Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Иванчов

Първата компютърна/видео игра, която сте играли?

Препоръчан отговор

Като изключим големите кютуци, дето ги бяха нацвъкали по игралните зали и в предверията на кината, на които можеше да цъкаш прав разните му там инвейдъри и др. такива, първата ми игра беше Civilization 1 на служебен компютър (под DOS), но голямото зарибяване стана когато си купих чисто нов компютър за 1200$ с невиждания дотогава процесор Intel Pentium 133 MHz (90-те на миналия век). Помня че направих близо 48 часа игра, с няколко притичвания до тоалетната и бърз сандвич в паузите. След този маратон заявих, че компютрите са нашето проклятие. 20+ години по-късно, пак съм пред компютъра (вече 3 на брой) и продължавам да играя на игри с почти същия ентусиазъм. :)   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.06.2019 г. в 23:45, Гост написа:

КаратекЪ :D

И аз за това се сетих, че даскалката ни по математика в седми клас ни оставяше 15 минути накрая на часа да играем на двата Правец 82. Но преди това се сещам, че в шести клас ходих по кръжоци и там играхме игри, дето ги имаше в едно списание . Имаше написани на Бейсик игри и разни програми, ние ги преписвахме и играехме. Освен това се продаваха и разни дискети в "Млад техник". Купувахме си и тях - нещо от сорта на Змията Хапе :)  Но доста преди да играя тия игри за Правец 82, просто си играехме  на автомати. Отначало бяха чисто механични - пускаш 20 стотинки и стреляш десет пъти по един кораб, ти си подводница. Една светлинка се движеше постепенно към кораба, който също се движеше и трябваше да го нацелиш.  Това бе механично и нямаше нищо общо с видеоигра, хаха. Или пък се сещам, че бях голям фен на една игра, дето имитираше самолет. Хващаш джойстика, същия като на истински самолет и с един мерник целиш нещо си. Пак механично + малко светлинки. После в по-ново време пуснаха разни по-електронни игри и тогава се вманиачих в една, дето стреляш и целиш разни извънземни кораби. Пак 20 стотинки. Понякога и 2 стотинки влизаха със засилка, ама като ни хванеха и повече не ни пускаха да играем, хаха. 

Иначе от по-ново време, когато се сдобих с личен компютър, първите две игри дето играх и се вманиачих, бяха Far Cry  и NFSU. Втората имаше някакъв проблем и като стигна донякъде крашваше, та не се занимавах много с нея, но пък първата я играх години наред, ползвах я и за тестове на хардуера си, чак докато почна да хвърчи с 200 фпс и вече не ми бе интересна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лелеее....първата игра, която играх беше през далечната вече 2004-та, спомням си, че беше Counter Strike 1.5 и си беше кеф да отидеш в интернет-клуб и да си чилваш по цял ден..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каратека.Помна, че имаше игрални зали и се плащаше за време.Беше 12лв. на час.Един купон за обедно меню(първо,второ,трето) в училище беше 0,50 стотинки.Тоест трябваше да се лиши човек от 24 обилни обяда за един час игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, със сигурност не мога да кажа "баш" първата точно коя е била, но една от тях е Virtual Cop 2 :D   🔫 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравийте,

Първата ми игра бе ФИФА 2001 купена от Славейков, много се зарибих и после играех на старият ми   старият компютър Windows 98.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за компютър са Counter Strike 1.5  после 1.6-халф лифе и третата е Гта Сан Андреас !   Иначе един от първите игри са  танковете  на теливизионната игра 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.07.2019 г. в 21:32, Sinbad_ написа:

Същото..и Pacman  :) 

Е те бяха съвсем друга бира...На аркадна машина ми беше любимата за крал Артур, и Street Fighter .. мдам...

На Street fighter-a в НДК чупех от бой всичко живо с Чун Лий, на двойни с един жетон играех с часове, ама тогава нямаше компютри и тия зали бяха пълни догоре, мяташ 2000лв. за 10 жетона и цъкаш половин ден ако си добър обаче, иначе стигаха за няколко минути...
оффф къде се върнах.😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Стрийт Файтера чупех всичко живо от бой със Зенгиев само на камбани:D    Обаче , вие сте играли сравнително нови игри.Тия аркадни машини излязоха след компютрите.Имаше и с жетони имаше и с кредити.Кредите ги въртяха с едно ключе.Сред аркадните най-популярната беше Кадилаци и Динозаври.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...