Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

M&M

Мнение за щора-жалузи за въздушната струя на климатик

Препоръчан отговор

Здравейте,

препоръчаха ми тази щора, която се монтира допълнително под вътрешното тяло на климатика. Интересувам се дали някой вече ползва такава и доволен ли е? Както и да препоръчате от къде да закупя. Поразрових се и открих само една фирма, която ги предлага.

]ora klimatik.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще споделя защото най-веротно не съм единствена, която попадам в положение да страдам от мястото на климатика, независимо дали е у дома или на работа. Не винаги човек има възможност да избира, ако пък има, не винаги преценява добре.

"Въздушната струя от климатика засяга драстично нашите тела. Заради разположението на вътрешното тяло и мебелите, ежедневно сме изложени на неприятно въздушно течение (студено или топло) в офиса, магазина и в собствените си домове. Вътрешните тела на климатиците са с ограничено насочване на въздушната струя. В повечето случай то не е ефикасно и води до едно - изключване на климатика, схващане или настинка."

Проучих темата защото изведнъж за мен стана доста важна. :( Дори открих място с монтиран такъв дефлектор (щора жалузи) и се насладих на възможностите му.  За мен е вид евтино, здравословно и не толкова ангажиращо решение. 

1.1 (22).jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво правим като топли/изстудява себе си и не постига зададените температури с тая "щора", която ще прави така характерният за "задушено" вътрешно тяло - въздушен джоб?  

Климатикът трябва да е монтиран правилно според инструкциите заложени от производителя и да се ползва правилно пак според тях, ако това пречи на комфорта или дори здравето -  помещението трябва да се охлажда или отоплява по друг начин... 

Колкото да конкретните щори/жалузи и там както ги наричат, временно решение, което може да спаси положението за малко докъто се намери подходящо място на самия климатик или се пренареди помещението така, че да няма дискомфорт на ползвателя при нормална екплоатация на машината. 

Разбира се всичко това много зависи от това къде е разположен температурният датчик на вътрешното тяло, дали конкретната машина има възможност да синхронизира показанията с дистанционното или ще си отчита духането около себе си. Модване с изместване или шунтиране на датчика също е вариант, но навлизаме в много специфични случаи, а и гаранцията би отпаднала, ако машината е гаранционна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Vigo_M написа:

И какво правим като топли/изстудява себе си и не постига зададените температури с тая "щора" м? Климатикът трябва да е монтиран правилно според инструкциите заложени от производителя и да се ползва правилно пак според тях, ако това пречи на комфорта или дори здравето помещението трябва да се охлажда или отоплява по друг начин... 

Щората насочва въздушния поток надолу, нищо му няма на климатика дори ако е в режим отопление е по - добре, защото всички знаем че топлия въздух се движи отдолу нагоре. Има климатици при които витлото за въздушния поток може да се насочи по начин който се постига с тази щора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл? Не изстудява себе си. Просто пренасочва студения поток, да не е директно срещу човека. 
И какъв друг начин, като е заварено положение в службата или си направил раместване у дома. То две хубави няма, понякога се налага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На отопление всички климатици духат надолу, толкоз! ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Vigo_M написа:

На отопление всички климатици духат надолу, толкоз! ;) 

Духат надолу ако му кажеш да духа така 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз спирам да пиша в темата, няма смисъл, успех с продажбите, най искрено го желая. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Vigo_M написа:

Аз спирам да пиша в темата, няма смисъл, успех с продажбите, най искрено го желая. ;) 

Де да беше така! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Климатика няма ли режим sleep,  да духа лекичко и надолу.  Ако не, слагаш щората и на най ниската степен на вентилатора би трябвало да има същия ефект.  А ако няма ефект - връщаш щората. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази измишльотина е доволно съмнителна и към нея трябва да се прибягва само при липса на алтернатива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е. Нищо особено, но наистина върши работа, както сам казахте при липса на алтернатива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, в крайна сметка уредите трябва да слугуват на човека, а не той на тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.07.2019 г. в 19:58, Vigo_M написа:

Аз спирам да пиша в темата

Здравейте! Знам, че спряхте да пишете, но ще съм ви благодарна, ако ми дадете съвет.
Случая е следния. Имаме климатик нисък клас Neo, вече е може би на 13 и повече години. С профилактика и поддръжка досега нямаше грижи. Но отскоро започна да се шашави. Както си работи, сам започва едни безкрайни серии на самоизключване и включване, придружени със звуков сигнал. Неуправляем е и естествено го изключваме директно от контакта. Има случай в който е спрян и няма никой в стаята, а той се стартира сам, което първоначално беше доста напрягащо за мен. Още не съм викнала техник. Но, по препоръка на познат купих тази платка.

Та въпроса ми е, има ли смисъл от подмяната на платката? 

Предварително благодаря за отговора!

20190809_173700.1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без диагностика да се купуват платки е абсолютно безсмислено! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, така е. Изпадна ми изгодно. Ма сега, като с замислих, май не ми се ще ремонт. Пък и той пущиняка си влезе в режим и си бачка. :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Meri Meri написа:

Знам, така е. Изпадна ми изгодно. Ма сега, като с замислих, май не ми се ще ремонт. Пък и той пущиняка си влезе в режим и си бачка. :( 

Трябвало е да викнеш да го погледнат, ако е нужна смяна на платка тогава да купиш, но и сега да го направиш това няма да е излишно. 

Изгодно, изгодно, но ако няма да е от полза платката не е никак изгодно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

но и сега да го направиш това няма да е излишно. 

Да и аз така мисля.
А за платката ми казаха, че е универсална, затова я взех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Meri Meri написа:

Да и аз така мисля.

Малко не ми се вярва, май са те пуснали по пързалката. Това китайско нещо докато го приспособи някой ще се сбърка и пак не е много ясно дали ще работи нормално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Малко не ми се вярва, май са те пуснали по пързалката.

:) Здраве да е! Поне ще знам от кой да си сваля доверието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Meri Meri написа:

:) Здраве да е! Поне ще знам от кой да си сваля доверието.

В повечето случай проблемите са във външното тяло - платка, където има процесор, но и това без диагностика няма как да се установи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще си викна техника и ще преценим как ще процедираме. Ма точно в тия жеги малко се опасявам да не остане разглобен и неработещ.

Ще изчакам да разхлади. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, Meri Meri написа:

Да и аз така мисля.

Да, платката е универсална и ще стане на Нео.Няколко такива съм монтирал.Проблем може да се окаже свързването на вентилатора на вътр.тяло.Не помня на Нео със симистор ли се регулира или с превключване изводи на намотката на вентилатора.Тази платка работи по втория начин.Разбира се и в двата случая може да се свърже, но ако е със симистор е малко повече играчка да се свърже. 

преди 53 минути, AAUUXX написа:

В повечето случай проблемите са във външното тяло - платка, където има процесор, но и това без диагностика няма как да се установи. 

Няма платки във външните тела на конвенционалните климатици.Разбира се има изключения. но в 99% няма платки.

преди 1 час, Meri Meri написа:

Та въпроса ми е, има ли смисъл от подмяната на платката? 

Доста вероятно е в захранването на твоята платка да има проблем и на това да се дължи "шашването".Електролити, изправителни диоди...Захранването е трансформаторно.Дали има смисъл е въпрос, на който може да се отговори след преглед на оригиналната платка.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, badr написа:

Няма платки във външните тела на конвенционалните климатици.Разбира се има изключения. но в 99% няма платки.

Климатиците които съм имал възможност да видя са били инверторни и с платки във външното тяло . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Климатиците които съм имал възможност да видя са били инверторни и с платки във външното тяло . 

Точно така е.Инверторното управление винаги е във външното тяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...