Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Има ли начин за докарване на допълнителни приходи от интернет без заблуда от наша страна. Преди време имаше разни сайтове тип натисни тук и спечели, общ брой точки и прочие. Оказа се че всичко е било лъжа и да се хващат наивници. Гледам и във форума на предприемач много го дискутираха това.

Мои приятел ме посъветва да развия търговия в олх, но не зная дали ще има резултат. Начина е следния - харесвам си артикул и го поръчвам и след това го продавам на по-висока цена от предишната. Дори от артикули тип Подарявам може да се докара  някакъв приход. Примерно хората подаряват кейсове за смартфони, дискове, мебели, обувки, дрехи и какво ли още не. Важното е да се намерят купувачи. Този метод не зная дали е много ефективен и дали има резултат.

Другия вариант е youtube канал, но там трябва да има много абонати. Примерно реклама на игри, на компютърни компоненти. Но в България да се печели от youtube e малко трудно.

Третия вариант  е Upwork - платформа за работа онлайн, но английския не ми е много добър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начина е да инвестираш в себе си - учи език, запиши се на курсове ако трябва, паралелно с това се учи и да програмираш. Дори и да научиш най-елементарното - да правиш уеб страници, пак ще можеш да си докарваш приходи от интернет, без да се занимаваш с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Начина е да инвестираш в себе си - учи език, запиши се на курсове ако трябва, паралелно с това се учи и да програмираш. Дори и да научиш най-елементарното - да правиш уеб страници, пак ще можеш да си докарваш приходи от интернет, без да се занимаваш с глупости.

То това е хубаво, но програмирането не ми се отдава. Иначе преди много време бях правил един сайт, но той беше с готова система -  WordPress.И как ще съм сигурен че създадения сайт ще е интересен и ще трупа потребители. Или ще се окаже инвестиция напразно. 

Дойде ми на идея да пусна обявя в олх - Предлагам инсталиране на Windows XP, Vista, 7,8, 10 , но като знам каква конкуренция има. А и в днешно време всеки го може това. Така че това отпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, StikiNetBG написа:

Предлагам инсталиране на Windows XP, Vista, 7,8, 10

Не са много тия, които го правят качествено! Голото насипване на Windows го може почти всеки, поработил с компютър.
То затова и има толкова хора оплакващи се от новоинсталирани машини.
Освен това не е майсторлкък да се инсталира, майсторлък е да се поддържа инсталирана машина.
А не като някои майстори - при проблем директно преинсталират.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, StikiNetBG написа:

То това е хубаво, но програмирането не ми се отдава. Иначе преди много време бях правил един сайт, но той беше с готова система -  WordPress.И как ще съм сигурен че създадения сайт ще е интересен и ще трупа потребители. Или ще се окаже инвестиция напразно. 

Дойде ми на идея да пусна обявя в олх - Предлагам инсталиране на Windows XP, Vista, 7,8, 10 , но като знам каква конкуренция има. А и в днешно време всеки го може това. Така че това отпада.

Можеш да създаваш и WordPress сайтове и за това да ти плащат Правиш си регистрация във Fiverr и си пускаш обява. Направи си няколко демо сайта за да ги покажеш в обявата. Даже можеш да предлагаш и писане на CV  като услуга. Разгледай всички видове услуги. 

Виж другите обяви свързани със създаването на WP сайтове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, DarkEdge написа:

Не са много тия, които го правят качествено! Голото насипване на Windows го може почти всеки, поработил с компютър.
Освен това не е майсторлкък да се инсталира, майсторлък е да се поддържа инсталирана машина.

Може би имаш право. Ама сега да се занимавам да тегля всеки уиндоус поотделно и да го слагам на флашка или на оптичен носител ще ми трябва време. Правило ми е впечатление че във всеки сервиз само Уиндоус искат да инсталират като цената за всеки е 30-40 лв. Проблемът на Уина е че все трябва да му се търсят драйверите за всяка една машина което също отнема време, а да не говорим за системните сривове. Аз не ползвам уин поради тази причина, а линукс дистрото - zorin os 15.

Преди време бях пробвал да предлагам услугата приятел под наем. Помислих че така може да се спечелят пари, но се оказа загуба на време. Публикувах обява, но след около 5 дни получих обаждане с подигравка и обиди. То май сега навлиза тази услуга - https://novini.bg/razvlecheniq/liubopitno/542975

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Да затова познавам хора, които не знаят да пишат SMS, електронна поща. Да не говорим, че български пощи в момента е в кома. Както и повечето държави учреждения. Когато пусна писмо по пощата в България, сигурно в България ще ме помислят за луд. И въпросът ще е кой ти пуска писмо по пощата , сега е 21 век. В кой век живееш? Даже можеш в чужбина да  гласуваш по пощата.https://en.wikipedia.org/wiki/Postal_voting

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разгледах https://www.fiverr.com Много хубави работи правят там. Но английския не ми е добър и ползвам преводача на Гугъл.

Има български аналог наречен https://www.freelance.bg/  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, StikiNetBG написа:

Здравейте,

Има ли начин за докарване на допълнителни приходи от интернет без заблуда от наша страна. Преди време имаше разни сайтове тип натисни тук и спечели, общ брой точки и прочие. Оказа се че всичко е било лъжа и да се хващат наивници. Гледам и във форума на предприемач много го дискутираха това.

Мои приятел ме посъветва да развия търговия в олх, но не зная дали ще има резултат. Начина е следния - харесвам си артикул и го поръчвам и след това го продавам на по-висока цена от предишната. Дори от артикули тип Подарявам може да се докара  някакъв приход. Примерно хората подаряват кейсове за смартфони, дискове, мебели, обувки, дрехи и какво ли още не. Важното е да се намерят купувачи. Този метод не зная дали е много ефективен и дали има резултат.

Другия вариант е youtube канал, но там трябва да има много абонати. Примерно реклама на игри, на компютърни компоненти. Но в България да се печели от youtube e малко трудно.

Третия вариант  е Upwork - платформа за работа онлайн, но английския не ми е много добър. 

Трудности няма. Инвестираш в себе си като учиш и се обучаваш. След това ще дойдат и резултатите. А тези сайтове с кликания просто ги забрави. Уникална измама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, acnekt написа:

Да затова познавам хора, които не знаят да пишат SMS, електронна поща. Да не говорим, че български пощи в момента е в кома. Както и повечето държави учреждения. Когато пусна писмо по пощата в България, сигурно в България ще ме помислят за луд. И въпросът ще е кой ти пуска писмо по пощата , сега е 21 век. В кой век живееш? 

И какъв е проблема да ползваш класическата поща на хартия? Много хора нямат нужда да ползват електронна поща, най малкото защото е свързана с допълнителни разходи - достъп до интернет и оборудване. Пък може и да нямат с кой да комуникират по нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора си ползват класическата поща, освен това почти всички институции пращат и приемат хартиени писма по този начин или с куриери. Също така през български пощи се пращат постоянно колети и записи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Raze написа:

Много хора си ползват класическата поща, освен това почти всички институции пращат и приемат хартиени писма по този начин или с куриери. Също така през български пощи се пращат постоянно колети и записи.

Прав си. Настина е така

А електронната изисква компютър и правилно работещ софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.06.2019 г. в 16:58, Без умствен капацитет написа:

и аз съм мислил, но трябва и време да се прекарва в нета

ох мале - освен да си намериш някой да ти плаща по 0,01 стотинка за дращене по форумите, друг вариянт за теб не виждам.

на 18.06.2019 г. в 15:03, StikiNetBG написа:

Преди време имаше разни сайтове тип натисни тук и спечели, общ брой точки и прочие. Оказа се че всичко е било лъжа и да се хващат наивници.

Не всичко, в повечето случаи просто хората са с нереални очаквания за уменията, които имат - много ясно, че няма кой да ти даде 50лв на месец, само за да кликаш, като зомби на едно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.06.2019 г. в 18:45, acnekt написа:

Когато пусна писмо по пощата в България, сигурно в България ще ме помислят за луд. И въпросът ще е кой ти пуска писмо по пощата , сега е 21 век. В кой век живееш?

А ако нямаш ел.подпис и трябва да се обменят документи, к'во прайш?
Освен това не само БГ Пощи поддържат услугата изпращане на писми. Например UPS, DHL, еконт също извършват тази услуга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

А ако нямаш ел.подпис и трябва да се обменят документи, к'во прайш?
Освен това не само БГ Пощи поддържат услугата изпращане на писми. Например UPS, DHL, еконт също извършват тази услуга.

Това от цитата не съм го писал аз 😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори!
Коригирано. Можеш да изтриеш поста си и аз този. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, sound написа:

ох мале - освен да си намериш някой да ти плаща по 0,01 стотинка за дращене по форумите, друг вариянт за теб не виждам.

някои ползват нета за разтоварване, както и ти правиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...