Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Freem@n

NFC - работи само когато телефона е отключен ?

Препоръчан отговор

Все повече съжалявам че си обнових Android и то не веднъж, а цели два пъти, че и повече... тоест 2 пъти за "големите" - "баш" ъпдейти на целия Android и още няколко пъти, дори и сега има някакъв такъв  уж нов- security patch...

Устройството ми е Samsung Galaxy A8 (2018) / A530F - съответно работещ в момента с OS Android 9.0 Pie .

Не стига че не мога да записвам разговори, освен ако не съм на високоговорител, което е абсурд, ами сега трябва и да си отключа телефона с 4 цифрения PIN, за да платя в магазин. Аман от security...

Някой друг да има подобен проблем ? Става въпрос по-конкретно за A1 Wallet - Make payments with your phone – Apps on Google Play

То изглежда че е нещо като копие на iCard: Digital Wallet for Payments & Loyalty Cards – Apps on Google Play ...

Като доближа телефона до POS - чето - нищо... отключвам го и пише нещо от сорта на "Доближете телефона отново" ...  WTF ?!? :lol6:

Май с root-ване ще се оправи ... ? Някой да има успешно root - нат Galaxy A8 s Pie ? Вярно е, има упътвания, то доколкото знам BootLoader-ът не му е отключен и най-малкото което е ще трябва да му залича всички данни за да го отключа... това да речем ще го преживея, кажи-речи всичко ми е копирано на още едно или повече места, но brick-ване ако се случи... май най-добре да питам в сервиза колко ще ми искат за удоволствието. Така и разговори ще могат да се записват отново... :)

Гледам някакъв NFC - Пръстен :

ezgif-1-449e4d722a9a.jpg

Stainless Steel NFC Smart Ring | Gearbest

Не мога ли да копирам виртуалната карта на него и да не се занимавам ... даже и телефона ми да е изключен напълно пак да мога да плащам ... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли е трудно да го направиш това - да си отключиш телефона и да въведеш 4 цифри? Сигурен ли си, че не е от приложението, което ползваш тази защита? По-добре е така, отколкото да се отърка в тебе в автобуса или по улицата някой със сканиращо устройство и да се чудиш после къде ти заминават парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...