Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Какво е това животно, пиратски софтуер?

Аз всяка година си плащам на един Руснак по 20лв. да ми активира една програма на Уиндос.Всяка година си плащам по 50лв. на един Българин да ми обнови една друга прогама на Андроид.Плащам си и за други програми.Автори на въпросните програми не са хората на които плащам.При едно и също качество,плащам там където ми е по-евтино!Е в случая мисля че не съм пират!Само не ме убеждавайте,че ако бях платил на автора на програмата, щеше да е по-добре за мен!Какво е по-добра за мен, мога сам да си преценя!Това според мен е пазарна икономика да го ева!

А според вас аз пират ли съм, или не съм?

Въпроса е риторичен!

2019-06-14 at 20-57-24.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиратство е точно това което правиш, когато не плащаш на създателя на софтуера, а на някой който го е кракнал печели само кракера останлите са губещи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, AAUUXX написа:

Пиратство е точно това което правиш, когато не плащаш на създателя на софтуера, а на някой който го е кракнал печели само кракера останлите са губещи. 

Аз не съм крайния клиент на този софтуер.Крайния клиент е моя клиент.И като моя клиент не иска да плати цената на този софтуер?А на пазара  има и други като мене дето са ми конкуренти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ivan_pop написа:

Аз не съм крайния клиент на този софтуер.Крайния клиент е моя клиент.И като моя клиент не иска да плати цената на този софтуер?А на пазара  има и други като мене дето са ми конкуренти!

Когато не взема пари създателя на софтуера той няма как да го развива в бъдеще същия от което страда крайния потребител. 

Нямаш право да искаш пари за нещо което не е твое, незаконно-неморално от където и да го погледнеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създателя на софтуера е бил съвсем наясно с пиратството още преди да е почнал да създава софтуер.

Някой създатели на софтуер трябва да бъдат публично линчувани.

Искане на пари по описаното: "Нямаш право да искаш пари за нещо което не е твое, незаконно-неморално от където и да го погледнеш! " - Човек Х трябва да инсталира софтуер У, за което ползва крак на кракер З - човек Х има ли право да поиска пари за неговия труд (знанието, намирането, начина на ползване и т.н.)? Интересна гледна точка, нали?

А какво стана с онези кодове за Windows и Office въртящи се в този сайт? Просто питам, какво правим с тази гледна точка.

Не ме разбирайте погрешно! Аз не съм за пиратството, но реално го има и то много и то ежедневно и то там където най-малко го очаквате. Така е днес, и утре ще е така и не мисля, че някога ще спре. Не говоря само за софтуер!

Колкото до питащия - преориентирай се докато е време. Щом има конкуренция, ще станеш неудобен на някой и тъй като ти си имаш мишена на гърба може да отнесеш един нож там (метафорично, може би).

Хубава вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Искане на пари по описаното: "Нямаш право да искаш пари за нещо което не е твое, незаконно-неморално от където и да го погледнеш! " - Човек Х трябва да инсталира софтуер У, за което ползва крак на кракер З - човек Х има ли право да поиска пари за неговия труд (знанието, намирането, начина на ползване и т.н.)? Интересна гледна точка, нали?

Как ще се почувстваш ако си да кажем градинар и някой мине обере продукцията която продаде след това? Той е спазил правилото за намиране на начин и има знанието как да се случи всичко това . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_pop написа:

Софтуер с дървен crack,и patch на окото  :D
spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, както се казва - живееш под наем! Плащаш всеки месец някаква сума и накрая като теглиш чертата, че оказва, че с тези пари, които си дал за наем си могъл да си купиш собствено жилище=демек да си купиш легално продукта от автора му. А и не се знае утре ако излезе нова версия на продукта, дали твоите хакери ще смогнат в рамките ма месеца да я преборят. В случая ти си пират, те са си пирати - всички сте от Карибския басейн с черното знаме с костите. 

Когато ти измислиш продукт и искаш да го продаваш, ще минеш от другата страна на барикадата. Тогава всичко, което си правил с чуждите продукти  ще ти се види като долно действие и кражба. 

Много от големите компании за да се преборят с подобни практики направиха месечния абонамент. Взимаш си продукта, но под наем - той е на облак и за да го ползваш си плащаш месечен наем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, AAUUXX написа:

Как ще се почувстваш ако си да кажем градинар и някой мине обере продукцията която продаде след това? Той е спазил правилото за намиране на начин и има знанието как да се случи всичко това 

Миналата година се случи.

Нищо ново и с пушката да дебна на градината ако е решил пак ще ме окраде.

Съвсем случайно и днес цял ден бях на градината - посаждах за да има и за въпросния индивид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Миналата година се случи.

Нищо ново и с пушката да дебна на градината ако е решил пак ще ме окраде.

Съвсем случайно и днес цял ден бях на градината - посаждах за да има и за въпросния индивид.

Значи знаеш колко е неприятно, не трябва да се толерира пиратството без значение под каква форма е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Значи знаеш колко е неприятно, не трябва да се толерира пиратството без значение под каква форма е. 

Що да е неприятно?

Остава само да се засечем с него :)

Той е брал от моята градина, ако е ям поддържал е това тяло, ако е продал с парите пак се е грижил за това тяло, значи имам право над това тяло - сещай се  :)

* - това разбира се е в кръга на шегата, но от морална гледна точка си е баш така, нали?

Нека да си вдигне ръката някой който никога не е ограбван или никога не е ограбвал.

Стана много извън темата ...

А самата тема ... руснак за 20 лв., че това колко водка е?

Аз днес бях под едни върби, но тук явно всички ни хвърлят по тях ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Vladov написа:

Когато ти измислиш продукт и искаш да го продаваш, ще минеш от другата страна на барикадата.

Като му преценяваш акъла по написаното,дали има вероятност да измисли нещо!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ivan_pop написа:

Аз всяка година си плащам на един Руснак по 20лв. да ми активира една програма на Уиндос.Всяка година си плащам по 50лв. на един Българин да ми обнови една друга прогама на Андроид.Плащам си и за други програми.Автори на въпросните програми не са хората на които плащам.При едно и също качество,плащам там където ми е по-евтино!Е в случая мисля че не съм пират!Само не ме убеждавайте,че ако бях платил на автора на програмата, щеше да е по-добре за мен!Какво е по-добра за мен, мога сам да си преценя!Това според мен е пазарна икономика да го ева!

А според вас аз пират ли съм, или не съм?

Въпроса е риторичен!

2019-06-14 at 20-57-24.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Васето написа:

Софтуер с дървен crack,и patch на окото  :D
spacer.png

Този 100 на 100 пише на R :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

звездата на Бил Гейтс още ли не те е посетила

чакай я

:jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, killchain написа:

Този 100 на 100 пише на R :D

Reverse engineering :D
BTW-доста компании наемат кракери за да си подобрят защитата на продуктите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

с моя прос акъл си мисла, че ф нета требе съ качват само реклами за даден продукт...филм, софтуер, книга...некаква интелектуална собственост
желаещите да го имат, отиват в реален магазин и си го купуват
и всяко нешто, дето не е закупено от реален магазин, а е свалено от мрежата, е пиратство стимулирано от тес дето качват продукти ф нета
от тас гледна точка, микромеките качвайки продукти в нета, стимулират свалянето им...пиратството
всеки който стимулира престъпление е съучастник в това и микромеките в случая съ ени големи престъпници
да съ живи здрави кракерите
ай наздрави
:beer:

тъй де, ако имаш претенции за интелектуална собственост, рекламирай продукта си, но не го качвай в нета
защото ставаш съучастник в престъплението наречено "кражба на интелектуална собственост"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ivan_pop написа:

Ето това е гнусното .... Вие явно не уважавате професионализмът. Определено не бих ползвал Вашите услуги!!! Определено и Вашите клиенти са също не читави.

Това е висша форма на нечистоплътност!!! Определено не сте пират, а някаква гнилоч.

Това Вашето не е пазарна икономика и определено не ставате за бизнесмен. Във всеки бизнес има калкулации и т.н. и конкуренцията е в определен Know-how.

Да, занаят се краде, но явно нямате въображение и не ще бъдете приет в съответната гилдия.

Определено сте пълен аматьор, който се мислим за професионалист.

п.п. Уважавай труда на другия, за да уважават и Вашия труд.

преди 6 часа, Васето написа:

доста компании наемат кракери

хакери .... ;) хм ... се ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

с моя прос акъл си мисла, че ф нета требе съ качват само реклами за даден продукт...филм, софтуер, книга...некаква интелектуална собственост
желаещите да го имат, отиват в реален магазин и си го купуват

И кое ще ми попречи по твоята логика, ако после реша да го споделя с който преценя?

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 46 минути, ДиоиД написа:

Това е висша форма на нечистоплътност!!! Определено не сте пират, а някаква гнилоч.

Ами благодаря за учтивото изказване!

Всичко което написахте до тук си е ваше мнение и тълкувание!

Аз очаквах да видя линк към Българското законодателства,че да видя какво е пиратски софтуер според закона!

Редактирано от M.Николов
нарушение на правилата (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако продължаваш да настояваш ще изпратим едни хора да ти обяснят точно кои закони си нарушил!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, M.Николов написа:

И кое ще ми попречи по твоята логика, ако после реша да го споделя с който преценя?

амъ разбира се
отиваш във видеотеката зимаш един филм, ена компания ут маалътъ, пуканки и гледате
ама тоя във видеотеката сий платил и  си е направил сметка дали ще има печалба от това
помня, че преди много време имаше списания с компактдискове, софтуер, музика, филми
нещо като да си купиш книжка и да я дадеш на приятел да я прочете
ама тас книшка ако я качиш в нета, ще я дръпнат десетки хиляди

преди 8 минути, ivan_pop написа:

Аз очаквах да видя линк към Българското законодателства,че да видя какво е пиратски софтуер според закона!

е, чак до там ли опряхме
нима не знаеш, какво е свободен, за временно ползване и какво е платен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съществуват парите и собствеността - има проблем. Като се развием хората, ако оцелеем дотогава да ги надмогнем тия мизерии, всичко ще свърши. И войните и кражбите и пиратството, защото всеки ще прави каквото му харесва, или каквото е нужно за себе си и другите без корист.

ПС: Посредникът на пиратският софтуер, дори да не печели от услугата си, е виновен. Ако печели, от намиращи се на сайта му реклами, е двойно виновен, а ако е от кеш от краен клиент, т.е се явява прекупвач, е тройно виновен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jojjo написа:

пиратството е проблем на капиталическата система

Верно ли? При комунизма всичко е на народа? Да, ама не - ти чайка при комунизма имаше ли? Да! Ама не си се возил в нея, щот нямаш достъп до тази вещ...
Пиратството е свързано с авторски права, без значение кой е носителят им!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...