Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Daylight Dancer

Въпрос за изчисление на цена на страница цветен принт

Препоръчан отговор

Купих днес един принтер да предлагам покраи главните услуги/много далеч от копирен център/ и цветно принтиране че ми беше дошло като идея.

Та ако искам да изчисля цена за копие колко ми излиза на мен сумата на консуматива color / броиките копия които мога да направя или color+black / копията, които мога да направя

благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Daylight Dancer написа:

благодаря!

Не стига ...

п.п. Отиваш в един копирен център, даваш да ти направят нещо и виждаш къде са другите.

После, смъкваш с колкото искаш от тяхната цена и ... ако до година си спечелил, значи си намерил правилната калкулация, която ти печелиш.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Daylight Dancer написа:

Купих днес един принтер да предлагам покраи главните услуги/много далеч от копирен център/ и цветно принтиране че ми беше дошло като идея.

Та ако искам да изчисля цена за копие колко ми излиза на мен сумата на консуматива color / броиките копия които мога да направя или color+black / копията, които мога да направя

благодаря!

Като цяло...трудна работа! Зависи от принтера (плюнка/лазер...), формата на медията, нейния вид, запълване и т,н

Да не говорим, че различните клиентски файлове ще имат различен "разход" на отделните цветове (като цяло Y заминава най бързо).......

Аз добих реална представа за моите машини след около 4-5 хил копия и подробна статистика по дати и бр копия за отделните цветове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпросът беше малко по-различен:

принтирам си черно бяло - консумира само от чернато мастило

принтирам цветен файл - консумира черно+Color мастило или само Color

Сервиз имам а и освен това продавам примерно телефони монитори лаптопи 2nd и разни кабелчета. Хрумна ми като идея и цветното копие на прости сметки ако ползва черно + color ми е 33/4 стотинки и на лев продажна цена пак са си нещо :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Daylight Dancer написа:

принтирам си черно бяло - консумира само от чернато мастило

ДА!

преди 12 минути, Daylight Dancer написа:

принтирам цветен файл - консумира черно+Color мастило или само Color

Няма "Color" мастило! Мастилата/тонерите са минмум 4 (CMYK). При много модели мастилено-струйни принтери са 6 и повече отделни мастила. Дали при цветен печат, ще се ползва и К (черно), зависи от конкретния файл! Съответните "количества", също зависят от файла, размера на изображението. Примерно за да отпечаташ едно наситено тъмно синьо, ще използваш С, М и К

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 38 минути, street racer написа:

зависят от файла, размера на изображението

+ наситеност на изображението и степента на запълване на страницата.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

и степента на запълване на страницата.

Естетсвено - аз това имах в предвид под "размер". При мен винаги запълването на медията е над 80%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Daylight Dancer написа:

......и една цветна

Която всъщност е трицветна (СМY) :)

Според HP, черната глава е за около 140 или 480 копия, а трицветната за за около 100 или 330 копия! Имай в предвид, че тези стойности трябва да намалиш поне с 40%, защото се дават за около 30% запълване на медията и се отнасят само за обикновена хартия! При фотопечат, са поне с 70% по ниски.

Освен това, имай в предвид, че като свърши единия цвят в главата (обикновено това е жълтото), сменяш главата, независимо от наличието на мастило в останалите две отделения! Също така, при изчерпване на което и да е цветно мастило, няма да можеш да принтираш и черно/бяло - поне докато принтера е в гаранция!

Изобщо, това нещо е далеч от устройство за комерсиално ползване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами всъщност това че когато печата само черно че използва само черната глава не е вярно. В доста от случаите компаниите производители така правят машините и софтуера че се консумира и малко от цветовете. Това е за да се прецизират нюансите на сивото, както и да се уплътни черното.

Ето тук има малко повече инфо с разяснения https://arbikas.com/default/blog/post/page-yield-article/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...