Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте от скоро взех да се зарибявам по Линукс. 

Въпроса ми е следния. Инсталитах Ubintu 18.04 .  Успях да инсталирам wine и lutris. Чрез тях инсталирах League of Legens и Fortnite.. (конкретно тези двете ме интересуват най-много). 

Всичко успешно игрите тръгват но и на двете като започна игра и ме дропи. Примерно в лигата , правя игра и почва да зарежа и дава само reconect. 

Fortnite, преди ва влезна в лобито и дропи. Сигурен съм че е нещо травиално но нямам всеме да се ровя тема по тема.. 

моля дайте жокер. Компа е с i3 8100 , видео , AMD RX580 , 8 GB RAM DDR4... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази Лига на легените не я знам каква е, но за фортнайт някъде четох, че не върви под линукс, поне за момента. Ако искаш фортнайт - или виртуалка с vmware и стискаш палци да тръгне, или дюъл буут.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в замунда има един, дето много хвали как му вървят windows игрите под линукс с 1080ti и i9 9900K, но не се усеща, че под windows ще ги играе с много по-високи кадри с неговата конфигурация. И едва ли не вече се мисли за господ, че и постоянно натрапва linux каква супер ОС била и windows не ставал за нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

името на играта в терминал и като дропи ще видиш каква грешка изкарва, снимка ще е най-добре, където по-опитните да се изкажат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Raze написа:

И в замунда има един, дето много хвали как му вървят windows игрите под линукс с 1080ti и i9 9900K, но не се усеща, че под windows ще ги играе с много по-високи кадри с неговата конфигурация. И едва ли не вече се мисли за господ, че и постоянно натрапва linux каква супер ОС била и windows не ставал за нищо.

Ако не можеш да разбереш какво означава долното меме, това ще е последният ми пост към теб.

spacer.png

Има и нещо друго в полза на линукс - микрошит направиха така, че старите игри да не вървят изобщо или да вървят много зле на новите бози от 7-ца нагоре. А под линукс всички стари игри вървят прекрасно. Идеален пример за това е NFS Underground 1. Под 7-ца и нагоре върви добре първите няколко състезания, но като стигнеш една писта на име Атлантика, където отключваш Форд Фокус, след като я минеш, не можеш да продължиш нататък заради пе*алските номера на микрошит - играта крашва до десктоп и дори не ти записва прогреса. Подобна е историята с NFS Underground 2, Hard Truck Apocalypse и Carmageddon 2. А под линукс познай какво - и трите вървят прекрасно, без крашове и дори не се налага да използвам допълнения, за да ги принудя да вървят само на едно ядро - линукс това си го прави автоматично.
А пък модерните игри, които имат нейтив поддръжка за линукс, специално съм свалял уиндоуските им версии, които са зависими от ДХ. Тръгват и вървят що-годе добре, като имат фрейм дропове от време на време по неясни причини. Обаче като ги форсна да вървят с OpenGL, направо се залетяват и вадят кадри, за които бозицата може само да си мечтае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, микромеките осират доста неща, но аз съм си свикнал с тях, при мен специално не са се проявявали проблеми, като имаш в предвид, че не ползвам и антивирусен софтуер, а defender съм го деактивирал. Тествал съм много линукс дистрибуции, даже имам инсталиран Mint на второто SSD, но почти не го ползвам, въпрос на навик. И там има работи, които не ми харесват, а и най-вече заради игрите си ползвам windows, нищо, че повечето могат да се подкарта и под linux. Пиша и приложения за андроид, но и тях си ги правя под windows и нямам проблеми, а и не виждам разлика в компилирането между windows и linux. Ако има е незначителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За разлика от Windows боклука, Wine  може да подкара всяка генерация Windows игра.

win.vers.wine.png

@bubolin

Предположение за проблема ти - ползваш стар като версия wine или не си добавил правилните компоненти за Wine за тези игри

Kieli те е насочил какво да правиш.

Редактирано от Тамболианеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Raze написа:

Така е, микромеките осират доста неща, но аз съм си свикнал с тях, при мен специално не са се проявявали проблеми, като имаш в предвид, че не ползвам и антивирусен софтуер, а defender съм го деактивирал. Тествал съм много линукс дистрибуции, даже имам инсталиран Mint на второто SSD, но почти не го ползвам, въпрос на навик. И там има работи, които не ми харесват, а и най-вече заради игрите си ползвам windows, нищо, че повечето могат да се подкарта и под linux. Пиша и приложения за андроид, но и тях си ги правя под windows и нямам проблеми, а и не виждам разлика в компилирането между windows и linux. Ако има е незначителна.

Заеви я Ментата - много трудно подкарва игри. И аз я харесвах, че и я ползвах цели 2 години. Но като за начинаещ е перфектна. Отскоро обаче съм с Арч линукс и сега само цъкам на екзето на играта и тя тръгва - ако не е винофицирана предварително. Ако е, просто пиша ./start и играта тръгва. А при Ментата все някоя библиотека липсва, да не говорим, че в Ментата най-новото вино е 4.0 или 4.4. При Арч е 4.9.

Единственото ми "останало" от Ментата в момента е ДС (десктоп средата, не другото ДС). Направил съм си го да изглежда като Мента и страничен наблюдател ще каже, че е Мента, ама не е. Щото Ментата не може да стартира за 4 сек. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rado84 написа:

да не говорим, че в Ментата най-новото вино е 4.0 или 4.4. При Арч е 4.9.

Сега вече ще има WineHQ версия за Ментата в хранилището ѝ. Дай шанс и на нас, с гайдите, да изминем твоя път на просветление (щото има и вариант да се откажем).

Не знам защо толкова си се хванал за това стартиране, според мен една игра ще ти тръгне доста по-късно от 4 секунди, дори и да я добавиш да стартира автоматично при вход. Ти да видиш, не помня коя версия (л)Убунту беше, племенницата не вярваше, че ще изключи лаптопа за 3 секунди... ама повярва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.06.2019 г. в 17:05, bubolin написа:

Всичко успешно игрите тръгват но и на двете като започна игра и ме дропи. Примерно в лигата , правя игра и почва да зарежа и дава само reconect. 

Fortnite, преди ва влезна в лобито и дропи. Сигурен съм че е нещо травиално но нямам всеме да се ровя тема по тема.. 

Ако играта има анти-чийт система може да се включва. Принципно в Steam с Proton може да си спокоен, но за другите случаи, където играта не е нейтив, няма как да се застраховаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.06.2019 г. в 17:05, bubolin написа:

Здравейте от скоро взех да се зарибявам по Линукс. 

Въпроса ми е следния. Инсталитах Ubintu 18.04 .  Успях да инсталирам wine и lutris. Чрез тях инсталирах League of Legens и Fortnite.. (конкретно тези двете ме интересуват най-много). 

За лигата го имам същия проблем и на един от лаптопите ми на уиндоус , така че може и проблема ти да не е от ОС-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...