Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте!

как да настроя youtube така, че винаги да възпроизвежда видео клиповете в една и съща резолюция, без да се налага всеки път да задавам желаната резолюция manually? независимо от това каква е ... 'оригиналната' резолюция на каченото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Хром: 

Теглиш и разархивираш това:

https://github.com/Focus/youtubequality/archive/master.zip

Следваш тези инструкции:

Цитат
  • Type in the URL chrome://extensions
  • Click 'Load unpacked extension...'
  • Select the directory where the source has been downloaded

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще пуснеш клип в резолюция HD на FullHD? Youtube не знам да позволява подобно нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за firefox https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/youtube-high-definition/?src=search

без тази добавка,ако влезеш с профил в Тубата и избереш,да кажем 1080р,в следващите клипове винаги ще търси тази резолюция дали е налична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Как ще пуснеш клип в резолюция HD на FullHD? Youtube не знам да позволява подобно нещо.

Ако максималната на клипа е например 360р, естествено че няма как да го подкара на 1080р, но със софтуера се маркира максималната желана, и ако я има, клипа тръгва в нея. Тулчето работи до 2К.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, emil644466 написа:

за firefox https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/youtube-high-definition/?src=search

без тази добавка,ако влезеш с профил в Тубата и избереш,да кажем 1080р,в следващите клипове винаги ще търси тази резолюция дали е налична.

на мен ми се иска по-скоро да възпроизвежда винаги в 480 pixels. времето топло и ако резолюцията е 720 или още по-лошо 1080 cpu-то почва да дига температура над 55 C. вентилатора са пъни! направо ше хвръкне! да им са ни видят и hd-тата и чудесата.

ще опитам с профила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какви компютри сте не мога да разбера? С лаптопи за по 700лв. ли работите, че да прегряват от едни клипчета с ниско качество....

Купете си настолни машини и дори с най-скапания охладител пак няма да има такива проблеми....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си с Уин 10 пробвай Тубата с Edge - поне при мен натоварва процесора 2 пъти по-малко от firefox и хрома на 1080р.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, emil644466 написа:

ако си с Уин 10 пробвай Тубата с Edge - поне при мен натоварва процесора 2 пъти по-малко от firefox и хрома на 1080р.

След ъпдейта 1903 Ръбчо вече е хромиран. За последен Edge ли натоварването е по-ниско? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, emil644466 написа:

опитах с влизане в профила и се получава като се зададе 480 p. обаче, не трябва да затваряш прозореца, в който гледаш клиповете. ако го затвориш и отвориш нов, плейърът пак търси по-висока резолюция. тъй че - в профила, задаваш 480 p и не сменяш прозореца.

то преди имало някаква setting, с която можело 480 да се настрои за дефолтна резолюция, ама вече я няма доколкото виждам. някой сериозно се грижи народа периодично да си обновява hardware-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Joss Bomon написа:

След ъпдейта 1903 Ръбчо вече е хромиран. За последен Edge ли натоварването е по-ниско? 

да,и преди беше така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ice_lion__01 написа:

С какви компютри сте не мога да разбера? С лаптопи за по 700лв. ли работите, че да прегряват от едни клипчета с ниско качество....

Купете си настолни машини и дори с най-скапания охладител пак няма да има такива проблеми....

еми ... не е laptop за 700 лв. за 900 е. от 2015-та. 8 GB ram. обаче hd-то малко го товари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, kolon написа:

то преди имало някаква setting, с която можело 480 да се настрои за дефолтна резолюция, ама вече я няма доколкото виждам. някой сериозно се грижи народа периодично да си обновява hardware-а.

А махна ли отметката от Aвтоматично от настройките, в смисъл да е маркирана 480р ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, kolon написа:

опитах с влизане в профила и се получава като се зададе 480 p. обаче, не трябва да затваряш прозореца, в който гледаш клиповете. ако го затвориш и отвориш нов, плейърът пак търси по-висока резолюция. тъй че - в профила, задаваш 480 p и не сменяш прозореца.

тази настройка отдавна я няма.

това за прозорците не го разбрах,при мен си стои на 1080 дори и след изключване на компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

А махна ли отметката от Aвтоматично от настройките ?

ами, да. слагам отметката на 480.

току-що, emil644466 написа:

тази настройка отдавна я няма.

това за прозорците не го разбрах,при мен си стои на 1080 дори и след изключване на компа.

имам предвид прозореца на браузъра. или може би tab e по-правилно. да, трябва да останеш в същия tab, на който си задал 480.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, emil644466 написа:

при мен си стои на 1080 дори и след изключване на компа.

Може да си е настроил да се чисти история, кеш, бисквитки след затваряне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, kolon написа:

на мен ми се иска по-скоро да възпроизвежда винаги в 480 pixels. времето топло и ако резолюцията е 720 или още по-лошо 1080 cpu-то почва да дига температура над 55 C. вентилатора са пъни! направо ше хвръкне! да им са ни видят и hd-тата и чудесата. 

ще опитам с профила. 

55 градуса са ниска температура за процесор под товар. Настрой си оборотите на вентилатора на по-ниски, почисти охлаждането и смени термопастата. Какъв е този процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти товари много, значи лаптопът ти не поддържа хардуерно декодиране на VP9 клипове. 

https://chrome.google.com/webstore/detail/h264ify/aleakchihdccplidncghkekgioiakgal

С тази добавка ще гледаш HD и няма да ти товари процесора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, eXceLLen7 написа:

Ако ти товари много, значи лаптопът ти не поддържа хардуерно декодиране на VP9 клипове. 

https://chrome.google.com/webstore/detail/h264ify/aleakchihdccplidncghkekgioiakgal

С тази добавка ще гледаш HD и няма да ти товари процесора. 

Няма такъв лаптоп с хардуер от 2015, че и по-стар, който да не поддържа хардуерно 1080p в youtube, дори и от най-евтините. А и той си казва, че му "загрява" процесора и му шуми вентилатора, сигурно от както е станало лаптоп не му е правена профилактика, не че температурата е висока изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Няма такъв лаптоп с хардуер от 2015, че и по-стар, който да не поддържа хардуерно 1080p в youtube, дори и от най-евтините. А и той си казва, че му "загрява" процесора и му шуми вентилатора, сигурно от както е станало лаптоп не му е правена профилактика, не че температурата е висока изобщо.

Ми моя е от 2015-а и не декодира хардуерно. Всъщност Chrome не поддържа хардуерното декодиране на някои интелски процесори. На (стария) Edge си бачка. 

В chrome://gpu пише:

VPx decoding is too slow on Intel Broadwell, Skylake, and CherryView: 616318
Applied Workarounds: disable_accelerated_vpx_decode. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че браузъра е некадърно направен, не означава, че процесора не може да се справи. А и в случая въобще не става въпрос за това, че процесора не се справя. Преди малко тествах на Intel® Celeron® Processor N2930 от 2014 година, youtube 1080p@60 FPS и си върви перфектно в edge, като процесора се товареше под 50%, chrome не можа да се справи, натовари процесора на максимум и насичаше. Толкова некадърно направен браузър не знам кой може да ползва.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/81073/intel-celeron-processor-n2930-2m-cache-up-to-2-16-ghz.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, emil644466 написа:

ако си с Уин 10 пробвай Тубата с Edge -

Вече може да се слага  Edge на която и да е ОС,инсталира се като всеки друг браузър.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.06.2019 г. в 16:48, Joss Bomon написа:

Може да си е настроил да се чисти история, кеш, бисквитки след затваряне.

именно. настроил съм браузъра да изтрива бисквитки, история и cache. може би за това не помни настройките за резолюцията на youtube.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.06.2019 г. в 17:05, Raze написа:

55 градуса са ниска температура за процесор под товар. Настрой си оборотите на вентилатора на по-ниски, почисти охлаждането и смени термопастата. Какъв е този процесор?

хм, ако cpu работи по 7 - 8 часа всеки ден при температура да речем 62 C колко време може да изкара преди да се наложи да се смени? почти съм сигурен, че след не повече от 1 година най-малкото ще трябва да се смени пастата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И по 24 часа да работи на 80 градуса, най-вероятно пак няма да има проблеми. Термопаста сменяй, ако температурите станат много високи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от kristiyan.channel
      Здравейте,

Искам да ви попитам по какъв начин мога да си кача малко абонатите в YouTube. Може ли да ми кажете някакви начини. 

благодаря предварително

link: Here
    • от Николай Алексиев
      Здравейте, не съм сигурен че темата е за тук, но ми се видя най-близо по смисъл.
      Та с няколко думи, търся човек ентусиаст, който да има свободно време и познания със софтуер
      за видео обработка за взаимно създаване и поддържане на YouTube канал.
      Идеята ми е аз да правя хип-хоп , денс, машъп и екстендед версии на популярни
      песни а втори човек да се занимава с видеото и ъплоуда. За отличен образец на идеята ми 
      може би е каналът на Trap Nation, искам да се получи нещо подобно.
      Пускам и линк към soundcloud акаунта ми, като там са качени малка част от готовите неща.
      Ако има ентусиасти нека ми пишат за да видим какво можем да създадем заедно.
      ::::::::::::::::::::Soundcloud Nikso:::::::::::::::::::: 
    • от HeadMonster
      Здравейте, съвсем на скоро започнах едно начинание - гейминг насочен канал.
      За момента правя Let's play видеа с коментар на Български език, по-натам ще има и други неща, но ще ги оставя за изненада за сега.
      Ако имате желание влезте ТУК и погледайте малко, ако на някой му хареса може дори да се събскрайбне . Ако пък не нямам нищо против и да отнеса някоя градивна критика.

Благодаря за вниманието 
      EDIT :  Първата поредица ще бъде с Assassin's Creed Odyssey!
    • от dipsuchos
      Здравейте,

Не знам в коя графа да категоризирам проблема си, но се радвам, че го има, защото отдавна не съм имала музата да науча нещо ново.
      Не ми излизат графики и повечето от информацията не е достъпна. Проблемът го имам само в YouTube, тъй че вероятно не е в CSS кодът. И все пак... Споделете вие. :)))

• от paladin09
      Здравейте хора, наскоро си изтеглих Sony Vegas Pro 13 и реших да си направя канал в youtube (линк към канала ми) в който да качвам gameplay. Понеже отдавна искам да се занимавам с това като хоби, направих нещо като пробен клип и го качих, но за съжаление няма нито едно преглеждане, а аз имам нужда от съвети и мнения. Ще се радвам да ми дадете съвети как да развия канала си, как да подобря обработването и ако може да ми предложите идеи за по- забавно съдържание. Благодаря

• Дарение

• Добави ново...