Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Bubbles

Телефона сигнализира за получени съобщения със закъснение... ...защо?

Препоръчан отговор

Привет!

Има ли някой тук който да знае защо един телефон може да не дава сигнал за получено съобщение през кое да е приложение или по-точно да дава сигнал но 5, 10 та дори и 20 минути след пристигането на съобщението?

Каква е ситуацията - Взех си нов телефон - Xperia XZ3 вече е на няколко месеца но от доста време прави този проблем и все си мислех че е нещо от приложенията, обаче преди няколко дни забелязах че стария ми телефон xperia z3 compact който си работи но без карта в него(има ред причини да продължавам да го ползвам по този начин) който все още има голяма част от приложенията за контакти които ползвам заедно с профилите ми, си сигнализира съвсем навреме, а новия ако не съм погледнал все още се сеща чак след избоените по-горе периоди като това важи за повечето приложения, май само месенджъра на фейсбук и СМС-ите на оригиналното приложение което работи със сим картите ми са изключение на въпросния проблем.

Та някакви идеи защо може да се случва това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са свършили MB на максимална скорост или включена функция за пестене на енергия например. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МБ-те никога не успявам да ги изхабя(имам 22 000 всеки месец), а въпросната функция никога не съм я включвал, но ще погледна за други подобни функции щото ттози телефон май има повече от една.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали въпросното приложение не е вкарано в мениджър за пестене на енергия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега рових и нямам никакъв вид пестене на енергия който да е включен, единственото нещо свързано с батерията което е активно е функцията която спира зареждането когато стигне до 100% с цел защита на батерията.

От това не вярвам да може да се получава въпросния проблем, но знам ли...

Хрумна ми и че може да е от суперпозицията която изискват повечето приложения, сега я активирах за всичките с които комуникирам пък ше видим.

преди 1 минута, Raze написа:

Виж дали въпросното приложение не е вкарано в мениджър за пестене на енергия.

Ок сега ще погледна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Bubbles написа:

МБ-те никога не успявам да ги изхабя(имам 22 000 всеки месец), а въпросната функция никога не съм я включвал, но ще погледна за други подобни функции щото ттози телефон май има повече от една.

Тази функция е включена автоматично. Трябва да я махнеш. На HUAWEI телефона имах този проблем, докато забраних приложенията които използвам да се изключват заради пестене на енергия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам "умен" телефон и понякога изместиета, че са ме търсили идват на следващшя ден.  На "Виваком" съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Емил Костов написа:

Тази функция е включена автоматично. Трябва да я махнеш. На HUAWEI телефона имах този проблем, докато забраних приложенията които използвам да се изключват заради пестене на енергия.

Благодаря, порових се доста за да съм сигурен че няма някоя скрита такава функция, добавих приложенията които ползвам за контакти в изключенията така че могат ползват енергия дори когато батерията е слаба, надявам се да свърши работа, а дали по-късно днес ще разбера. :)

преди 2 часа, jojopara написа:

Аз нямам "умен" телефон и понякога изместиета, че са ме търсили идват на следващшя ден.  На "Виваком" съм.

Не знам доколко оператора има значение, аз съм с SFR основно, имам и една карта на теленор, ама тя се ползва много рядко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно скоро ще пуснат нов фирмуер (ром) ако се оплачат повече хора.  Може да загубиш милиони ако не получиш информацията на момента. Калпава работа.

За нов телефон. Надявам се да не сте само вие пострадалия да се прати на техниците проблема от много хора и да ви дадът нов телефон или да ви пуснат ъпдейт.

https://www.digitaltrends.com/mobile/sony-xperia-xz3-settings/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка, ами ако трябва ще се обърна към производителя, но това е направо ужас, получавам съобщение а телефона звъни след 20 минути, днес даже погледнах по едно време(то вече взе навик да ми става) имаше едно от почти 25.

Благодаря за отделеното време на всички. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...