Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Така, искам да си купя нов телефон, и се спрях на няколко варианта - Huawei P Smart 2019 Dual, Huawei Y7 2019 Dual и Samsung A405F Galaxy A40 64 GB Dual. Колебая се много, тъй като харесвам камерата, менюто и процесора на Samsung-а, но много хора са ми казвали, че телефоните от тази марка се развалят бързо (батерията пада бързо, телефонът става по-бавен и т.н.) 😐 От друга страна съм доволна от Huawei като марка, но като цяло операционната система не ми допада... Ще съм благодарна на съвети (още по-добре ако са от личен опит) кой от трите да си взема или пък на нови предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всичките проблеми които има Huawei в момента с американците е по-добре да се въздържаш от покупка на телефон на тая марка поне докато не се достигне до някаква яснота какво ще е положението за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционната система и при трите изброени устройства е една и съща - android. Вече има разлики в интерфейса, версиите и лаунчерите. Ползвам Samsung S6+, който съм взел втора употреба, с променен софтуер (custom ROM) вече над 2 години. Няма никакви забавяния или проблеми в работата, както и в живота на батерията. Предния ми телефон беше Samsung S4, също работи още - майка ми го ползва. Все пак това са най-високия клас на samsung, по-ниски класове не съм ползвал, но не би трябвало да има проблеми или особени разлики.

И какво значи "харесваш процесора"? Huawei P smart 2019 и Samsung Galaxy A40 са с един и същ процесор, разлика имат в чипсета и графичния ускорител. За повече информация:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9625&idPhone2=9409&idPhone3=9642

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Ани Божкова написа:

Здравейте! Така, искам да си купя нов телефон, и се спрях на няколко варианта - Huawei P Smart 2019 Dual, Huawei Y7 2019 Dual и Samsung A405F Galaxy A40 64 GB Dual. Колебая се много, тъй като харесвам камерата, менюто и процесора на Samsung-а, но много хора са ми казвали, че телефоните от тази марка се развалят бързо (батерията пада бързо, телефонът става по-бавен и т.н.) 😐 От друга страна съм доволна от Huawei като марка, но като цяло операционната система не ми допада... Ще съм благодарна на съвети (още по-добре ако са от личен опит) кой от трите да си взема или пък на нови предложения!

Аз съм на принципа "Кеф цена няма" и щом ви допада и кефи Самсунг-а, взимайте него.
Също така мисля, че това дали един апарат с Андроид ще лагва, бави и ще му пада бързо батерията, зависи на 70 процента от собственика, а останалите 30 е от самия апарат, разбира се.
Внимавайте какво инсталирате, не се отнасяйте небрежно с апарата си и ще ви служи вярно дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за Самсунга.......имам А5 2017 на 2 години е ...........никакви проблеми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е консуматив, който трябва да се сменя на година, две максимум. Все тая кой ще вземеш от гледна точка на характеристики в тоя ценови клас. Важното е да ти харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Silvering написа:

Телефона е консуматив, който трябва да се сменя на година, две максимум. Все тая кой ще вземеш от гледна точка на характеристики в тоя ценови клас. Важното е да ти харесва.

По принцип това е глупаво изказване. Не вси§ки изкарват толкова пари, че да ги сменят всяка година. Имам Iphone SE, който кара 4-та година и още работи. Батерията му е здрава (на 92%) и освен това още се поддържа. Тая есен ще излезе iOS 13 за него. Сега съм взел нов модел  на Iphone, който също ще работя с него още поне 4 години. За Андроид вече съм забравил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Ако се абстрахираш от марката ето това е твоя телефон:

Xiaomi Redmi Note 7 64GB + 4GB RAM

Звучи примамливо 😵

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Ани Божкова написа:

Звучи примамливо 😵

Вие си знаете кое е примамливото, а аз ще ви кажа кое за мен не е примамливо:

- тази марка откакто свят светува предлага в моделите си напомпан хардуер, но софтуера е далече от добре оптимизиран, за да изстиска максимума от яките параметри на даден модел;
- габаритите на Xiaomi са доста по-внушителни от тези на Самсунга - 159.2 x 75.2 x 8.1 mm срещу 144.4 x 69.2 x 7.9 mm;
- размера на екрана също е немалко по-голям при Xiaomi - 6.3 inches, 97.4 cm
2 (~81.4% screen-to-body ratio) срещу 5.9 inches, 85.5 cm2 (~85.5% screen-to-body ratio) , но ако сте с огромни ръце може и по-големия да предпочетете;
. вида на екрана също (само и единствено според мен) е по-добър при Самсунг - 
Super AMOLED capacitive touchscreen срещу IPS LCD capacitive touchscreen , като резолюцията е еднаква при двата модела, но пиксерната гъстота при Самсунг е отново с малко напред ~437 ppi density срещу ~409 ppi density.
- вътрешната и РАМ паметта са еднакви;
- батерията при Xiaomi има предимство като цифри - 4000 срещу 3100 милиамперчаса при Самсунг, но аз лично не мисля, че ще има голяма разлика в държеливостта, а и е важно всеки как и за какво си ползва телефона, разбира се;
- при камерите (няма да коментирам уж 48 мегапикселовия сензор на Xiaomi) си залагам тиквата проста, че на достатъчан светлина и двата модела ще правят достатъчно добри снимки, а при нощните снимки и тези с ниска осветеност също така си залагам тиквата, че Самсунг ще се справи определено по-добре (доколко ще са перфектни нямам идея, защото не съм ползвал модела);
- ценовата разлика е несъществена и китаеца има неголямо предимство в порядъка на 50-ина лева по-ниска цена, което не мисля е нещо, което има смисъл да отчитаме като пречка или спънка.

Уважаема госпожо/госпожице, с оглед написаното по-горе аз не мисля, че има нещо примамливо в китаеца.
Още повече вие сте жена и имате нужда от стабилно работещ апарат (без значение марката), който да получава редовни ъпдейти и да не се чудите кога какво ще се случи с него и колко време ще го оправят.
Не сте казали за какво най-много си ползвате апарата и с каква големина на екрана искате да бъде, но предполагам Фб, Инстаграм, чатове, развлекателни приложения и (естествено) основната и предната камера ще ползвате също честичко и с това предположение мисля, че Самсунга ще ви е перфектен.
Все пак изборът си е ваш и каквото и да изберете ви желая успех и най-вече да си ползвате апарата безпроблемно и с възможно най-голямо удоволствие. 

:cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че идеята за закупуване на huawei телефон в този момент е разумна.
Проблемите, които Huawei има с американците, може да ви накарат да съжалявате някой ден, можете да гледате повече за този проблем на видеоклипове на FB2Mate.
И накрая, мисля, че Samsung A50 е добър избор за вашия долар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung-a е класи над хуявея. А50 е уникален апарат за парите си. Супер издържлива батерия , добри параметри и добра камера. За тези пари , по-добро няма според мен. За проблемите които си чувала и аз съм ги чувал, но за хуявея, даже си изпатих и от личен опит. 1 година избутах с един п10 и вградената батерия почина. След 2 смени положението е същото. Телефона е брак отвсякъде, единствено камерата беше добра, но като не мога я ползвам ...
Да не говорим и санкциите които предстоят срещу хуявей, забравяш за гугъл стор септември. Не знам как може да се чудиш въобще, все едно да избираш между ферари и голф2-ка на която 

ще и свалят гумите ... 
Хиоми също е вариант. Правят доста добри апарите на добри пари. Имат доста сполучливи апарати които струват колкот самсунга.

на 22.06.2019 г. в 12:01, Eclipse2G написа:

По принцип това е глупаво изказване. Не вси§ки изкарват толкова пари, че да ги сменят всяка година. Имам Iphone SE, който кара 4-та година и още работи. Батерията му е здрава (на 92%) и освен това още се поддържа. Тая есен ще излезе iOS 13 за него. Сега съм взел нов модел  на Iphone, който също ще работя с него още поне 4 години. За Андроид вече съм забравил.

Ако ползваш само хуявей нормално да ги сменяш на година. Моя самсунг кара 4-та година без да забива или да се изключва и други подобни на хуявея проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като говорим за Huawei. Старият ми телефон P9 lite, не е забивал при 2 години ползване нито веднъж и в последствие след като му пукнах дисплея го подари И още работи без проблем. Сега съм със Honor 10 lite ( преди да се започне със търговската война).

Ако говорим и за компютър,  За 10 г.  да съм направил около два рестарта, поради забиване на системата. Така, че много зависи и от задклавиатурното/смартфонното устройство, все пак. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте имам проблем с леки драскотини върху дисплея на един таблет samsung galaxy tab s2 sm t715  гледах доста видеа в тубата за полиране със паста за зъби , но честно казано се чудя с коя марка паста за зъби да пробвам . Ако някой от вас е пробвал може да сподели с коя паста се постигат най - добри резултати 
    • от Светлин Желев
      С излизането на новите модели смартфони на Huawei като P40 Pro и P40 Lite, все повече хора се питат как да ги използват с всички услуги на Google, така както беше до миналата година. В момента тези устройства не могат да се продават с инсталиран Google Play магазин или с приложения като YouTube. Заради присъствието на китайската компания в черния списък на САЩ, тя няма достъп до пакета Google Mobile Services (GMS).
      Със сигурност трябва да уточним, че те не идват без Google, както в бързината много хора си мислят. Моделите идват с последната версия на Android и ще разполагат с актуални ъпдейти по сигурността. За тях вече има много приложения като разликата е единствено мястото от което те се изтеглят. В следващите редове ви предлагаме малко повече информация около ситуацията, както и решения, които бихте могли да използвате, ако имате Huawei P40 Pro, P40 Lite или друг модел на китайската марка, който няма GMS.
      GMS не включва всички Google програми
      Да започнем от там, че забраната на Конгреса не важи за всички американски приложения като цяло. Facebook, Twitter,  Instagram и още много, работят без проблем на устройствата. Някои компании като Microsoft пък си издействаха разрешение да работят с Huawei.
      В конкретния случай става въпрос само за основните мобилни услуги на Google. Това е група от приложения със специален API (интерфейс на приложна програма). Това включва Google Play и YouTube, както и облачните услуги на компанията като Docs и Drive. Програми като Chrome и Maps не са част от GMS и работят нормално.
      Как мога да се сдобия с липсващи приложения на новия си Huawei телефон?
      Huawei предлага собствен магазин за приложения – AppGallery. От както бе въведена забраната, корпорацията налива голямо количество ресурси в него. Все още не са налични всички приложения, но буквално ежедневно колекцията се обогатява и е нея вече има и редица български приложения, които са доста по-специализирани - за банкиране, плащания и т.н.
      Приложения като офис пакета на Microsoft, WhatsApp, Amazon и Snapchat са налични. Facebook, Twitter, TikTok също се свалят с едно натискане. От Huawei уверяват, че постепенно, но много активно, количеството ще се увеличава. Нещо повече - в AppGallery вече попаднахме на редица приложения, очевидно разработени специално за Huawei които вършат много интересни функции (като сваляне на YouTube видео), които не са пълни с реклами, а очевидно за нещо като бонус, който пък при Google Play се преследват и се свалят доста често.

Вторият вариант е да се използва приложението “Phone Clone”, което прехвърля програми, контакти, снимки и т.н., от дадено устройство към новия ви Huawei апарат. Пълното прехвърляне на информация отнема около 5-10 минути. На това ще посветим и отделна статия, а приложението е супер полезно когато често сменяте своя апарат, заради което ние го ползваме доста често.
      Ако нямаме друго устройство или там няма нужните ни неща?
      Съществуват услуги от трети страни като APKPure и APKMirror. Аз например с лекота изтеглих Google Maps и Spotify от APKPure. Трудно ни е да си представим обаче такива приложения, вече почти липсват.
      Освен това в края на миналия месец се появи още едно лесно решение, което може да спести доста усилия, ако държите да имате всички приложения, които сте имали и в стария си Google телефон. MoreApps, което може да се намери в магазина за приложения на Huawei изпълнява точно тази функция. През него получавате достъп до много повече приложения от достоверни източници, чрез които можете да се сдобиете с още приложения.
      Можете да инсталирате сами GMS
      Има много лесни варианти, в които без да root-вате телефона можете и сами ръчно да инсталирате GMS. В този случай ще имате абсолютно работещ Huawei смартфон с всичко от Google, изглеждащ по начина по който бе ситуацията като в P30 Pro, или Mate 20 Pro да речем. Този метод е най-сложен и изисква да имате външна USB памет, но дори с него за десетина минути можете да въведете телефона в положение до което искате. Скоро ще пуснем по-подробен материал по въпроса, а това е една от опциите, които със сигурност ще бъде използвана от хората, които са по-наясно със софтуерните инсталации.
      Ще работи ли всичко?
      Както казахме, приложения от сорта на Google Chrome и Keyboard не попадат в GMS и работят нормално. През Chrome може да се впишете в Google и да запазите своята история и отметки. Gmail приложението не се поддържа, но Huawei приложението за e-mail работи с пощата на американската компания, което е на практика същото. Има и приложения за e-mail от трети лица, които може да използвате.
      Що се отнася до YouTube, той си остава достъпен през браузъра. Преживяването не е същото като през приложението, но няма да се затрудните много. При Google Docs и Drive ситуацията е същата, но си струва да опитате алтернативите на Microsoft.

Интересно е, че има приложения, като това на Uber, които на пръв поглед не са част от GMS, но не работят. В конкретния случай причината е, че приложението използва услугите за местоположение на Google. Този проблем обаче е по-скоро рядкост, а уверенията се, че ще бъде решен в най-кратки срокове.
      Все още има надежда, че Google, подобно на Microsoft, ще получи разрешение да предостави GMS на Huawei. Дори обаче това да не се случи, ударът по китайците далеч не е толкова голям, колкото си мислехме в началото. Съвсем спокойно можем да използваме Huawei устройствата без GMS. Допълнителните настройки и изтегляния отнемат не повече от 15 минути до половин час.
      Тук можете да прочетете и един от вариантите за инсталиране на GMS, ако държите да имате Google Play Store и т.н. Скоро ще споделим и други начини - https://www.kaldata.com/android/как-да-инсталираме-google-play-store-или-gms-на-своя-huawei-p40-pro-и-335178.html
    • от Petkov4744
      Здравейте колеги,
      Първа тема ми е във форума и се извинявам, ако съм объркал раздела.
      Имам Galaxy tab s 8.4, от около 5 години. Съответно спря да се актуализира. Искам да го руутна (ако така се нарича) и да му сложа актуалния андройд 10.
      В момента съм с 6.0.1.
      Благодаря на всички помогнали предварително! :)
    • от Plamen Nikolaev
      Здравейте , имам Samsung S5 когато си пусна някойя игра и играя малко ми изписва че дадената игра спря и ме изхвърля ,опитах с хард ресет няколко пъти , също така изчистих и кешана всички приложения и пак не се управя съвети???
      Благодаря предварително! 
    • от Mimi162me
      Здравейте, от две седмици ми излиза това предупреждение на телефона...използвам в момента адаптерче и друго зарядно...
      http://prikachi.com/images.php?images/279/9648279n.jpg
      Зарядното ми беше оригинално ,но се скъса малко... Търся магазин (не онлайн) в Плевен само за кабелче type C ... ако си купя от китайския дали ще зарежда бавно...
  • Дарение

• Добави ново...