Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Vesi82

При почистване счупих една от перките на вентилатора.

Препоръчан отговор

Vesi82 здравей!

Предполагам, че си посочила точният модел  защото при този тип монитори от този модел, някои от тях в зависимост от региона и как ще се ползват имат освен VGA port, и DVI такъв. Ще ти постна две снимки. Погледни втората със сините кръгчета в които е написано  3 и 4, но изрично е споменато, че е само на някои модели от тази серия. Ако имаш порт под номер 3 - DVI е още по добре. Да се надяваме, че посочената от мен "кутийка" ще работи коректно. Тогава спокойно можеш да си вземеш и съединителен кабел от "кутийката" към монитора за DVI входа. Не трябва да забравяш, че при включването на монитора, последният по подразбиране ще е на VGA. Сега само трябва да избереш, не зная как точно ти е написано на лицевия панел, но предполагам ще е "INPUT"или нещо подобно за превключване на входовете на монитора (VGA или DVI) Ако твоят е само с VGA порт, за да го ползваш към компютъра, ще включиш късото кабелче на "кутийката" към DP(изхода) от компютъра. На едната стена на "кутийката" има VGA изход. Трябва ти и такъв кабел, който е около 5 лева с дължина около 1,5 метра. Куплираш го във VGA изхода на "кутийката" , а другият му куплунг - към VGA на монитора. И не трябва да забравящ, че вече си на другият вход, който трябва да избереш от менюто на монитора (VGA). Това, с комутацията и входовете на мониторите е направено с цел - ако имаш повече от един компютър, да можеш да ползваш както втори, така и трети компютър - на един монитор.Опитах се да ти го напиша съвсем просто и се надявам да си ме разбрала. Ако има въпроси, ще се постарая да ти помогна.

За видеокартата: Желателно е да пуснеш или само да напишеш нейният точен модел, без да пропускаш буква или цифра.

Във PDF фаил съм ти пуснал сервизното описание на монитора

За вентилатора.

Това, което те посъветваха да направиш, го направи, но нека е само временно, докато намериш вентилатор със същия размер и с 4 пинов куплунг. Вентилаторът ти е квадратен. Да беше премерила едната му страна с линийка и да напишеш, щеше да е най добре. Разбира се и неговата височина или както искаш го разбирай(дебелина). И не е важно колко вата е вентилатора, а какъв дебит въздух обдухва процесора. Ако напишеш размера , ще ти потърся от някой магазин и ще ти дам линк към него. От мен успех и работи спокойно.

ScreenShot006.jpg

ScreenShot007.jpg

ASUS VH242-VH222 Series LCD Monitor Manual.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Profruit написа:

Що за упорство постояно да твърдиш тази нелепост? Следя темата от самото начало и заложих, че вентила е четири пинов, от там и грешката. След тегавото гестапо разследване, най-после авторчето цъфна с снимка и сбъдна предположението ми.

Проектантите на охладителя не са някакви форумни корифеи, а хора с дипломи! Четири пинов/проводен е защото идва плюс, общ, тахометър и ШИМ.  Точка на i. В три проводния вентилатор няма ШИМ, а бива имитиран от анорексичен терморезистор. Да беше подменал за някакъв външен, но не - всичко е софт, а хардуера - трици. Сори, но в този раздел останахте само диванните експерди и дежурните агресивни професори.

нищо лично!

Ти пък откога вярваш в китайски лепенки? Санта Клаус is not dead за теб! Като те мързи да режеш веригата купи си ампер-клеща ( UNI-T UT210E, например).  И още, вентил не се мери по консумация на електрическа мщност, а по дебит. Справкa - учебниците по аерология и стационарни машини.

Отдавна не бях виждал толкова глупости на куп! Дебита да не се получава от нещо друго, а не от ел. мощност? Грубо сметнато, ел.мощност расте с третата степен на дебита. А това за ампер-клещите е направо за бисерите-как ще измериш постоянен ток с тях, а? Такъв въздух под налягане ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, B3M2W0 написа:

Отдавна не бях виждал толкова глупости на куп! Дебита да не се получава от нещо друго, а не от ел. мощност? Грубо сметнато, ел.мощност расте с третата степен на дебита. А това за ампер-клещите е направо за бисерите-как ще измериш постоянен ток с тях, а? Такъв въздух под налягане ...

Определено след като ти ги напишеш. Първия резултат в GOOGLE Ампер клещи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, B3M2W0 написа:

...

Чичин, едно време ми се прави на интересен, като изпляска някакви сканери на пергаменти по електроника от времето на Ленин. По тези буквари Попов е издялал първото радио. После изтипоса сватбарска снимка на горд бачкатор до баничарка на БТК, който опъва кабели като Гюро Михайлов по цял ден. Мантата ти тичаше определено. Сива, като сивия ти живец. Смени жанра с някакви вицове за израелските танкове. Но и там ти бях контра, разбирай коректив. За пореден път тук пресекохме щпаги и ти реши като баран с рогата напред като мина направо на лични за не знам си какви вакууми под налягане.

Светни се, че 2019г е XXI век. Написах ти конкретен модел - UNI-T UT210E. Ампер-клещи за постоянен ток има не от вчера, но не в твоите винтажни буквари, а по магазините. Бюджетните са с един датчик на Хол, по-прецизните  с два. UNI-T UT210E струва само 7бакса и се светни, че китайските лепенки са за баламурници.

Нагледно. Чети екраните внимателно.

spacer.png

Хайде с здраве там на село и поздрави на долбоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото не съм безследно изчезнала, просто синът ми превзе компютъра ми откакто сложих вентилатора с 3 пин-а във  входа за 4 пинов вентилатор. Както ме посъветвахте.

Работи де, то се усети,че работи...щото не успях да се "докопам" до компютъра повече.  🙂Обаче забива, лагва и не е достатъчен, точно както друг човек тук в темата предположи.

В следващите дни, ще поръчам охлаждането което ми беше препоръчано в предните странци и се надявам проблема да бъде решен.

Сега почти не ползвам компютъра, затова не ми е зор. Плажовете по ме кефят повече, вместо кисненето на компа, Цяла седмица бях с някакъв отвратителен грип- уши,нос,гърло, та достатъчно си постоях в нас.

А, относно монитора, само VGA порт имам, прилагам снимка. Мерси за подробното обяснение. ❤️ Прилагам и снимки на видеокартата, която искам да сложа отново. Поздрави!

64366462_10214668797258965_2200494281850880000_o.jpg

66271944_10214668798298991_8413388857491324928_n.jpg

66284394_10214668796938957_4294352003280142336_o.jpg

66669902_10214668790738802_3229590444794970112_n.jpg

66827490_10214668798819004_5920609913570066432_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...