Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, от година и нещо съм с видео картата на Nvidia, gtx 1050ti, обаче май искам нещо повече... Ето и другите компоненти:

Дъно: gygabite b85 d3h ver.1.2 1150

Процесор: i5 4670(без k) 

Захранване: 650w  fortron (колко е 650 ватово, мене лично малко ме съмнява)

Рам: общо 12гб ддр 3, на 160п мгх.

Сега... Монитора ми е 720п, знам че е за смяна но нека първо видеото, като ми писне, тогава че ще ми дойде в повечко хем монитор хем видео.

Спрял съм се на gtx 1060, или rx 580/590, като 590 май ще е много. Ала вие знаете по добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ncl написа:

1660/1660Ti според парите.

И аз съм за Нвидия, ала и амд- то не е лошо сякаш особено rx 590-тката, ала вече ботелинга и дали захранването ще е достатъчно е друг въпрос предполагам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването би трябвало да се справи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ще спъва по-мощна видеокарта в доста от игрите, особено ако си отворил и нещо друго на заден план. Захранването на колко години е и какъв му е точно модела? Да не изгърми като натовариш повече време новата видеокарта? Разликата между RX 580/590 не е особено голяма - около 10-15%. Ориентировъчно сравнение:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-590-vs-AMD-RX-580/4033vs3923

Сигурен ли си, че в момента не те спъва процесора, особено на ниската резолюция? Гледал ли си натоварването на видеокартата и процесора при най-тежката игра, при която не ти харесват нещата, какви са и колко %? Виж и така ще разбереш кое не ти е достатъчно в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Процесора ще спъва по-мощна видеокарта в доста от игрите, особено ако си отворил и нещо друго на заден план. Захранването на колко години е и какъв му е точно модела? Да не изгърми като натовариш повече време новата видеокарта? Разликата между RX 580/590 не е особено голяма - около 10-15%. Ориентировъчно сравнение:

Сигурен ли си, че в момента не те спъва процесора, особено на ниската резолюция? Гледал ли си натоварването на видеокартата и процесора при най-тежката игра, при която не ти харесват нещата, какви са и колко %? Виж и така ще разбереш кое не ти е достатъчно в момента.

Не съм гледал дали нещо спъва другото... Което наистина трябва да направя, мисля веднъж ми е идвало на акула, ала не съм но правил. Ще го направя, с msi Afterburner предполагам. Само дето не мога да го направя в момента или поне не в близките няколко седмици, не съм в страната. След месец ще съм. Инак гледах тоя процесор, сякаш има още хлебец в него знам ли. Мерси за препоръката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той процесора че може да подкара всяка игра без проблеми спор няма, въпроса е дали кадрите ще са задоволителни. При смяна на видеокарта ще се увеличат кадрите в повечето игри, въпроса е дали само това ще е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

Той процесора че може да подкара всяка игра без проблеми спор няма, въпроса е дали кадрите ще са задоволителни. При смяна на видеокарта ще се увеличат кадрите в повечето игри, въпроса е дали само това ще е достатъчно.

Смисъл за мен 60 кадъра е перфектното, не търся повече. Сега дали процесора ще спъва картата... Мисля че ще има леко спъване, според мен. Все пак процесорчето е на 6годинки вече, а картата макар и среден клас е знам ли таз или минало годишна. Мисля си аз все че 1060 ще е максималното за тази конфигурация. Но вие кажете

Fortron 650w silver, на 5 години е мисля, веднъж когато взех конференцията първия фотрон, същия можел нещо почна на жужи и го смениха, пак казвам това е същото захранване, което подмениха. Сега.... Дали ще издържи, издържа 2.5 години на r9 280x dual x, тя карта изгоря и сега съм с 1050 ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не очаквай всички игри да ти вървят с 60+ кадъра, каквато и видеокарта да сложиш. Аз съм с подобен процесор, малко по-стар, но с повече нишки - имам HT, видеокартата ми е от подписа GTX 970 и пак на някои игри процесора я спъва, дори и на по-висока 1080p резолюция.      

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не очаквай всички игри да ти вървят с 60+ кадъра, каквато и видеокарта да сложиш. Аз съм с подобен процесор, малко по-стар, но с повече нишки - имам HT, видеокартата ми е от подписа GTX 970 и пак на някои игри процесора я спъва, дори и на по-висока 1080p резолюция.      

Тогава какъв процент повишаване на кадрите да очаквам да речем ако взема 1060, защото продавайки моята 1050ти и добавяйки към 250лв ще получа ли сноснен ъпгрейд или може би не си заслужава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@The Reaper

Изброените карти, който си набелязал втора ръка ли са или нови ? Нова GTX 1060 не си заслужава, освен ако не намериш залежала бройка (изчистване), на добра цена. До известна степен същото важи и за RX 580 8GB и RX 590, макар че ако е приличен модел на добра цена и идва с игри може и да се замисли човек, в противен случай GTX 1660 е по-разумното решение (но не и за тази конфигурация).

Не знам къде си локализиран в момента, но тази карта (линк - 310.98 лв.) в момента е на намаление и не е лоша оферта, ако искаш нещо икономично. Пише че паметта е GDDR5X 8Gbps, но Micron нямат 8Gbps (започват от 10).  Почти сигурно е че паметта е една от тези (линк). Би трябвало да може да се дотика до поне 11Gbps , което определено ще помогне да се доближи до GTX 1660 и определено ще помогне да е по-конкурентна на RX 590.

Ако си в Европа в момента най-доброто цена-производителност е Vega 56 , но нито е за 1440х900 монитор, нито е за този процесор и още по-малко е за това захранване.

Ако бях на твое място бих продал настоящата карта и бих купил нова RX 570 4GB. В най-лошия случай ще загубиш 50-60 лева, но ще получиш значително по-бърза карта. Това и ми се струва оптималното за система като твоята. Не че и тя няма да е спъната в някой игри (заради процесора), но ми се струва по-добър вариант от по-бърза карта.

преди 5 часа, The Reaper написа:

Fortron 650w silver, на 5 години е мисля, веднъж когато взех конференцията първия фотрон, същия можел нещо почна на жужи и го смениха, пак казвам това е същото захранване, което подмениха. Сега.... Дали ще издържи, издържа 2.5 години на r9 280x dual x, тя карта изгоря и сега съм с 1050 ти

Щом е на 5 години значи би трябвало да е това (линк). Аз лично бих сменил първо него, и след това бих добавил карта.

Каква беше причината 280X да си замине ? Няма да се изненадам ако захранването има не малка част.

преди 1 час, The Reaper написа:

Тогава какъв процент повишаване на кадрите да очаквам да речем ако взема 1060, защото продавайки моята 1050ти и добавяйки към 250лв ще получа ли сноснен ъпгрейд или може би не си заслужава?

Значителен прираст, дори и с тази система. Естествено в определени игри, и в определени участъци от тях няма да е оптимално, но аз бих купил дори 580/1060, но не и нещо повече от това.

450 лева са много за GTX 1060 (1050Ti са180-200+лв. втора ръка). За тази пари GTX 1660, но с тази система по-добре нещо по-скромно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

Сега... Не знам какво да правя? 1060 или 1660?...  Според мен от емаг ако намеря, разопакована 1660 или дори 1060 я взимам, така както виждам нещата ъпгрейд си заслужава ала не особено, поне така аз разбрах от вашите коментари, поправете ме ако греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, колко - В най-добрия случай ще е колкото разликата между 1050Ti и 1060 6GB в ревютата. От там насетне вече зависи от играта и как е написана. В най-лошия случай положението ще е доста зле заради процесора/паметта, разбирай че картата ще е доста далеч от пълна утилизация но това ще ти е най-малкия проблем.

Сега... Не знам какво да правя? 1060 или 1660?...  Според мен от емаг ако намеря, разопакована 1660 или дори 1060 я взимам, така както виждам нещата ъпгрейд си заслужава ала не особено, поне така аз разбрах от вашите коментари, поправете ме ако греша.

Зависи най-вече от цената, но за система като твоята вече написах кое е най-оптималното от финансова гледна точка - продаваш твоята карта и купуваш RX 570 4GB, намират се нови карти за 240-60 лева - Asus RX 570 Expedition (241 лева) с две игри. Може и 1660 разбира се, аз си споделих позицията. Преди няколко дни PNY XLR8 Gaming беше намалена на 189 евро (370 лева), продавана директно от Amazon. Охлаждането й е повече от адекватно. Ако искаш дебни за намаление.

Най-евтината 1060 в Emag в момента е тази KFA2 GTX 1060 OC 6GB Redblack, цената й е 409 лева което мисля че е много за 1060, дори и 1060 с GDDR5X памет. Охлаждането също не вдъхва увереност - една 6мм. топлинна тръба върху парче екструдиран алуминий - не очаквай ниски температури. Само три видео изходи.

Защо точно разопакована карта, че и от Емаг ? Не знаеш какъв й е произхода и през ''какво е минавала'', по-добре втора ръка с гаранция и документация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Inno написа:

Е, колко - В най-добрия случай ще е колкото разликата между 1050Ti и 1060 6GB в ревютата. От там насетне вече зависи от играта и как е написана. В най-лошия случай положението ще е доста зле заради процесора/паметта, разбирай че картата ще е доста далеч от пълна утилизация но това ще ти е най-малкия проблем.

Зависи най-вече от цената, но за система като твоята вече написах кое е най-оптималното от финансова гледна точка - продаваш твоята карта и купуваш RX 570 4GB, намират се нови карти за 240-60 лева - Asus RX 570 Expedition (241 лева) с две игри. Може и 1660 разбира се, аз си споделих позицията. Преди няколко дни PNY XLR8 Gaming беше намалена на 189 евро (370 лева), продавана директно от Amazon. Охлаждането й е повече от адекватно. Ако искаш дебни за намаление.

Най-евтината 1060 в Emag в момента е тази KFA2 GTX 1060 OC 6GB Redblack, цената й е 409 лева което мисля че е много за 1060, дори и 1060 с GDDR5X памет. Охлаждането също не вдъхва увереност - една 6мм. топлинна тръба върху парче екструдиран алуминий - не очаквай ниски температури. Само три видео изходи.

Защо точно разопакована карта, че и от Емаг ? Не знаеш какъв й е произхода и през ''какво е минавала'', по-добре втора ръка с гаранция и документация.

Не знам вече... В интернет проверих точно моя модел процесор дали ще спъва 1060тката, повечето казват, че нямало... Ала 1660тката ще е в повечко си мисля. Относно адм вариантите. Е като ще е рх 570, колко горе долу да очаквам повишение спрямо моята 1050ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с i3 8100 които е с 5-10 % по бърз от твоят процесор и макар и с малко спъва моята 1060 3GB  

Т.Е процесора е на 100% а видеокартата на около 92% така,че 1050Ti ти е нормална за тоя процесор.Ако искаш да видиш ползва от новата си видеокарта ще трябва да сменяш и всичко друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, KoiAzLiWe написа:

В момента съм с i3 8100 които е с 5-10 % по бърз от твоят процесор и макар и с малко спъва моята 1060 3GB  

Т.Е процесора е на 100% а видеокартата на около 92% така,че 1050Ti ти е нормална за тоя процесор.Ако искаш да видиш ползва от новата си видеокарта ще трябва да сменяш и всичко друго.

Ясно, е добре че поне ти имаш реални данни та не гадаем. Благодарско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е индивидуално, зависи най-вече от съответната игра, резолюция и настройки. В youtube има достатъчно клипове на игри с различни процесори и видеокарти, потърси нещо, подобно на твоята конфигурация или на тази видеокарта, която решиш да вземаш и ще разбереш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, The Reaper написа:

Не знам вече... В интернет проверих точно моя модел процесор дали ще спъва 1060тката, повечето казват, че нямало... Ала 1660тката ще е в повечко си мисля. Относно адм вариантите. Е като ще е рх 570, колко горе долу да очаквам повишение спрямо моята 1050ти? 

Пак го пиша - зависи от играта. Ситуацията със RX 570 е същата. Колко по-бърза е 570 от 1050Ti само може да провериш, в някои заглавия е огромна, средно също бих я нарекъл огромна. Процесора ти не е толкова зле от към честоти, нито е морално остарял. В голяма част от игрите ''ботълнека'' ще идва от факта че имаш само 4 ядра/4 нишки. В определени заглавия ботълнека ще е от сравнително ниските честоти на процесора/паметта. И казваш 12GB - колко модули имаш и как точно работят (interleaving?) ? За сокета ти най-доброто е i7 5775C, но не е съвместим със дъното ти и определено не е рентабилна покупка от финансова гледка точка, дори и да имаше Z97 платкa (цени - около 700-800 лв. ). Заключен i7 или Xeon със 8 нишки според мен също не е оправдана покупка, освен ако не намериш нещо на супер цена. Нов R5 2600 се намира на смешни цени - по-ниски от тази на заключен i7 втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, KoiAzLiWe написа:

Това пак си е много относително и индивидуално, както казах. За ниска резолюция ще е ОК с тази видеокарта в повечето игри, съответно при вдигане на резолюция и детайли товара се прехвърля към видеокартата. I3 8100 при някои изчисления може и да е по-бърз от 10-15% от i5 4670.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze

Youtube канала ''NJTech'' е един от много фалшиви канали, който изнасят подобни ''тестове''.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го знам колко е фалшив или не, излезе ми на първо търсене и го давам за ориентир. Който се интересува, ще си намери и на друго място, но не вярвам резултатите да са кой знае колко по-различни. Реално като не вярваш на никой и нищо, вземаш две такива конфигурации и си тестваш за себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Не го знам колко е фалшив или не, излезе ми на първо търсене и го давам за ориентир. Който се интересува, ще си намери и на друго място, но не вярвам резултатите да са кой знае колко по-различни. Реално като не вярваш на никой и нищо, вземаш две такива конфигурации и си тестваш за себе си.

Само че работата е там че този и подобни канали изобщо не са добър ориентир(лесно е да се досети човек защо), затова и го посочих. Не е и случаен факта че този и подобни канали излизат първи при подобни търсения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е твое твърдение, което не си доказал, защо трябва да ти вярваме? Дай по-достоверни или верни резултати, щом си решил, ако не не се обаждай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Това е твое твърдение, което не си доказал, защо трябва да ти вярваме? Дай по-достоверни или верни резултати, щом си решил, ако не не се обаждай.

Не е нужно да доказвам нищо - повече от очевидно е.

Добре, Ваше Височество, на вашите услуги. Трябва да призная че избрахте лош ден за натъртване на задните части.

hd attention GIF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз поне се опитвам да помогна с информация, не все да мрънкам, че това и онова не било вярно, без да давам потвърждение на думите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...