Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам лаптоп Toshiba Satellite C855D-S5303 и наскоро хард диска ми се развали. Искам да попитам ще има ли смисъл ако сложа SSD и може би да го направя 8гб рам (1600mhz) тъй като сега е 4гб рам. Ще има ли смисъл от това SSD, защото е стар лаптоп и хора ми казват, че няма да има особено голяма разлика?

Характеристики: AMD Dual-Core E-300 Accelerated Processor with AMD Radeon™ HD 6310 Graphics

o 1.3 GHz, 1MB Cache

4гб рам ( мисля че са 1066mhz)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, каква е алтернативата ти - нов механичен диск ли?

Какъв обем ще гониш? С каква ОС се ползва, за какво?

Памет на 1600 - съмнява ме, а и реално на този лаптоп 8GB ще са му като "звънче на прасе".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ще се ползва за интернет, филми и подобни неща. Не за игри. Искам да знам дали ще има смисъл да дам повече пари за ССД или да взема един хард диск втора ръка. Нямам намерение да купувам нов лаптоп, защото не ми е изобщо спешен, просто искам този да го оправя и да го ползвам за разни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш ценово най-евтиното за теб! По-бърз няма да стане със SSD-то, да ще е малко по-отзивчив и до там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам, че няма смисъл от ССД и най-добре ще е да си намеря някой евтин хард диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не отговори на всичките ми въпроси по-горе, нямаш и точен бюджет ...

Имам подобна машина само, че с едно ядро по-малко. Става за ползване ама с компромиси. SSD не съм и слагал, но е имала диск на 5400 и на 7200 - все същото дърво си е, просто процесора толкова си може (това е при мен, разбира се).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500гб ще ми стигнат като не е задължително, може и да са по-малко. Ще го позлвам с най-леката ОС (7/8/ХП) няма значение, която ще да е само да може г/д нормално да отваря интернет, филми и т.н. Мога да дам 100/150/200 лева, но да знам, че ще има смисъл. Иначе нищо не ми пречи да взема един хард диск втора ръка за около 50/60 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD ще го ускори малко, но пак е относително. Като замине лаптопа, след това ще можеш да си ползваш SSD на друг лаптоп или десктоп. ОС не е от особено значение за такава стара машина, ако филма е с голям размер/битрейт или страниците, които зареждаш, са с голям обем и разни анимации, няма да има разлика в работата, независимо с колко памет е и дали има SSD. Процесора прави главните изчисления, евентуално ако има графичен ускорител може да му помогне за някои неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега как отваряше интернет страници, а под коя ОС беше?

За филми с локален плеър и качество около 720p не би трябвало да имаш проблеми, там и видео картата помага.

Диск втора ръка - от фирма с гаранция съм вземал и не бяха "50/60 лева". Иначе от форум съм купувал 320GB/7200 - 25 лв.

В момента гледам има дискове:

2.5 " HDD WD Blue 750Gb - 40 лв.

2,5" HDD Seagate 640Gb - 35 лв.

320GB 2.5 7200RPM - Hitachi Travelstar Z7K320 HTS723232A7A364  - 30 лв.

и т.н. (това при положение, че аз диск не търся)!

Нови:

SSD 480GB TLC - са 100+ лв.

SSD 512GB МLC - са 160+ лв.

Реално за 200 + лв. трябва да се види каква машина може да се вземе, че тази не се знае колко ресурс и мускули има да посрещне нуждите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех да взема едно ССД за около 150 лева, но вече се отказах. Ще взема един евтин хард диск и лаптопа колкото може толкова. Иначе до сега беше с 8 и не беше много добре, но днес от един приятел взех неговия хард диск, който е със 7 и се държеше добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е относително и 7 и 8.1 ако добре се оптимизират могат да се изравнят като представяне (говоря главно за конкретния лаптоп). Сега дали x86 не е по-удачно от x64 трябва да се пробва.

Не се знае колко омазан е бил предишния ти Windows и дали част от бавенето не е било заради отиващия си твърд диск.

Този диск който е в теб с какви параметри е точно, за колко време го имаш и можеш ли на него да си пробваш различни ОС-и?

Дори само различна AV (или с различни настройки) може да направи разликата!

Информативно:

FUJITSU LIFEBOOK E780

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го върнах този диск. Ще си взема някой евтин хард и ще пробвам различни ОС-и пък каквото стане. Този лаптоп преди беше на вуйчо ми, който го беше купил от една заложна къща с инсталиран 8.1. Може нещо и ОС-то да не е била хубава. Той си взе друг лаптоп, защото харда на този се развали и ми го даде, ако искам да си го оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи на вуйчо ти , че е голям мазохист как може да купува подобна техника лаптоп от заложна къща ? е направо той изби рибата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в много слабия процесор - ниска честота - 1.3 GHz едвам, 18 вата, без турбо, малко кеш и е само 2 ядра. Стар е - от 2011 година, среден клас телефон от преди няколко години сигурно е по-бърз.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bobcat/AMD-E Series E-300.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси хубаво къде какви дискове има втора ръка.

Изискай си SMART и снимка на етикета му.

Гледай внимателно какви са стойностите в SMART-а.

Виж в нета дали има проблеми с конкретния модел.

По-малко отработени часове - по-добре. По-малко паркиране на главите също е по-добре. Аз не бих взел Seagate или диск от China.

Винаги изискай да можеш да го тестваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един приятел, който се занимава с компютри и ще му кажа, ако може да ми намери някой хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Проблема е в много слабия процесор - ниска честота - 1.3 GHz едвам, 18 вата, без турбо, малко кеш и е само 2 ядра. Стар е - от 2011 година, среден клас телефон от преди няколко години сигурно е по-бърз.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bobcat/AMD-E Series E-300.html

Говори ми, при мен има само едно ядро ... AMD E-240 (ако не го бъркам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Говори ми, при мен има само едно ядро ... AMD E-240 (ако не го бъркам).

:offtopic_s:Мазохист :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Raze написа:

:offtopic_s:Мазохист :D

На харизан кон, зъбите не се гледат ... (както е и в темата).

Тук там съм гледал on-line телевизия на него, някой друг видео материал (F1) също върви там (да не ми заема място на моя екран), тестове, опити и т.н. - когато станат. Но да седна на него и да си сърфирам, а не то по-добре да извадя PIII-550 .... :)

Щом имаш човек който се занимава с такива работи може и със SSD да го тествате как е, все пак зависи колко бързаш, той какво точно прави с тези компютри и т.н. - най-добре той ще ти каже как да подходите към проблема.

Виж дали паметта ти е 2х2 или една 4-ка, ако е последното може да се потърси някоя стара 2-ка и да стане с 6 (съответно да видите дали има ефект). Ясно е, че разлика в трансфера на паметта няма да има - все 64bit ще е достъпа.

За сверяване на часовника - форума работи 24/7 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занимава се с ремонт на компютри. Ще го питам да видя какво ще каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет можеш да вземещ 120 гб ССД (около 50 лв.) за системата и втора употреба ХДД 320 гб с кутия за cd-то. Аз така направих на стария си лаптоп , раликата се забелязва но не очаквай чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...