Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

До 450 лв най-много.

Разгледах на фирми предложенията, картите ми се виждат доста скапани. Ако някой може да предложи нещо. Търся приличен компютър (без монитора) до 450 лв, а още по добре по-близо до 400 лв. с качествено по-добра видеокарта от моята. Която е GTS 250 2GB, всъщност софтуера я хваща като 2400 МБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви налични компоненти имаш в момента, освен видеокарта? За какво ще се ползва машината? Този бюджет е прекалено малък за машина за игри, дори и втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мен предложение, като други да кажат за видеокартата

http://alphacom-bg.com/product/1525/bluechip-businessline-m-tower-i5-4590-8gb-500gb.html

Видеокарта - ВЪНШНА ASUS GEFORCE GT610 1GB DVI, HDMI,VGA - на снимката не е показана

о

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето тази външна карта е в пъти по-слаба от вградената в процесора и абсолютно излишна!

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT-610-vs-Intel-HD-4600-Desktop-125-GHz/m7736vs2168

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Само дето тази външна карта е в пъти по-слаба от вградената в процесора и абсолютно излишна!

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT-610-vs-Intel-HD-4600-Desktop-125-GHz/m7736vs2168

Тук уточнявам, че компа се продава и с външната карта цената му е 380 лева. При мен съм я свалил, щото не ми трябва. Използвам вградената 4600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То оставаше и да я ползваш, за какво ти е, като с вградената ще работи по-добре и е и по-икономична. Тази външната ГТ 610 става колкото да се изкара образ на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео като GTX 770 ме устройва. Гледам само класации и сравнения, от години нямам познания как вървят нещата с хардуера. Не съм наясно с разликите между АМД и Интел процесорите за тези цени които питам. Също не знам дали Нвидиа все още е по-добре от Радеон.

Търся компютър на който програми като affter effect с media enncoder и подобни да вървят гладко. И по възможност новите игри да вървят поне на ниски настройки безпроблемно. Ако може и на средни още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта без гаранция, особено такава, която става за игри, не те съветвам да вземаш. По-добре вземи нещо ново, дори и по-слабо, отколкото да си дадеш парите за умираща или умряла и претоплена видеокарта, дето може да не изкара и седмица и да си дадеш парите на вятъра. Другите компоненти са по-защитени от умиране, въпреки че е задължително тест на покупката преди плащане. Ако е от друг град, може да тестваш в офиса на куриера или във вас - еконт имат такава опция - тест на адреса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Камен Петров написа:

Видео като GTX 770 ме устройва. Гледам само класации и сравнения, от години нямам познания как вървят нещата с хардуера. Не съм наясно с разликите между АМД и Интел процесорите за тези цени които питам. Също не знам дали Нвидиа все още е по-добре от Радеон.

Търся компютър на който програми като affter effect с media enncoder и подобни да вървят гладко. И по възможност новите игри да вървят поне на ниски настройки безпроблемно. Ако може и на средни още по-добре.

Човек, бюджета ти стига само за един нов приличен процесор! Изискванията ти свършват до тук. С тоя бюджет /400-450лв./, шанса ти е да разбираш и да знаеш как да тестваш някоя машина от продавалника. Реновирана машина от фирма също излиза над бюджета ти, ако е с добра видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С принципните неща съм наясно. Видеокартата ако е добре поддържана и не е супер много претоварвана и е качествена, според мен една 4-годишна карта има хляб в нея. Но както казвате нямам никакви гаранции. един приятел си взе професионален лаптоп DELL за 3D дизайн за 500 лева(нов около 2 хиляди), които се оказа в много добро състояние. Но това е, че няма гаранции. Не знам, още мисля. В момента сондирам, така да се каже.

Към момента се спирам на втора ръка компютър от фирма+ нова видеокарта. Иначе не разбирам защо са толкова високи цените. Нов компютър с дпбри параметри винаги се движи около 1000 лв, независимо от коя година. Та да се продават 4-5 годишни компютри купени за 1000 лв. за 500 лв ми се вижда нелепо.

Бих дал и до 500/550 за компютър при условие, че мога да изкарам нещо от моя. Мога ли да изкарам нещо от 4gb ddr3. gts 250, phenom II 2x na 3.1 и хард 750 гб?

Обяснете ми и каква е точно ролята на това ССД? "голяма работа" ли е? Например ако си купя компютър с малък хард и ССД моят хард САТА мога ли да го вържа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво разбираш под "добри параметри", но ето колко струват нови компоненти, с видео входно ниво за игри:

AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
Gigabyte B450M DS3H AM4 
G.SKILL DDR4 2x4 2666 RipjawsV F4-2666C15D-8GVR 
ADATA GAMMIX S5 256GB M2 PCIE 
Gainward GTX1650 Pegasus OC 4GB GDDR5 426018336-4450 
Zalman Case ATX Z1 USB3.0 
DeepCool PSU 550W DN550 new version 80+ 230V EU 

Обща стойност - 974.29 лв. с ДДС

Ето и втора ръка реновирана машина с добавена нова GTX 1650 с 5г. гаранция за 725лв. общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта втора ръка все още в гаранция, ако се купи от частно лице? Как стои въпроса с гаранцията, някой запознат ли е? Важи ли при такава покупка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е като минимум за компютър втора употреба способен да работи без проблем със съответните програми  Intel i7 4gen (i5 6gen или по високо поколение) 16 GB RAM, SSD 256 GB. GTX 1060 6 GB. 

Съвета ми е по събери още средства и вземи нова конфигурация със Ryzen 2700 процесор. 

Ако все пак се спреш на втора употреба, нека да е от фирма със гаранция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Това е като минимум за компютър втора употреба способен да работи без проблем със съответните програми  Intel i7 4gen (i5 6gen или по високо поколение) 16 GB RAM, SSD 256 GB. GTX 1060 6 GB. 

Съвета ми е по събери още средства и вземи нова конфигурация със Ryzen 2700 процесор. 

Ако все пак се спреш на втора употреба, нека да е от фирма със гаранция. 

Коментара ти ме озадачава. Не знам и аз. С моята конфигурация, това е десетгодишна конфигурация, работя например на Adobe After Effects 2019. Не гладко, но не е като да сече кой знае колко. При по-сериозни видеоефекти се бави има и засичане но го избутва. А примерно с такива като Photoshop или Илюстратор няма никакви проблеми. С програми като Google Web dеsigner също. Иначе нови тежки игри никакъв шанс да подкара. Подкарва и може да се играе на най-тежките игри от около 2013-та година. Иначе аз много рядко играя игри.

Но тъй или иначе искам да сменя компа с нещо качествено по-добро. Всякакви съвети и линкове приемам, но в крайна сметка пак аз ще си реша май:)

Иначе, наистина коментара ти ме озадачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все още не си казал с какви налични части разполагаш, освен видеокарта. Дали сме ти предложения за машини втора употреба, както и компоненти. Не знам какво очакваш да вземеш за този бюджет, че и новите игри да можеш да играеш на него. Ето ти що-годе съвременен 4-ядрен I5 процесор 3 поколение и видеокарта, на която ще можеш да подкараш и тежки игри, макар и на минимални настройки и ниска резолюция колко струва:

https://plasico.bg/dell-optiplex-7010-tower-70279.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze , реално това с новите игри до добавих може би като максимализъм. Компа ще го сменям така или иначе. Но де факто ме интересува конфигурация за дизайнерските програми, най-вече Афтър Ефект и Примиър про, там да нямам никакво лагване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Камен Петров това никой не може да ти го гарантира на 100%, особено с този ултра малък бюджет. Вземи си нещо от предложените машини, сложи му SSD ако няма и поне 8 GB RAM и тествай. И аз искам ферари за 2000 лева, ама няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта втора ръка е ужасен избор и голям таралеж в гащите ,кой знае колко е тормозена от някой геймър като теб дето е пускал нови игри неподходящи за нея и я е прегрявал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) То аз не съм геймър, картата съм я тормозил предимно с дизайнерски програми. Неприятно съм изненадан от цените. Поне до преди няколко години прилична нова конфигурация винаги е вървяла около 1000 лева. Преди около 20 години си взех първия комп. И тогава беше 1000 лв и до преди 4-5 години беше 1000 лв. Какво значело приличен ме попита някой. Ами такъв който по времето когато е купен може примерно да подкара всички най-нови игри на някакви поне до към средни настройки. Картата ми е 10 годишна, когато е взеха беше до към 200 лв. Сега карти от същия клас какъвто е била моята за времето си ги гледам са над 500 лв.

Иначе съм, съгласен с почти всеки коментар в темата. Само не знам какво точно им реновират. Като ги знам как процедират във фирмите, какво има за реновиране. Сглобяват от различни чаркове втора употреба.

В момента направо се лутам. Дали да заложа на уж по-сигурното за повече пари или по слаби параметри. Дали да взема всичко освен картата на старо и пр.

Компа да не дърпам за опашката но на тези години не го знам кога окончателно ще сдаде багажа, но толкова много е използван, 10 години са това. Не знам как да разбирам някой от коментарите. Сега частите ги правят по некачествено ли какво? Какво може да и стане на една видеокарта? Смисъл нали си има защити, има си предел на натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Камен Петров написа:

Коментара ти ме озадачава. Не знам и аз. С моята конфигурация, това е десетгодишна конфигурация, работя например на Adobe After Effects 2019. Не гладко, но не е като да сече кой знае колко. При по-сериозни видеоефекти се бави има и засичане но го избутва. А примерно с такива като Photoshop или Илюстратор няма никакви проблеми. С програми като Google Web dеsigner също. Иначе нови тежки игри никакъв шанс да подкара. Подкарва и може да се играе на най-тежките игри от около 2013-та година. Иначе аз много рядко играя игри.

Но тъй или иначе искам да сменя компа с нещо качествено по-добро. Всякакви съвети и линкове приемам, но в крайна сметка пак аз ще си реша май:)

Иначе, наистина коментара ти ме озадачи.

Визирах по-горе Adobe After Effects 2019. Която си иска мощен хардуер за да работи работи.

Recommended Systems for Adobe After Effects CC

Не си писал дали работиш профи или начално ниво. Защото и това е от значение.

Ако е първото си за нова машина от среден клас. Ако е не е професионално и разцъкваш casual, то бюджетната горе конфигурация от Joss Bomon, ще се справи.

Не вземай видеокарта втора ръка освен, ако не е със остатъчна гаранция или от познат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е професионално. То и с тази конфигурация няма как да е. Аз и отдавна не съм се занимавал. Специално на афтър ефект любителски неща съм правил. Повече съм се занимавал с банери, визитки и прочее. Но нямам идея докъде евентуално мога да напредна и с какви програми евентуално може да се наложи да се занимавам. Затова и по-възможност предпочитам колкото може по-добра и подходяща конфигурация.

Но точно затова търся да сменя с нещо качествено по-добро. Мисля да започна да се занимавам по-професионално. Специално за афтър ефектс анимации правя любителски, без да използвам пълните възможности. Поне за това аз не намирам никаква разлика между 2019 и по-стари версии като натоварване. И отгоре на всичкото ако трябва да ползвам и медиа енкодера натоварването на теория става трябва да е непосилно за тази конфигурация. А всъщност ми изкарва крайния продукт. Да примерно при енкодинга понякога може 1-2 пъти да крашне нещо но го изкарва. На хартия препоръчителни изиксвания за 2019 версия пише 16ГБ, аз съм с 4.

Тези неща не ги пиша за да умувам, ами се чудя защо е така. Примерно Адоуб ли лъжат за системните изисквания, или компонентите се държат различно спрямо игри и програми...

Нямам представа защо конфигурацията ми се държи добре с подобни програми, а всъщност един WoW за да не товари много е на ниски настройки.

И какви са тези цени, какво е това чудо, на майка ми мисля да и взема един лаптоп за интернет и филми, гледам някакви целерони от памтивека отиват до към 200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти цитирам отговора на подобно питане от другия форум:

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2232277&view=findpost&p=16732238

Wolfdale написа:

Разбира се, че има логика и съвсем тривиално обяснение. Преди 5-10-15 години просто ценовото предлагане е било по-ограничено от днешното и не е имало супер скъпи предложения за заклети ентусиасти и супер платежоспособни. Илюстрирам ти го нагледно, за да ме разбереш какво казвам.

2005г година предлагаш 3 модела видеокарти:
1) GTX 110 - $100
2) GTX 120 - $200
3) GTX 130 - $300

2010г година предлагаш 3 модела видеокарти:
1) GTX 210 (2х по-бърза от GTX 110) - $100
2) GTX 220 (2х по-бърза от GTX 120) - $200
3) GTX 230 (2х по-бърза от GTX 130) - $300

Окей, продават се като топъл хляб и през 2015-та решаваш, че ще вкараш 4-ти модел, по-скъп - ако има навитак да го купи, да му гепиш парите. Затова пускаш:

2015г:
1) GTX 310 (2х по-бърза от GTX 210) - $100
2) GTX 320 (2х по-бърза от GTX 220) - $200
3) GTX 330 (2х по-бърза от GTX 230) - $300
4) GTX 340 - 25% по-бърза от GTX 330 - $400

Тази 4-тата е ново ценово предложение. То не нарушава логиката на другите 3 ($100, $200, $300) - там си получаваш традиционните "2х по-бърз чип за същата цена" спрямо моделите от предходното поколение. Пак си ги има старите класове, просто над тях вече има още един, за гъзари - с по-висока цена. Окей, минават още 5 години, става време да вадиш 4-тото поколение видеокарти. Видял си, че има ентусиасти да ти купуват картите даже от 4-тата цена, затова вкарваш и 5-та:

2020г:
1) GTX 410(2х по-бърза от GTX 310) - $100
2) GTX 420(2х по-бърза от GTX 320) - $200
3) GTX 430(2х по-бърза от GTX 330) - $300
4) GTX 440(2х по-бърза от GTX 340) - $400
5) GTX 450 - 25% по-бърза от GTX 440 - $500

Отново, последното ценово предложение е ново и не нарушава логиката на предишните класове. Оригиналните 3 цени ($100, $200, $300) продължават да си съществуват през 2020г, точно както са съществували и през 2015г, 2010-та и 2005-та година. При тях винаги получаваш 2 пъти по-бърза карта спрямо предходното поколение за същата цена. Единствената разлика е, че вече картата за $300 не е върховия модел от серията, защото имаш (опционален) избор за по-висок клас карти - такива, каквито 2005 година не са се предлагали.

От там и нагласата "за 2 бона преди купувах върхови модели процесор и видео, а сега среден клас" е безсмислена. Или дори още по-прост пример. Вчера си бил в магазина и са имали 2 вида бири. Каменица за 1лв и Загорка за 2лв. Утре към тези двете докарват и няква белгийска за 3лв. Каменицата пак си е левче, Загорката пак си е 2 кинта. Цените им грам не са мръднали, ти обаче недоволстваш, че "преди за 2лв купувах най-добрата бира, а сега за 2лв купувам среден клас бира". Разбираш ли... подобно мислене е погрешно и лишено от логика. Единственото което се е променило е, че сега имаш още повече избор, ако случайно парите не те бъркат и искаш бира от 3лв. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Joss Bomon според мен става въпрос за спекула и картелен пазар. Но това не ме интересува в момента. Препоръчаха те като човек, който може да предложи оптимална конфигурация цена към производителност.

Молбата ми е да ми предложиш два варианта за конфигурация втора ръка - около 400. лв и около 500 лв. И ако ти се занимава да споделиш предимствата и недостатъците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари се взима приличен компютър за въпросните нужди, единствено с поемане на риск от продавалника /по-горе съм дал линкове към такива/. Иначе, фирмите предлагат подобни маркови машини с гаранция 1г., но за тази сума ще са само с вградена графика или с мижавата GTX 1030 2GB

Това е положението, и не знам защо не разбираш, че абсолютно всичко е определено от бюджета ти, за който никой не ти е крив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...