Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Как на инсталирам oял в DOSBOX@  Командата е MOUNT [Drive-Letter] [Local-Directory]  Добре, но в "Линукс" няма Drive Letter, а цифри и букве като напр 739690424A76DAAA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.dosbox.com/DOSBoxManual.html

Цитат

At the beginning you've got a Z:\> instead of a C:\> at the prompt. You have to make your directories available as drives in DOSBox by using the "mount" command. For example, in Windows "mount C D:\GAMES" will give you a C drive in DOSBox which points to your Windows D:\GAMES directory (that was created before). In Linux, "mount c /home/username" will give you a C drive in DOSBox which points to /home/username in Linux. To change to the drive mounted like above, type "C:". If everything went fine, DOSBox will display the prompt "C:\>".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двама ви!  Всичко е наред с боравенето с DOSBOX.  Бях забравил за ограничението от 8 знака :)

Боря се с друг проблем, за който ми е необходим DISBOX ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 24 минути, jojopara написа:

ограничението от 8 знака

8.3!
Или преименуваш, или вписваш съкратеното име - blahbl~1.xxx

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ше ми пръднеш на дедовия.

Банвай ме.

Чувство за хумор имат даже животните, но двукраките, страдащи от портиерския синдром и мания за модераторско величие, нямат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
Що не идеш да ползьваш чувството си за хумор при съдията примерно?
Да си чел случайно правилата на форума?
А да се сещаш, че така разводняваш сериозна тема? Що не ходиш да пишеш в ХХХ форуми или в соц. мрежи. Разливайх се там колкотто искаш.
Е, те затова и държавата ни е на такова дередже. С такова мислене - такава държава...

преди 5 минути, Иванчов написа:

мания за модераторско величие

преди 29 минути, Иванчов написа:

пък ти го изтрий, тов. модератор, щом е така.

И, к'во - да станем чистачки на тоя и оня със сърбел в ръцете и никой под фонтанелата?
Бравоо!
Много добре, Иванчо!

преди 10 минути, Иванчов написа:

Чувство за хумор имат даже животните,

Нещо мноого си встрани от истината и в стремежа си да си оригинален, показваш друга своя страна на индивидуалноста ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да отбележа, че с ХХХ шегата се правех на клоун, неразбиращ нещата, надявайки се някому да е смешно.

Нямах предвид шега с личността на постналия.

Докато сте тук, г-н модератор, моля изтрийте офтопа ми (който беше само един пост, но се удължи с Ваше участие; аз не мога да го изтрия) и ме банвайте, ако е нужно.

Редактирано от Иванчов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха. 

По избирателното триене на постовете виждам, че ми се готви секира; чака се по-височайше мнение за. 

Ако не се обадя тея дни - секиросан съм. 😁😜😀😁😜😀😁

Не знам защо излезе тази поредица емотикони - избрах само първия. И не мога да изтрия останалите. Сега съм под мобилен "Андроид" - най-тъпата ОС, която познавам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.06.2019 г. в 11:09, DarkEdge написа:

8.3!
Или преименуваш, или вписваш съкратеното име - blahbl~1.xxx

Все съм се чудел каква е тая простотия в Бозата. Едно време, когато много активно играех Carmageddon 2 и правех модове за нея, имаше две папки - Carmageddon 2, която си ползвах нормално плюс една скрита Carma~2 и това беше много объркващо. За капак като изтриеш Carma~2, играта отказваше да тръгне. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емулира среда на ДОС.  Трябва ми, за да си направя 3 дискети за тази тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...