Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

Но факт е че,кутията не е виновна за този производствен брак.

Дай да сме малко по-точни. От момента , в който уточни че се ползва отворена спрях да твърдя подобно нещо .  Ти по-скоро се засегна заради коментари ми относно самата кутия. Темата щеше да е далеч по разбираема , ако си беше направил труда да направиш една бърза табличка (няма да ти отнеме повече от 10 минуити , убеден съм.) , в която да изложиш резултатите. За всеки ще е много по лесно и нагледно. Естествено , можеш да добавиш и други данни като стайна температура, шум в децибели и т.н. и т.н.  , каквото сметнеш за полезно. 

Поздрави!

(таблицата е просто примерна , можеш да я подобриш както пожелаеш)

Resize of Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реагирах по подобен начин, заради говоренето ти по инерция.

И досега не съм видял никой да прави екселски таблици, в които да описва къде какво, и аз не бих си губил малкото време с такива глупости.

А и дадох подробни данни от стрес тест.

Споменах и разликите, в много редки случаи ноктуата показва до 6 - 7 градуса предимство.

Не е заяждане, просто не съм като вас тук, дето си нямате друга работа, освен да киснете в калдата, аз съм зает през повечето време.

И едва намирам време за нещо странично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Росен Р. Александров написа:

Да не съм кифла във фейсбук, че да се трогвам от харесвания 😆

Темата се омеси от вас, дето още малко ще се биете през компютрите :D

Смешното е, че като ги жегнеш скачат като петлета и после внушават на другите, че примерно аз клоня към физическа саморазправа. А всъщност имам предвид ментална такава. Но военната подготовка им забранява такива своеволия. Като мисленето. Други пък са директно оперирани. Светът е шарен и това му е хубавото.

П.П. Пепи следва някакви стереотипи и това не му позволява да мисли трезво. Гледа ревюта, чете форуми и вярва сляпо на младежи като Дмитри, но не разбира, че на ''краля на кутиите'' е платено отдавна. Хубавото е, че има възможност да тества от време на време. Но някой трябва да го насочва. Ако си вземе поука ще научи нещо. Ако ли не...ще си остане посредсвен в тази област.

П.П.П. Въздухът в Троян винаги ме зарежда с енергия. Има нещо там. Някой ден ще пием по кафе над Осъма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах , винаги си с коментар , който най-малко съм очаквал . Това ,че паля лесно го считам като свои недостатък . Хубавото е ,че бързо ми минава.  Само не разбрах , защо си мислиш, че целя да стана някакъв хардуерен гуру ? Стремя се да се уча от собствените си грешки . Радвам се на съдбата ,че ми дава възможност последната година-две да почовъркам малко повечко  хардуер 😂  Възгледите ми относно някои теми са тотално различни спрямо вашите , но това не означава ,че не уважавам чуждото мнение. И на мен не ми е приятно да търпя критики , но с времето започнах да се уча да извличам ползи дори от тях.  Между другото не е зле да обсъдим темата: "Кои ревюта не са платени"? Кои канали в youtube са достоверни и т.н.    Двамата с Inno вече неколкократно споменавате за това . Определено нямам намерение да спамя повече тук  (нито да обсъждаме младежа Дмитрий), но ще е интересно да чуя вашите мнения в отделна тема .  А още повече ще се радвам , да е в рамките на добрия тон . Изливайте си агресията някъде другаде бе хора , не тука!

Лека вечер от мен , доспа ми се рязко ! :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Смешното е, че като ги жегнеш скачат като петлета и после внушават на другите, че примерно аз клоня към физическа саморазправа. А всъщност имам предвид ментална такава. Но военната подготовка им забранява такива своеволия. Като мисленето. Други пък са директно оперирани. Светът е шарен и това му е хубавото.
П.П. Пепи следва някакви стереотипи и това не му позволява да мисли трезво. Гледа ревюта, чете форуми и вярва сляпо на младежи като Дмитри, но не разбира, че на ''краля на кутиите'' е платено отдавна. Хубавото е, че има възможност да тества от време на време. Но някой трябва да го насочва. Ако си вземе поука ще научи нещо. Ако ли не...ще си остане посредсвен в тази област.
П.П.П. Въздухът в Троян винаги ме зарежда с енергия. Има нещо там. Някой ден ще пием по кафе над Осъма.
Мен този въздух из Троян ме натоварва..

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен този въздух из Троян ме натоварва..
ПС: Абе и аз забелязах че Пепи все още е начинаещ. Но ще се научи. Аз с моя опит и стаж, всеки ден продължавам да уча вещо ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.06.2019 г. в 9:08, Росен Р. Александров написа:

ПС: Абе и аз забелязах че Пепи все още е начинаещ. Но ще се научи. Аз с моя опит и стаж, всеки ден продължавам да уча вещо ново.

И по какво забеляза ,че ми стана интересно ? Толкова съм начинаещ ,че хардуера който мина през мен последните две години повечето колеги от форума могат да го видят само на картинка.

Само ще ти обясня ,че едно е да сглобиш една конфигурация  , съвсем друго е да тестваш възможностите на всеки един компонент.  Не виждам от теб специално какво бих се научил.  Честно казано във форума има едва двама - трима думи от които черпя някаква информация или поне се вслушвам в техните съвети или идеи.  Отделно ще вкарам едно уточнение. В никакъв случай не чета и не копирам тук , простотиите от чуждите форуми. За разлика от повечето хора всичко , което съм написал тук го споделям единствено на базата на собствен опит .  Както писах по-горе , благодаря на съдбата ,че ми даде тази възможност.  Ако искаш мога да ти изброя всички модели видео карти , процесори , рам памети , че дори и дъна(те са по-малко) , които съм имал възможността да тествам (не само да сглобя и да подкарам Уиндоуса).  Надявам се да правите разлика между тестването и асемблирането на една конфигурация? (всъщност този въпрос е реторичен, отговора го знам).  За разлика от теб , мен не ме е мързи да извърша една елементарна процедура като демонтаж на кулер. Казваш ,че нямаш време , а иначе раздаваш акъл в 3 различни теми .  Да не говорим ,че теста които се опита да направиш е тотално неразбираем за никого .  Опитах се да ти подскажа е най-правилно да го направиш , но явно за теб е сложно.  Приключвам с теб и безумните спорове и дълбоко съжалявам ,че изобщо комуникирам с човек като теб.

Жив и здрав! Нищо лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И по какво забеляза ,че ми стана интересно ? Толкова съм начинаещ ,че хардуера който мина през мен последните две години повечето колеги от форума могат да го видят само на картинка.
Само ще ти обясня ,че едно е да сглобиш една конфигурация  , съвсем друго е да тестваш възможностите на всеки един компонент.  Не виждам от теб специално какво бих се научил.  Честно казано във форума има едва двама - трима думи от които черпя някаква информация или поне се вслушвам в техните съвети или идеи.  Отделно ще вкарам едно уточнение. В никакъв случай не чета и не копирам тук , простотиите от чуждите форуми. За разлика от повечето хора всичко , което съм написал тук го споделям единствено на базата на собствен опит .  Както писах по-горе , благодаря на съдбата ,че ми даде тази възможност.  Ако искаш мога да ти изброя всички модели видео карти , процесори , рам памети , че дори и дъна(те са по-малко) , които съм имал възможността да тествам (не само да сглобя и да подкарам Уиндоуса).  Надявам се да правите разлика между тестването и асемблирането на една конфигурация? (всъщност този въпрос е реторичен, отговора го знам).  За разлика от теб , мен не ме е мързи да извърша една елементарна процедура като демонтаж на кулер. Казваш ,че нямаш време , а иначе раздаваш акъл в 3 различни теми .  Да не говорим ,че теста които се опита да направиш е тотално неразбираем за никого .  Опитах се да ти подскажа е най-правилно да го направиш , но явно за теб е сложно.  Приключвам с теб и безумните спорове и дълбоко съжалявам ,че изобщо комуникирам с човек като теб.
Жив и здрав! Нищо лично.
И преди ти казах. Прекалено зает съм, нямам време да се занимавам с глупости, ако теб те хранят мама и тате е друг въпрос. Компютри много съм направил през последните 12 години, Windows?! Пълен смях. Инсталирвам линукс на повечето клиенти, които са предимно фейсбук потребители.

Това че за теб теста е неразбираем си е лично твой проблем, нали всичко ти е ясно, там всичко е повече от ясно написано. Поне натрупай моя опит, преди да правиш генерални заключения. Никъде не е казано че е задължително стрес теста да се прави само под уиндоус. Помисли над тези неща. Връщаш се обратно в блокирани! Времето ми е по-ценно от дискусии с индивиди като теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.06.2019 г. в 11:55, Росен Р. Александров написа:

Споменах и разликите, в много редки случаи ноктуата показва до 6 - 7 градуса предимство.

Ясно ти е с твоя опит, че 6-7 градуса в света кулерите е като ден и нощ нали?

Още повече, за да ти е адекватно сравнението, трябва да сравниш 2 охладителя освен на еднаква система с еднакво натоварване и, или на еднакви обороти, или на еднакво ниво на шум. Като оставиш дъното, то си търси температурната цел и вдига оборотите на по-неефективни кулер. Нивото на шум трудно се изравнява в домашни условия но пък оборотите не са проблем.

Та аз не бих се палил толкова на хората за градивната критика.

Моя скромен опит също ми казва, че  D14 е по-добрия охладител, но не съм имал досег с Арктика на живо и при честен и адекватен тест, бих повярвал, че може и да е по-добър. Иначе за визията поне според мен спор няма, Ноктуа са грозили...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Росен Р. Александров написа:

ако теб те хранят мама и тате е друг въпрос

Не ме хранят ☺️🙂

преди 58 минути, Росен Р. Александров написа:

Връщаш се обратно в блокирани! Времето ми е по-ценно от дискусии с индивиди като теб. 

От кога чаках този момент.  Благодаря ти искрено. Чувствата са взаимни. 

преди 59 минути, Росен Р. Александров написа:

Това че за теб теста е неразбираем си е лично твой проблем

Напротив за мен е , но за масата четящи не е. Теста е  направен некоректно. Не показва реалните предимства и недостатъци на охладителите при еднакви условия .  Другото ти го каза Томи , няма смисъл да се повтаряме.

Жив и здрав !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tommygun написа:

Ясно ти е с твоя опит, че 6-7 градуса в света кулерите е като ден и нощ нали?

Нали вече казах.

Тестовете показаха предимство на NH-D14 при дадени обстоятелства, а при много други резултатите в охлаждането са еднакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето за това бях спрял да пиша каквото и да е по български форуми..

Темата може да я заключи някой модератор.. Безсмислено е.

Не се цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...