Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз съм с i5 4670 и RX 570 4GB и като цяло не съм забелязал спъване от страна на процесора с изключение Mafia 3 и CS GO, които са зависими от процесора като цяло

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, bogomilkorbankolev написа:

Аз съм с i5 4670 и RX 570 4GB и като цяло не съм забелязал спъване от страна на процесора с изключение Mafia 3 и CS GO, които са зависими от процесора като цяло

В интернет четох доста... Не знам защо хората пишат из форуми и прочие че уж нямало да има спъване или много малко, дава го към 7,8 процента в един сайт го гледах това. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора ако ще ползва 720p монитор, ще има спъване дори и при по-слаба карта от 1050ti.. Тоест дори да вземеш по-бърза, няма да забележиш особено подобрение в кадрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно CS:GO да се спъва от процесор, дори ми се вижда невъзможно. Процесорно зависими игри като AC:Origins/Odyssey може, там съм тествал с моя Xeon, като спра HT, падат кадрите на места доста, отколкото като е включен. Как точно го установи? Ето примерно в този клип, процесора максимум се товари на 90%, а кадрите са достатъчно високи:

Принципно с по-нов процесор и на по-висока честота е възможно да ти се вдигнат още малко кадрите, но това ще е в почти всяка игра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако играя CS GO на маскимални настройки няма спъване. Но аз винаги я играя всичко на low и затова има спъване малко или много. На моменти пада под 200и виждам че на мси афтърбърнъра че процесора ме ограничава, нее проблем за мен, но за някои хора и 300фпс са малко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, bogomilkorbankolev написа:

Автора ако ще ползва 720p монитор, ще има спъване дори и при по-слаба карта от 1050ti.. Тоест дори да вземеш по-бърза, няма да забележиш особено подобрение в кадрите.

Това категорично ли е и каква е точно причината?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, The Reaper написа:

Това категорично ли е и каква е точно причината?

Колкото на по-високи резолюция и графични настройки играеш, толкова по-малко се товари процесора и обратното. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това пак е относително и зависи от играта. По-скоро се товари повече видеокартата при по-висока резолюция и настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Това пак е относително и зависи от играта. По-скоро се товари повече видеокартата при по-висока резолюция и настройки.

Наистина е така, по голяма резолюция, повече пиксели иска повече мощ. Да ама защо е задължително да мина на 1080п ? Ще облаготвори работата на видеото ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

Кой е казал, че е задължително? Щом ти харесва HD резолюцията, ползвай си я.

Само ако ще спъва производителността бих сменил монитора иначе ок си ми е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва дето ще те спъва е тая умрела игра, дето наливаш пари в нея.Ако искаш да видиш разлика си купи монитор минимум 75 херца и тогава говори за смяна на картата.Предпочитам 150 кадъра на 75 херца, отколкото 1000 фрейма на 60.А ЦС не е като да не съм играл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монитор би било хубаво инак наистина, от 2007 ми е този монитор още с първото pc, ох май ще отиде у той, как да кажа може да звучи наивно ала има сантиментална стойност за мен, ала ако със закупуването на нов монитор работата ще е както трябва така да бъде, ами препоръчайте някой монитор или в краен вариант смятам продажбата на цялата конференцията и закупуване на нова

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да си го оставиш за втори монитор. Удобно е за много неща, а като свикнеш, ще се чудиш как досега си работил само с 1 монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Може да си го оставиш за втори монитор. Удобно е за много неща, а като свикнеш, ще се чудиш как досега си работил само с 1 монитор.

Може ала и без това ми е сгъчкано с кабели и прочие, инак той монитора е антика кажи речи ни ще му взема добри парички ни нищо, не знам точно как да направя, гледам тия ryzen конфигурация в момента много популярни явно заради цена + производителност. От как закупих конфискацията през 2013 рядко следя части и компоненти, с амд не искам особено ... Преди имах двуядрен амд беше фурна.... С амд видео бях, изгоря... Не знам от захранването ли беше, не беше ли, не би следвало... За това и гледам настрани от амд-етата ама да видим... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай още 2-3 седмици, да видим като излезе новата серия на 7 юли какво ще стане и как ще се променят цените на другите процесори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Raze написа:

Изчакай още 2-3 седмици, да видим като излезе новата серия на 7 юли какво ще стане и как ще се променят цените на другите процесори.

Разбира се, няма да бързам особено и без това до месец не съм в страната, инак много благодаря на всички отзовали се 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че цените на предишното поколение процесори ще паднат. Поне не и на тези в ниския и средния клас. В момента R5 2600 е 280 лева. Очаквам R5 3600 да е поне с 50% по-скъп, а производителността му да не надвишава 2600 с повече от 15-20%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@The Reaper

на 28.06.2019 г. в 17:27, The Reaper написа:

Преди имах двуядрен амд беше фурна.... С амд видео бях, изгоря... Не знам от захранването ли беше, не беше ли, не би следвало... За това и гледам настрани от амд-етата ама да видим... 

Още ли не я купи тази 570-ка :д ? На твое място отдавна щях да се отърва от 1050Ti.

Били са фурна, преди Zen.

Видеото ти защо изгоря, още на предната страница преди две седмици ти зададох въпроса ? Захранването ти изобщо не е добро, а ти си го заменил със същото - 87.6mV. ripple (линк).

на 14.06.2019 г. в 7:01, The Reaper написа:

Сега... Монитора ми е 720п, знам че е за смяна но нека първо видеото, като ми писне, тогава че ще ми дойде в повечко хем монитор хем видео. 

Монитора ти ако е този (линк) e 1440x900. Проблемите от тази тема не си ли ги разрешил ?

на 28.06.2019 г. в 17:29, Raze написа:

Нищо няма да стане при излизането на RX 5700 и 5700XT, ще заместят Vega 56 и 64. Цените на момента наличните (1*** и 2***)  процесори също няма да се променят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се знае. Въпроса е новите процесори как ще се представят в сравнение с тези в момента на пазара, както и какви ще са им цените. А и ще има много ентусиасти, които ще решат да ъпгрейдват, и ще си пуснат старите части за продан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Raze написа:

Нищо не се знае. Въпроса е новите процесори как ще се представят в сравнение с тези в момента на пазара, както и какви ще са им цените. А и ще има много ентусиасти, които ще решат да ъпгрейдват, и ще си пуснат старите части за продан.

Знае се от както обявиха цените има на E3, както за процесорите така и за картите. Всъщност за процесорите според мен беше ясно още от преди това, че ще е същия метод както с прехода от първо поколение към второ. Няма и как да е другояче със толкова много модели от различни поколения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Inno написа:

@The Reaper

Още ли не я купи тази 570-ка :д ? На твое място отдавна щях да се отърва от 1050Ti.

Били са фурна, преди Zen.

Видеото ти защо изгоря, още на предната страница преди две седмици ти зададох въпроса ? Захранването ти изобщо не е добро, а ти си го заменил със същото - 87.6mV. ripple (линк).

Монитора ти ако е този (линк) e 1440x900. Проблемите от тази тема не си ли ги разрешил ?

Нищо няма да стане при излизането на RX 5700 и 5700XT, ще заместят Vega 56 и 64. Цените на момента наличните (1*** и 2***)  процесори също няма да се променят.

1. Да още съм с 1050ти, защото хем не съм в страната хем и не съм наясно дали да я сменям или да продавам всичко на куп, преди това да видя колко мога да взема, колко да понадя (ако ще купувам наново конференция) 

2. Не знам как и защо изгоря картата... Може и от кликване да е, пробвах лек овърклок но много слабо. И след няколко седмици започна да крашва, син екран, йероглифи и накрая не щеше да изобразява картина.

3. Е разбира се че ще сменя захранването със същото като дефектира и е с гаранция... Нали за това е тази гаранция. 

4. Viewsonic 1916w ли беше .. по памет пиша май не е точно този модел но накратко марката е тази 1440х 900 резолюция, а проблема с резолюцията я реших със софтуер, ръчно задавам резолюция щото не я открива, а защо не в открива вече не знам. 

Като цяло ... Предвиждам продаване на конфигурацията барабар с монитора и добавяне на 500тина лева и закупуване на нова, или по скоро добавяне на около 600 лева....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

Добре, така. Хора мислих и реших да продам старата си конфигурация и да закупя нова + монитор.

В най лошия случай от продажбата на конфигурацията и монитора да събера 600-650лв, макар аз ичаквам поне 700.

Конфигурацията ми е от 2013 без видео картата (1050ти) която закупух преди 1,5г (приблизително), което ми подсказва че ако съм прав за датата на покупка на видеото, то би следвало да има и гаранция ( ще проверя, за документи по късно)

Да речем че от продажбата взех 600лв (в най лошия случай), мога да дам около 1000 отгоре, демек бюджет 1600,1650лв. което и трябва да вкючва и монитор.

За процесор, знам че ryzen-ите са страшно популярни и на изгодна цена, обаче... наистина не бих искал да е амд, много ватове, много напрежение, скъсява живота, лично наблюдение. Същото и с  амд видео картите. порових се и намирам и5 9600/к на сякаш добра цена обаче е със сокет 1151, ако това има значение изобщо.

За видео или 1660ти или r590, казвам или амд-то понеже бюджета сигурно няма да стигне, ако е така, ще помисля за алтернатива при рамта( евентуално една плочка 8гб сега и после като събера, макар излиза реално по скъпо). 

И кажете вие дали е възможно с този бюджет. Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, The Reaper написа:

За процесор, знам че ryzen-ите са страшно популярни и на изгодна цена, обаче... наистина не бих искал да е амд, много ватове, много напрежение, скъсява живота, лично наблюдение. Същото и с  амд видео картите. порових се и намирам и5 9600/к на сякаш добра цена обаче е със сокет 1151, ако това има значение изобщо. 

Я пак? Къде видя голяма консумация на Ryzen? По-скоро е наполовина на тази на интел - сравни двата 8 ядрени с 16 нишки, да не говорим за по-ниските температури:

111362.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване