Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-330-15ikb-81de0184bm-136932

Как е като цена и заслужава ли си? Ще се ползва за чатене и гледане на филми в нета..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За същите пари има с Core i3-8130U  или Ryzen 5 2500U, или с по-голямо ссд/хдд,  повече или по-бърза рам...

Разгледай още малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, cipriangd написа:

Ще се ползва за чатене и гледане на филми в нета..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези филми и 128GB SSD - може да не се получат нещата.

Сметни си необходимия обем, прецени къде и как ще се свалят тези големи (и колко големи) видео файлове, колко често, по колко на веднъж и т.н.

Трябва да имаш на ум и:

128GB ти е неформатиран обем, след формата ще намалее

трябва ти място за ОС-а, системни файлове (Swap, Hibernation), бъдещи ъпдейти (за W10 - май щяха автоматично да се заделят 7GB)

на SSD винаги трябва да имаш едни 10-15% свободен обем

Защо не прегледаш какво може да се вземе от употребяваните висок клас машини с гаранция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Защо не прегледаш какво може да се вземе от употребяваните висок клас машини с гаранция?

Защото, НЯКОЙ трябва да фиксне една тема НАЙ-ОТГОРЕ че по подразбиране в диапазона до към 800-900лв със сигурност няма много най-вече откъм надеждност лаптопи... камоли производителни -повечето са селерони/пентиуми/атоми или i3(като максимум) и тук там някой Ryzen...

Да не говорим и че трябва да се забрани в диапазона до 800-1000лв да се комбинират думите "ГЕЙМЪРСКИ" + надеждност/качество/здравина, защото такова животно няма... скоро няма и да има.

Единствения вариант е да се вземе ново поне с i5 е да е нещо доста поостаряло/преоценено за да дойде на 800лв...

В същото време един лаптоп от класа на ZBook 15 с професионално Quadro буквално-ще "ИЗКЪРТИ" всякакъв лаптоп в тоя диапазон откъм здравина/надеждност и производителност... без аналог.

Те затова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

Сметни си необходимия обем, прецени къде и как ще се свалят тези големи (и колко големи) видео файлове, колко често, по колко на веднъж и т.н.

Трябва да имаш на ум и:

128GB ти е неформатиран обем, след формата ще намалее

трябва ти място за ОС-а, системни файлове (Swap, Hibernation), бъдещи ъпдейти (за W10 - май щяха автоматично да се заделят 7GB)

на SSD винаги трябва да имаш едни 10-15% свободен обем

https://laptop.bg/laptops-hp-250_G7-hp_250_g7_6BP40EA250GBSSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

По принцип е така,но не съвсем..........повечето филми могат вече да се гледат онлайн,тоест не е нужно да се свалят.После не е нужно да се държат 100-200 филма,дори и да се сваля се гледа и се маха, какъв е проблема?Този диск стига за да се хванат 10-15 филма с високо качество и така се въртят.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този има по-голямо SSD, но за мен реално няма как да е ясно дали на теб ти върши работа!

За обема на дисковия масив при мен винаги мястото е кът. Но това е конкретно за мен, при теб може ситуацията да е съвсем друга.

Също така 4GB оперативна памет през средата на 2019 г. не е нещо нечувано, да все още може да стигне, но с употребата на swap-a върху SSD-то (което не е най-удачния вариант за последното).

Ако трябва да съм обективен - подхода на питането ти е грешно!

Казва се бюджет - имам толкова пари и кое е най-доброто за тях, бих/не бих вложил такава сума пред този период за подобряване на машината.

Искам машината да работи с тази ОС (която искам/не искам да закупя, искам/не искам да е предварително инсталирана).

На машината ще се чати през: mIRC, Skype, Viber, FB, .... В частност ще се ползва/няма да се ползва видео чат и трябва да има камера която да работи читаво и на слаба светлина .... и т.н.

Ще гледам филми с такива параметри, върху екрана на лаптопа или външен екран и за това трябва да имам HDMI, DP ... и т.н.

Изискванията ми за звука са ... или аз си имам слушалки ...

Искам лаптоп защото ....

Ще го разнасям толкова често, искам да работи на батерия поне толкова часа ....

Бих го сменил след толкова години ...

За чат и филми - става и таблет ... :)

Преди да се спреш на нещо иди в някой магазин с налични лаптопи (не носи пари в теб) разгледай, пипай и ако нещо ти хареса запиши си точния модел и параметри. Питай тук (вместо да слушаш в магазина колко невероятен е лаптопа) - ние нищо няма да ти продадем и нямаме никаква изгода ти какво ще си закупиш.

Успех!

преди 14 минути, Слави Маринов написа:

По принцип е така,но не съвсем..........повечето филми могат вече да се гледат онлайн,тоест не е нужно да се свалят.После не е нужно да се държат 100-200 филма,дори и да се сваля се гледа и се маха, какъв е проблема?Този диск стига за да се хванат 10-15 филма с високо качество и така се въртят.........

Не е невъзможен вариант, но много зависи от конкретния потребител как процедира. Също така гледане на филми, но може и на сериали да е, може да следи няколко, може да иска постоянно да има по голям избор на заглавия. Покрай филми, може да иска и музика ... книги ... знам ли какво още. От дългите ми години опит с компютри и хора ми е ясно едно - хората не са наясно какво искат и какво да гледат спрямо компютрите които искат да закупят (говоря за повечето хора, а не тези дето за на ТИ с материята).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп е некъв майтап ве :) 

Щом е за чатене и филми си вземи това и си свиркай ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ивайло Димов написа:

Този лаптоп е некъв майтап ве :) 

Щом е за чатене и филми си вземи това и си свиркай ЛИНК

Абсолютно подкрепям!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...