Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.

Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:

1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))

2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.

Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е телевизора? Защо не ползваш него за монитор? Компонентите задължително ли е да са нови? Ако са втора употреба, ще можеш да вземеш по-добри части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Какъв ти е телевизора? Защо не ползваш него за монитор? Компонентите задължително ли е да са нови? Ако са втора употреба, ще можеш да вземеш по-добри части.

Телевизорът ми е 32 инча, но е HD Ready, пък и, ако ползвам него за монитор, това ще рече купуването на нов телевизор. Общо взето, имайки предвид, че до момента съм ползвал 17,3 инча и ми е било добре, един монитор в рамките на 22-24 инча ще ми е идеален.

Не държа всички части да са чисто нови, защото бюджетът ми е видимо ограничен. Предполагам, че бих могъл да направя компромис и да взема и втора ръка.

Единственото, което ми е важно е, като пристигне при мен кутията, да е готова само да я включа в електричеството. Че, ако трябва аз да си я сглобявам.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Kristian Denkov написа:

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAM паметта не мисля, че е изгодна - за малко повече пари се вземат 16 ГБ:

http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-DDR4-2x8GB-3200MHz-RipjawsV-F4-3200C16D-16GVKB/

Също ако му идва много сумата, може да се вземе по-евтино дъно:

http://nikem-bg.net/computer-components/Gigabyte-B450M-DS3H-AM4/

и вече евентуално да се смъкне цената от процесора, като се вземе първото поколение 6/12:

http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-Ryzen-5-1600-3.4GHz-AM4/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно въпросът ми е доста малоумен, но все пак е по-добре да питам, когато не съм сигурен. При подобна поръчка на артикули от въпросният сайт, те пристигат при мен сглобени в кутията или по отделно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че в никем когато поръчваш и потвърдиш поръчката трябва да кажеш, че го искаш сглобен, а във варио се заплаща 50лв услугата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Kristian Denkov написа:

Мисля, че в никем когато поръчваш и потвърдиш поръчката трябва да кажеш, че го искаш сглобен, а във варио се заплаща 50лв услугата.

Това е чудесно, но ако да речем както е в случая поръчам видеокартата от друго място, могат ли все пак да го сглобят без нея и после само тя да бъде добавена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата, ако я вземеш от продавалника, ще трябва сам да си я монтираш. Иначе може да погледнеш някоя RX 580 примерно, за сума, която ще ти се впише в бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Видеокартата, ако я вземеш от продавалника, ще трябва сам да си я монтираш. Иначе може да погледнеш някоя RX 580 примерно, за сума, която ще ти се впише в бюджета.

Самостоятелното монтиране няма да го бъде, по-скоро ще трябва да търся човек, който да го направи, съответно да му платя и общо взето не знам до каква степен е изгодно. По-скоро бих предпочел да поръчам абсолютно всичко от едно място, за да мога да го получа сглобено и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С малко по-слаба видеокарта и да се поберем в бюджета става следното нещо:

http://nikem-bg.net/cart/56333p1r56038p1r62979p1r61152p1r55985p1r57914p1r62189p1rf.html

Вече монитор си избираш за колкото прецениш, примерно пак от същия сайт или от друго място:

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=MONITOR

Евентуално по-нататък може да си вземеш и добавиш и SSD, или още сега, вече според това дали може да надвишиш бюджета и с колко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

С малко по-слаба видеокарта и да се поберем в бюджета става следното нещо:

http://nikem-bg.net/cart/56333p1r56038p1r62979p1r61152p1r55985p1r57914p1r62189p1rf.html

Вече монитор си избираш за колкото прецениш, примерно пак от същия сайт или от друго място:

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=MONITOR

Евентуално по-нататък може да си вземеш и добавиш и SSD, или още сега, вече според това дали може да надвишиш бюджета и с колко.

Мониторът е ясен, той ще си е отделно. Иначе да, в зависимост от него ще преценя дали да взема още сега SSD. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам има карти RX470-4GB за 120 лв.

При положение, че ще се играе на FHD, видео карта остарява най-бързо и тежи най-много на бюджета - дали не е добра опция? Всички други налични средства, които и без това не са много, да се вложат максимално оптимално в системата с цел да не се пипа нищо освен видеото след година-две.

Иначе примерна конфигурация съм ти пуснал още в редната тема, предполагам си я видял ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Гледам има карти RX470-4GB за 120 лв.

При положение, че ще се играе на FHD, видео карта остарява най-бързо и тежи най-много на бюджета - дали не е добра опция? Всички други налични средства, които и без това не са много, да се вложат максимално оптимално в системата с цел да не се пипа нищо освен видеото след година-две.

Иначе примерна конфигурация съм ти пуснал още в редната тема, предполагам си я видял ...

Да, видях я и съм си я запазил. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.06.2019 г. в 11:00, plamen_petrov_80 написа:

Гледам има карти RX470-4GB за 120 лв

За втора ръка говорим, нали? Напълно съм съгласен с всичко, което си написал. При положение, че се търси бюджетно решение, а и няма да се търсят кой знае какви монитори, тва е оптимален вариант.

С освободения бюджет може да видиш и вариант с Ryzen 5 2600, вместо 1600. Слагането на видео картата е много лесно, дори и да не си го правил никога. Виж едно видео за сглобяване на компютър в тубата, или дори само за поставяне на видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз лично не ви съветвам да взимате видео карти 2-ра употреба, дори на такава цена, не се знае колко е тормозена и дали е била чистена, а при неправилна експлоатация се наурашава и производителноста на самата видео карта!

Ето и едно предложение от мен, с доста добра и атрактивна цена :)

konfig4.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...