Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

xaris

Проблем с документи които са избледнели с времето

Препоръчан отговор

имам проблем с едни документи които са избледнели с времето.при сканиране почти не се вижда написаното,ако някой знае някоя програма да се почерни текста ще бъда много благодарен.corel draw  може ли да помогне и как.моля обяснете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си поиграеш с нивата на яркост/контраст. Ако не е нещо лично, качи някъде пример да видим дали може да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така може да се видят и опциите на скенера и ако наличния не с някакви характеристики, то да се изнамери някакъв със въпросните опции на сканиране.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли някакви опции от скенера които можеш да използваш. Density за потъмняване , и бекграунд ако има го сваляш на минимум. Ако ли пък не отиди някъде в копирен център да ти ги копират/сканират , и им обясни каква е целта :) най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви опции и т.н.

Аз го имах този проблем преди време, накрая снимах документа с телефона(с условието че камерата ми е доста добра), малко редакцияна нивата на осветлението и контрастите на снимката и воаля, резултат идеално принтиран документ.

Малък недостатък - при подобен пиниз фона на документа ще е леко сив, обаче пък всичко ше се чете отлично, просто камерата хваща по-ясно текста а с правилния редактор на снимки се постигат чудеса. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎18‎.‎6‎.‎2019‎ г. в 23:16, xaris написа:

имам проблем с едни документи които са избледнели с времето.при сканиране почти не се вижда написаното,ако някой знае някоя програма да се почерни текста ще бъда много благодарен.corel draw  може ли да помогне и как.моля обяснете

Corel Draw? 😄

С виеуера ти (разглеждача) на картинки - 6 MB. Цветове -> Настрой кривите
Ще ти извади ръкопис и от мръсно стъкло!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам спомен за нещо подобно. Разпечатани с кофти тонер, много бледи текстове и диаграми, ТРЯБВАШЕ да бъдат направени читаеми. Сканирах ги с висока резолюция и ги отварях в Corel Photo Paint. Доста се мотах, но ефектът бе сполучлив.

Значи, нямам сега пред себе си пакет на Корел, но помня, че първо прилагах автоматично настройване, от меню Настройка. Това правеше бледите символи доста по-видими. Сетне влизах в меню Ефекти и бърниках Повишение на резкостта. Във версия 13 бяха 5 позиции – Адаптивна рязкост, Направление на резкостта, Премахване на малки детайли, Повишение на резкостта и Понижение на резкостта по избраното. На първия лист от сканираното доста си поиграх. Но като се получи очаквания резултат, сетне приложих процедурите на следващите трийсетина файла.

Необяснимото бе следното. В електронен вариант като за презентация всичко се четеше. Сетне опитах да разпечатам документа, не се четеше нищо, бе като на скапания скан от началото.

Аз нямам опит с тези пинизи, така и не разбрах защо не ми се получи на хартия. Но работата бе свършена, парите изпихме, а сетне така и не проверих подробности кое как е било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...