Премини към съдържанието
Пламен Трифонов

Въпрос за повреден лаптоп, външен монитор и настройка на видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте, ЛАПТОП - Dell Inspiron 15 7559 ...... С дълбока скръб Ви съобщавам , че следствие на земното притегляне и DAMAGE несъответстващ с нормалното изискване за живот на Дисплея.....ТОЙ УМРЯ !!!! 

Сега сериозно! 

Счупи ми се монитора на лаптопа. Най-лесното за мен решение беше да си взема външен Монитор.    НО............ До колкото разбирам , Всеки външен Дисплей използва ВГРАДЕНОТО ВИДЕО . 

ВЪПРОСЪТ МИ Е : Има ли начин, да подкарам външния дисплей с другата Видео карта ?> Или имам ЛАПТОП за 2 бона с който ще гледам YOUTUBE ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде я прочете тази глупост, че външния дисплей ползва само вградено видео? Той си работи на същия принцип като вградения дисплей!

А и лаптопа ти е струвал "2 бона" преди над 3 години, сега е поне наполовина, още повече ако няма гаранция цената му е под 1000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

И къде я прочете тази глупост, че външния дисплей ползва само вградено видео? Той си работи на същия принцип като вградения дисплей!

А и лаптопа ти е струвал "2 бона" преди над 3 години, сега е поне наполовина, още повече ако няма гаранция цената му е под 1000 лева.

А ти къде прочете обратното ?
Това ми е ВЪПРОСА !!!!! 
МОГА ЛИ ДА ПОЛЗВАМ NVIDIATA вместо вградена. И КАК? 
По подразбиране работи ВГРАДЕНАТА въпреки ,че съм задал NVIDIA-та !

А колко ми струва в тоя момент Кашона ....НЕ ЗНАМ ! Знам ,че преди 13 месеца платих 820 паунда !  И за това ме БОЛИ така :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Пламен Трифонов написа:

Това ми е ВЪПРОСА !!!!! 

А колко ми струва в тоя момент Кашона ....НЕ ЗНАМ ! Знам ,че преди 13 месеца платих 820 паунда !  И за това ме БОЛИ така :D

Хайде престанете с глупостите. Не знам какво и къде четете и за какви повреди говорите. Ако ви е повреден дисплеят на лаптопа при включване на външен монитор ще си ползвате която искате от двете видео карти. И това е лаптоп. Ако ще говорите за кашони, щайги и домати просто сменете раздела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Пламен Трифонов написа:

Това ми е ВЪПРОСА !!!!! 

Имам почти същия лаптоп, една идея по-стар модел и няма проблеми да си ползвам отделната видеокарта с външен дисплей. Ти пробва ли, преди да пуснеш темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързан е с HDMI кабел. По подразбиране е зададена NVIDIA , но Игри и прочие тръгват с Вградената карта . В настройките на NVIDIA панела, показва ,че Дисплея е включен към вграденото видео , посредством HDMI връзка. И няма активна опция или каквото и да било да го прехвърля към NVIDIA  . Ще кача снимка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Пламен Трифонов написа:

Свързан е с HDMI кабел. По подразбиране е зададена NVIDIA , но Игри и прочие тръгват с Вградената карта . В настройките на NVIDIA панела, показва ,че Дисплея е включен към вграденото видео , посредством HDMI връзка. И няма активна опция или каквото и да било да го прехвърля към NVIDIA  . Ще кача снимка. 

Това е настройка на ОС, драйвери и прочие, няма нищо общо с повредения дисплей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Това е настройка на ОС, драйвери и прочие, няма нищо общо с повредения дисплей.

Може да не сте прочели въпроса ми . 

ВЪПРОСЪТ МИ Е : Има ли начин, да подкарам външния дисплей с другата Видео карта ?>

И КАК ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Пламен Трифонов написа:

ВЪПРОСЪТ МИ Е : Има ли начин, да подкарам външния дисплей с другата Видео карта ?>

И КАК ? 

А вие НЕ ЧЕТЕТЕ какво ви пиша АЗ. Дисплеят независимо дали е вътрешен или външен НЯМА нищо общо с това, коя видеокарта ще се използва, за да имате ОБРАЗ на монитора. Това, че не ви дава възможност да изберете външната видео карта и работи само вътрешната зависи от настройки, драйвери, инсталиран Windows, а може да се окаже че не е повредена само матрицата на лаптопа ами е повредена и външната видеокарта. Тук вече без диагностика можем само да гадаем какво и как сте гo повредили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Пламен Трифонов написа:

И КАК ? 

ДА! Има - начините са различни, в зависимост от инсталираната ОС, настройки в BIOS/EFI, и ме ма последно място, драйвери!

От години ползвам лаптоп, без "дисплей" (изобщо съм махнал "капака") за "tv box" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Пламен Трифонов написа:

И КАК ? 

Къде видя това:

Цитат

В настройките на NVIDIA панела, показва ,че Дисплея е включен към вграденото видео

Казах ти, че имам почти същия лаптоп и игрите си тръгват с която видеокарта ги настроя/пусна през контролния панел на nvidia. Къде гледаш игрите, че тръгват с вградената видеокарта, сигурен ли си, че при изтърването повредата е била само в екрана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...