Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Дойде време да споделя резултат от сравнението Noctua NH-D14 и Arctic Cooling A30.

Тъй като имаше тук един философ, който съм блокирал, да не му чета глупостите, как кутията или всичко друго е причината но не и NH-D14..

Нека започнем първо с технически данни за двата охладителя

А30

Fan Speed:

400 - 1,350 RPM (Controlled by PWM)

Airflow:

74 CFM / 125.7 m³/h

Noise Level:

0.3 Sone @ 1,350 RPM (~20db)

NH-D14

Rotational speed (+/- 10%)

1200 / 1300 RPM

Rotational Speed with U.L.N.A. (+/- 10%)

900 / 900 RPM

Airflow

110,3 / 92,3 m³/h

Airflow with U.L.N.A.

83,7 / 63,4 m³/h

Acoustical noise

19,6 / 19,8 dB(A)

Та първото, само по технически характеристики NH-D14 има по-малка охлаждаща повърхност въпреки двете кули, спрямо A30. Тези 19.6db шум, са далеч от истината за Ноктуа, много повече са реално.

А30 горе долу отговаря на еталонното ниво на шум, температурите с А30 паднаха средно с 6 - 7 градуса в летните жеги, при овърклок. Дънната платка не се нагрява така зверски като с Ноктуа-та.

Та заключението, харева или не.. Най-лошо похарчените 66 евро за Ноктуа. Всеки може да се включи с аргументи, но нека е в подходяща за целта тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не ми се търси - може ли линк от къде е информацията че арктика е с по-голяма повърхност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роско, проблема е, че ползваш Vishera и не си се оттървал навреме от него, а не в охладителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Noctua-та можеш да си я ползваш до живот с всеки нов стандарт за монтаж, който се появи - Noctua имат политика да ти пратят безплатно адаптер, ако този, който имаш, не става. Има ли нещо подобно при Arctic?

Спецификациите изглеждат грешни (или поне не еквивалентни на тези на Arctic) - явно са дадени само максимални обороти с и без понижаващ адаптер - иначе мисля, че започват някъде от 250. При мен вентилаторът на U14S е доста тих дори на 100%, чувствително по-тих от Venturi HF-14 на кутията например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Росен Р. Александров написа:

Дойде време да споделя резултати от сравнението Noctua NH-D14 и Arctic Cooling A30.

Само аз ли не виждам резултатите? 

преди 5 часа, Inno написа:

michael jordan lol GIF

Апропо, Росен има много по-голям опит от теб. А ти си се смей на воля. Глупак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Jorge написа:

Не само ти .

преди 44 минути, Jorge написа:

Човече, стига с тия обиди. Нека се води някаква нормална дискусия тук . Не мисля ,че така с нещо ще допринесем. Ще стане "ужас" след малко в тази тема. Много ви моля спрете се ! Нека видим резултатите от тестовете .  Ако момчето с многото опит се аргументира , покаже как и по какъв начин е направил тестовете , аз лично също ще си върна думите назад от предходната тема.    Дано да греша , но за сега съм скептичен .  След като 2-3 дена го молех да демонтира кулера и погледне как е контактувал с капачката на цпу-то , а той не го стори съмнявам се , че изобщо ще има някакви резултати.  Стискам палци да греша.

Лека вечер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нещо сбъркано с ноктуа-то му. Иначе при правилни монтаж и употреба няма шанс Арктика да е с нещо по-добър. Освен с размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, pepy86 написа:

Човече, стига с тия обиди. Нека се води някаква нормална дискусия тук .

Е как да водиш нормална дискусия с човек, който на 2(два) мои конкретни въпроса не отговаря(иде реч за други теми) и копира всичко, което е попил от мрежата с една такава измамна сигурност?! Пепи, не се самозалъгвай, че този момък е в час! Точно обратното. Ти как би нарекъл човек, който пише за неща, от които няма понятие, но същевременно няма доблестта да си признае и извини? Аз бих го нарекъл глупак и го правя. Съжалявам, че истината понякога е болезнена. 

П.П. Нека покаже своята конфигурация или такава, която е сътворил и да обясни основните предимства и недостатъци на всеки един компонент + проведени от него тестове + заключение какво би подобрил в конкретната ситуация и защо! Тогава ще се извиня(стига нещата показани от него да са задоволителни) и няма повече да го споменавам. Никога. 

П.П.П. Шестото ми чувство нашепва, че няма да спра да обиждам. Което естествено е жалко.

преди 6 часа, Tommygun написа:

Има нещо сбъркано с ноктуа-то му. Иначе при правилни монтаж и употреба няма шанс Арктика да е с нещо по-добър. Освен с размер.

Не винаги по-скъпото е и по-добро. AC-то има неникелирани топлинни тръби фи8 с директен контакт с капачката на процесора + вентилатор с отличен дебит. Явно по-бързо отвежда отделяната топлина. Може и да греша. Ино ще ме поправи.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Jorge написа:

Брей, щом успях да изкарам от релси психопат, значи имам чувство за хумор.

преди 40 минути, Jorge написа:

Е как да водиш нормална дискусия с човек, който на 2(два) мои конкретни въпроса не отговаря(иде реч за други теми) и копира всичко, което е попил от мрежата с една такава измамна сигурност?! Пепи, не се самозалъгвай, че този момък е в час! Точно обратното. Ти как би нарекъл човек, който пише за неща, от които няма понятие, но същевременно няма доблестта да си признае и извини? Аз бих го нарекъл глупак и го правя. Съжалявам, че истината понякога е болезнена. 

П.П. Нека покаже своята конфигурация или такава, която е сътворил и да обясни основните предимства и недостатъци на всеки един компонент + проведени от него тестове + заключение какво би подобрил в конкретната ситуация и защо! Тогава ще се извиня(стига нещата показани от него да са задоволителни) и няма повече да го споменавам. Никога. 

П.П.П. Шестото ми чувство нашепва, че няма да спра да обиждам. Което естествено е жалко.

Не винаги по-скъпото е и по-добро. AC-то има неникелирани топлинни тръби фи8 с директен контакт с капачката на процесора + вентилатор с отличен дебит. Явно по-бързо отвежда отделяната топлина. Може и да греша. Ино ще ме поправи.:D

Ох, Света вода ненапита...

Ако имаш проблем със мен - не ми пиши лични съобщения, няма да получиш отговор. Ако имаш проблем - тук във форума, черно на бяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Inno написа:

П.С. Ако имаш проблем - не ми пиши лични съобщения, няма да получиш отговор. Ако имаш проблем - тук във форума, черно на бяло.

Никога и не съм ти писал лични. Няма за какво.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Jorge написа:

Предпазливите и ненаивни потребители много добре знаят какво представляваш. И то без да се ровят из профила ти, в този или други форуми, неща които например ти правиш за собствените ти извратени цели.

преди 21 часа, Jorge написа:

преди 20 часа, Jorge написа:

Никога и не съм ти писал лични. Няма за какво.:D

Много добре разбра какво значи написаното. Щом искаш да обиждаш кое е жалкото ? Очевидно имаш проблем, щом толкова искаш да обиждаш, ще го разрешим - тук се урежда черно-на бяло, а проблема се решава извън форума, не зад клавиатура и зад форумни персони.

Първия път преди няколко месеца избяга от отговорност. И този път ли ще е така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Inno написа:

Много добре разбра какво значи написаното. Щом искаш да обиждаш кое е жалкото ? Очевидно имаш проблем, щом толкова искаш да обиждаш, ще го разрешим - тук се урежда черно-на бяло, а проблема се решава извън форума, не зад клавиатура и зад форумни персони.

Първия път преди няколко месеца избяга от отговорност. И този път ли ще е така ?

Кога съм избягал от отговорност? Та аз на толкова много потребители писах да се видим тет-а-тет, но те се покриха. Ако това ти е целта(да се запознаем наживо) аз съм с двете ръце за. Даже ще поканим онзи дядка от чаршията да ме ''смачка''.:D Дори веднъж като бях в търново и на него му писах, но тогава явно не съм бил за бой и не ми отговори. Комунягите така се крият по дупките си.;)

Ще викнем и Пепи културистчето да ни направи няколко донъта с мотопеда около арената. Току виж ни арестувала военна полиция.:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Jorge написа:

Кога съм избягал от отговорност? Та аз на толкова много потребители писах да се видим тет-а-тет, но те се покриха. Ако това ти е целта(да се запознаем наживо) аз съм с двете ръце за. Даже ще поканим онзи дядка от чаршията да ме ''смачка''.:D Дори веднъж като бях в търново и на него му писах, но тогава явно не съм бил за бой и не ми отговори. Комунягите така се крият по дупките си.;)

Ще викнем и Пепи културистчето да ни направи няколко донъта с мотопеда около арената. Току виж ни арестувала военна полиция.:lol6:

Ясно. Така или иначе ми беше пределно ясно, че можеш да застанеш само зад клавиатурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тая връзка като ти дадох адреса си защо не дойде ?  Все още живея на него. Нямам против да се срещна с когото и когато трябва . Не съм културист , независимо ,че блъскам здраво в залата .Мерси за комплимента . Отделно мотори не карам от близо 5 години . Все още бой не ми се случвало да ям. Вярно всеки си намира майстора рано или късно , няма срамно в това . Непобедими няма , нали знаеш ? Който е мараклия да идва . Не вярвам да срещтна сериозна съпротива , ама знае ли човек може пък да ме зарадвате  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуша повече от 25 г. и не съм влизал в зала но ако има намесени пари ще ти покажа колко безсмислено е да плащаш за такива глупости?

Не говоря за бой или колко можеш да дигнеш а за издръжливост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Roujin Z написа:

Пуша повече от 25 г. и не съм влизал в зала но ако има намесени пари ще ти покажа колко безсмислено е да плащаш за такива глупости?

Какво според теб е безсмислено Наруто ? Всеки има собствени вкусове и интереси , ако има желание и обича да спортува няма какво да се обсъжда подобен казус. Колкото до издържливостта, при всеки е строго индивидуално. Аз съм спортувал в продължение на години. Дори ,като ученик смених различни видове спорт. В определен период всеки ден бягах по 10 километра и когато организма свикне с определен режим и натоварване, ако прекъснеш за известно време много бързо се губи форма и съответно издържливостта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина бях забравил че вече имам тема.

Но не се карайте в темата ми, ако трябва разберете се, уговорете си среща и направо се бийте. :D Малко стана мешана скара..

Забравих че съм пуснал тема, и нашляках частични резултати в друга..

Нямам време с тия смени на работа, да правя задълбочени тестове, но от сега казвам че ги правя със Phoronix Test Suite.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да ти кажа , докато модераторите ги е страх от някой "хора" , много такива теми ще идат в коша . Жалко , но факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.06.2019 г. в 21:28, Jorge написа:

Именно.

на 18.06.2019 г. в 14:51, Tommygun написа:

На практика разликите им са нищожни.

На NH-D14 дават 82 cfm въздушен поток на AC A30 74 cfm.

на 17.06.2019 г. в 23:25, Jorge написа:

Няма такива все още, много съм зает. Сега леко по-леко, ще пускам.

на 17.06.2019 г. в 13:11, Joss Bomon написа:

Роско, проблема е, че ползваш Vishera и не си се оттървал навреме от него, а не в охладителите.

С интел фенбойчета е безсмислено да говоря.

на 17.06.2019 г. в 13:07, zlinaka написа:

Понеже не ми се търси - може ли линк от къде е информацията че арктика е с по-голяма повърхност.

Примерно че AC A30 с една кула е с дебелина малко по-голяма  отколкото двети кули на NH-D14 взети заедно.

Директния контакт с медните тръби върху процесорната капачка, ефективен и тих вентилатор AC F12 (С който дойде охладителя)

Та дори и при максимални обороти NH-D14 дава 110 кубични см спрямо 125 на AC A30. Пише го в спецификациите.

И според мен е повече пласебо ефект, но може и да греша де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Linux GA990-FXA-UD3-FX8320 4.19.53-gentoo #1 ZEN SMP PREEMPT Thu Jun 20 11:42:00 EEST 2019 x86_64 AMD FX(tm)-8320 Eight-Core Processor AuthenticAMD GNU/Linux

12:55:59 up 0 min,  1 user,  load average: 3,42, 0,88, 0,30

~ ➜ PTS_CONCURRENT_TEST_RUNS=4 TOTAL_LOOP_TIME=60 phoronix-test-suite stress-run build-linux-kernel build-php build-apache pgbench apache redis

STRESS-RUN ENVIRONMENT VARIABLES:

PTS_CONCURRENT_TEST_RUNS set; running 4 tests concurrently.

TOTAL_LOOP_TIME set; running tests for 60 minutes

PostgreSQL pgbench 10.3:
    pts/pgbench-1.8.7
    System Test Configuration
        1: Buffer Test
        2: Mostly RAM
        3: On-Disk
        4: Test All Options
        ** Multiple items can be selected, delimit by a comma. **
        Scaling: 1

1: Single Thread
        2: Normal Load
        3: Heavy Contention
        4: Test All Options
        Test: 2

1: Read Write
        2: Read Only
        3: Test All Options
        Mode: 3

Redis 4.0.8:
    pts/redis-1.1.0
    System Test Configuration
        1: SET
        2: GET
        3: LPUSH
        4: LPOP
        5: SADD
        6: Test All Options
        Test: 6

SYSTEM INFORMATION: 

PROCESSOR:          AMD FX-8320 Eight-Core @ 4.20GHz
    Core Count:       4                          
    Thread Count:     8                          
    Extensions:       SSE 4.2 + AVX + XOP + FMA4 
    Cache Size:       2048 KB                    
    Microcode:        0x600084f                  
    Scaling Driver:   acpi-cpufreq performance   

GRAPHICS:           HIS AMD Radeon HD 7870 GHz Edition 2GB
    OpenGL:           4.5 Mesa 19.2.0-devel (git-71b43490dd) (LLVM 8.0.0) 
    Vulkan:           1.1.107                                             
    Monitor:          SyncMaster                                          
    Screen:           1680x1050                                           

MOTHERBOARD:        Gigabyte 990FXA-UD3
    BIOS Version:     F4x                       
    Chipset:          AMD RD9x0/RX980           
    Audio:            C-Media CMI8788           
    Network:          Realtek RTL8111/8168/8411 

MEMORY:             24576MB

DISK:               120GB Radeon R7
                      + 1000GB Western Digital WD10EFRX-68P
                      + 500GB Seagate ST3500418AS
    File-System:      ext4                  
    Mount Options:    noatime nodiratime rw 
    Disk Scheduler:   BFQ                   

OPERATING SYSTEM:   Gentoo 2.6
    Kernel:           4.19.53-gentoo (x86_64)                                                    
    Desktop:          Cinnamon 4.0.3                                                             
    Display Server:   X Server 1.20.5                                                            
    Compiler:         GCC 9.1.0 + Clang 8.0.0 + LLVM 8.0.0                                       
    Security:         l1tf: Not affected                                                         
                      + mds: Not affected                                                        
                      + meltdown: Not affected                                                   
                      + spec_store_bypass: Mitigation of SSB disabled via prctl and seccomp      
                      + spectre_v1: Mitigation of __user pointer sanitization                    
                      + spectre_v2: Mitigation of Full AMD retpoline STIBP: disabled RSB filling 

pts/build-php-1.4.0         : Test Started
pts/redis-1.1.0             : Test Started - Test: GET
pts/build-linux-kernel-1.9.1: Test Started
pts/pgbench-1.8.7           : Test Started - Scaling: Buffer Test - Test: Normal Load - Mode: Read Write
pts/apache-1.7.2            : Test Started
pts/pgbench-1.8.7           : Average: 236.45 TPS
pts/pgbench-1.8.7           : Test Ended
pts/redis-1.1.0             : Average: 472813.25 Requests Per Second
pts/redis-1.1.0             : Test Ended
pts/build-apache-1.5.1      : Test Started
pts/apache-1.7.2            : Average: 4835.07 Requests Per Second
pts/apache-1.7.2            : Test Ended
pts/redis-1.1.0             : Test Started - Test: SET
pts/redis-1.1.0             : Average: 501756.12 Requests Per Second

[NOTICE] unlink(/tmp/pts-stress-threads3186/8935): No such file or directory in pts_stress_run_manager:172
pts/redis-1.1.0             : Test Started - Test: LPUSH
pts/build-php-1.4.0         : Average: 238.26 Seconds
pts/build-php-1.4.0         : Test Ended
pts/pgbench-1.8.7           : Test Started - Scaling: Buffer Test - Test: Normal Load - Mode: Read Only

###### STRESS RUN INTERIM REPORT ####
JUNE 20 23:00 EEST
START TIME: June 20 22:55 EEST
ELAPSED TIME: 5 Minutes
TIME REMAINING: 55 Minutes
SYSTEM IP: 192.168.10.100
HOSTNAME: GA990-FXA-UD3-FX8320
# OF CONCURRENT TESTS: 4

TESTS CURRENTLY ACTIVE: 
   - pts/build-linux-kernel-1.9.1   [PID: 14071]   
   - pts/redis-1.1.0                [PID: 17735]   
   - pts/build-apache-1.5.1         [PID: 24911]   
   - pts/pgbench-1.8.7              [PID: 28983]   

TESTS IN RUN QUEUE: 

TIMED APACHE COMPILATION [pts/build-apache-1.5.1]
TIMED LINUX KERNEL COMPILATION [pts/build-linux-kernel-1.9.1]
TIMED PHP COMPILATION [pts/build-php-1.4.0]
POSTGRESQL PGBENCH [pts/pgbench-1.8.7]
     Scaling: Buffer Test - Test: Normal Load - Mode: Read Only
     Scaling: Buffer Test - Test: Normal Load - Mode: Read Write
REDIS [pts/redis-1.1.0]
     Test: LPOP
     Test: SADD
     Test: LPUSH
     Test: GET
     Test: SET
APACHE BENCHMARK [pts/apache-1.7.2]

SYSTEM INFORMATION: 
     Processor:           AMD FX-8320 Eight-Core @ 4.20GHz (4 Cores / 8 Threads)                             
     Motherboard:         Gigabyte 990FXA-UD3 (F4x BIOS)                                                     
     Chipset:             AMD RD9x0/RX980                                                                    
     Memory:              24576MB                                                                            
     Disk:                120GB Radeon R7 + 1000GB Western Digital WD10EFRX-68P + 500GB Seagate ST3500418AS  
     Graphics:            HIS AMD Radeon HD 7870 GHz Edition 2GB                                             
     Audio:               C-Media CMI8788                                                                    
     Monitor:             SyncMaster                                                                         
     Network:             Realtek RTL8111/8168/8411                                                          
     OS:                  Gentoo 2.6                                                                         
     Kernel:              4.19.53-gentoo (x86_64)                                                            
     Desktop:             Cinnamon 4.0.3                                                                     
     Display Server:      X Server 1.20.5                                                                    
     OpenGL:              4.5 Mesa 19.2.0-devel (git-71b43490dd) (LLVM 8.0.0)                                
     Vulkan:              1.1.107                                                                            
     Compiler:            GCC 9.1.0 + Clang 8.0.0 + LLVM 8.0.0                                               
     File-System:         ext4                                                                               
     Screen Resolution:   1680x1050                                                                          

TESTS EXECUTED                   TIMES CALLED   
     pts/apache-1.7.2:                1                      
     pts/build-apache-1.5.1:          1                      
     pts/build-linux-kernel-1.9.1:    1                      
     pts/build-php-1.4.0:             1                      
     pts/pgbench-1.8.7:               2                      
     pts/redis-1.1.0:                 4                      

SENSOR DATA: 
     SENSOR                      MIN   AVG   MAX   
     CPU Temperature:            25.88         50.36         54.63         Celsius     
     CPU Usage (CPU0):           2.13          92.65         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU1):           4.00          87.86         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU2):           0.00          90.66         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU3):           0.00          85.81         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU4):           13.64         93.26         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU5):           0.00          84.57         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU6):           2.04          88.14         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU7):           0.00          83.33         100.00        Percent     
     CPU Usage (Summary):        27.87         91.39         100.00        Percent     
     GPU Temperature:            63.00         63.28         64.00         Celsius     
     Drive Read Speed (sda):     0.00          0.00          0.07          MB/s        
     Drive Read Speed (sdb):     0.00          0.69          12.16         MB/s        
     Drive Write Speed (sda):    0.00          0.00          0.07          MB/s        
     Drive Write Speed (sdb):    0.00          15.90         95.10         MB/s        
     Memory Usage:               1652.00       2590.44       3406.00       Megabytes   
     System Temperature:         40.00         40.00         40.00         Celsius     
######
pts/redis-1.1.0             : Average: 251698.97 Requests Per Second
pts/redis-1.1.0             : Average: 375375.38 Requests Per Second
pts/pgbench-1.8.7           : Average: 45057.19 TPS
pts/pgbench-1.8.7           : Test Started - Scaling: Buffer Test - Test: Normal Load - Mode: Read Only
pts/redis-1.1.0             : Average: 191534.19 Requests Per Second
pts/redis-1.1.0             : Test Started - Test: SADD
pts/redis-1.1.0             : Average: 237247.92 Requests Per Second
pts/build-linux-kernel-1.9.1: Average: 440.80 Seconds
pts/build-linux-kernel-1.9.1: Test Ended
pts/redis-1.1.0             : Average: 219298.25 Requests Per Second
pts/redis-1.1.0             : Average: 129819.55 Requests Per Second
pts/redis-1.1.0             : Average: 156006.25 Requests Per Second
pts/pgbench-1.8.7           : Average: 52954.61 TPS

JUNE 20 23:05 EEST
ELAPSED TIME: 10 Minutes, 1 Second
TIME REMAINING: 49 Minutes, 59 Seconds

TESTS CURRENTLY ACTIVE: 
   - pts/apache-1.7.2      [PID: 15693]   
   - pts/build-php-1.4.0   [PID: 30081]   
   - pts/redis-1.1.0       [PID: 4806]    

TESTS IN RUN QUEUE: 

REDIS [pts/redis-1.1.0]

SYSTEM INFORMATION: 
     Disk:                120GB Radeon R7 + 1000GB Western Digital WD10EFRX-68P + 500GB Seagate ST3500418AS  

pts/apache-1.7.2:                3                      
     pts/build-apache-1.5.1:          1                      
     pts/build-linux-kernel-1.9.1:    1                      
     pts/build-php-1.4.0:             2                      
     pts/pgbench-1.8.7:               3                      
     pts/redis-1.1.0:                 11                     

SENSOR DATA: 
     CPU Temperature:            25.88         52.07         56.13         Celsius     
     CPU Usage (CPU0):           2.13          96.10         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU1):           4.00          94.03         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU2):           0.00          95.17         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU3):           0.00          92.83         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU4):           13.64         96.29         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU5):           0.00          92.26         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU6):           2.04          94.00         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU7):           0.00          91.84         100.00        Percent     
     CPU Usage (Summary):        27.87         95.77         100.00        Percent     
     GPU Temperature:            63.00         63.65         64.00         Celsius     
     Drive Read Speed (sda):     0.00          0.01          0.21          MB/s        
     Drive Read Speed (sdb):     0.00          0.35          12.16         MB/s        
     Drive Write Speed (sda):    0.00          0.01          0.16          MB/s        
     Drive Write Speed (sdb):    0.00          19.02         114.14        MB/s        
     Memory Usage:               1652.00       2479.70       3406.00       Megabytes   
     System Temperature:         40.00         40.46         41.00         Celsius     
######
pts/build-apache-1.5.1      : Test Started
pts/redis-1.1.0             : Average: 491883.91 Requests Per Second
pts/redis-1.1.0             : Average: 351864.88 Requests Per Second
pts/redis-1.1.0             : Average: 846740.06 Requests Per Second
pts/redis-1.1.0             : Test Started - Test: LPOP
pts/build-php-1.4.0         : Average: 209.56 Seconds
pts/build-php-1.4.0         : Test Ended
pts/apache-1.7.2            : Average: 6537.66 Requests Per Second
pts/build-linux-kernel-1.9.1: Test Started
pts/redis-1.1.0             : Average: 398247.72 Requests Per Second
pts/pgbench-1.8.7           : Average: 41041.57 TPS
pts/redis-1.1.0             : Average: 105965.88 Requests Per Second
pts/apache-1.7.2            : Average: 5531.67 Requests Per Second
pts/redis-1.1.0             : Average: 88230.11 Requests Per Second
pts/redis-1.1.0             : Average: 131130.34 Requests Per Second

JUNE 20 23:10 EEST
ELAPSED TIME: 15 Minutes, 5 Seconds
TIME REMAINING: 44 Minutes, 55 Seconds

TESTS CURRENTLY ACTIVE: 
   - pts/redis-1.1.0                [PID: 1560]    
   - pts/pgbench-1.8.7              [PID: 21695]   
   - pts/build-linux-kernel-1.9.1   [PID: 26140]   
   - pts/build-php-1.4.0            [PID: 29168]   

TESTS IN RUN QUEUE: 

REDIS [pts/redis-1.1.0]

SYSTEM INFORMATION: 

pts/apache-1.7.2:                4                      
     pts/build-apache-1.5.1:          2                      
     pts/build-linux-kernel-1.9.1:    2                      
     pts/build-php-1.4.0:             3                      
     pts/pgbench-1.8.7:               5                      
     pts/redis-1.1.0:                 18                     

SENSOR DATA: 
     CPU Temperature:            25.88         51.87         56.13         Celsius     
     CPU Usage (CPU0):           2.13          95.81         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU1):           4.00          95.03         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU2):           0.00          95.15         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU3):           0.00          94.15         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU4):           13.64         95.36         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU5):           0.00          91.86         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU6):           2.04          93.32         100.00        Percent     
     CPU Usage (CPU7):           0.00          90.58         100.00        Percent     
     CPU Usage (Summary):        27.87         94.36         100.00        Percent     
     GPU Temperature:            63.00         63.77         64.00         Celsius     
     Drive Read Speed (sda):     0.00          0.01          0.21          MB/s        
     Drive Read Speed (sdb):     0.00          0.23          12.16         MB/s        
     Drive Write Speed (sda):    0.00          0.01          0.16          MB/s        
     Drive Write Speed (sdb):    0.00          17.69         114.14        MB/s        
     Memory Usage:               1652.00       2591.73       3625.00       Megabytes   
     System Temperature:         40.00         40.64         41.00         Celsius     
######

Ето малко резултати от стрес тест с ноктуа. Резултатите сравнени с тези на AC A30 се различават само в 6 - 7 градуса в полза на Ноктуа.

JUNE 20 23:26 EEST
ELAPSED TIME: 30 Minutes, 17 Seconds
TIME REMAINING: 29 Minutes, 43 Seconds

~ ➜ sensors
k10temp-pci-00c3
Adapter: PCI adapter
temp1:        +45.0°C  (high = +70.0°C)
                       (crit = +80.0°C, hyst = +77.0°C)

fam15h_power-pci-00c4
power1:      124.77 W  (crit = 125.02 W)

amdgpu-pci-0100
vddgfx:           N/A  
fan1:           0 RPM
temp1:        +63.0°C  (crit = +120.0°C, hyst = +90.0°C)
ERROR: Can't get value of subfeature power1_cap: Can't read
power1:           N/A  (cap =   0.00 W)

it8728-isa-0228
Adapter: ISA adapter
in0:          +1.39 V  (min =  +0.00 V, max =  +3.06 V)
in1:          +1.49 V  (min =  +0.00 V, max =  +3.06 V)
in2:          +2.05 V  (min =  +0.00 V, max =  +3.06 V)
in3:          +2.04 V  (min =  +0.00 V, max =  +3.06 V)
in4:          +2.04 V  (min =  +0.00 V, max =  +3.06 V)
in5:          +2.23 V  (min =  +0.00 V, max =  +3.06 V)
in6:          +2.23 V  (min =  +0.00 V, max =  +3.06 V)
3VSB:         +3.29 V  (min =  +0.00 V, max =  +6.12 V)
Vbat:         +3.22 V  
fan1:        1119 RPM  (min =    0 RPM)
fan2:        1341 RPM  (min =    0 RPM)
fan3:           0 RPM  (min =    0 RPM)
fan4:           0 RPM  (min =    0 RPM)
fan5:           0 RPM  (min =    0 RPM)
temp1:        +41.0°C  (low  = +127.0°C, high = +127.0°C)  sensor = thermistor
temp2:        +54.0°C  (low  = +127.0°C, high = +127.0°C)  sensor = thermal diode
temp3:        +45.0°C  (low  =  +0.0°C, high = +70.0°C)  sensor = Intel PECI
intrusion0:  OK

Горе долу 50 - 60 границите държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маджун. 7c77ef1fc60512a1495d30fd057aeeef.jpg

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.06.2019 г. в 12:16, Росен Р. Александров написа:

Tъй като имаше тук един философ, който съм блокирал, да не му чета глупостите, как кутията или всичко друго е причината но не и NH-D14..

Философа не ти е виновен ,че те мързи да си свалиш кулера и да погледнеш как е контактувал с капачката на cpu-то, нито пък че ти е дефектен самия кулера 😂 (съмнявам се да е заводски излязъл така , но както и да е). Изключително мазало се е получило в тази тема.  Нито е подредена и систематизирана , нито лесно достъпна за аудиторията.  Мислех да ти дам лайк за труда , но ще се въздържа по ред причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвай на каквото искаш. Навсякъде има производствен брак.

Но факт е че,кутията не е виновна за този производствен брак.

Да не съм кифла във фейсбук, че да се трогвам от харесвания 😆

Темата се омеси от вас, дето още малко ще се биете през компютрите :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...