ремонти.Единствения плюс е, че не ръждясва.Опел,гние,лапа масло  повече от бензин, висок разход на гориво, вози още по дървено.Плюсове ефтини части,и ефтини ремонти.Повечето неща и сам може да си ги отремонтираш.Бмв- здрав двигетел,здрава ходова част и скоростна кутия, интериора бързо се разсипва,а пък за купето да не говорим, така го яде баба Яга, не е истина.Иначе страдат от прегряване като всички мюнхенски кочини.Иначе возията му и разхода му на гориво са прелични.Хонда-здрава ходова част,кутия и двигател.Преличен разход на гориво.Купе боклук и него го яде много баба Яга,части, ако се счупи нещо безобразно скъпи.Возията е безобразна дървена.Рено,най-добрия хечбек от всички,които изброих.Здрав двигател,здрава кутия и ходова част, добро купе,трудно ръждясва.От всички,които изброих най-хубава возия има,според мен и визия, определено е красива.Отлично поведение на пътя.Отличен разход на гориво съчетано с динамика.Става на въпрос за доста разпространената версия 1,6 16 клапана,  8,5л./100км градски разход с ускорение от 0 до 100км/ч за 9,5 секунди.С която можеш да си изпреварваш отлично и да си много пъргав градско.От по-старите хечбеци няма такъв с такова ускорение и такъв разход.Части ефтини.Единствените проблеми, с които можеш да се сблъскаш са така наречените ,,детски болести,, Примерно,да ти забие стрелката на километрежа,понякога, при подване на мигач да ти премигнат фавовете.Багажника се затваря с натискане като при жигула.Имат и проблеми по-купето с безцветния лак, ако е  металик, люпи се.Та може да ти се наложи да я пребоядисаш я таван, я преден капак.Ама по-добре това, от колкото като при аудито за 4 седмици два пъти ме остави на пътя.Единия път при дъжд реле на чистаките ,после на един път бенизнова помпа и стартер изгърмяха.За голфовете важи същото,защото  са на една платфома с аудито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...