Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не мога да намеря добър и качествено работещ блутут за компютър. Взех един CSR 4.0 ,но въпреки че си качи част от драйверите, другите не успя. И по този начин ,не мога да прехвърлям без жично файлове от телефона на компютъра и обратно.Моля дайте съвет за работещ блутут за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От телефона на компютъра пробвай с AirMore или с кабел. Трябва да си голям содомист, че да прехвърляш с блутут.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

wi-fi нямаш ли. Наистина не знам що се мъчиш въобще с тая дърта и общо взето ненужна технология.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Христо Влъчков написа:

Не мога да намеря добър и качествено работещ блутут за компютър. Взех един CSR 4.0 ,но въпреки че си качи част от драйверите, другите не успя. И по този начин ,не мога да прехвърлям без жично файлове от телефона на компютъра и обратно.Моля дайте съвет за работещ блутут за тази цел.

за тази цел не ти трябва блутут, а total commander + необходимите плугини и wifi... става в пъти по бързо и лесно прехвърлянето на цели папки (за машина под linux ползвам sftp, а под windows - shared folder, пък има и plugin-и за onedrive и google disk)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам това, върши перфектна работа през WiFi, скоростта е в пъти по-висока от синия зъб:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorer&hl=en_US

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за тази цел не ти трябва блутут, а total commander + необходимите плугини и wifi... става в пъти по бързо и лесно прехвърлянето на цели папки (за машина под linux ползвам sftp, а под windows - shared folder, пък има и plugin-и за onedrive и google disk)...
Откакто имам GSConnect на Xiaomi-то и GNOME в Gentoo, не ща и да чуя за кабел или "синьозъбко" - прехвърлянето се извършва през рутера и е мигновено.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дайте линк за да изтегля тези програми, щом става толкова мигновено.

В Google play store търсиш KDEConnect, а за компа го има в добавките за GNOME като GSConnect. Ако ползваш KDE среда, е със същото име - KDE Connect.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм ти дал връзка към приложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Христо Влъчков написа:

Дайте линк за да изтегля тези програми, щом става толкова мигновено.

Приятел!

Предната ти тема беше именно за това - От всички, които ти дадоха линкове към такъв софтуер, ти нищо не направи. Ту версиите ти виновни, или операционната ти система била твърде нова. Я се замисли малко! На всички става и върви прехвърлянето, а само при теб  - НЕ! Нищо лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ползва "WiFi File Explorer" няма значение каква ще е ОС на компютъра/лаптопа му, понеже работи през всякакъв браузър. Също така за android поддържа версия "4.0 and up". Освен ако не ползва iphone, където синия зъб няма да му помогне, 4 версия на android е излязла през 2011, а не вярвам да има по-стар телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При наличие на Самсунг и то от най големите модели (както беше споменал във предната си тема), какъв му е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък сигурно ще взема да си записвам кой кога и какви теми е пускал и какво е писал, че да знам какво иска да каже в новата си тема. За това, което е питал, е получил някакъв отговор, като не му харесва, да се е уточнил, не е само той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Колев60 написа:

какъв му е проблема

Некадърност до безкрай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sliderum написа:

Некадърност до безкрай?

Никак не си прав да обиждаш човека!. Ми ако няма Wi-Fi?Как ще му е най-добре да прехвърля между телефон и таблет или два телефона в гората, ще прави мрежа ли някаква  например? Ще кажеш с флашка  ,а ако няма? Блутутът макар и архаичен си е уневерсиален инструмент! Вместо да умувате много , много ,ако има някакъв софт за ускоряването на предаването . Пишете му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, bigiadri написа:

Никак не си прав да обиждаш човека. Ми ако няма Wi-Fi?Как ще му е най-добре да прехвърля между телефон и таблет например? Ще кажеш с флашка  ,а ако няма?

Явно след като вече има предишна тема, в която не се е оправил, едва ли е щото няма техническа възможност. Ама четете бе хора, не съм писал напразно. Освен това просто прочети какво пише самият той. То си личи просто, че има недостиг на познания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето темата:  

Какво съществено искам да кажа по темата, което явно постващият не е направил, използвайки моите препоръки.  Качил е програмата от Маркета на телефона и съм почти сигурен в това. На него проблема му е от компютъра. Когато се качва компютърният вариант на програмата на компа, то самата програма му е съобщила задължително че иска предварително качване на NetFramework 4.0 и даже го е подканила да качи файла, но той не го е приел. А за да качи  версия 4.0, автоматично ще му поиска версия 3,5, която за да се инсталира и трябва задължително версия 2.0. Всичко това, самият комп му го съобщава, но съм уверен, че това той НЕ  го е направил а го е смотал на две, на три.При положение че ползва Win 10 ъпдейтите, ако ги е правил, ще са му сложили Net Work, но ако е със Win 7 той трябва да си изтегли допълненията. Обикновено, когато се прави инсталация, то е редно последната да се следи, а не човек да мечтае по някоя мома!

"Ми ако няма Wi-Fi?"

Ако няма WI-Fi, това единствено значи, че не чете какво му се пише:
"При положение, че ползваш рутер в къщи не ти трябва никакъв кабел ни блутуут за връзка между телефона и компютъра."
Цитатът е от предната тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините за проблема може да са освен в драйвера и в незнанието как става прехвърляне на файл, както и ако не са сдвоени устройствата. 

Да прехвърляш файлове с блутут е мъчение и загуба на време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си прехвърлям файлове и през блутут. Елементарно, с два клика. Вградения блутут в лаптопа е проблемен и не работи добре, но с този например всичко е точно http://reset.bg/catalog/29/2902/2902178/ поддържа и свързване на блутут слушалки към компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз с блутут ползвам мишка, слушалки ,връзка между комп,таблет, телефони,принтер. Вярно големи фаилове не могат да се прехвърлят/става бавно/и ползвам за тях кабел, но като цяло е удобно.Влезнах в тази тема ,като си мислех че ще науча някаква възможност за увеличаването на скоростта, но явно няма. Но поне разбрах , че почти веднага може чрез Wi-Fi да става обмян на фаилове,което си е много готино и БЛАГОДАРЯ на хората ,които ми показаха това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-бързото и лесното е AirMore. Освен да прехвърля файлове, може и още 365 неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.06.2019 г. в 10:42, Христо Влъчков написа:

...

CSR 4 е уникален блутут. Драйверът му е с приличен обем от 480MB. В края на инсталацията не изплува ли този ппрозорец не очаквайте коректна работа.
Драйверът, който ви споделям работи на 7/8.1/10.

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...