Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

petruta

Принтиране от DOS, инсталация без администраторски права

Препоръчан отговор

Здравейте!

Как е възможно да избегна администраторските права, при инсталиране на програма. 

Става въпрос за служебен компютър, на който се работи с DOS-овска програма. В офиса има 12 компютъра, от които само 3 са настроени да принтират от DOS. Питах IT колегата, но отговорът беше "не може, не става". Когато се опитам сама да си инсталирам DOSprn ми изписва съобщение, че трябва да съм логната като администратор за да инсталирам тази програма. Опитах да изключа UAC, пак ми иска парола за да вляза в User accounts, опитах с run as - изписвам си потребителското име, името на програмата и вкарвам паролата, с която влизам в компютъра, но ми излиза съобщение за некоректен user или парола. 

Нямам идея какво друго да направя.

Благодаря предварително на отзовалите се! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или научаваш паролата за администраторския акаунт, или го хакваш. Друг начин да получиш пълен достъп до системата няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, petruta написа:

Питах IT колегата, но отговорът беше "не може, не става".

Кое не може или кое не му става?

След като това е част от работата Ви, а на него му е част от задълженията да направи системите работоспособни - да вземе и да го направи.

Ако не желае има началници, ако не може ще му покажете къде да си направи регистрация за външна помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Кое не може или кое не му става?

След като това е част от работата Ви, а на него му е част от задълженията да направи системите работоспособни - да вземе и да го направи.

Ако не желае има началници, ако не може ще му покажете къде да си направи регистрация за външна помощ.

Напълно съгласна, но става въпрос за държавна организация и нещата не стоят така, още повече, че аз съм нов служител и абсолютно никой, не ми обръща внимание, когато кажа, че на други работни места съм принтирала от дос, защо тук да не мога, най-много да потърпя да потърпя и да си напусна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petruta написа:

Напълно съгласна, но става въпрос за държавна организация и нещата не стоят така, още повече, че аз съм нов служител и абсолютно никой, не ми обръща внимание, когато кажа, че на други работни места съм принтирала от дос, защо тук да не мога, най-много да потърпя да потърпя и да си напусна :)

До болка ми е познато какво е в "държавна организация" :(

Първото важно нещо е да се разбере дали технически има проблем или IT то не му се занимава.

Пробвай те да го питате втори път, ако трябва сменете подхода или гледайте да е по-подходящо време - всеки си има грижи на главата и да не ви казвам на него колко може да му е до вас в момента.

Казвате, че 3 от машините принтират под DOS - какви са разликите между тях и вашата система? Примерно - операционна система, 32/64 bit, различен принтер (ако не е един глобален за всичките).

Като си говорим за премахване на пароли ... системата има ли парола в bios-a, притежава ли оптично устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная дали системата има парола в биос, лошото е и че не съм на ясно. Въобще трябва цял психолог да стана и специалист по компютри за да мога да принтна нещо. Хехе здраве да е. Благодаря за съветите, ще стискам зъби и ще си преписвам инфото на ръка ... - в 21ви век, чак се чудя къде попаднах. 😄😄😄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ще я copy&paste на ръка, а не наистина преписване на ръка?

Една идея - ако направите прозореца с бял фон и черни букви > [Prnt Scrn] > и създадения файл да го принтирате.

В БДЖ до последно вадеха билетите под DOS, обожавам звука от флопито :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление става въпрос точно за преписване на ръка, не зная  copy&paste от дос възможно ли е, може ли идея как става. 

С принт скрийна не ми излиза цялата информация и се налага по няколко пъти и наставяне на изображенията. 

Флопи, дос, та даже и дисковете вече са остарели, направо не разбирам защо им/ни е толкова трудно новото да влезе в действие. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В cmd > десен бутон > Mark > с ляв бутон на мишка избираш нужния текс > [enter]

След това paste (Ctrl+V) където ти трябва > word, notepad ++ и т.н.

Също така на рамката на cmd > десен бутон > Properties > layout - можеш да си го преправиш да ти е по удобен за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли само още един въпрос, досовската програма ми се отваря на цял прозорец, не изглежда на малък както в  cmd, спомням си едно време на предишна работа че преминавах от голям в малък прозорец където се маркираше така, но командата начина не си го спомням.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, petruta написа:

Може ли само още един въпрос, досовската програма ми се отваря на цял прозорец, не изглежда на малък както в  cmd, спомням си едно време на предишна работа че преминавах от голям в малък прозорец където се маркираше така, но командата начина не си го спомням.

[Alt]+[Enter]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Благодаря, аз го намерих, пробвах но тогава кирилицата става шльокавица, а в малкия прозорец изобщо не ми позволява нищо с мишката, няма маркс, няма нищо, общо взето прецакана съм от всякъде. 😁😁😁😁

Много благодаря за всичките съвети

Редактирано от petruta (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, трябва да се връщам 10-15 години назад ... не си спомням имаше ли врътка за кирилицата ...

За бърза справка може да проверите на работещите системи как е при прозоречен режим, ако там кирилицата се запазва значи може и трябва да се измисли как, но ако и там е така ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехехе много правилно 10-15 години назад във времето, техниката на държавните институции е просто "чудесна" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...