Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър вечер, имам един въпрос, който може да прозвучи глупаво, но все пак искам да го задам. За какво беше горната дупка на Samsung Galaxy S10 Plus, тази до дупката за SIM картите? Защото без да исках я обърках с тази за SIM картите и бръкнах с игличката вътре, възможно ли е да повредя попринцип нещо, ако бръкна там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е микрофона за минимализиране на околен шум при разговори, защо не видите в инструкцията която идва с телефона? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Може би е микрофона за минимализиране на околен шум при разговори, защо не видите в инструкцията която идва с телефона? 

Не намерих нищо, но според вас дали съм направил нещо лошо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, TheBestInTheWorld написа:

Не намерих нищо, но според вас дали съм направил нещо лошо?

Не знам, зависи от силата която е упражнена, като цяло трудно би се увредил този микрофон, но това е само предположение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Не знам, зависи от силата която е упражнена, като цяло трудно би се увредил този микрофон, но това е само предположение. 

Пробрах два-пъти, мисля че беше кухо и нищо не съм докоснал с иглата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, TheBestInTheWorld написа:

Пробрах два-пъти, мисля че беше кухо и нищо не съм докоснал с иглата.

Пише че е говорителче 

IMG_20190613_204558.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Пише че е говорителче 

IMG_20190613_204558.png

И според вас, дали нещо съм направил и ако да как мога да разбера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, TheBestInTheWorld написа:

И според вас, дали нещо съм направил и ако да как мога да разбера?

Ако няма изкривяване на звука когато слушате музика например през говорителя значи няма щети. 

Макар че от снимката вероятно имат предвид говорителя слушалка и мисля че по- вероятно да е микрофон това за което говорим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма изкривяване на звука когато слушате музика например през говорителя значи няма щети. 

Тоест, ако сега си пусна музика през слушалките и не чуя някакви смущения няма проблем така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, TheBestInTheWorld написа:

Тоест, ако сега си пусна музика през слушалките и не чуя някакви смущения няма проблем така ли?

Да, а микрофона може да тествате при разговор в по - шумна среда, ако всичко е нормално значи няма нанесени щети по него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, а микрофона може да тествате при разговор в по - шумна среда, ако всичко е нормално значи няма нанесени щети по него. 

При разговор в по-шумна среда, тоест ако по шумната среда е при мене или при този с когото говоря?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, TheBestInTheWorld написа:

При разговор в по-шумна среда, тоест ако по шумната среда е при мене или при този с когото говоря?

При вас трябва да е по - шумно, ако ви чуват нормално отсреща значи микрофона си върши работата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е втори микрофон за запис на стерео звук при видеоклип например? Ако е дупка за една игла едва ли е говорилечето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ice_lion__01 написа:

Възможно е да е втори микрофон за запис на стерео звук при видеоклип например? Ако е дупка за една игла едва ли е говорилечето.

Най - важното е дали съм му направил нещо, в което се съмнявам, но съм маниак по това да си пазя нещата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Microphone

The small hole on the top of Galaxy S10 (all models) is a microphone.

Do NOT confuse the microphone with the ejection hole of the SIM card tray.

This microphone usually is used as a secondary microphone for noise canceling.

But some apps, for example, Samsung voice recorder, may use this microphone for some special functions.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е с два  микрофона отгоре където ти си бъркал и отдолу .

Ето ръковоството на Български 

https://www.samsung.com/bg/support/model/SM-G975FZGDBGL/#downloads

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ти изобщо не е глупав, а е основа на много фундаментален друг въпрос (ако не си трол, разбира се) - чий х*й дири отвор за микрофон със сходни размери на отвора за иглата, близко до слота за сим картата. Никога не съм виждал тоз толефон, ама ако е вярно от написаното от теб и фактите покрай "фолиото" на сгъваемите дисплеи, излиза един извод - тез от Самсунг го правят нарочно. Зорлем слагат "клопки" на потребителите да си повреждат сами устройствата. Със сгъваемия дисплей "сътвориха" ншкакъв "защитен" слой, наподобяващ фолио и чак завдигнат от едната страна на дисплея - крещи (отлепи ме). После (ама то си пише да не се отлепва) ... Не думай... 

До автора

Може ли да направиш що-годе сносни снимки на устройството? Ест, с ншкакъв заден фон неиздаващ мшстото  на заснемане. Примерно бял чаршав. С фокус на отворите за иглата и там, където си "бръкнал".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Masakra написа:

Въпросът ти изобщо не е глупав, а е основа на много фундаментален друг въпрос (ако не си трол, разбира се) - чий х*й дири отвор за микрофон със сходни размери на отвора за иглата, близко до слота за сим картата. Никога не съм виждал тоз толефон, ама ако е вярно от написаното от теб и фактите покрай "фолиото" на сгъваемите дисплеи, излиза един извод - тез от Самсунг го правят нарочно. Зорлем слагат "клопки" на потребителите да си повреждат сами устройствата. Със сгъваемия дисплей "сътвориха" ншкакъв "защитен" слой, наподобяващ фолио и чак завдигнат от едната страна на дисплея - крещи (отлепи ме). После (ама то си пише да не се отлепва) ... Не думай... 

До автора

Може ли да направиш що-годе сносни снимки на устройството? Ест, с ншкакъв заден фон неиздаващ мшстото  на заснемане. Примерно бял чаршав. С фокус на отворите за иглата и там, където си "бръкнал".

Не се вижда перфектно с камерата, с която съм снимал, но... Вярно личи си като се загледаш, че по-голямата дупка е за SIM картите, но се случва човек да се обърка. Надух нещо на компютъра, колкото да се чува  нещо около мене и като звъннах на някой, той каза че ме чува. Доколкото разбрах това е основната функция на този микрофон, да намалява околния шум при разговор. Ако съм прав, значи не съм успял да му направя нещо.

IMG_20190614_055642.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...