Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден,

Правя следното:

Отварям нов документ на Word. Пиша текст, който го центрирам, сменям шрифта на Times New Roman, променям размерът на шрифта, добавям отстъпи на текста, както и променям маржа на страницата. След което запазвам файла като PDF чрез "Save as". И тук идва проблемът..

Отварям PDF файла чрез Word и той иска програмата да го конвертира в редактируем word-ски файл. След което проверявам отстъпите на текста и те нямат нищо общо с преди това. Както и текстът показва, че е подравнен в ляво, въпреки че го сложих центриран. Май при конвертиране създава текст бокс и заради това може би. (Трябва отново да го направя конвертирането). Относно позиция си изглежда все едно е посредата, както го бях оставил преди първото конвертиране. От тук правя извод, че при конвертиране в PDF се губи информация. Например за отстъпите на текста.

Може ли някой да ми помогне да разреша този проблем?

Благодаря предварително! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз конвертирам от тук само и до сега не съм имала никакви проблеми

https://www.ilovepdf.com/bg/word_to_pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И що за идея е да отваряш pdf във текстов редактор? Като искаш да редактираш текста, си го записвай в нативния за редактора формат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки конвертор използва различни методи и версии на създадените файлове. Може да пробваш резултат с онлайн конвертор или с безплатният https://sorentioapps.com/document-converter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, haidukpikaso написа:

аз конвертирам от тук само и до сега не съм имала никакви проблеми

https://www.ilovepdf.com/bg/word_to_pdf

Забравих да спомена, че пробвах и онлайн сайтове за конвертиране. Няма разлика. Записвам първоначалният ми word-ски файл в PDF, след което от PDF конвертирам в Word чрез онлайн конвертор и пак се губят отстъпите. Можете да пробвате сами.

Дали ще го конвертирам през Word или онлайн конвертиране не дава разлика. Същото го правих и с програмата nitro pdf и пак се губи информация.

преди 8 минути, KoiAzLiWe написа:

Всеки конвертор използва различни методи и версии на създадените файлове. Може да пробваш резултат с онлайн конвертор или с безплатният https://sorentioapps.com/document-converter

Пробвах и тази програма, но отново има разминавания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква информация не се губи! В създадения pdf, нали всичко е ОК! Идеята на pdf-а, като формат е да е нередактируем (макар и малко условно).

Съвсем нормално, при OCR операциите, не всички атрибути на оригиналния pdf да се запазят, макар че има и кадърни OCR софтуерни продукти, които запазват почти 100% атрибутите на документа, който се разпознава! Например Abbyy FineReader

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, street racer написа:

Никаква информация не се губи! В създадения pdf, нали всичко е ОК! Идеята на pdf-а, като формат е да е нередактируем (макар и малко условно).

Съвсем нормално, при OCR операциите, не всички атрибути на оригиналния pdf да се запазят, макар че има и кадърни OCR софтуерни продукти, които запазват почти 100% атрибутите на документа, който се разпознава! Например Abbyy FineReader

Има ли вариант без конвертиране да разбера какви са отстъпите на текста? Тези отстъпи, които съм дал в Word преди конвертирането. Или доколкото разбирам PDF не съхранява такива данни?

П.п: ще пробвам с FineReader какво ще излезне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, m2013 написа:

Има ли вариант без конвертиране да разбера какви са отстъпите на текста? Тези отстъпи, които съм дал в Word преди конвертирането. Или доколкото разбирам PDF не съхранява такива данни?

Ами отваряш си PDF-а и ги виждаш! Отстъпите в него ще са такива, каквито си ги задал в Word файла! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Ами отваряш си PDF-а и ги виждаш! Отстъпите в него ще са такива, каквито си ги задал в Word файла! 

Може би не се изразих добре. Исках да кажа като стойности от къде мога да ги видя. В сантиметри от всяка страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, m2013 написа:

Може би не се изразих добре. Исках да кажа като стойности от къде мога да ги видя. В сантиметри от всяка страна.

Нищо не ти разбирам - какви сантиметри те гонят! Каквито отстъпи, маргенси и размери на страницата си задал в word такива ще са и в създадения PDF (ако е кадърно направен). Отвори си PDF-а, пусни си rulers-ите и ги виж

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, m2013 написа:

Добър ден,

Правя следното:

Отварям нов документ на Word. Пиша текст, който го центрирам, сменям шрифта на Times New Roman, променям размерът на шрифта, добавям отстъпи на текста, както и променям маржа на страницата. След което запазвам файла като PDF чрез "Save as". И тук идва проблемът..

Отварям PDF файла чрез Word и той иска програмата да го конвертира в редактируем word-ски файл. След което................................

Пишете си файла и правите снимка на екрана запазвате в png или jpg формат и гаранция , че няма да има промени . Не мога да разбера , защо така правите не е правилно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще бърникаш pdf, намери из маймунарниците някой репак на ABBYY FineReader .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Gangosa написа:

Пишете си файла и правите снимка на екрана запазвате в png или jpg формат и гаранция , че няма да има промени . Не мога да разбера , защо така правите не е правилно

В PDF файл, абсолютно нищо не се променя, спрямо "оригинала", независимо от изходния софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 минути, Gangosa написа:

Благодаря за отговора!

Проблемът не ми е в това дали ще излезне едно към едно pdf-а сравнение с word-ския. (визуално)

Мисълта ми е да задам стойност като долната в прикаченото изображение. След което да конвертирам в PDF. И после като конвертирам от PDF в Word да се запази същата стойност като на изображението. А тя се променя при конвертиране. Не казвам, че текстът се е преместил. А че тези числа на снимката се променят.

(Пунктове, а не сантиметри, моя грешка!)

Capture.PNG

Редактирано от m2013 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за първи път чувам да отварят пдф с ворд на офис. Аз ползвам sumatra pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Gangosa написа:

Да за първи път чувам да отварят пдф с ворд на офис. Аз ползвам sumatra pdf

Реших да пробвам програмата, която ми е направила от Word към PDF, да ми направи същата програма обратното. Но както споменах, дори и при онлайн конвертиране не получавам това, което искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, m2013 написа:

След което да конвертирам в PDF. И после като конвертирам от PDF в Word да се запази същата стойност като на изображението.

Няма да конвертирате в пдф запазвате във ворд и това е. Майтап ли си правите конвертираш в пдф после  хващаш пдф и го конвертираш във ворд. Няма логика.

Щом не става не става ако искате се упражнявайте. Здраве да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

Проблемът не ми е в това дали ще излезне едно към едно pdf-а сравнение с word-ския.

Мисълта ми е да задам стойност като долната в прикаченото изображение. След което да конвертирам в PDF. И после като конвертирам от PDF в Word да се запази същата стойност като на изображението. А тя се променя при конвертиране. Не казвам, че текстът се е преместил. А че тези числа на снимката се променят.

(Пунктове, а не сантиметри, моя грешка!)

Capture.PNG

Абе какъв word те гони, като работиш с PDF? Естествено, че ще са други стойностите! Не вдяваш ли, че това обратно "конвертиране", всъщност си е OCR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще вкарам повече пояснение с риска за критика към мен.

Аз съм ученик от 10 клас и тази година имах матура по информационни технологии. Имахме задачка в Word. Трябваше да напишем текст, след което да сменим шрифта, размера, отстъпите, добавих диаграма и други неща. Накрая на задачката изискваха от нас да качим работата си от втори модул с разширение pdf формат. След няколко дни получихме ниски резултати. И след като бях сигурен в знанията си, реших да преповторя някои неща вкъщи. И забелязах, че отстъпите се губят като стойности след конвертиране. А това се оценява дали са правилни отстъпите като размер в пунктове. Също подравняване на текста и други неща. Което означава точки надолу. Цялата идея на темата е базирана върху това.

П.П: Възможно е да греша с нещо, но затова съм тук. Моля без нападателни коментари.

П.П2: По какъв начин се прави проверката, ако не е чрез конвертиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега раздай и информация за
1. Операционна система
2. Версия на офис пакета
3. Експортирането в pdf формат от уърда ли се прави или се ползва pdf принтер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Сега раздай и информация за
1. Операционна система
2. Версия на офис пакета
3. Експортирането в pdf формат от уърда ли се прави или се ползва pdf принтер?

Направено е на два компютъра.

Windows 7

Office 2013 (Professional)

След като приключа с редакцията на уърдския файл, чрез "save as" запазвам в pdf

Другият е:

Windows 8.1 с office 2016

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре поискай да ти прегледат работата пред теб, тук каквото и да правим - важното е ти какво си предал и как са го гледали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Побвай:
File > Option > Advanced > Printer, махни отметката от Scale content for A4 or 8 x 11” paper sizes
Също много често шрифтовете създават подобни проблеми с размествания.
Освен това пробвай настройките да не са в точки, а в mm, ако е зададен А4 за листа.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Побвай:
File > Option > Advanced > Printer, махни отметката от Scale content for A4 or 8 x 11” paper sizes
Много често шрифтоете създават подобни проблеми с размествания.
Освен това пробвай настройките да не са в точки, а в mm, ако е зададен А4 за листа.

Направих го, но не виждам промяна. Маржовете отново се разминават. На оригиналния word-ски файл съм ги сложил на 31,7 милиметра, а след второто конвертиране(pdf to word) се променя на 25,4 милиметра. Това от всички страни. Отстъпите също се променят, за което ще кача снимки.

(Но имам няколко въпроса към Вас. Първата настройка с какво ми променя конвертирането? Аз не принтирам нищо. Така или иначе след промяната на тази настройка не виждам да се запазват стойностите, които ми трябват.)

Благодаря все пак! Ако имате още идеи, на линия съм. :) 

Capture.PNG

Capture2.PNG

П.П: Зачудих се дали въобще трябва да се конвертира. Но не знам по какъв друг начин проверяващите ще разберат с точност какви са ми отстъпите, подравняването и другите неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не принтирам нищо

Преобразуването в pdf обикновено става като виртален принтер.
И си уеднакви използваните мерни единици. Примерно само в mm и страница А4!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...