Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 25.06.2019 г. в 18:55, AAUUXX написа:

Аз съм го пробвал, имам мобилен нет към два оператора не е много стабилна връзката, скоростта не е постоянна, ако си пък в движение съвсем. 

аз пък към Виваком нямам проблеми с мобилната телевизия и радио и Ютуб ,4 джи -то им е навсякъде където съм ходил добро ,включително и на село където Теленор и А1 им пада обхвата до Хаш и Е.

А имаше ли птички в корея около 5 Джито?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра информация ,аз съм също на мнение ,че трябва да се подобри 4G мрежата вместо да се хвърля ресурс за 5G ,който вероятно много малко хора биха ползвали .Най-малкото поради лиспа на смартфони ,които поддържат тази технология .Аз въпреки ,че имам 4g i voLTE не го ползвам защото обхвата пада ,а на места се губи изобщо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

Добра информация ,аз съм също на мнение ,че трябва да се подобри 4G мрежата вместо да се хвърля ресурс за 5G ,който вероятно много малко хора биха ползвали .Най-малкото поради лиспа на смартфони ,които поддържат тази технология .Аз въпреки ,че имам 4g i voLTE не го ползвам защото обхвата пада ,а на места се губи изобщо .

Това не би било разумно. 5Г предлага много удобства и възможности. И ако сега се изпусне влака след това имплементирането ще се проточи прекалено дълго. Да не говорим че с IoT липсата на подобна архитектура би затормозила развитието на други неща. Предизвикателството в Европа е синхронизиране на честотите между държавите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане има проблем с честотите който са при военните сега :) .........заради руска техника ,ПВО и прочие .Нема как да стане 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, capnemo написа:

Това не би било разумно. 5Г предлага много удобства и възможности. И ако сега се изпусне влака след това имплементирането ще се проточи прекалено дълго. Да не говорим че с IoT липсата на подобна архитектура би затормозила развитието на други неща. Предизвикателството в Европа е синхронизиране на честотите между държавите

Ще се проточи Капитане. Никой няма да прави инвестиции в момента след като все още няма добро покритуе на 4G,   а и то в момента удовлетворява всичко свързано с мобилни данни и разговори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Ще се проточи Капитане. Никой няма да прави инвестиции в момента след като все още няма добро покритуе на 4G,   а и то в момента удовлетворява всичко свързано с мобилни данни и разговори. 

Емо, всичко е въпрос на сметки. Ако след като имплементираш 5Г се появят още 10 милиона събскрайбера (примерно, за България) под формата на умни вещи то ти изведнъж утрояваш, учетворяваш и т.н. броя на клиентите си. И за малко време си изплащаш инвестицията.

Помисли си защо втория по големина мобилен оператор в света доста силно е прегърнал 5Г :)

https://mediacentre.vodafone.co.uk/news/5g-unlimited-data-more-places-than-any-other-network/

https://www.reuters.com/article/us-germany-telecoms-vodafone-group/vodafone-launches-5g-in-germany-challenges-d-telekom-on-price-idUSKCN1UB1IY

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, capnemo написа:

Емо, всичко е въпрос на сметки. Ако след като имплементираш 5Г се появят още 10 милиона събскрайбера (примерно, за България) под формата на умни вещи то ти изведнъж утрояваш, учетворяваш и т.н. броя на клиентите си. И за малко време си изплащаш инвестицията.

Помисли си защо втория по големина мобилен оператор в света доста силно е прегърнал 5Г :)

https://mediacentre.vodafone.co.uk/news/5g-unlimited-data-more-places-than-any-other-network/

https://www.reuters.com/article/us-germany-telecoms-vodafone-group/vodafone-launches-5g-in-germany-challenges-d-telekom-on-price-idUSKCN1UB1IY

Бъркаш се! Няма да стане. Никой оператор няма да вкара такива инвестиции. 4G   в момента е предостатъчно, да не говорим, че не е чисто 4G. Това са само приказки в момента за България. Да не говорим, че и другите страни няма да го направят.Свероятно след 10 години може би.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Бъркаш се! Няма да стане. Никой оператор няма да вкара такива инвестиции. 4G   в момента е предостатъчно, да не говорим, че не е чисто 4G. Това са само приказки в момента за България. Да не говорим, че и другите страни няма да го направят.Свероятно след 10 години може би.

Нека да сме живи и здрави и ще си говорим след 5 години (а може и по-скоро) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, capnemo написа:

Нека да сме живи и здрави и ще си говорим след 5 години (а може и по-скоро) :)

Ще говорим когато поискаш. Сега виждаме зор с клиентите, които са в чужбина в роуминг. Те имат проблем с 3G, а не с 4G. И точно германците да не говорят за 5G,  че там са най-зле. Да не говорим, че реално погледнот 5G  в момента е супер ненужно. Мобилните устройства даже все още работят на 2G. Повече не и е нужно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ще говорим когато поискаш. Сега виждаме зор с клиентите, които са в чужбина в роуминг. Те имат проблем с 3G, а не с 4G. И точно германците да не говорят за 5G,  че там са най-зле. Да не говорим, че реално погледнот 5G  в момента е супер ненужно. Мобилните устройства даже все още работят на 2G. Повече не и е нужно.

Точно в Германия не съм имал проблем с достъпа. И когато съм имал е било заради МТел. И те си имат много добро 4Г (специално Водафон). СЛучаите когато съм минавал на 3Г са били само между градовете и то в малки селца. Но ще говорим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, capnemo написа:

Точно в Германия не съм имал проблем с достъпа. И когато съм имал е било заради МТел. И те си имат много добро 4Г (специално Водафон). СЛучаите когато съм минавал на 3Г са били само между градовете и то в малки селца. Но ще говорим :)

СЛучаите когато съм минавал на 3Г са били само между градовете и то в малки селца!! .  А сега се запитай на кой му е нужно 5G, защото аз веднага ти казвам на никой. Все още на 2G работи всичко и повече не е нужно. - банкомати, касови апарати, електромери, ВИК помпени станции, ПОС терминали.... списъкът е прекалено дълъг. Да не говорим, че все още не може да се наложи така нареченото VOLTE.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От А1 разкриха защо 5G не трябва да ни притеснява, цялата стария от линка по - долу. 

https://it.dir.bg/tehnologii/ot-a1-razkriha-zashto-5g-ne-tryabva-da-ni-pritesnyava

Цитат

В последно време слушаме доста за 5G, а в края на годината станахме свидетели и на едно историческо за България събитие - А1 демонстрира първата самостоятелна 5G мрежа у нас и втората в Европа.

Постижението става в партньорство с китайския доставчик на оборудване ZTE, а на публиката бе демонстриран робот, който повтаря движенията на своя "оператор" без никакво закъснение. Това е възможно именно благодарение на 5G, като според експертите в бъдеще все по-често ще срещаме подобни роботи-аватари.

За да разберем повече за технологията 5G говорихме с един от главните организатори на събитието - Красимир Петров, директор "Конвергентна мрежа и услуги" в А1 България. Той разказа как 5G може да промени живота ни и допълни, че технологията има потенциала да спасява човешки животи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.06.2019 г. в 19:41, AAUUXX написа:

5G предлага доста по - висока скорост сравнена с 4G, но предвид това, че още тук няма Volte поддръжка и се ползват броени GSM модели от тази "екстра" си мисля че и 5G няма да е каквото трябва да бъде, за скоростите е ясно, за да ги постигнеш максималните рекламирани трябва да си до мибилната клетка вероятно. 

е какво ще я правиш тая скорост, луната ли ще даунлоудваш не разбирам ?! Единствено на лапетата де цъкат игри ще е полезна и ако някой ненормален dev прави нещо през телефона, което е супер, хипер, мега, ултра неудобно..... Или кво, на 5 инчовия телефон или пък 10 или таблета ще гледаш Блурей филми от замундата ли ?! За кво ?! Аз не разбирам защо е тая простотия........... 4G е достатъчно че и то ни трови здравето. Живях в къща, до моята къща кяото се падаше в някакъв скапан дол и покрива и се изравняваше с етажа на който живеехме и ни облъчваше. няма да ти казвам кви замервания са правени и колко яко облъчва, какви рентгени вади тая проклетия... Най-лошото е че заради Телайнора и ВиваСОМ0-а от изследванията еда ли не ми казаха.. Голяма работа бе споко, нищо ви няма... Нищо че ние се поболяхме там, ама кво опитни мишки сме дреме им, и важното е че мутрите на чийто къща беше антената зимаха по иляду лева наемче за това.... даже май-поовече може да е, ама официално толкова казаха. А имаш ли си на представа заради тия честоти колко приемници още трябва да нахакат за да е качествен преноса... А ако не сложат, за да засилят съществуващата мрежа, ще стане деойно по-опасна.. Във всеки случай според мен скоростта за мобилен нет ни е повече от достатъчна... Не знам какви са тия приказки "дай още".. разбирам да става въпрос за пари...., а то за интернет...  Мисля, че достатъчно е това тровене и облъчване, стига толкова.... ПС. максималната скорост не е само в зависимост от близостта ти д оклетка, ами и от потреблението, демек текущия трафик... Подсещам те, товак оето се случва всяка година на НГ и по коледа :)

на 24.06.2019 г. в 19:48, AAUUXX написа:

Тактично ти казват да минеш на смартфон, ама не е лошо, ще можеш да влизаш във форума от където си искаш без да си ограничен от компютър и кабели . 

Е що да не си седне човека на компа, да не се чуди една дума на малкия екран да я редактира пет пъти щото като цъкнеш едно още 5 цъкаш и т.н....... И какво му е на големия екран, аз си разкарах всички скапани таблети. Бях си махнал и телефона, ама уви за другата ми дейност ми трябваше вайбър и wahatsap и всъщност само за това позлвам проклетия си смартфон..... И евентуално като пътувам на непознато място пускам гугъл карти и всичко приключва. Много ряко слушам да кажем от тубата музика, ама много рядко, иначе г опозлвам като мп3 плеър в колата....... За чий ми е тоя интернет..... И че и 5G, какво ще правя... да не би с него да мятам айде сега цели съвъри да прехвърлям, че си няма сто пъти по-добра връзка за тая работа от оптиката....... И кое ще издържи тоя трафик... Тия скапани бисквитки, преди да си махна таблета си пусках некви филми, не че лаптопа не беше пред мен ама нали,..... не знам щото таблет да пробвам.. братко греят та се късат. Всички смартфони, като ги напрегнеш за филми и клипчета или игри греят та ще ви се пръснат в ръцете......... Отива на зле тоя свят, ако някой ме опонира и каже, че неправилно мисля.... Замислете се.

на 24.06.2019 г. в 21:21, by_chechi написа:

Има неизбежен смисъл за производствени , в най-общ смисъл на думата нужди . Т.е. ако (това не го знам) има перспектива (защото кой ти дава !) България да става Информационо-разпределителен център - категорично ДА ! Това освен бизнес на бъдещето е и геостратегия като енергетиката изобщо ! :nono:

Т.е за Добро или Лошо , ТРЯБВА да сме "в играта" !

За "народна" комуникация едва ли има нужда , но е чудесно средство за източване на "народен" ресурс .......и безусловно управление (!) , мисля - в недалечна бъдеще....

.....Някои мрачни , фантастични филми по темата , като едното нищо ще се сбъднат !....

Производствени нужди ?! Хахахахахаха..... Не има смисъл в това да ви тровят мозъците, да ви зомбират, да ви взимат парите и да ви опитомяват чрез е такива технологии..... Аа ти кажа истината... Това не е бизнес на бъдещето, щото го има от 25 години с интернета и от 40 като цяло мобилните услуги...... и не НЕ ТРЯБВА, защото при всички положения ще сме за ЛОШО и то лошо за наще гърбове... Ако си мислиш че тея джобове на теленор, a1 са български джобове дето подкрепяш бизнеса им...... така като говориш..... Но да мрачните филми и безусловното управление на света се случват отдавна, много отдавна... Като се сетя че половината от случките дето се случиха съм ги гледал преди това във онода скапано мозъкопромиващо детско Семейство Симсънс.... лошо ми става, какво ли още скрито има за бъдещите планове за масово самоубиване на човечеството ни....

на 25.06.2019 г. в 0:42, Колев60 написа:

Защо не пробваш да изтеглиш някой 40-50 гигабайтов фаил и да засечеш времето на сваляне? Опитай, ако имаш време!

Ок, ти сигурно теглиш всеки ден от мобилния интернет по 40-50 ГБ файлове..... Шшш месечния максимум в плановете в МОМЕНТА е толкова и имайки в предвид вдигащата се цена за пренос на данни, ще има да вземаш, че дори и да има 5G ще можеш да сваляш такива фйалове.... или само един... или ще жертваш цял месечен трафик, дето на 5Г ще даваш като за първа го2ина на услугата некви си 50-80 лв. за месечен трафик от 50 ГБ и ще си свалиш един филм да кажем блурей, щото не се сещам мобилен телефон, таблет или дори нетбук, какво друго могат да правят с толквоа големи файлове в други приложения ?!?!?!?!?!?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, pcservizpld написа:

е какво ще я правиш тая скорост, луната ли ще даунлоудваш не разбирам ?! 

Ще я правя същото което и 4G в момента правя, защо да чакам повече при браузуване или зареждане на тежки сайтове, не знам да има някой дето да ползва 3G при наличие на 4G например. Операторите не задължават никой да ползва дадена твхнология или смартфон /таблет това е личен избор, аз от устройствата си таблет, смартфон съм доволен като с тях ползвам 4G мрежа и очаквам с нетърпение да тествам 5G за да сравня скоростта. 

преди 4 часа, pcservizpld написа:

Аз не разбирам защо е тая простотия........... 4G е достатъчно че и то ни трови здравето. Живях в къща, до моята къща кяото се падаше в някакъв скапан дол и покрива и се изравняваше с етажа на който живеехме и ни облъчваше. няма да ти казвам кви замервания са правени и колко яко облъчва, какви рентгени вади тая проклетия... 

Не разбираш от този тип технологии и не са ти ясни изобщо, слънцето облъчва доста повече, но не сме го изключили нали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Градски митове и легенди, като например, че мобилните телефони водят до рак, че ви боли главата от базовата станция на покрива на блока, са често срещани. Почти всяко ново поколение на технологията е подлагана на други конспиративни теории. Въпреки че всички тези митове са развенчани от учените, някои от тях все още продължават да циркулират из интернет пространството. В същото време се създават и нови.

https://it.dir.bg/tehnologii/5g-ubiva-galabi-i-drugi-mitove-za-novoto-pokolenie-mobilni-mrezhi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, AAUUXX написа:

Ще я правя същото което и 4G в момента правя, защо да чакам повече при браузуване или зареждане на тежки сайтове, не знам да има някой дето да ползва 3G при наличие на 4G например. Операторите не задължават никой да ползва дадена твхнология или смартфон /таблет това е личен избор, аз от устройствата си таблет, смартфон съм доволен като с тях ползвам 4G мрежа и очаквам с нетърпение да тествам 5G за да сравня скоростта. 

Не разбираш от този тип технологии и не са ти ясни изобщо, слънцето облъчва доста повече, но не сме го изключили нали. 

достатъчно добре знам, къде какво и как. Просто споко, времето ще ви го тресне в челото..... Не можеш да порпавиш това което съм видчл с очите или съм усетил! А да не говоря колко инжинери в тая област ми потвърдиха така наречените "митове"......Митове и легенди, естествено.. Бе тя и радиоактивната дова дето излзиа в онова село, дето дънди прешъс копат за злато и уран, не е вредна.... пийте, няма ядове... Пясък в очите на балами в тоя свят, колкото щеш... И за Чернобил едно време викаха, че не било голяма работа, само дето цяла Европа го усети....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...