Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Vesi82

При почистване счупих една от перките на вентилатора.

Препоръчан отговор

Ето ги другите вентилатори, но са супер стари горките,то и сегашният не ми е нов, но в сравнение с тези е по-добре.

Този вторият е свален от задната стена на старият комп, с дългите винтове.

44.jpg

555.jpg

6.jpg

77.jpg

преди 11 минути, Raze написа:

Там няма да променяш нищо. Просто влизаш както ти пише - F1, след това "save and exit" последния раздел, записваш и това е.

Ще го пробвам пак, мисля, че вчера направих същото когато се излъгах да натисна F1, но пак ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че този път преди да излезеш даваш save и потвърждаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, androns написа:

Кой е казал нещо за оригинален вентилатор!?

До момента не се разбра с какъв охладител е компютъра.

Ako e заводския охладител трябва 4 пинов(PWM) 70х70х25 мм вентилатор.

Това как мога да го разбера? Ако ме ориентирате как да стигна до тези данни, мога да приложа скрийшот на откритието :)

преди 2 минути, Raze написа:

Добре, сега ще пробвам. Връщам се след 5 мин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видя се от снимките, че е BOX процесора, вентилатора е 70х70х15мм с регулиране на оборотите(4 пина PWM). КЛИК

ПП: Препоръчвам ти избора на

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Предполагам 18лв. не са много за по-добър от оригиналния охладител...

защото не открих вентилатор който да замени твоя никъде, с 18лв. се решава проблема веднага и процесора ще е по хладен. На този охладител заводската му паста е MX2 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Raze написа:

Не стана, давам save changes and reset  и пак ме връща на същият черен екран с грешка.

Трябва да купя нов вентилатор както бях решила в началото.

Ще видя линковете на предната страница, които сложиха другите момчета.

9.jpg

преди 1 час, androns написа:

Грешката е вярна, проблем с вентилатора на процесора.

Купи си нов от тук https://www.dekada.com/вентилатори-c-22.html

Кой от всички тези вентилатори е за мен, може ли да ми пепоръчаш някой от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този охладител който препоръча Joss Bomon , виж горния пост редактирах го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е, че не мога да мина с едно вентилаторче?

Ако е наложително ще взема новото охлаждане, както и пастата която ми написа, но ще пасне ли на моето дъно?

Аз така и не дадох никакви данни за дъното или пък това охлаждане е някакво универсално? 

Извинявам се за тъпите въпроси, но не съм наясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за пореден път да питам: като вържеш вентилатора, той върти ли се изобщо? Цъкни в BIOS на advanced (f7) и дай снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да намеря вентилатор с 4 пина като твоя в Българските магазини, поръчка от Ebay, Amazon е безумие заради цената на доставка, това което е препочъчано е за твоя сокет на процесора FM1(става и за други).

Пастата е положена на охлаждането от завода и е много хубава, не е необходимо закупуването и отделно.

Има алтернатива в Алиекспрес но чакането е голямо(над 1 месец).

Този е точно такъв но излиза по-скъп от предложеното охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

И за пореден път да питам: като вържеш вентилатора, той върти ли се изобщо? Цъкни в BIOS на advanced (f7) и дай снимка.

Да, работи. Мислех, че съм го написала, но явно е в мнението което писах през телефона и не се публикува. По-късно, ще го пробвам, това което си написал, че трябва да свърша някои неща.

преди 1 час, androns написа:

Не можах да намеря вентилатор с 4 пина като твоя в Българските магазини, поръчка от Ebay, Amazon е безумие заради цената на доставка, това което е препочъчано е за твоя сокет на процесора FM1(става и за други).

Пастата е положена на охлаждането от завода и е много хубава, не е необходимо закупуването и отделно.

Има алтернатива в Алиекспрес но чакането е голямо(над 1 месец).

Този е точно такъв но излиза по-скъп от предложеното охлаждане.

Разбирам благодаря ти, но съм чувала веднъж като се отлепя от пастата, трябва да се сложи нова паста.

А, този не става ли ? -- >  Тук 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Vesi82 написа:

А, този не става ли ? -- >  Тук 

Не, този е също 3 пинов какъвто вече имате . 

Намерих този вентилатор, не мога да гарантирам че ще стане 

https://m.emag.bg/ventilator-delphi-70mm-4p-63029/pd/D7T4TVBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Vesi82 написа:

Разбирам благодаря ти, но съм чувала веднъж като се отлепя от пастата, трябва да се сложи нова паста.

Като свалите стария охладител изчиствате остатъците от старата паста от капачката на процесора и слагате новия охладител който идва заводски със положена паста на контктната повърхност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Цъкни в BIOS на advanced (f7) и дай снимка.

1.jpg

2.jpg

64949284_10214557766603268_5931740488821374976_o.jpg

65241401_10214557770883375_6809900308299251712_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде включихте новата (стара перка) - от там от където извадихте оригиналната или в друга (3 пинова) букса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, plamen_petrov_80 написа:

Къде включихте новата (стара перка) - от там от където извадихте оригиналната или в друга (3 пинова) букса?

В 3 пиновата, защото нямам друг избор. Старият вентилатор който счупих, е със 4.

преди 2 часа, androns написа:

Като свалите стария охладител изчиствате остатъците от старата паста от капачката на процесора и слагате новия охладител който идва заводски с положена паста на контактната повърхност.

Благодаря ти, това не го знаех. ; )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо, че е с 3 пина, пак може да се включи в 4 пиновия конектор, само виж хубаво от коя страна точно. Затова дава грешка, понеже не отчита, че има включен вентилатор за процесора. Като се включи където трябва ще стане.

Сега погледнах и снимката на дъното - включи го там, където пише CPU fan в дясната част, така че най-левия пин да остане свободен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Raze написа:

Нищо, че е с 3 пина, пак може да се включи в 4 пиновия конектор, само виж хубаво от коя страна точно. Затова дава грешка, понеже не отчита, че има включен вентилатор за процесора. Като се включи където трябва ще стане.

Сега погледнах и снимката на дъното - включи го там, където пише CPU fan в дясната част, така че най-левия пин да остане свободен.

Добре мерси, довечера като се прибера ще пробвам.

!!! Момчета, за да не отварям нова тема, трябва ми кабел VGA към Display port ,който да  предава в 1080. Ако намерите такъв, дайте ми линк.

Аз до сега открих само такива, които не поддържат 1080 резолюция в emag.

Имам по-добра и по-нова видеокарта от тази на снимките, но не се харесват с монитора ми. Той е стар, мисля 2007г го взех, но не го сменям, защото само от него не ме боли глава, /не получавам мигрена./

Картата е с DVI-D, a монитора VGA. Пробвах с най-различни преходници, по-скъпи и по-евтини...не се получи. Посъветваха ме да пробвам с кабел VGA към DP. Ако пак не стане, ще си карам със старата видеокарта.

Когато бях с по-новата видеокарта, през монитора преминаваха хоризонтални ленти когато се пускат игри. Трептеше.

Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kато се приберете довечера от работа, напишете точния модел на монитора и видеокартата. Явно за да има на монитора само VGA - ВХОД, последният е много стар модел. Би трябвало да знаете, че сигнала идва от видеокартата и отива към монитора, а не обратно, за да търсите кабел - VGA - DP.  VGA е аналогов вход на монитора и при него няма резолюция 1080p,докато  DP e цифров изход и при него може да бъде  1080, или 1080p. Що се касае за такъв кабел - DP - VGA -  - продават се почти във всяка компютърна фирма на цени между  10 до 35 лева. Другият вариант е с къс DP кабел, завършващ с конвертор към VGA.  След малко ще ви посоча кабел от такъв тип, на цена около 35 лева. Доколко последният си върши работата, не мога да кажа , защото не съм го ползвал.

Уточнение: Последното изречение  е написано поради причината, че е китайско производство. А не че всичко китайско не става!

Ето линк:  https://4sales.bg/4v1-prekhodnik-ot-display-port-km-dvi-hdmi-vga-audio-1212

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оригиналният вентилатор е три (3) пъти по-мощен, новият и да заработи, при по-топло време ще закъса охлаждането.

1.PNG

2.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Raze написа:

Що за упорство постояно да твърдиш тази нелепост? Следя темата от самото начало и заложих, че вентила е четири пинов, от там и грешката. След тегавото гестапо разследване, най-после авторчето цъфна с снимка и сбъдна предположението ми.

Проектантите на охладителя не са някакви форумни корифеи, а хора с дипломи! Четири пинов/проводен е защото идва плюс, общ, тахометър и ШИМ.  Точка на i. В три проводния вентилатор няма ШИМ, а бива имитиран от анорексичен терморезистор. Да беше подменал за някакъв външен, но не - всичко е софт, а хардуера - трици. Сори, но в този раздел останахте само диванните експерди и дежурните агресивни професори.

нищо лично!

преди 6 часа, B3M2W0 написа:

Оригиналният вентилатор е три (3) пъти по-мощен, новият и да заработи, при по-топло време ще закъса охлаждането.

1.PNG

2.PNG

Ти пък откога вярваш в китайски лепенки? Санта Клаус is not dead за теб! Като те мързи да режеш веригата купи си ампер-клеща ( UNI-T UT210E, например).  И още, вентил не се мери по консумация на електрическа мщност, а по дебит. Справкa - учебниците по аерология и стационарни машини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Profruit написа:

Що за упорство постояно да твърдиш тази нелепост? Следя темата от самото начало и заложих, че вентила е четири пинов, от там и грешката. След тегавото гестапо разследване, най-после авторчето цъфна с снимка и сбъдна предположението ми. 

Проектантите на охладителя не са някакви форумни корифеи, а хора с дипломи! Четири пинов/проводен е защото идва плюс, общ, тахометър и ШИМ.  Точка на i. В три проводния вентилатор няма ШИМ, а бива имитиран от анорексичен терморезистор. Да беше подменал за някакъв външен, но не - всичко е софт, а хардуера - трици. Сори, но в този раздел останахте само диванните експерди и дежурните агресивни професори.

нищо лично!

Ти пък откога вярваш в китайски лепенки? Санта Клаус is not dead за теб! Като те мързи да режеш веригата купи си ампер-клеща ( UNI-T UT210E, например).  И още, вентил не се мери по консумация на електрическа мщност, а по дебит. Справкa - учебниците по аерология и стационарни машини.

Грешката е в това, че в CPU сокета няма включен вентилатор! Прочети пак темата и ще ти стане ясно. Включвал съм така вентилатори, даже мисля, че имам един включен по този начин и няма никакъв проблем. Четвъртия пин е за отчитане на оборотите, спокойно може и без него!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

Грешката е в това, че в CPU сокета няма включен вентилатор! Прочети пак темата и ще ти стане ясно. Включвал съм така вентилатори, даже мисля, че имам един включен по този начин и няма никакъв проблем. Четвъртия пин е за отчитане на оборотите, спокойно може и без него!

Помисли - 3 пинова перка показва ли обороти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид регулиране, грешка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем да се наръга три пинов вентилатор на мястото на оригиналния. Ако изобщо няма вентилатор - на точния конектор - получава се както се е случило при теб. 

Както вече са казали - мушкаш най в дясно без да ти дреме че единия пин нямало дупка за него.

fdfdf.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Колев60 написа:

Kато се приберете довечера от работа, напишете точния модел на монитора и видеокартата. Явно за да има на монитора само VGA - ВХОД, последният е много стар модел. Би трябвало да знаете, че сигнала идва от видеокартата и отива към монитора, а не обратно, за да търсите кабел - VGA - DP.  VGA е аналогов вход на монитора и при него няма резолюция 1080p,докато  DP e цифров изход и при него може да бъде  1080, или 1080p. Що се касае за такъв кабел - DP - VGA -  - продават се почти във всяка компютърна фирма на цени между  10 до 35 лева. Другият вариант е с къс DP кабел, завършващ с конвертор към VGA.  След малко ще ви посоча кабел от такъв тип, на цена около 35 лева. Доколко последният си върши работата, не мога да кажа , защото не съм го ползвал.

Уточнение: Последното изречение  е написано поради причината, че е китайско производство. А не че всичко китайско не става!

Ето линк:  https://4sales.bg/4v1-prekhodnik-ot-display-port-km-dvi-hdmi-vga-audio-1212

https://www.cnet.com/products/asus-vh222d-lcd-monitor-21-5/ Ето го монитора. Останалите съвети все още не съм ги изпълнила. Мерси за линка, ако става за моят монитор директно го поръчвам. А, данни за видеокарта която искам да сложа, трябват ли ти/Ви?

@Raze Утре по някое време, ще пробвам 3 пиновият вентилатор, да го закача в 4 пиновата букса.

преди 47 минути, zlinaka написа:

Никакъв проблем да се наръга три пинов вентилатор на мястото на оригиналния. Ако изобщо няма вентилатор - на точния конектор - получава се както се е случило при теб. 

Както вече са казали - мушкаш най в дясно без да ти дреме че единия пин нямало дупка за него.

fdfdf.jpg

Мерси, ще пробвам.

@Profruit  Не съм авторЧЕ, а авторКА. 😕

@B3M2W0 Съгласна съм, даже почти се навих да купя новото охлаждане което ми препоръчаха в предните коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...