Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

T-Rex1

За какво служат тези бутони в колата?

Препоръчан отговор

Здравейте има няколко бутона в колата, които не знам за какво служат. Може ли някой да ми помогне да разбера за какво служат?

_20190615_161412.JPG

_20190615_161437.JPG

_20190615_161527.JPG

_20190615_162221.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1- Бутон мисля, че е за подгрева на задното стъкло

2-За прозорците сваляне вдигате Х-да не се отварят

3-Мисля, че е осветлението на таблото

4-A.C- Климатика в колата когато е жега натискаш ако всичко е изправно духа студено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.ел.сваляне/вдигане на съответното странично стъкло

3.мисля за лампата на тавана

4.за климатика (Air Conditioning)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не чета предишните отговори ... май ги прочетох :)

2. Блокиране отваряне на задните стъкла до някакво ниво - това е при положение, че отзад са деца ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.06.2019 г. в 15:49, ДиоиД написа:

2. Блокиране отваряне на задните стъкла до някакво ниво - това е при положение, че отзад са деца ...

Тази кола съм почти сигурен,че е рено меган купе първа генерация.Там задните стъкла се отварят само частично настрани около два пръста, и няма как да има опасност за деца.Иначе блокаж им трябва,за да не се отварят въобще ,че после няма затваряне до край,и на автомивка,направо става водоноска;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, franchesko написа:

блокаж

Прав си ... сега се загледах .... че има два символа ... ама то така е - не мисля, а говоря глупости ... хм ... тъй е, мързеше ме да издирвам ръководства за ползване ... :) А и никой не го попита за какъв автомобил идва реч.

Предполагам следващия му въпрос може да е как се сменя спукана гума, но чакаме първо да му се случи някъде по пътя и тогава ще има: Спешно, помагайте, как се сменя гумата на колата ... :) Даже няма да употреби думата колело ... :) Дано да не спука предна лява, че тогава ... мой и не само себе си и спътниците си да потрие ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, ДиоиД написа:

Прав си ... сега се загледах .... че има два символа ... ама то така е - не мисля, а говоря глупости ... хм ... тъй е, мързеше ме да издирвам ръководства за ползване ... :) А и никой не го попита за какъв автомобил идва реч.

Предполагам следващия му въпрос може да е как се сменя спукана гума, но чакаме първо да му се случи някъде по пътя и тогава ще има: Спешно, помагайте, как се сменя гумата на колата ... :) Даже няма да употреби думата колело ... :) Дано да не спука предна лява, че тогава ... мой и не само себе си и спътниците си да потрие ...

Няма лошо, то никой не се родил научен.Нали за това са и тези форуми.Аз когато си купих първата кола,не е имало кой да ми каже и трябваше да викам неволята.Във какви нелепи ситуации съм изпадал..  като пиле в кълчища.Преди много години  бул. Мария Луиза в София, сядам в едно ауди,бяха ми го паркирали много плътно между бус и лека кола.Сядам аз в три сутринта и ще пътувам към провинцията.Обаче за да излезеш трябва първо да дадеш на заден, обаче задната нали е плътно в ляво,ама с натискане.Тя и оргиналната топка сменена с някакъв афтърмаркет ,поне на оригиналната е отбелязано,че е в ляво.Аз само или първа или трета и само натискам бронята на буса, който беше паркирал пред мен.Звъннах на няколко приятела,които могат да знаят ,ама по това време всеки спи.Излезнах от колата,  и тия капанчета къде бяха отворени по булеварда, и тръгнах от капанче на капанче да питам хората.Ама никой не знае.Даже някои започнаха да звънят на техни познати за да ги питат,ама и те не знаят:) Та на края един човек ми каза ,,Аве в ляво е,ама имаше чалъм как да влезне,ама не се сещам какъв беше чалъма,,  Прибрах се аз  в колата,  и започнах да умувам, какъв ли ще да е този чалъм??? Започнах да оглеждам скоростния лост,та накрая се сетих,че ще е само нещо с натискане и Бинго!!! Автомобила потегли на зад:D Само се прекръстих, чукнах на глава, :Dче е дървена, плюх си в пазвата, че собственика на буса не ме беше видял как съм му олющил бронята и потеглих с мръсна газ:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, franchesko написа:

Нали за това са и тези форуми.

:)

Докато не поумнеят автомобилите ще е така ... все ще сми си глупави ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ДиоиД написа:

Докато не поумнеят автомобилите ще е така ... все ще сми си глупави ...

Ето нали сега излезнаха автомобили, които сами изпреварвари,спирали на аварийни, когато усетят,че водача е преуморен.Паркираш ги от дистанционно.Малко по-малко шофьорът се превръща в пътник,не може да я закараш при чичо Гошо, да в оправи с чук клещи и свинска опашка и плюнка:)  Губи се тръпката от това да шофираш машина и да я подържаш жива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, franchesko написа:

Ето нали сега излезнаха автомобили,

Да, може би автора на темата ще доживее времената когато колата му ще го изхвърли, защото е пипнал неподходящото копче ... :)

Аз ако съм на автора няма да си купя автомобил. Има таксита.

Да не говорим, че в момента се разработват автономни автомобили, а още Ролс-Ройс през 1904 го правят, даже Ви отваря вратата и Ви вкарва багажа едно Периферно устройство със съответния драйвер към него ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...