Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Искам нова система да играя малко.

Трябва ми машина и монитор. 

Монитора да е 4К за предпочитане с по голяма честота на упреснение.

Искам малък размер на системата, и само солид стейт място за съхраняване. Не знам колко са големи игрите в момента, когато аз играх за последен път бяха около 50гб, затова мисля, че ми трябват минимум 2тб. Системата ще се ползва ексклузивно за игри, няма да има нищо важно на нея.

Няма значение дали машината ще е сбирщина от части или "маркова", важното е, че не искам да я сглабям сам. Искам нещо което мога да разопаковам и ползвам. 

Цена макс 10 000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай още малко за Ryzen 3000 и RX 5000.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

Изчакай още малко за Ryzen 3000 и RX 5000.

Защо би препоръчал AMD пред Intel? Intel и Nvidia, досега винаги е била топ комбинация за мен. Nvidia имат и RTX, това липсва от AMD. Или съм пропуснал някое ново развитие? 

БТВ: Ще проуча сега и за тези нови продукти на AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета ви е изключително интересен за подобен компютър !!! Щ е ми бъде интересно да прочета   предложенията  за конфигурация след като и компютър за 3000 лева ще  подкара абсолютно всички  игри  през следващите 4-5 години на максимални настройки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AlkatrazBG написа:

Бюджета ви е изключително интересен за подобен компютър !!! Изключително ще ми бъде интересно да прочета   предложенията  за конфигурация след като и компютър за 3000 лева ще  подкара абсолютно всички  игри  през следващите 4-5 години на максимални настройки .

Бюджета е до 10 000 Лева (5000 Евро), а 3000 Лева са под 10 000 :). Също ми трябва и нов монитор, защото в момента съм с два 2560х1440 60 Херца. Чувствай се свободен и ти да дадеш предложения. Вече дори си заслужаваше, защото не знаех че съвсем скоро ще идват нови и готини неща от АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря, че тези предлагат услуга да сглобят системата за мен. В момента нямам нито време нито желание да я сглобявам аз. Това е много важен критерий, машината трябва да дойде сглобена.

преди 17 минути, AlkatrazBG написа:

Това не ми харесва. Защо предлагаш сата и м2 ссд, просто 2тб м2 е достатъчно. Само 16гб рам? Монитора е само 60 херца :(. Цялата система е много голяма.

за сега съм се спрял на това: 

https://www.corsair.com/de/de/Kategorien/Produkte/Systeme/CORSAIR-ONE/corsair-one-i140-i160-config/p/CS-9020003-EU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4к монитори с повече от 60 херца няма на пазара . За голямо  съжаление видео карта която ще ви позволи да играете на  максимални настройки при тази резолюция няма как да се побере в малка кутия.Свободен сте да замените която и да е част  от системата по ваш вкус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AlkatrazBG написа:

4к монитори с повече от 60 херца няма на пазара . За голямо  съжаление видео карта която ще ви позволи да играете на  максимални настройки при тази резолюция няма как да се побере в малка кутия.Свободен сте да замените която и да е част  от системата по ваш вкус.

За сега съм се спрял на това:

https://www.corsair.com/de/de/Kategorien/Produkte/Systeme/CORSAIR-ONE/corsair-one-i140-i160-config/p/CS-9020003-EU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, AlkatrazBG написа:

Не говори наизуст :)

https://ardes.bg/product/27-asus-rog-swift-pg27uq-asus-mon-pg27uq-115535

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се бях спрял на този: UM.HX3EE.P01

не искам монитора да е много над 1000 Евро. Все пак трябва и доста хардуер за да  подкарам игрите с 144 Фпс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, anonu написа:

За сега съм се спрял на това:

Хубаво, но швабите ти дават само две години гаранция на цялата "система" /ние му викаме конфигурация/, а повечето части са с между 3 и 10г. гаранция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Joss Bomon написа:

Хубаво, но швабите ти дават само две години гаранция на цялата "система" /ние му викаме конфигурация/, а повечето части са с между 3 и 10г. гаранция...

Това няма значение. Аз предпочитам цяла конфигурация с гаранция, отколкото чаркове с които да се занимавам.

В момента това е моята комнбинация:

Corsair One i160 3899 Евро  

Predator XB273KP 1299 Евро  

Заедно 5198 Евро или около 10 000 Лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук никой трезво мислещ няма да наблъска топ компоненти с висока мощност в мини кутия. Просто е безумно, според моите разбирания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Тук никой трезво мислещ няма да наблъска топ компоненти с висока мощност в мини кутия. Просто е безумно, според моите разбирания!

Аз съм написал на какво съм се спрял в момента. АКо имаш конкретно предложение, давай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

seasonic-focus-plus-platinum-850w

samsung-ssd-970-evo-plus-2tb

phanteks-enthoo-evolv-x

kraken-x62-

gskill-trident-z 32Гб 3600Мхц

i9-9900kf

asus-rog-strix-geforce-rtx-2080-ti-oc-

asrock-z390-taichi

------------------------------------------------- ВСИЧКО 6,884.00лв.

Остават ти около 3100лв за монитор  .

преди 1 час, anonu написа:

не искам монитора да е много над 1000 Евро.

преди 2 часа, anonu написа:

Защо предлагаш сата и м2 ссд, просто 2тб м2 е достатъчно. Само 16гб рам?

Ето ти според твоите изисквания. Можеш да сложиш и 2080ти на вода + по бърза памет , но ще се оскъпи конфигурацията с още поне 600лв.    rtx-2080-ti-ftw3 + gskill-trident-z-rgb 4133. (аз лично не виждам смисъл)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, killchain написа:

Ха ха 6214 лева за 27 инча монитор  .  Не че нещо но за тези пари ще си направя видео стена 6x4  метра  и освен игри ще си имам и собствен  киносалон със кресло за масаж ,машина за пуканки и хладилник за кола.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 21 часа, AlkatrazBG написа:

преди 19 часа, AlkatrazBG написа:

Ха ха 6214 лева за 27 инча монитор  .  Не че нещо но за тези пари ще си направя видео стена 6x4  метра  и освен игри ще си имам и собствен  киносалон със кресло за масаж ,машина за пуканки и хладилник за кола.   

"Няма" е леко различно от "има, но не мога да си го позволя" ;)

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да дам 1300+ лв. за 2TB SSD никога няма да стане, за много по-малко пари се взема това - количка. Отново имаме 1+1TB  SSD (първия за ОС + програми, инсталирани игри, другото за файлове) и имаме 2TB механичен твърд диск за backup на всичко от SSD-тата. Шанса 3 различни диска да се повредят по едно и също време е ... , разбира се има и други комбинации ако човек е наясно какво иска да постигне, но да хвърляш пари колкото за цяла система само за едно "умряло" SSD ...  аз лично резон в това не виждам, а и кадрите в игрите ще са точно +0.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да дам 1300+ лв. за 2TB SSD никога няма да стане, за много по-малко пари се взема това - количка. Отново имаме 1+1TB  SSD (първия за ОС + програми, инсталирани игри, другото за файлове) и имаме 2TB механичен твърд диск за backup на всичко от SSD-тата. Шанса 3 различни диска да се повредят по едно и също време е ... , разбира се има и други комбинации ако човек е наясно какво иска да постигне, но да хвърляш пари колкото за цяла система само за едно "умряло" SSD ...  аз лично резон в това не виждам, а и кадрите в игрите ще са точно +0.

Пич, не ги даваш ти, а аз. Казах че не искам механични дискове. На тази машина важни неща няма да има, но дори и да има, бекъп става на НАС, не локално на механичен диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, anonu написа:

Казах че не искам механични дискове.

Не знам дали си обърнал внимание, но на линка, твоята предпочитана конфигурация - CORSAIR ONE i160 е със: 

Storage   -   noname 480GB M.2 NVMe SSD   и бавно лаптопско noname 2TB 5400RPM 2.5” HDD

Всичко е NOname, паметта е noname на 2666, като само за захранването има инфо, че е Corsair SF600 600W Gold /за около 240лв. в БГ/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро ми е интересно какво е мнението на автора за предложените от мен и теб (Joss Bomon) конфигурации.  Поне нека сподели какво не му харесва . Нашите виждания (за m2 2280) нямат значение , след като парите са негови и човека е решил.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам съмнения, че темата е фейк, защото хората с такъв бюджет отиват в магазина и изсипват торбата за това, което там им предложат /примерно конфигурацията от линка на автора/. Само че, на нашия човек му е светнала лампата, и е решил да провери тук с колко евентуално ще го прецакат... Дано да греша, и да не сме си чесали напразно клавиатурите. Иначе, върху този бюджет може да се твори до безкрай... може да се напълни до макс, но може и доста да се ореже, без да загуби от качество и възможности. Не е ясно също и дали желае инсталиран Windows, и дали да е лицензиран...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Joss Bomon написа:

хората с такъв бюджет отиват в магазина и изсипват торбата за това, което там им предложат /примерно конфигурацията от линка на автора/. Само че, на нашия човек му е светнала лампата, и е решил да провери тук с колко евентуално ще го прецакат..

Да се надяваме ,че е така   :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...