Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Така, искам да си купя нов телефон, и се спрях на няколко варианта - Huawei P Smart 2019 Dual, Huawei Y7 2019 Dual и Samsung A405F Galaxy A40 64 GB Dual. Колебая се много, тъй като харесвам камерата, менюто и процесора на Samsung-а, но много хора са ми казвали, че телефоните от тази марка се развалят бързо (батерията пада бързо, телефонът става по-бавен и т.н.) 😐 От друга страна съм доволна от Huawei като марка, но като цяло операционната система не ми допада... Ще съм благодарна на съвети (още по-добре ако са от личен опит) кой от трите да си взема или пък на нови предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всичките проблеми които има Huawei в момента с американците е по-добре да се въздържаш от покупка на телефон на тая марка поне докато не се достигне до някаква яснота какво ще е положението за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционната система и при трите изброени устройства е една и съща - android. Вече има разлики в интерфейса, версиите и лаунчерите. Ползвам Samsung S6+, който съм взел втора употреба, с променен софтуер (custom ROM) вече над 2 години. Няма никакви забавяния или проблеми в работата, както и в живота на батерията. Предния ми телефон беше Samsung S4, също работи още - майка ми го ползва. Все пак това са най-високия клас на samsung, по-ниски класове не съм ползвал, но не би трябвало да има проблеми или особени разлики.

И какво значи "харесваш процесора"? Huawei P smart 2019 и Samsung Galaxy A40 са с един и същ процесор, разлика имат в чипсета и графичния ускорител. За повече информация:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9625&idPhone2=9409&idPhone3=9642

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Ани Божкова написа:

Здравейте! Така, искам да си купя нов телефон, и се спрях на няколко варианта - Huawei P Smart 2019 Dual, Huawei Y7 2019 Dual и Samsung A405F Galaxy A40 64 GB Dual. Колебая се много, тъй като харесвам камерата, менюто и процесора на Samsung-а, но много хора са ми казвали, че телефоните от тази марка се развалят бързо (батерията пада бързо, телефонът става по-бавен и т.н.) 😐 От друга страна съм доволна от Huawei като марка, но като цяло операционната система не ми допада... Ще съм благодарна на съвети (още по-добре ако са от личен опит) кой от трите да си взема или пък на нови предложения!

Аз съм на принципа "Кеф цена няма" и щом ви допада и кефи Самсунг-а, взимайте него.
Също така мисля, че това дали един апарат с Андроид ще лагва, бави и ще му пада бързо батерията, зависи на 70 процента от собственика, а останалите 30 е от самия апарат, разбира се.
Внимавайте какво инсталирате, не се отнасяйте небрежно с апарата си и ще ви служи вярно дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за Самсунга.......имам А5 2017 на 2 години е ...........никакви проблеми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е консуматив, който трябва да се сменя на година, две максимум. Все тая кой ще вземеш от гледна точка на характеристики в тоя ценови клас. Важното е да ти харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Silvering написа:

Телефона е консуматив, който трябва да се сменя на година, две максимум. Все тая кой ще вземеш от гледна точка на характеристики в тоя ценови клас. Важното е да ти харесва.

По принцип това е глупаво изказване. Не вси§ки изкарват толкова пари, че да ги сменят всяка година. Имам Iphone SE, който кара 4-та година и още работи. Батерията му е здрава (на 92%) и освен това още се поддържа. Тая есен ще излезе iOS 13 за него. Сега съм взел нов модел  на Iphone, който също ще работя с него още поне 4 години. За Андроид вече съм забравил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Ако се абстрахираш от марката ето това е твоя телефон:

Xiaomi Redmi Note 7 64GB + 4GB RAM

Звучи примамливо 😵

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Ани Божкова написа:

Звучи примамливо 😵

Вие си знаете кое е примамливото, а аз ще ви кажа кое за мен не е примамливо:

- тази марка откакто свят светува предлага в моделите си напомпан хардуер, но софтуера е далече от добре оптимизиран, за да изстиска максимума от яките параметри на даден модел;
- габаритите на Xiaomi са доста по-внушителни от тези на Самсунга - 159.2 x 75.2 x 8.1 mm срещу 144.4 x 69.2 x 7.9 mm;
- размера на екрана също е немалко по-голям при Xiaomi - 6.3 inches, 97.4 cm
2 (~81.4% screen-to-body ratio) срещу 5.9 inches, 85.5 cm2 (~85.5% screen-to-body ratio) , но ако сте с огромни ръце може и по-големия да предпочетете;
. вида на екрана също (само и единствено според мен) е по-добър при Самсунг - 
Super AMOLED capacitive touchscreen срещу IPS LCD capacitive touchscreen , като резолюцията е еднаква при двата модела, но пиксерната гъстота при Самсунг е отново с малко напред ~437 ppi density срещу ~409 ppi density.
- вътрешната и РАМ паметта са еднакви;
- батерията при Xiaomi има предимство като цифри - 4000 срещу 3100 милиамперчаса при Самсунг, но аз лично не мисля, че ще има голяма разлика в държеливостта, а и е важно всеки как и за какво си ползва телефона, разбира се;
- при камерите (няма да коментирам уж 48 мегапикселовия сензор на Xiaomi) си залагам тиквата проста, че на достатъчан светлина и двата модела ще правят достатъчно добри снимки, а при нощните снимки и тези с ниска осветеност също така си залагам тиквата, че Самсунг ще се справи определено по-добре (доколко ще са перфектни нямам идея, защото не съм ползвал модела);
- ценовата разлика е несъществена и китаеца има неголямо предимство в порядъка на 50-ина лева по-ниска цена, което не мисля е нещо, което има смисъл да отчитаме като пречка или спънка.

Уважаема госпожо/госпожице, с оглед написаното по-горе аз не мисля, че има нещо примамливо в китаеца.
Още повече вие сте жена и имате нужда от стабилно работещ апарат (без значение марката), който да получава редовни ъпдейти и да не се чудите кога какво ще се случи с него и колко време ще го оправят.
Не сте казали за какво най-много си ползвате апарата и с каква големина на екрана искате да бъде, но предполагам Фб, Инстаграм, чатове, развлекателни приложения и (естествено) основната и предната камера ще ползвате също честичко и с това предположение мисля, че Самсунга ще ви е перфектен.
Все пак изборът си е ваш и каквото и да изберете ви желая успех и най-вече да си ползвате апарата безпроблемно и с възможно най-голямо удоволствие. 

:cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че идеята за закупуване на huawei телефон в този момент е разумна.
Проблемите, които Huawei има с американците, може да ви накарат да съжалявате някой ден, можете да гледате повече за този проблем на видеоклипове на FB2Mate.
И накрая, мисля, че Samsung A50 е добър избор за вашия долар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung-a е класи над хуявея. А50 е уникален апарат за парите си. Супер издържлива батерия , добри параметри и добра камера. За тези пари , по-добро няма според мен. За проблемите които си чувала и аз съм ги чувал, но за хуявея, даже си изпатих и от личен опит. 1 година избутах с един п10 и вградената батерия почина. След 2 смени положението е същото. Телефона е брак отвсякъде, единствено камерата беше добра, но като не мога я ползвам ...
Да не говорим и санкциите които предстоят срещу хуявей, забравяш за гугъл стор септември. Не знам как може да се чудиш въобще, все едно да избираш между ферари и голф2-ка на която 

ще и свалят гумите ... 
Хиоми също е вариант. Правят доста добри апарите на добри пари. Имат доста сполучливи апарати които струват колкот самсунга.

на 22.06.2019 г. в 12:01, Eclipse2G написа:

По принцип това е глупаво изказване. Не вси§ки изкарват толкова пари, че да ги сменят всяка година. Имам Iphone SE, който кара 4-та година и още работи. Батерията му е здрава (на 92%) и освен това още се поддържа. Тая есен ще излезе iOS 13 за него. Сега съм взел нов модел  на Iphone, който също ще работя с него още поне 4 години. За Андроид вече съм забравил.

Ако ползваш само хуявей нормално да ги сменяш на година. Моя самсунг кара 4-та година без да забива или да се изключва и други подобни на хуявея проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като говорим за Huawei. Старият ми телефон P9 lite, не е забивал при 2 години ползване нито веднъж и в последствие след като му пукнах дисплея го подари И още работи без проблем. Сега съм със Honor 10 lite ( преди да се започне със търговската война).

Ако говорим и за компютър,  За 10 г.  да съм направил около два рестарта, поради забиване на системата. Така, че много зависи и от задклавиатурното/смартфонното устройство, все пак. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WhiteTooth
      Здравейте!
      Преди известно време включих известията да се показват на началният екран под формата на балонче, все едно е чат от messanger и може да го местиш по екрана, за да го махна трябва да плъзна надолу и да изчистя известията или да цъкна върху него да ми отвори приложението, след което да го затворя за да го махна. Та, въпроса ми е, знаете ли как мога да го изключа това нещо, че почна много да ме дразни.
    • от WhiteTooth
      Здравейте!
      Като мобилно у-во използвам Samsung Galaxy Note 9 и съм доволен, но имам проблем. Използвам 2 сим карти, една немска и една българска. Немската сим карта е на слот 1, а българската на слот 2. От време на време когато си реши ми изписва че сим картата не е намерена и ми изключва само българската сим карта, за да оправя проблема трябва да рестартирам телефона.
      Някакви теории или съвети?

Сори за правописните грешки, пиша от телефона.
    • от Евгени Богданов
      Здравейте,има ли някаква програма,с която да достъпя паметта на телефона,тъй като дисплея е черен и не се вижда нищо,пробвах с dr.fone програмите от самсунг,но всичките искат или дебъг моде,който не е включен,или да се влезне в рековъри,което няма как да стане,защото не се вижда нищо на екрана,а не вярвам да няма някакъв начин за директен достъп до паметта чрез някоя програма и усб кабела(комютъра го вижда като телефон в my computer) но като влезна вътре дава празно и показва само на колко процента е батерията,нужда ми е по специално за да извадя снимките от телефона,ако имате някакви предложения ги кажете,че всичко което видях в нета няма как да го направя,подари причината че не се вижда нищо на екрана,а е черен. с Windows 10 pro x64 съм.
    • от Ramiram
      Здравейте на всички бих искал да попитам кога ще излезе новият ъпдейт на Huawei Emui 9.1?
    • от Ramiram
      Здравейте искам да си купя нов Телефон но незнам какъв да си избера за това исках да попитам и вас за вашето мнение кой телефон бихте ми препоръчали Huawei Mate 20 Pro Samsung Galaxy Note 9 Motorola One Nokia 8.1 това са едни от моделите но разбира се може и да си избера и други модели кажете си вашето мнение цената няма значение благодаря предварително
  • Дарение

• Добави ново...