Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Така, искам да си купя нов телефон, и се спрях на няколко варианта - Huawei P Smart 2019 Dual, Huawei Y7 2019 Dual и Samsung A405F Galaxy A40 64 GB Dual. Колебая се много, тъй като харесвам камерата, менюто и процесора на Samsung-а, но много хора са ми казвали, че телефоните от тази марка се развалят бързо (батерията пада бързо, телефонът става по-бавен и т.н.) 😐 От друга страна съм доволна от Huawei като марка, но като цяло операционната система не ми допада... Ще съм благодарна на съвети (още по-добре ако са от личен опит) кой от трите да си взема или пък на нови предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всичките проблеми които има Huawei в момента с американците е по-добре да се въздържаш от покупка на телефон на тая марка поне докато не се достигне до някаква яснота какво ще е положението за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционната система и при трите изброени устройства е една и съща - android. Вече има разлики в интерфейса, версиите и лаунчерите. Ползвам Samsung S6+, който съм взел втора употреба, с променен софтуер (custom ROM) вече над 2 години. Няма никакви забавяния или проблеми в работата, както и в живота на батерията. Предния ми телефон беше Samsung S4, също работи още - майка ми го ползва. Все пак това са най-високия клас на samsung, по-ниски класове не съм ползвал, но не би трябвало да има проблеми или особени разлики.

И какво значи "харесваш процесора"? Huawei P smart 2019 и Samsung Galaxy A40 са с един и същ процесор, разлика имат в чипсета и графичния ускорител. За повече информация:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9625&idPhone2=9409&idPhone3=9642

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Ани Божкова написа:

Здравейте! Така, искам да си купя нов телефон, и се спрях на няколко варианта - Huawei P Smart 2019 Dual, Huawei Y7 2019 Dual и Samsung A405F Galaxy A40 64 GB Dual. Колебая се много, тъй като харесвам камерата, менюто и процесора на Samsung-а, но много хора са ми казвали, че телефоните от тази марка се развалят бързо (батерията пада бързо, телефонът става по-бавен и т.н.) 😐 От друга страна съм доволна от Huawei като марка, но като цяло операционната система не ми допада... Ще съм благодарна на съвети (още по-добре ако са от личен опит) кой от трите да си взема или пък на нови предложения!

Аз съм на принципа "Кеф цена няма" и щом ви допада и кефи Самсунг-а, взимайте него.
Също така мисля, че това дали един апарат с Андроид ще лагва, бави и ще му пада бързо батерията, зависи на 70 процента от собственика, а останалите 30 е от самия апарат, разбира се.
Внимавайте какво инсталирате, не се отнасяйте небрежно с апарата си и ще ви служи вярно дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за Самсунга.......имам А5 2017 на 2 години е ...........никакви проблеми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е консуматив, който трябва да се сменя на година, две максимум. Все тая кой ще вземеш от гледна точка на характеристики в тоя ценови клас. Важното е да ти харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Silvering написа:

Телефона е консуматив, който трябва да се сменя на година, две максимум. Все тая кой ще вземеш от гледна точка на характеристики в тоя ценови клас. Важното е да ти харесва.

По принцип това е глупаво изказване. Не вси§ки изкарват толкова пари, че да ги сменят всяка година. Имам Iphone SE, който кара 4-та година и още работи. Батерията му е здрава (на 92%) и освен това още се поддържа. Тая есен ще излезе iOS 13 за него. Сега съм взел нов модел  на Iphone, който също ще работя с него още поне 4 години. За Андроид вече съм забравил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Ако се абстрахираш от марката ето това е твоя телефон:

Xiaomi Redmi Note 7 64GB + 4GB RAM

Звучи примамливо 😵

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Ани Божкова написа:

Звучи примамливо 😵

Вие си знаете кое е примамливото, а аз ще ви кажа кое за мен не е примамливо:

- тази марка откакто свят светува предлага в моделите си напомпан хардуер, но софтуера е далече от добре оптимизиран, за да изстиска максимума от яките параметри на даден модел;
- габаритите на Xiaomi са доста по-внушителни от тези на Самсунга - 159.2 x 75.2 x 8.1 mm срещу 144.4 x 69.2 x 7.9 mm;
- размера на екрана също е немалко по-голям при Xiaomi - 6.3 inches, 97.4 cm
2 (~81.4% screen-to-body ratio) срещу 5.9 inches, 85.5 cm2 (~85.5% screen-to-body ratio) , но ако сте с огромни ръце може и по-големия да предпочетете;
. вида на екрана също (само и единствено според мен) е по-добър при Самсунг - 
Super AMOLED capacitive touchscreen срещу IPS LCD capacitive touchscreen , като резолюцията е еднаква при двата модела, но пиксерната гъстота при Самсунг е отново с малко напред ~437 ppi density срещу ~409 ppi density.
- вътрешната и РАМ паметта са еднакви;
- батерията при Xiaomi има предимство като цифри - 4000 срещу 3100 милиамперчаса при Самсунг, но аз лично не мисля, че ще има голяма разлика в държеливостта, а и е важно всеки как и за какво си ползва телефона, разбира се;
- при камерите (няма да коментирам уж 48 мегапикселовия сензор на Xiaomi) си залагам тиквата проста, че на достатъчан светлина и двата модела ще правят достатъчно добри снимки, а при нощните снимки и тези с ниска осветеност също така си залагам тиквата, че Самсунг ще се справи определено по-добре (доколко ще са перфектни нямам идея, защото не съм ползвал модела);
- ценовата разлика е несъществена и китаеца има неголямо предимство в порядъка на 50-ина лева по-ниска цена, което не мисля е нещо, което има смисъл да отчитаме като пречка или спънка.

Уважаема госпожо/госпожице, с оглед написаното по-горе аз не мисля, че има нещо примамливо в китаеца.
Още повече вие сте жена и имате нужда от стабилно работещ апарат (без значение марката), който да получава редовни ъпдейти и да не се чудите кога какво ще се случи с него и колко време ще го оправят.
Не сте казали за какво най-много си ползвате апарата и с каква големина на екрана искате да бъде, но предполагам Фб, Инстаграм, чатове, развлекателни приложения и (естествено) основната и предната камера ще ползвате също честичко и с това предположение мисля, че Самсунга ще ви е перфектен.
Все пак изборът си е ваш и каквото и да изберете ви желая успех и най-вече да си ползвате апарата безпроблемно и с възможно най-голямо удоволствие. 

:cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че идеята за закупуване на huawei телефон в този момент е разумна.
Проблемите, които Huawei има с американците, може да ви накарат да съжалявате някой ден, можете да гледате повече за този проблем на видеоклипове на FB2Mate.
И накрая, мисля, че Samsung A50 е добър избор за вашия долар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung-a е класи над хуявея. А50 е уникален апарат за парите си. Супер издържлива батерия , добри параметри и добра камера. За тези пари , по-добро няма според мен. За проблемите които си чувала и аз съм ги чувал, но за хуявея, даже си изпатих и от личен опит. 1 година избутах с един п10 и вградената батерия почина. След 2 смени положението е същото. Телефона е брак отвсякъде, единствено камерата беше добра, но като не мога я ползвам ...
Да не говорим и санкциите които предстоят срещу хуявей, забравяш за гугъл стор септември. Не знам как може да се чудиш въобще, все едно да избираш между ферари и голф2-ка на която 

ще и свалят гумите ... 
Хиоми също е вариант. Правят доста добри апарите на добри пари. Имат доста сполучливи апарати които струват колкот самсунга.

на 22.06.2019 г. в 12:01, Eclipse2G написа:

По принцип това е глупаво изказване. Не вси§ки изкарват толкова пари, че да ги сменят всяка година. Имам Iphone SE, който кара 4-та година и още работи. Батерията му е здрава (на 92%) и освен това още се поддържа. Тая есен ще излезе iOS 13 за него. Сега съм взел нов модел  на Iphone, който също ще работя с него още поне 4 години. За Андроид вече съм забравил.

Ако ползваш само хуявей нормално да ги сменяш на година. Моя самсунг кара 4-та година без да забива или да се изключва и други подобни на хуявея проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като говорим за Huawei. Старият ми телефон P9 lite, не е забивал при 2 години ползване нито веднъж и в последствие след като му пукнах дисплея го подари И още работи без проблем. Сега съм със Honor 10 lite ( преди да се започне със търговската война).

Ако говорим и за компютър,  За 10 г.  да съм направил около два рестарта, поради забиване на системата. Така, че много зависи и от задклавиатурното/смартфонното устройство, все пак. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...