Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте драги форумци, след ъпгрейд на машината преди година и половина съм пропуснал шанса за монитор, в момента съм с Philips 273Gdh който е с 60hz и 5ms.
Видео картата ми и процесора се спъват от способността на монитора, видео Nvidia 1080Ti 11gb Palit и процесора е AMD Ryzen 7 1700X  Eight-Core 3.40GHz
От две седмици се ровя за монитор, не разбирам и за това пускам тема тук, не искам да купувам прекалено скъп, над 1500 ще ми е тежко, не знам дали 160hz или 240hz e по-добре.
Играя предимно Rainbow Six Siege, играта е шутър и заради ниските херцове виждам накъсвания на картината и закъснение, от време на време играя Heroes of the Storm.
Предварително благодаря за доброто отношение и вежливите отговори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че проблема е в монитора? Пробвал ли си да включиш компютъра към някой телевизор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък да се спъват...Може да пробваш да повишиш честотата на монитора през контролния панел на nvidia, спокойно трябва да може да се вдигне до 75 херца и повече - ползвам за втори монитор един 22" LG - от подписа, позволява до 77 Hz, но го държа на 75, оригинално е 60 Hz. Тествал ли си с изключена вертикална синхронизация какви средни/максимални кадри изкарват тези игри със сегашната ти конфигурация? Ако имаш спад под 60 кадъра или насичания, проблема не е в монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Raze написа:

Чак пък да се спъват...Може да пробваш да повишиш честотата на монитора през контролния панел на nvidia, спокойно трябва да може да се вдигне до 75 херца и повече - ползвам за втори монитор един 22" LG - от подписа, позволява до 77 Hz, но го държа на 75, оригинално е 60 Hz. Тествал ли си с изключена вертикална синхронизация какви средни/максимални кадри изкарват тези игри със сегашната ти конфигурация? Ако имаш спад под 60 кадъра или насичания, проблема не е в монитора.

Здравей, туко що се прибрах от работа, проверих настройките на контролния панел на нвидия, не ми дава опция за повече от 60 херца. Не съм тествал с изключена синхронизация, понеже в момента играта ми върви с 140-170 fps на максимални настройки.
Не съм опитвал да включа компютъра с телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом "вдигаш" над 60 кадъра/секунда, знави синхронизацията ти е изключена. Така и не каза какви са насичанията и кога се случват. Настройката за overclock на дисплей се прави през "Display/Change resolution" избираш "customize" и там имаш опция да си зададеш твоя резолюция с различна честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Щом "вдигаш" над 60 кадъра/секунда, знави синхронизацията ти е изключена. Така и не каза какви са насичанията и кога се случват. Настройката за overclock на дисплей се прави през "Display/Change resolution" избираш "customize" и там имаш опция да си зададеш твоя резолюция с различна честота.

Не съм използвал правилната дума, не мисля че е точно насичане, просто забелязвам при движение как кадрите се "наместват" и по средата на екрана изглежда като разрез за част от секундата.
Погледнах панела за резолюция, но само това ми е налично:

Screenshot_1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е точно "screen tearing" ефект, поради изключения vsync. Включи го или си търси си монитор с G-sync функция, но не са много евтини. Отдолу ти пише какво да направиш, за да включиш custom resolution.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да го направя, сега го нагласих на 75Hz, много благодаря, но предполагам ще трябва да инвестирам в g-sync.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и без, но е възможно да има подобни линии. Пробвай и на по-висока честота монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

Може и без, но е възможно да има подобни линии. Пробвай и на по-висока честота монитора.

Здравей отново, сега забелязах, че монитора ми е станал по-тъмен, черното е доста по черно от преди, с увеличаването на Hz няма ли да е проблем за монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Аз го ползвам така от 2+ години, а монитора е над 10 годишен модел - от подписа: LG L204WT. Виж настройките, както и настройките на контролния панел на нвидия за цветове и яркост/светлина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптималната за един монитор резолюция и честота е нативната му. Май никой не е прочел съдържанието на съобщението за внимание при избора на custom резолюция и честота, различна от дадените в панела за настройки !

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го казва производителя. То и за честотата на процесора, видеокартата и RAM паметта е същото, но хората си ги клокват без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

но хората си

... Викаш, то и на цигарите пише, че са вредни за здравето и водят до проблеми, но хората си пушат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Joss Bomon написа:

... Викаш, то и на цигарите пише, че са вредни за здравето и водят до проблеми, но хората си пушат...

Според теб кое е по-добре: ползваш монитор 2 години на ненативна резолюция и си гледаш кефа или 4 години на нативна резолюция и не си гледаш кефа, а даже обратното? Ако хората от древността още разсъждаваха като теб нямаше в момента да си пишем в Калдейта.;) Рискът, който са поели хора много по-умни от нас е довел до това, което сме. Рискът дали да се потопиш в необятното и непознатото или да си стоиш в посредствеността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо реши, че като монитора се ползва на "ненативна" резолюция, ще изкара по-малко? А и в случая не се говори за резолюция изобщо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам на 80hz как ще се справи, но при теста монитора стана целия в артефакти и изписа че е невъзможно да се справи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Jorge написа:

Според теб кое е по-добре: ползваш монитор 2 години на ненативна резолюция и си гледаш кефа или 4 години на нативна резолюция и не си гледаш кефа, а даже обратното? Ако хората от древността още разсъждаваха като теб нямаше в момента да си пишем в Калдейта.;) Рискът, който са поели хора много по-умни от нас е довел до това, което сме. Рискът дали да се потопиш в необятното и непознатото или да си стоиш в посредствеността.

В главата ти е пълен тюрлюгювеч, и не бъркай чушки с домати. Фабрично заложените настройки за резолюция и честота са оптималните за монитора, и излизането от тези параметри води не до положителен, а до отрицателен ефект. Клишетата за прогреса ги остави за несериозните теми, където си чешете клавиатурите и си губите времето. Тия "потопените в необятното" ги гледаме всеки ден по сводките за катастрофите, така че и тук звучиш наивно. Голямо откритие е да знаеш, да бутнеш честотите и.... проблема да си остане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gogiga написа:

Реших да пробвам на 80hz как ще се справи, но при теста монитора стана целия в артефакти и изписа че е невъзможно да се справи. 

Кой/кое го изписа това - windows или монитора? При мен като вдигна честотата над 77 Hz, просто монитора изписва, че няма сигнал и екрана е черен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Joss Bomon написа:

В главата ти е пълен тюрлюгювеч, и не бъркай чушки с домати. Фабрично заложените настройки за резолюция и честота са оптималните за монитора, и излизането от тези параметри води не до положителен, а до отрицателен ефект. Клишетата за прогреса ги остави за несериозните теми, където си чешете клавиатурите и си губите времето. Тия "потопените в необятното" ги гледаме всеки ден по сводките за катастрофите, така че и тук звучиш наивно. Голямо откритие е да знаеш, да бутнеш честотите и.... проблема да си остане.

Представи си ме като барабанист. Удрям здраво чинелите и се чува един такъв съскащ звук, който може да се опише с думите...''тъп като гъззз, тъп като гъззз, тъп като гъззз''. Един вид барабанна прогресия. Музиката е всичко.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Raze написа:

Кой/кое го изписа това - windows или монитора? При мен като вдигна честотата над 77 Hz, просто монитора изписва, че няма сигнал и екрана е черен.

Самият монитор го изписва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...