Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От известно време няма актуализации за Уиндоус 8.1 и като поразгледах настройките, що да видя? Дали е нормално това още от сега?

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Дали е нормално това още от сега?

Не е и ако не си ти, е някоя програма, която е пипала груповите политики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям майтап. Как се е стигнало до тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно някой оптимизатор или програма за защита на конфиденциалността...не ми се мисли за друго...вирус или неправомерно спиране на процеси...Влез в services и виж дали е разрешен Windows Update...Ако не си пипал ти, или програма, си имаш проблем....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NIKISHARK написа:

Най-вероятно някой оптимизатор или програма за защита на конфиденциалността...не ми се мисли за друго...вирус или неправомерно спиране на процеси...Влез в services и виж дали е разрешен Windows Update...Ако не си пипал ти, или програма, си имаш проблем....

Да, автора от години помня как твърди, че "оптимизаторите" не развалят системата, а помагат. Още тогава му обяснявах, че бавно и славно му омазва ОС, но той не, та не. Не, ама да.🤣

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко подробности-няколко дни преди това се наложи преинсталиране на 8.1 и понеже купеният инсталационен диск е вече на доста години, след преинсталацията започна актуализиране, при което на две-три порции се стигна до актуалното състояние. Всичко вървеше нормално, не съм използвал никаква оптимизираща програма, до като ми направи впечатление, че в прозореца за актуализации търсенето не спира, тогава взех да видя какво става. Използвах майкрософтския инструмент за поправка на актуализациите, той намери нещо в идентификацията и уж го оправи, но нищо не се промени. Ще търся друго решение, щом е в мен причината. Между другото, в 8.1 вече се наблюдават доста рестрикции -не работи "Поща", не можеш да си свалиш нищо от магазина (пита къде да го инсталира и предлага списък на мои компютри-само тези с Уиндоус 10). Дали това не дойде с последната актуализация? Благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Малко подробности-няколко дни преди това се наложи преинсталиране на 8.1 и понеже купеният инсталационен диск е вече на доста години, след преинсталацията започна актуализиране, при което на две-три порции се стигна до актуалното състояние. Всичко вървеше нормално, не съм използвал никаква оптимизираща програма, до като ми направи впечатление, че в прозореца за актуализации търсенето не спира, тогава взех да видя какво става. Използвах майкрософтския инструмент за поправка на актуализациите, той намери нещо в идентификацията и уж го оправи, но нищо не се промени. Ще търся друго решение, щом е в мен причината. Между другото, в 8.1 вече се наблюдават доста рестрикции -не работи "Поща", не можеш да си свалиш нищо от магазина (пита къде да го инсталира и предлага списък на мои компютри-само тези с Уиндоус 10). Дали това не дойде с последната актуализация? Благодаря на отзовалите се.

Ето още малко записи:

11.png

12.png

13.png

14.png

16.png

Моето мнение е, че цялата тази история ми е спусната свише, стратегията за махане на всички други ОС освен Уиндоус 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много интересно! Прегледах всички варианти, първите са за друга версия на ОС ( при мен няма gpedit.msc), а при другите моите настройки са правилни. За всеки случай рестартирах криптографик сервиз, но нищо не се промени. Очевидно е, че Майкрософт ме лишиха целенасочено от едно ценно свойство на 8.1-управление на актуализациите. Иначе Уиндоуса си работи нормално, дефендера се актуализира нормално, но вече не се знае какво друго ще ми пратят и аз не мога да го спра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, B3M2W0 написа:

при мен няма gpedit.msc

Home версия ли ползваш?
Пробвай Windows Update Minitool

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря, малко сложно ми се види, но ще го направя, а после? Сигурно трябва да опитам предложеното от предишния линк?

Това с минитула го пробвах още оня ден, той се държи точно като системния инструмент-върти, върти и нищо не намира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А обновеният dism++ намира ли актуализации?
След като инсталираш груповеите политики по vishal gupta (askvg) следваш конфигуриранто от поста в темата:

преди 5 часа, DarkEdge написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До като това е така и е непроменимо, нищо не става.

33.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С последен клиент на Windows Update ли се?
https://support.microsoft.com/en-us/help/3138615/windows-update-client-for-windows-8-1-and-windows-server-2012-r2-march

Свали и инсталирай ръчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, DarkEdge написа:

Свали и инсталирай ръчно.

Свалих и инсталирах ръчно-почва безкрайно претакане на зеленото. Интересно, ако преинсталирам уиндоуса , дали ще вървят актуализации и ако да, ако ги спра преди края( за мен е важно да се появи хикса в горния десен ъгъл за затваряне на прозорци), дали ще се опазя от тази агресия?

44.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, сори, ама не съм ясновидец...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Е, сори, ама не съм ясновидец...

Ти направи много за мен, благодаря ти още веднаж, за сега ще остане така, може да измисля нещо по-натам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не се окаже пропблемът в имиджа, който ползваш за инсталиране!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо не свалиш последната версия на 8.1 от нета ? А инсталираш толкова стара версия която се ъпдейтва часове !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото това е дискът, който купих преди време и си мисля дали не е свързан с продуктовия ключ, вървящ с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости !

Ключа си е ключ, копието е без значение откъде ше го свалиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...