Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам една флашка тази сутрин прехвърлих 300 песни на флашката но следобед когато щях да го използвам видях че са останали само 48 песни. Флашката е с памет 4 GB и почти не е използвана купих го преди 4 месеца. Може ли някой да ми помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка/модел? Тествал ли си дали капацитета отговаря на рекламирания? Колко заето/свободно пространство е имало преди и след процедурата? След като прехвърли всички песни провери ли дали са се прехвърлили нормално или установи разликата по-късно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, T-Rex1 написа:

прехвърлих

Да започнем от тук - Как ги прехвърли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

Марка/модел?

Sandisk 4GB Cruzer Blade

Тествал ли си дали капацитета отговаря на рекламирания?

да в нея имаше 2 филма с общ капацитет 3,27 GB

Колко заето/свободно пространство е имало преди и след процедурата?

Беше празна 3,79 GB но не си спомням колко ми остана май беше около 2,4 GB. Флашката не е при мен за да проверя.

След като прехвърли всички песни провери ли дали са се прехвърлили нормално или установи разликата по-късно?

Когато прехвърлих песните пуснах една песен но не се отвори излезе ми че информацията не може да се чете или нещо такова беше.

преди 6 часа, ДиоиД написа:

Да започнем от тук - Как ги прехвърли?

Копирах ги с Windows Explorer. Само на тази флашка има проблем другите работят без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да я форматираш, запиши няколко различни файла и тествай дали се четат нормално. Може и флашката да се е повредила - случва се понякога. Ако е повредена и имаш гаранция - върни я на търговеца да ти я смени, ако не - в коша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, T-Rex1 написа:

Копирах ги с Windows Explorer.

Преди това на въпросната имало ли е нещо? Ако - да, то как е премахнато?

Някакви механически или топлинни въздействия върху въпросната имало ли е?

Как е изваждана по време на ползване?

Как е била форматирана?

Windows-а кой е?

Погледни горния пост. Ако след "бавно" форматиране и след проверка за лоши "сектори" пак не работи - в коша. Така е .... 10 лв .... на вятъра ... ;)

И последно - ако ти се играе - може да я форматираш и "по битово" ...

Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Масово флашките се вадят по не указания ред за това, свършва записа или четенето и се дърпа от USB порта след това се пише тема защо не ми работи флашката. Имам флашки на 10г и си работят до ден днешен, но никога не съм си позволявал да ги вадя от компютър, таблет, телефон по начин който описах по - горе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък понякога ги вадя без да ги деактивирам от ОС и никога не съм имал проблеми с това, вече на над 10 USB памети, включително и HDD от лаптоп, който ползвам с USB преходник. Все още си работят и не се е случвало да се повредят файловете им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Raze написа:

деактивирам от ОС

Не си я вадил може би когато се записва нещо на нея .... за да е измислено това "безопасно вадене" не е случайно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 23 часа, T-Rex1 написа:

Флашката е с памет 4 GB

преди 16 часа, T-Rex1 написа:

в нея имаше 2 филма с общ капацитет 3,27 GB

преди 16 часа, T-Rex1 написа:

Беше празна 3,79 GB но не си спомням колко ми остана май беше около 2,4 GB

Последно?
В Windows Explorer как се вижда делът на флашката? Имаш ли достъп до съдържанието й?
Стартирай command prompt като администратор и в черния прозорец напиши:
echo y|chkdsk n: /f
където n e буквата на флашката и натисни Enter

за да е измислено това "безопасно вадене" не е случайно ...

Аз ползвам Zentimo за работа с преносими носители - показва процесите, заключващи флашката и не позоляващи безопасното извличане. Може и да ги убива.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ДиоиД написа:

Преди това на въпросната имало ли е нещо? Ако - да, то как е премахнато?

Да имаше песни във флашката. Изтрили са се но не знамк как

Някакви механически или топлинни въздействия върху въпросната имало ли е?

Не

Как е изваждана по време на ползване?

преди 7 часа, AAUUXX написа:

Масово флашките се вадят по не указания ред за това, свършва записа или четенето и се дърпа от USB порта след това се пише тема защо не ми работи флашката. Имам флашки на 10г и си работят до ден днешен, но никога не съм си позволявал да ги вадя от компютър, таблет, телефон по начин който описах по - горе. 

Не си я вадил може би когато се записва нещо на нея .... за да е измислено това "безопасно вадене" не е случайно ...

С безопасно премахване на носители все така вадя флашките

Как е била форматирана?

Бързо форматиране

Windows-а кой е?

Windows 10

Погледни горния пост. Ако след "бавно" форматиране и след проверка за лоши "сектори" пак не работи - в коша. Така е .... 10 лв .... на вятъра ... ;)

Ще пробвам

преди 7 часа, Raze написа:

Аз пък понякога ги вадя без да ги деактивирам от ОС и никога не съм имал проблеми с това, вече на над 10 USB памети, включително и HDD от лаптоп, който ползвам с USB преходник. Все още си работят и не се е случвало да се повредят файловете им.

Да и аз имам флашка която използвам от 8 години и работи перфектно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно и е дошло времето, хвърляш и нова, в крайна сметка са дребни пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да си взема флашка за да запиша на нея видео файлове,снимки и zip файлове.

Кой модел и марка да купя,и как става копирането в нея?

Само с Copy/Paste?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...