Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

мисля, че е дошъл моментът, в който да сбъдна една детска мечта и да си направя настолна геймърска конфигурация. Преди да стигна до там обаче, имам един Acer, който е с нелоши(по мое мнение) параметри, който логично трябва да продам, тъй като след закупуването на настолния компютър, ми идва ненужен. По никакъв начин не съм недоволен от него, просто каквото и да си говорим, гейминг изживяването с настолен компютър е едно, с лаптоп съвсем друго.

Ясно е, че идеята ми е да използвам парите, които евентуално бих могъл да взема от продажбата на лаптопа, за да финансирам изцяло или частично покупката на настолния. Проблемът е, че не съм сигурен каква е реалната цена на подобен лаптоп. Единственото, което знам е, че когато го купих нов, преди около 2 години и половина, струваше 1800 лв. Слагам малко характеристики, за да не се налага да го правя в следващи мнения :)))

Процесор - Intel Core i7-4720HQ (4-ядрен, 2.60 - 3.60 Ghz, 6MB Кеш)

Оперативна памет - 8GB (1x 8192MB) - DDR3, 1600Mhz

Видео карта - NVIDIA GeForce GTX 950M(DDR3)

Памет - 1 TB HDD

Екран - 17.3-инчов (43.94 cм.) - 1920x1080 (Full HD), IPS матов

Лаптопът разполага с оригинален Windows 10(последен ъпдейт)

Тъй като не искам темата да се приема като реклама, с цел по-лесна продажба, няма да отговарям на никакви запитвания относно покупко-продажбата. Темата съм отворил единствено с цел да разбера евентуална цена и не искам да ползвам Калдата като Продавалник. След като достигна до извод относно цената, ще бъде поместена обява в най-популярните платформи, където всеки, който има някакъв интерес, може да се свърже с мен. Благодаря ви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Разгледах ги тези двата, но не съм сигурен до колко мога да се ориентирам от тях.

Първият, който е с цена 900 лв. изглежда доста поочукан. Както е написал продавачът, през ноември 2018-та е изгорял чип за зареждане и лаптопът е сервизиран тогава. Дали е сервизиран в оторизиран сервиз или при местния компютърен "спец" е неясно. Аз лично не бих купил такъв лаптоп или най-малкото бих се пазарил за цената.

Вторият лаптоп е без никакви снимки, качена е снимка от сайта на ритейлър. Което иде да рече, че или продавачът е мързелив или крие нещо. И в двата случая не бих могъл да се ориентирам по цената, която той дава.

Лаптопът, който продавам аз е в перфектно състояние, без абсолютно никакви външни забележки. Общо взето като го погледнеш е трудно различим от нов, въпреки че го ползвам вече повече от 2 години. Вече тук идва моментът дали тези 900 лева са реалистичната цена за такъв лаптоп в добро състояние или нереалистична цена на лаптоп, който въпросните продавачи са съсипали от ползване. От тая гледна точка реших, че е по-удачно да отворя тема и да чуя какво мислите вие :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ако искаш му сложи и 1500 лева цена, въпроса е да намериш кой да ти го купи за толкова пари. Може да сложиш цена 800-900 лева и евентуално да чакаш оферти. Качи снимки как се представя в игри и при работа, какви температури държи, направи му предварително една хубава профилактика, смени термопастата и така, всичко е на късмет. Продавалник не го считай много за ориентир, понеже там повечето гледат да си продадат използваните неща за повече пари, отколкото са дали за тях като нови. Като почнеш да им пращаш връзки кое колко е струвало и колко може да струва в момента, веднага почват да мрънкат и да свалят цената. Може да разгледаш примерно ebay на каква цена се продават подобни машини, както и да пуснеш лаптопа и там за продажба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Ти ако искаш му сложи и 1500 лева цена, въпроса е да намериш кой да ти го купи за толкова пари. Може да сложиш цена 800-900 лева и евентуално да чакаш оферти. Качи снимки как се представя в игри и при работа, какви температури държи, направи му предварително една хубава профилактика, смени термопастата и така, всичко е на късмет. Продавалник не го считай много за ориентир, понеже там повечето гледат да си продадат използваните неща за повече пари, отколкото са дали за тях като нови. Като почнеш да им пращаш връзки кое колко е струвало и колко може да струва в момента, веднага почват да мрънкат и да свалят цената. Може да разгледаш примерно ebay на каква цена се продават подобни машини, както и да пуснеш лаптопа и там за продажба.

Термопастата му е сменена преди около месец, заедно с изчистване на събралата се вътре мизерия.

Иначе да, по никакъв начин не очаквам да се ориентирам от Продавалник, затова и отворих темата. Наясно съм, че там се продават стоки с изкуствено завишени цени и се разчита на балъци, които да лапнат плувката.

За Ebay не съм се сетил, ще проверя как стоят нещата там. Относно продажбата в Ebay, не се ли усложняват много нещата с доставката?

Едит:

Бърза справка в Ebay показва следното - https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=acer+aspire+vn791g&_sacat=0.

Предлагането не е особено високо на конкретния модел, но от наличното, общо взето цената се върти около 600 долара, като дори този, който е пуснат със стартова цена 575 долара е с 250 GB по малко HDD от моя. Тоест грубо около 1000 лева или близо до това, което са сложили като стартови цени в OLX.

В такъв случай тук е моментът да попитам, с цел да си спестя отварянето на нова тема, директно за конфигурация до 1100-1200 лева. Разбираемо не се целя в нищо кой знае какво, просто ми се иска да имам възможност да подкарвам съвременни заглавия при що годе приемливи детайли. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само нови компоненти или и употребявани би закупил?

Монитор с какви параметри гониш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Само нови компоненти или и употребявани би закупил?

Монитор с какви параметри гониш?

Не държа да са само нови, защото бюджетът ми далеч не е достатъчен. До момента използвам монитор 17,3 инча, както стана ясно по-горе и бих казал, че ми е достатъчен, тоест не търся нищо особено от тази гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как бих процедирал аз:

1. Трябва да успееш да продадеш лаптопа.

- можеш да пробваш с търг

- можеш да пробваш да го пуснеш на възможно най-много места

- почва се от висока цена и после сваляш, добре е да си наясно ти за колко най-малко би се разделил с него.

2. Имаш вече парите.

- ако все още не са пуснали  новите процесори на AMD - чакаш

- преглеждаш къде какво се продава втора ръка с остатъчна гаранция и смяташ какво получаваш и за какво пари

- правиш комбинации с нови и употребявани (примерно: тази количка + употребявана видео карта)

3. Преди да платиш каквото и да е може да споделиш за странично мнение.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Как бих процедирал аз:

1. Трябва да успееш да продадеш лаптопа.

- можеш да пробваш с търг

- можеш да пробваш да го пуснеш на възможно най-много места

- почва се от висока цена и после сваляш, добре е да си наясно ти за колко най-малко би се разделил с него.

2. Имаш вече парите.

- ако все още не са пуснали  новите процесори на AMD - чакаш

- преглеждаш къде какво се продава втора ръка с остатъчна гаранция и смяташ какво получаваш и за какво пари

- правиш комбинации с нови и употребявани (примерно: тази количка + употребявана видео карта)

3. Преди да платиш каквото и да е може да споделиш за странично мнение.

Успех!

Абсолютно е така. В случай, че не успея да продам лаптопа, целият план отпада, тъй като нямам нужда и от него и от настолен. Идеята е да махна лаптопа и с парите от него + малко отгоре да си взема настолен. Минаха вече годините когато пътувах и сменях квартири, вече просто не ми е необходим.

Относно продажбата, ще се опитам да го пусна на колкото мога повече места, да се надяваме, че ще има търсене, тъй като реално за тези пари не виждам по-добра алтернатива що се отнася до геймърски лаптоп в стабилен среден клас. Отделно преспокойно мога да кажа, както вече и казах де, че машинката е в перфектно състояние и винаги е пазена много. Не е ползвана по разни легла, килими и прочие, не е изпускана, не е мокрена, не е повреждана по какъвто и да било начин.

Иначе относно чакането, не ми се иска да ми се налага да чакам, защото освен за игри, също работя от лаптопа в момента и ще работя и от настолния евентуално. Тоест хубаво е, ако имам купувач, вече да имам подготвена конфигурация, която да ме чака само да ида да я платя, та не съм убеден, че ще имам време да изчакам новите процесори на AMD. От тази гледна точка помолих за някакви варианти на конфигурация, да мога да се ориентирам къде вървя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато продадеш лаптопа не се знае колко време ще мине, може да изчакаш и следващите процесори на AMD...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Докато продадеш лаптопа не се знае колко време ще мине, може да изчакаш и следващите процесори на AMD...

Факт. Не мисля, че ще стане бързо. Едно HP така продавах преди да взема този и от 700 в крайна сметка го продадох за 350, защото ми беше писнало да чакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, nedqlkow написа:

Здравейте колеги,

мисля, че е дошъл моментът, в който да сбъдна една детска мечта и да си направя настолна геймърска конфигурация. Преди да стигна до там обаче, имам един Acer, който е с нелоши(по мое мнение) параметри, който логично трябва да продам, тъй като след закупуването на настолния компютър, ми идва ненужен. По никакъв начин не съм недоволен от него, просто каквото и да си говорим, гейминг изживяването с настолен компютър е едно, с лаптоп съвсем друго.

Ясно е, че идеята ми е да използвам парите, които евентуално бих могъл да взема от продажбата на лаптопа, за да финансирам изцяло или частично покупката на настолния. Проблемът е, че не съм сигурен каква е реалната цена на подобен лаптоп. Единственото, което знам е, че когато го купих нов, преди около 2 години и половина, струваше 1800 лв. Слагам малко характеристики, за да не се налага да го правя в следващи мнения :)))

Процесор - Intel Core i7-4720HQ (4-ядрен, 2.60 - 3.60 Ghz, 6MB Кеш)

Оперативна памет - 8GB (1x 8192MB) - DDR3, 1600Mhz

Видео карта - NVIDIA GeForce GTX 950M(DDR3)

Памет - 1 TB HDD

Екран - 17.3-инчов (43.94 cм.) - 1920x1080 (Full HD), IPS матов

Лаптопът разполага с оригинален Windows 10(последен ъпдейт)

Тъй като не искам темата да се приема като реклама, с цел по-лесна продажба, няма да отговарям на никакви запитвания относно покупко-продажбата. Темата съм отворил единствено с цел да разбера евентуална цена и не искам да ползвам Калдата като Продавалник. След като достигна до извод относно цената, ще бъде поместена обява в най-популярните платформи, където всеки, който има някакъв интерес, може да се свърже с мен. Благодаря ви :)

Здравей!

От гледна точка на купувач, аз лично не бих дал повече от 600-700лв за този лаптоп. Това го казвам, не защото имам интерес да го купувам, подбивам цената и т.н. а поради определени факти.

Тези модели с хасвел 4-то поколение вече започват да идват прекалено стари(или съвсем скоро ще са), дори във фото-форума има статии от хора занимаващи се сериозно много години с фотообработка -които препоръчват минимум 4-то поколение и нагоре, и понеже видях от линка с примерните цени в олх -определено този с 6-то поколение е за предпочитане при избора.

На пръв поглед разликата в производителността може да е малка, но в действителност спрямо 6-то скайлейк има разлика. Тази разлика е НАЙ-ВЕЧЕ  в поддръжката на по-високи честоти при ддр4 спрямо ддр3, по-ниска консумация, наличие на PCIe NVMe  SSD, и най-вече това че има от няколко месеца вече програми на Adobe които в системните изисквания ИЗЛИШНО си искат минимум 6-то поколение скайлейк базирана система. Което аз разбирам така -самия производител  ти гарантира че техните програми ще работят коректно с пълния потенциал от това поколение(скайлейк) нагоре, но не поема отговорност, ако някой има проблеми със техния софтуер под по-стари машини.

За огромно съжаление БИЗНЕСА ТАКА РАБОТИ...

Първо това е лаптоп НИСЪК клас -погледнато в днешни дни, такива са може да се каже всички лаптопи под 2200-2300лв, ако кажем че Ейсър Хелиос 300 на същата компания е шаблона за среден клас лаптоп.

Какво ще рече НИСЪК клас лаптоп - ще рече че производителя е направил много компромиси със самия лаптоп, шаси охлаждане,изработка, матрица,клавиатура и др. Затова и много често казваме тук че тези лаптопи не могат да издържат дълго при натоварване, а тези лаптопи се взимат точно затова...

Никой нормален не дава 1800-2000лв за лаптоп, само да си чопли фейса, след като за 1000, или втора ръка висок бизнес клас за 500лв може да върши абсолютно същата работа.

Отделно идва един много неприятен момент с ГАРАНЦИЯТА, защото при липса на такава, купувача си заравя главата в торбата и се моли да не дефектира нещо по-платката, защо обективно в сервизите е пълно с такива лаптопи, най-вече най-евтините в ниския клас.

При вас не е така, вие сте го пазили -и сте изключение но основната картинка е следната  лаптоп на 4-5 години НИСЪК клас геймърски-мултимедиен ориентиран, една голяма част от тях едвам закрепени че работят -защото са тормозени десетки часове, работили под високи температури... и в един момент хардуера сдава багажа.

Не случайно почти е невъзможно във магазините като Квант, Събично, Краш е невъзможно да се видят такива лаптопи с гаранция да се продават втора ръка. Всички са висок бизнес клас или работни станции -които са се доказали като машини с много малък процент на дефект през годините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, nedqlkow написа:

Факт. Не мисля, че ще стане бързо. Едно HP така продавах преди да взема този и от 700 в крайна сметка го продадох за 350, защото ми беше писнало да чакам.

Явно дълго се натискащш на висока цена. Време, през което машината остарява морално още повече.
Знае се, че когато се продава, се търсят небеса, а когато се купува, се търси най-ниската цена.
Общо взето @rosko много точно е разписал нещата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@rosko имам лаптоп с почти същите характеристики и десктоп с малко по-стар процесор (в подписа). Мога да ти кажа, че тези процесори са абсолютно достатъчни за всякаква работа, дори и за най-новите игри. Относно фотообработката, не мисля, че ще има особена разлика, освен ако софтуера не използва пълноценно 6 ядра или повече на новите процесори. Дори да е така, разликата няма да е кой знае колко голяма, още повече, че става въпрос за лаптоп. По-скоро разликата в скоростта на работа ще е ако в новите машини се ползва SSD, а по-стария лаптоп е с обикновен механичен диск. Реално за подобна сума до 1000 лева, нов лаптоп с подобни параметри няма да ти върши и половината работа на този. Да не говорим, че фирмите, които продават машини втора употреба, макар и да им дават гаранции, ще продават подобна машина за много по-висока сума.

Така че за тази машина цена от 800-900 лева е съвсем реална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Raze написа:

@rosko имам лаптоп с почти същите характеристики и десктоп с малко по-стар процесор (в подписа). Мога да ти кажа, че тези процесори са абсолютно достатъчни за всякаква работа, дори и за най-новите игри. Относно фотообработката, не мисля, че ще има особена разлика, освен ако софтуера не използва пълноценно 6 ядра или повече на новите процесори. Дори да е така, разликата няма да е кой знае колко голяма, още повече, че става въпрос за лаптоп. По-скоро разликата в скоростта на работа ще е ако в новите машини се ползва SSD, а по-стария лаптоп е с обикновен механичен диск. Реално за подобна сума до 1000 лева, нов лаптоп с подобни параметри няма да ти върши и половината работа на този. Да не говорим, че фирмите, които продават машини втора употреба, макар и да им дават гаранции, ще продават подобна машина за много по-висока сума.

Така че за тази машина цена от 800-900 лева е съвсем реална.

Здравей!

Мисля че не си добре прочел, какво съм написал и най-вече какво съм намекнал.

Никой не оспорва че тези машинки са слаби като перформънс или не могат да изпълняват определени задачи. Това което намекнах е че БИЗНЕСА, в случая този който разработва програмите на Adobe-който дадох, или да речем някоя друга компания -оптимизира своите програми за актуалния хардуер на пазара.

В случая иде реч за последните 4 поколения интел 5-то/6-то/7-мо/8-мо(всичките 14нм производствен процес), а и сега рефреша към 9-то(отскоро). 10-то поколение мобилно е почти готово -Септември се говори усулено че ще е на пазара по 10 нано производствен процес(голям ъпгрейд спрямо 6-то).

Човек който закупи подобен лаптоп, да речем младеж с ограничен бюджет -за игри -най вероятно може и да не усети разлика че машината вече започва да идва стара, но такъв за по-сериозна работа, работа с 3D, повярвай ми има МНОГО такива -разбрах го от разговори с хора продаващи такива машини -няй вероятно ако не веднага, то скоро ще се сблъскат с опредлени проблеми с актуалните версии на софтуера, да не споменавам че за такъв клас лаптопи производителя обикновенно след първите 3 до 4 години "ЗАБРАВЯ" да обновява определени драйвери, които с тези големи ъпдейти на Windows 10, в един момент се чупят или просто не функционират... Производителя, ако стигнеш до него, понеже вече няма гаранция -вдига ръце и ако не директно, то по заобиколен начин ти казва че вече лаптопа ти е стар... и за да работи еди какво си ТРЯБВА да върнеш Windows-a една година назад, защото тогава последно е работил коректно с определен билд. След това просто софтуера си стои на сървърите им но е спрян да се тества с новите версии...

Понеже съм минал по този, да го кажем утъпкан път, и съм наясно за какво иде реч и затова го споделям тук.

ZBook 15 G1/G2 от същото поколение 4-то което обсъждаме е  690 до 1000лв. В тоя диапазон преспокойно може да се намери такава машина с гаранция и добри параметри... ама е ВИСОК клас и като НОВА е била 4000-5000лв, докато тук иде реч за НИСЪК клас и цена от 1800лв. Нещата не са на един кантар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който си купува машини за 3D обработка, няма да си вземе втора употреба лаптоп за 800-1000 лева, още повече бизнеса, а ще си вземе най-актуалното на пазара. И още ли не си научил, че повечето производители на хардуер са свързани с производителите на софтуер/игри и винаги ги карат да вдигат максимално летвата, само и само да си набутат новите компоненти и да извият ръцете на потребителите да обновяват хардуера, като в над 70% от случаите това е ненужно. Пример за игрите - дават се изисквания за хардуер като препоръчителни/минимални, а в повечето случаи игрите си вървят перфектно на задоволителна резолюция и кадри и на много по-стар хардуер. Още един пример - конзолите. Постоянно излизат нови и нови игри за тях с уж подобрена графика, а си вървят перфектно на техния хардуер, който е от преди 5-6+ години. Само изискванията за компютри се вдигат, понеже там могат да си го позволят, а нови конзоли все още няма - как новите игри си вървят перфектно на тях, че дори и някои се играят на 4К резолюция? Все пак, сравнено с десктоп/лаптоп машини, това си е хардуер от преди доста време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Който си купува машини за 3D обработка, няма да си вземе втора употреба лаптоп за 800-1000 лева, още повече бизнеса, а ще си вземе най-актуалното на пазара. И още ли не си научил, че повечето производители на хардуер са свързани с производителите на софтуер/игри и винаги ги карат да вдигат максимално летвата, само и само да си набутат новите компоненти и да извият ръцете на потребителите да обновяват хардуера, като в над 70% от случаите това е ненужно.

Наскоро търсих подобна машина за себе си, след 30-40 разговора с различни хора за различни машини, в течение на разговора едно 12-14 човека, точно това ми намекнаха - "вие не сте първия който пита за тази машина за уеб дизайн и 3D"

Което ще рече, че и няма да съм последния...

Има много студенти, или хора просто с ограничен бюджет -които такива машини на по 3-4 години ги задоволява най-вече финансово - а и реално една 950м(в случая), или 960м(ако трябва да задълбаваме) -които са среден клас карти в момента на излизане -все още вършат добра работа, там където има нужда от куда ускорението при работа. Щом все още на много места като минимум дават mx150 в съвременните лаптопи сега за работа, то 950м е на преблизително ниво като производителност(с по бързата памет), докато 960м е едно 15-20 процента отгоре над mx150.

Не се наемам да коментирам какви са договорките между производителите... само коментирам това което прочитам в графата системни изисквания, а те говорят че е необходимо минимум 6-то поколение скайлейк базиран хардуер -с това производителя ГАРАНТИРА, че всички функции на софтуера ще работят коректно. А както много добре знаеш, в новото поколение винаги има подобрения, голяма част в инструкциите за смятане които се вграждат в новото поколение процесора.

С две думи БИЗНЕСА така работи, независимо дали нас ни устройва или не, с което рано или късно -според работата която вършим с машината ще трябва да се съобразяваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роско е много прав ,никога не знаеш дали една подобна машинка няма да изгърми щото преди това е била тормозена като катър в искърското дефиле .АКо беше бизнес клас машина нещата щяха да са рзлични .Лично аз съм виждам лаптопи със избушили видео-чипове от така наречените геймърски .Автора колкото и добросъвестен собственик да е бил ,тази машина е пуцал игри на нея щото се съмнявам да я е взел да играе тетрис и флаш покер :) .Мое мнение сложи една цена от 700 и бъди готов да сваляш до 500 .Никакви шотове на системата в игри няма да бъдат полезни ,такъв клас лаптопи се купуват от хора ,които са наясно със възможностите им .Друг вариант е некое хлапе да е събрало парици от баба и дедо от коледа и рожденни дни и да дойде с майка си или баща си да го купят :) .Това е като да имаш кола на 5 години и да и искаш половината от цената ....е няма как да стане .Единствено високия клас графични станции държат цена ,първо защото са на реномирани производители като HP,Dell ,Fujitsu ,Thinkpad но там машината е изпипана до последния детайл ,видео чипа е професионален и при него не се търси висока производителност на кадри и прочие геймърски изисквания.Охлаждането им е проектирано много добре и няма нищо общо с твоята машина.Не искам да ме разбираш погрешно ,машината ти за парите си е била хубава някога ,и сега е средна работа но 5 години си я "тормозил" яко .Не очаквай чудеса на пазара .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От към гърмене и чисто нова машина може да изгърми, за това никой не е застрахован. Разликата е, че при новата машина ще си ползваш гаранцията, докато втората употреба винаги си е риск. Но от към работа на софтуера нова машина с подобни компоненти ще е поне 2 пъти по-скъпа, а реално разлика в работата няма да има особена, освен ако не се правят супер сложни изчисления, които отнемат много време. Това какво препоръчва производителя на софтуер го казах вече поради каква причина се прави.

преди 29 минути, Ивайло Димов написа:

такъв клас лаптопи се купуват от хора ,които са наясно със възможностите им

В повечето случаи е тъкмо обратното - купуват се от хора, които нямат 1500+ лева за геймърски лаптоп и търсят нещо за "без пари".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки според възможностите му :)

ТЕзи дето нямат пари за геймърски лаптоп априори не значи ли ,че си немат и понятие за какво иде реч :) ,чиляко може да има познания ма да нема възможност и да задоволи с бюджета си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

От към гърмене и чисто нова машина може да изгърми, за това никой не е застрахован. Разликата е, че при новата машина ще си ползваш гаранцията, докато втората употреба винаги си е риск.

След като се закупи от реновирана фирма за продажба на такъв клас лаптопи -лаптопа си идва и той с гаранция(втората употреба), за разлика от този тука в темата... а и не само той. Това е голямата разлика. Например преди година, лично закупих такъв лаптоп от Събинчо, лаптопа си дойде с 1 година гаранция от датата на покупката -отзад лепенките по капаците си стоят. За 80лв, ако не се лъжа, след доплащане гаранцията може да стане на 2 години... колкото повечето лаптопи. Ако не се лъжа също, само Dell предлагат 3 години гаранция.

Сега като се тегли чертата, логично е че човек не може да сложи на един и същ кантар два такива лаптопа от едно и също поколение 4-то в случая. Няма как модели като Dell Precision m4800/HP Zbook 15 G1/G2 в диапазона 700-1000лв да са еквивалентни на някой НИСЪК клас геймърски лаптоп като този в темата. Отделно освен изработката, охлаждането, материалите и цената когато са били НОВИ(иде реч за цена х2 и х3 според конфигурацията), то тези лаптопи(работни станции -защото те са с еквивалентен хардуер) с течение на времето имат и по-добър съпорт откъм драйвъри от производителя, по простата причина че са висок клас ентерпрайс машини -за които са похарчени много пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То остави съпорта от към драйвери ,тва ти е бел кахър дето се казва .Но една такава машина като нова струва 3-4000 хиляди ,нали се сещаш кво е вложено в нея и защо е вложено .Не е като да купиш машина за 1800 и да очакваш тя да издържи на наторване във времето колкото една маркова графична станция .Няма база за сравнение ,едното е направено за профи да изкарват мангизи с него другото да излъжем хората ,че сме направили нещо като нищо за едни пари .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, първо благодаря на всички, които се включиха в дискусията, именно от нея се ражда истината. Ще отговоря общо, за да не се налага да цитирам всяко мнение.

Темата, както стана ясно, отворих с цел да се ориентирам как върви пазара в момента. В миналото доста по-често ми се налагаше да продавам разни неща и имах някаква идея, но скоро не ми се е налагало и съм "поръждясал". По темата:

Лаптопът е купен в края на 2016-та, началото на 2017-та година, като първоначалната идея за покупката му беше да работя от него, защото тогава такава беше работата ми, че имах нужда от голяма и удобна машина, която същевременно е лесно преместваема, затова и се спрях на вариант лаптоп, а не настолен компютър още тогава. В никакъв случай не съм го тормозил и не съм играл кой знае какви игри, тъй като просто не съм имал времето да го правя. За съжаление обаче при този тип сделки подобно нещо няма как да бъде доказано, та общо взето нещата са на доверие. Това, което мога да кажа аз и разбира се всеки евентуален купувач може да се увери сам е, че лаптопът е пазен изключително много и няма абсолютно никакви външни или вътрешни наранявания, поправки, сервизирания и прочие. Единственият път, в който лаптопът е бил отварян е, за да му бъде подменена термопастата и да бъде изчистен от евентуални натрупвания на прах.

Да, разбираемо гаранция няма как да предоставя, но моментът с "машината може да дефектира" според мен важи с пълна сила и при покупката на нов лаптоп и като човек, който е работил доста време в двата най-големи играча на пазара що се отнася до черна и бяла техника, ви гарантирам, че ще се изненадате за какви неща се отказва гаранция. Тоест, това че имаш гаранционен срок 24 месеца например, по никакъв начин не означава, че няма да бъде измислена несъществуваща причина и гаранцията да бъде отказана. Не забравяйте, че сервизите са търговци, целящи натрупването на възможно най-висок капитал. Виждал съм го хиляди пъти, включително с машини от порядъка на над 4000 лв.

Относно цените, бърза справка из най-популярните платформи за продажба, било то чуждестранни или български, дава цена в порядъка между 800 и 900 лв. Нагоре в коментарите прочетох цена 500 лв, което на мен ми звучи несериозно. Сравнението с продажба на лек автомобил втора,трета или пета ръка също не ми се връзва, защото такъв автомобил обикновено е на 15+ години, а в конкретния случай говорим за машина на под 3 години, закупена за 1800 лева като нова. Да приемем, че през годините е загубила 50% от цената си, това значи 900 лв. За 3 години обаче такава машина да загуби 75% от цената си за мен е нелогично.

Сравненията между машини за 4000 лева и моята няма смисъл да ги коментирам, ясно е, че разликите при производството са огромни.

Общо взето дето викат хората "колкото хора, толкова гледни точки". За мен реалистичната цена след всички дискусии и проверки на различни източници е в порядъка между 750 и 900 лв. Под тази цена продажба просто няма да се състои, тъй като да продавам за 25% от стойността му нещо, което е ползвано 2-3 години и е в перфектно състояние, просто не е логично. Предпочитам да го задържа, ако трябва да го продам за 500 лв.

Благодаря пак на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е, че вече знаеш ти за колко пари би се разделил с него, сега остава да се види кой го иска и какви пари би дал той.

Това с гаранцията ... друго си е да я имаш, а още повече да знаеш как да си я искаш.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само глупак би купил "геймърски" лаптоп втора упореба (първo, че не се знае как е ползван - ако е ползван от гневен геймър блъскащ по клавиатурата и диска ще е за смяна, второ че там брака от прегряване е в пъти по често срещан от колкото при маломощен лаптоп с вградено видео)...

колкото до цената - цената на втората употреба обикновено е 1/2 от цената на нов продукт с гаранция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...