Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,
моля дайте съвет каква конфигурация ми трябва за настолен компютър, както и от къде да го купя.
Програмите за които ми трябва са Photoshop, After Effect, Maya, ZBrush, Max иии Blender.  
Става дума за компютър без периферия.
Бюджетът ми е до 2000 макс. Може да изглежда много нисък, но няма как повече.
Поне да движат програмите горе - долу прилично. Свикнала съм да циклят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво използваш в момента и ако е настолен компютър, дали има възможност да използваш нещо от него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е спешно, добре е да се изчака още 2-3 седмици, за да се мисли за оптимално решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв монитор ще се комбинира системата (точен модел)?

Кога най-късно трябва да бъде закупена тя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента не използвам нищо. Преди години вече, даде дефект дъното на стария ми комп. Всичко в него е силно остаряло.
Не е спешно, но отдавна отлагам поради липса на средства, а без работна машина в къщи става трудно. 
Мислех да използвам на първо време старият монитор (който е почти тотал щета) и да го заменя по-късно.
Не си спомням точния модел, защото ммммм... събира прах в един ъгъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да забършете праха на монитора и да се види модела ми, съответно да се знаят параметрите и видео входовете му.

Photoshop, After Effect, Maya, ZBrush, Max иии Blender - на някоя умряла 15-17" с ниска резолюция и умрели цветове ... по-добре да се орежат 200+ лв. от системата от колкото да работите така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Хубаво е да забършете праха на монитора и да се види модела ми, съответно да се знаят параметрите и видео входовете му.

Photoshop, After Effect, Maya, ZBrush, Max иии Blender - на някоя умряла 15-17" с ниска резолюция и умрели цветове ... по-добре да се орежат 200+ лв. от системата от колкото да работите така.

Да. Колкото и да не ми се иска е точно така. Просто не съм сигурна дали може да се направи движеща конфигурация за по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, Jama написа:

Да. Колкото и да не ми се иска е точно така. Просто не съм сигурна дали може да се направи движеща конфигурация за по-малко.

Много набързо нахвърляна количка, да се счита само за ориентир! Но съм сигурен, че за 2000 лв. можете да си вземете достатъчно добър хардуер за да движи споменатите програми.

Реално ако може да се изчака малко - може да се промени още пазара.

Една малко по-различна система - количка

Редактирано от plamen_petrov_80
добавена количка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е проблем, с какво системата на Joss Bomon Ви спечели повече от моето второ предложение:

преди 17 часа, plamen_petrov_80 написа:

Една малко по-различна система - количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Ако не е проблем, с какво системата на Joss Bomon Ви спечели повече от моето второ предложение:

O, много се извинявам, прегледах го от телефона  по път и не съм видяла последното изречение. 
Много благодаря. Не е нарочно, аз съм смотана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем! Не твърдя коя система е по-удачната просто ми бе любопитно кое е наклонило везните. Разглеждайте и питайте, но преди покупката, сега е момента.

Надавам се да се включат и други с предложения, а накрая от всичко може да се подбере най-доброто от Ваша гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Сега разгледах, изглежда чудесно, благодаря! : ))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Надавам се да се включат и други с предложения, а накрая от всичко може да се подбере най-доброто от Ваша гледна точка.

Това никога не е било. Колкото повече предложения, толкова повече объркване, караници, лакардии... на кой му е по-по-най. Един ще наблегне на процесор, щото по-бързо смятал, друг ще наблегне на монитор, щото очите са най-важни, трети ще докара стоката от зад океана, щото било по-изгодно... и т. н. Затова и се губи обратната информация, защото питащите започват да се чувстват неудобно, че са предпочели конфигурацията на магазинера в технополис, след противоречивите постове по форумите. 

Тук място за его и комплекси няма. Всеки помага в зависимост от своите знания и преценки, но малцина са тези, които биха се съгласили с мнението на друг, в името на най-удачното решение. Дори и да се получи някакъв консенсунс, ще се пръкне някой, който да пусне фитил и да разпали споровете отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте това е моето предложение, не карам да се съобразите с него или прочие, цените са с направена отстъпка и поради тази причина не мога да ви дам кошницата и ви давам такъв вариант, ако имате интерес може да ми напишете и Л.Сkonfig5.png.b7edbb1861838102762aeb53e2d16d0b.png

cart.xlsx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно НЕ препоръчвам горните части. Ако оставим подбора настрана, целите при все ОТСТЪПКАТА изобщо не са изгодни. Липсата на ДДС за всеки отделен компонент може и визуално да позаблуди някой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, zlinaka написа:

Силно НЕ препоръчвам горните части. Ако оставим подбора настрана, целите при все ОТСТЪПКАТА изобщо не са изгодни. Липсата на ДДС за всеки отделен компонент може и визуално да позаблуди някой.

Долу-горе 100-на лева си е сложил човека надценка на цялата конфигурация, ако изходим от мисълта, че се пазарува от търговци с малък марж след вносителя. Явно и той е някакъв дребен търговец. Няма лошо да участват във форумите. Поне да получават някаква обратна връзка. Инак предложението е лошо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jorge написа:

Долу-горе 100-на лева си е сложил човека надценка на цялата конфигурация, ако изходим от мисълта, че се пазарува от търговци с малък марж след вносителя. Явно и той е някакъв дребен търговец. Няма лошо да участват във форумите.

Сигурен съм,че е част от персонала на Вали или G p...y. В няколко различни теми предлага части за конфигурации ,които са от В .... и К...... с .Всичко би било прекрасно , но нито цените са сред най- изгодните нито самите компоненти при условие, че имат по-качествени алтернативи с  адекватни и  по-ниски финансови стойности. За пример бих дал захранващи модули, рам памет, компютърно шаси , дънни платки и доказано качествени и надеждни SSD .

преди 6 часа, kerrfly написа:

Здравейте това е моето предложение, не карам да се съобразите с него или прочие, цените са с направена отстъпка и поради тази причина не мога да ви дам кошницата и ви давам такъв вариант, ако имате интерес може да ми напишете и Л.С

Младеж няма нищо лошо да рекламирате фирмата, просто това не е подходящият форум . Дано Иван Х..... в не ти е пряк началник. Имате си сайтове ,фирми , рекламни договори и т. н ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след някой месец - ryzen 3000

western digital purple = видео наблюдение

asrock b450m pro4 - https://www.vario.bg/asrock-b450m-pro4-90-mxb8f0-a0uayz
amd ryzen 5 2600 box - https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2600-yd2600bbafbox
32gb g.skill aegis kit ddr4 3000 cl16 - https://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-kit-32gb-f4-3000c16d-32gisb
patriot burst 240gb = скрач - https://www.vario.bg/patriot-burst-240gb-pbu240gs25ssdr
crucial mx500 1tb - https://www.vario.bg/crucial-mx500-1tb-ct1000mx500ssd1
zotac geforce gtx 1660 amp - https://www.vario.bg/zotac-gaming-geforce-gtx-1660-amp-zt-t16600d-10m
sharkoon m25-v - https://www.vario.bg/sharkoon-m25-v-4044951019311
bitfenix formula gold 450w - https://www.vario.bg/bitfenix-formula-gold-450w-bp-fm450ulag-9r
32" aoc q3279vwfd8 = matt ips @2560x1440 - https://shop.itema-pg.com/product/53557/aoc-q3279vwfd8.html

2099 с ддс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...