Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! От вече няколко години страдам от гъбички на езика. Опитвал съм буквално всичко, но налепът не се маха. Ходил съм на всеки лекар, занимаващ се в тази сфера. Без особени резултати. Отскоро започнах да пия фунгостатин, който ми помогна до някаква степен, но само дотам. Пия го два пъти на ден, една седмица и след това три почивам. Това го правя вече 3 месеца. В седмицата, в която го пия, е сравнително добре езика и вкуса в устата, но в останалите 3 - постарому.

Искам да ви питам за съвет относно тези гъби, понеже наистина съм опитвал какво ли не. От диети до гаргари - всичко. Отскоро "навлязох" в лекарствата, като преди приемах Дактарин и Микомакс, но с нулев ефект. 

Вече имам съмнения дали инфекцията не е станала толкова сериозна, че да се стига и до по-строги мерки, които дори са непознати и за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

малко извън вашата тема ще ви споделя какво преживях аз преди години :

вследствие на работа със смазка за оръжие получих екзема по дланите

няколко години борба - болници ,кожни диспансери ,знахари - изчезваше за седмица две и отново се появяваше

по случаен съвет на една аптекарка, купих някакъв антибиотик - по нейни думи един от силните за тогава (10 год)

името не помня - пиех по 1 хапче на седмица - мисля че бяха 4 в опаковка - значи месец

а мазилата не съм спирал да ги ползвам в това време - и  имаше ефект

след около  6 месеца повторих антибиотика - и до ден днешен съм ок

не съм доктор ,

но мисълта ми е помислете за някакъв антибиотик в комплект с другите ви лекарства

Редактирано от Петроff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не споменавате за лабораторни изследвания и поставена диагноза.
Преди доста години имах странна кашлица, обостряща се най-вече вечер. От тази дето няма какво да изкашляш, ма си бухаш и дразниш всички около себе си. Стартирах едни прегледи, снимки и всичко си ми беше наред. Потърсих поредно мнение. Специалиста УНГ ме прегледа доста обстойно и ми даде контейнерче за гърлен секрет, взет веднага след събуждане. След три дни резулатите показаха наличие на някакви "коки". Не пазя и не помня точното наименование.
Доктора ми изписа това: https://bul.my-health-homes.com/nystan-oral-suspension-85620 за гаргара сутрин и вечер. Скептично го закупих, приготвих и приложих. Тябва да кажа, че беше доста горчиво и гадно. Мислех си: хмх, с гаргара ще лекувам кашлица!? Но е факт, че кашлицата изчезна и то още на четвъртия ден, обаче аз продължих с процедурата до седмия ден, както ми беше предписано.

Аз ви препоръчвам лабораторни изследвания!
Ние ги подценяваме, а са толкова важни за точно диагностициране и правилно лечение.
Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда. Хубаво е да се правят изследвания и да се поставят точни диагнози. Налеп не означава непременно гъбична инфекция и след ентия противогъбичен препарат, който "не върши никаква работа", може би е време нечия лампа да светне... кой знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал да си видите кръвната захар - много често тя е причина за благоприятна среда за развитие на много гъбични инфекции.
И задължително микробиологично изследване на секрет/натривка от езика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със себе си прави каквото искаш - може и с нафта да се жабуриш - да ходиш като дизел!
И к'во прайм с гъбите, които обичат алкохолна среда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка. Забравих да спомена, че доста отдавна съм си направил изследвания и имам доказан Candida albicans. Понякога също имам чувство на сухота в устата и гледам да пия повече вода или да хапна нещо, за да предотвратя лошия дъх.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...