Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, реших се да си купя първа кола, но понеже не разбирам много от коли реших да пиша тук за съвет/помощ. Нов шофьор съм вече на година близо, като карам Нисана на наще от време на време.

Та въпроса ми е: 

- Разполагам с 2000лв. (около 1500-1700 за колата ще е добре че да мога да си платя гражданската, данъка, прехвърляне и да заредя).

- Не желая комби, ами хечбек или седан ще да е. (ще се ползва за семейни цели но най - вече да си ходя до университета с нея, така че ще се ползва всекидневно)

- Не съм фен на двувратките, предпочитам с 4 врати.

- Евтина поддръжка (евтини части и по издържлива, да не ми се разваля много често).

- Ще търся каквото предложите да има газова уредба от предишния собственик, в никакъв случай на дизел.

Това е като информация за какво търся в една кола.

За сега съм се спрял на Опел Корса, Пежо 206/207, Нисан Алмера и май това са.

Благодаря от сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората колела купуват за 3-4 бона.
Каквото и да вземеш, ще е абсолютен леш.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на кенефи си се спрял.За 2000лв няма как да бъде с ефтина подръжка, даже напротив ще си с пълен абонамент за сервиза.Ако не ти трябва спешно събери поне още 2000лв за да вземеш нещо що годе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги слушай. Взимаш, караш обслужена кола с преминати детски болести докато грохне, без да пипаш нищо и я сменяш.

https://www.cars.bg/offer/c3153380

https://www.cars.bg/offer/c3143962

https://www.cars.bg/offer/c3136655

https://www.cars.bg/offer/c3100107

https://www.cars.bg/offer/c3108084

https://www.cars.bg/offer/c3074624

https://www.cars.bg/offer/c2684644

https://www.cars.bg/offer/c3162055

https://www.cars.bg/offer/c2583107

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как да разбере, че е обслужена? Сигурно за 2000лв ще му дадът и пълна сервизна история, и гаранция за преболедувани детски болести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава реклама на 20+ годишни дараци може да направи само Продавач/прекупвач или такъв който нищо не разбира !

Коле ти от кои си ? Не си от продавачите/прекупвачи начи си от другите.

пп.Всички са на 20+ години и малко над 200 000км :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Pig написа:

реклама на 20+ годишни дараци

Тия "дараци" са заровили  и ще продължат да надживяват пластмасовите играчки на които робувате. В темата за деЦката градина си по-полезен и там ти е мястото. Просто там си спрял...

преди 41 минути, franchesko написа:

И как да разбере, че е обслужена?

Щом върви на тези години и е в това състояние, значи е обслужена.

Не всеки може да си позволи по-скъп автомобил. Дай сега цял живот да събира и да се лишава, или да тегли заеми, за по-нова еднодневка...

Човека има толкова и иска да кара сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Тия "дараци" са заровили  и ще продължат да надживяват пластмасовите играчки на които робувате

Каква е тая мания да даваш съвети там където не разбираш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Pig написа:

Каква е тая мания да даваш съвети там където не разбираш !

Ти затова си стоиш в темата за деЦката градина нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не всеки може да си позволи по-скъп автомобил. Дай сега цял живот да събира и да се лишава, или да тегли заеми, за по-нова еднодневка...
То и руски кочини има още по пътищата, ама не стават за нищо, нищо че са на 30-40 години. От кога дългия живот на една кола е критерий за нещо? А да, забравих. Все още не можем да се отърсим от носталгията по отминалото "хубаво" време. Продължаваме да тъжим и да ровим в миналото.
Тия коли може и да се движат, факт, но с това се изчерпва всичко положително за тях.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Joss Bomon написа:

Ти затова си стоиш в темата за деЦката градина нали? 

Лошото при тебе е че се взимаш на сериозно без да разбираш и влизаш да даваш нещо което не разбираш а това говори за медицинска диагноза.

Нещата в живота си имат реални критерии а не са такива каквито на тебе ти се искат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ostavime написа:

Тия коли може и да се движат, факт, но с това се изчерпва всичко положително за тях.

Не само че се движат, но и ще се движат още дълго време, за разлика от боклуците след 2000г. със заложен ресурс от 150К км. максимум.

преди 3 минути, ostavime написа:

Продължаваме да тъжим и да ровим в миналото.

Не е минало, а настояще. Сега се вижда кога са правени наистина здрави и надеждни автомобили. Автоморгите са пълни с автомобили след 2000г., докато "дараците" се движат и са сменили по няколко собственика в чужбина и тук.

преди 10 минути, Pig написа:

че се взимаш на сериозно без да разбираш

Как за толкова години не срещнах един твой съвет, който да е от полза за някой! Можеш само да завиждаш на чуждите знания и опит, защото и два живота няма да ти стигнат за да ги придобиеш.

Тролна темата както винаги, и нито един от постовете ти не е от полза на автора, .... както винаги. Отлитай, или стой кротко и се учи от знаещите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Joss Bomon написа:

Тия "дараци" са заровили  и ще продължат да надживяват пластмасовите играчки на които робувате. В темата за деЦката градина си по-полезен и там ти е мястото. Просто там си спрял...

Съгласен съм,че не всеки има възможност за скъп автомобил.Но вечно развалящата се кола, е по-голям дерт от нямането на кола.Това, че върви незначи , че е обслужена.Първата ми кола, като я продадох беше пак така за някаква минимална сума.Но всички консумативи бяха свършили курса.След 5 години се срещам със собственика той още си я търкаляше и ми сподели, че всеки ден я кара , и за 5 години не обслужил нищо, дори и маслото не е сменил, защото още се ,,движела,, ..  Само акумулатора бил сменил последната година, а в продължение на 4-ри години  сутрин е трябвало някой да го бута, понеже нямал пари за нов акумулатор.А сега си представи тази кола да бъде продадена на автора.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Joss Bomon написа:

Как за толкова години не срещнах един твой съвет, който да е от полза за някой! Можеш само да завиждаш на чуждите знания и опит, защото и два живота няма да ти стигнат за да ги придобиеш.

Тролна темата както винаги, и нито един от постовете ти не е от полза на автора, .... както винаги. Отлитай, или стой кротко и се учи от знаещите. 

Ти каквото и да срещнеш не може да го разпознаеж другарю защото не го разбираш.

Най опасните са такива като тебе по форумите които си мислят че разбират от всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pig написа:

Ти каквото и да срещнеш не може да го разпознаеж другарю защото не го разбираш.

Палячо, че и неграмотен :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Палячо, че и неграмотен :lol6:

То като нямаш знанията и способностите търсиш такива грешки, аве личи ти отдалече че си "специалист по всичко"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бате, до 2000 лева кола няма кво да я гледаш. Фащаш една за ушите и квото стане. Ако върви, добре. Ако не върви... ще си напрайш там гълъбарник ли, зайчарник ли... да си я ползваш за нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е дал точна сума. Запознати ли сте с финансовото състояние и възможности на автора, че да давате уж авторитетни мнения колко пари още трябват? Питат ви - отговорете коректно или не му губете времето.

Към автора - аз лично от посочените бих заложил на Корса, ако се има в предвид Б версията до 2002г. Смятам, че за тази сума, ще е най-запазеният от изброените. Факт, Екотеците от онова време горят масло, но иначе автомобила е непретенциозен, ремонтира се евтино и лесно, добре познат е по сервизите, често срещан по улиците и трудно би ти докарал сериозни главоболия. Бих избягвал на всяка цена останалите немски марки, по-редки автомобили като Алмера-та, както и Алфа Ромео. Всеки от тях идва с по-сериозен разход при евентуален ремонт.

Пежо 206 също е вариант, но не съм запознат с издръжливостта на агрегатите им и не мога да дам коректно мнение.

Автомобил втора ръка си е на късмет, независимо дали е 5 или 25-годишен, така че винаги трябва да си подготвен за извънреден ремонт и проблеми. Просто си направи сметката какво ще можеш да си позволиш, освен да караш и да ремонтираш. Не се подлъгвай по коли, натъпкани с екстри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, shark_turboto написа:

добре познат е по сервизите, често срещан по улиците и трудно би ти докарал сериозни главоболия.

Ами ще е добре позната по сервизите, как няма да е.Аз като имах такъв кенеф, станах познат по всички сервизи в града. И уж най-луксозната версия ,,GSI,,  масло лапаше на поразия, 1л. на 1000км, бензин също.Постоянно нещо и ставаше, недозавиват, окачване като солети, като прибавиш това, че ,,Баба Яга я ядеше постоянно,, и си на пълен абонамет при чичо Гошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, като се пусках към града, зад мен караше един много легендарен автомобил от миналото, който ми напомни за едни много готини времена.Голф 3 VR6. Явно  беше реставриран, защото всичко по него беше ново.Стар кош, ама легенда, и за две иляду леа го няма, ни за две иляду ойро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тошко2001
      Здравейте ! Един мой приятел, върл мастикар ще има скоро рожден ден. Натъквали ли сте на комплекта мастика карнобат playmate 2018. Миналата година във булмага във Варна ми се мярнаха десетина бутилки и сега съжалявам, че ги подминах.  С радост ще очаквам съдействие от ваша страна!
    • от ostavime
      Искам да си купя АТВ, но никога не съм имал такова. Е така, за кеф, за лична употреба от време на време да си карам. Не съм много по екстремните спортове, за тоав и няма да търся нещо супер мощно, скъпо и т.н. Обикновено АТВ, ако мога да се израя така.
      Трябва ми някой, който е запознат, просто да даде съвет за марка, модел и разни други подробности, ако има такива от гледна точка нещо по-специфично. Иначе, лесно ще избера, защото избора наистина е огромен. Просто ще харесам и толкова. Не струва десетки хиляди. Въпреки това, ако някой има такова, карал е или просто е запознат, ще съм благодарен да сподели мнение на какво да се обърне внимание. 
    • от User15
      Здравейте имам проблем с каране на колата на бензин. На празен ход си работи нормално, когато тръгна да превключвам забива. Когато колата загрее започва да забива по малко, a на газ си е добре. Някой има ли идея какъв може да е проблема? Колата е NIssan Terrano 2.4.
    • от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
    • от canko99
      Здравейте! Почнах да правя дървен модел на една лодка от дърво, няма да я пускам във вода само ще си я гледам. Та мисълта ми е бихте ли ми предложили материал, от който да го направя? Мисля сърцевината на кабината да я направя от фибран, да ви попитам има ли пяна по-твърда от фибрана, или тя е най-твърдата. После фибрана ще го покрия с епоксидна или полиестерна смола, коя от тези смоли е по - здрава и надеждна, т.е. няма да се напука и моделът ще издържи вовек и веков.  другият ми вариант е да облепя фибрановата кабина с глина и да я грундирам и после боядисам и   лакирам ще ползвам такава глина, ще се напука ли  кой от посочените начини е по-удачен с глината или с смолата? Благодаря ви предварително!

• Дарение

• Добави ново...