Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Използвам Adobe Photoshop CC 2017 и от скоро забелязвам, че има някои шрифтове, при избирането на които, текстът става на правоъгълници и съответно - нечетим (показано е на снимката). Искам да разбера къде е проблемът - в програмата или има нещо общо със шрифтовете на самия Windows?

Screenshot photoshop.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант 1: Опитваш да пишеш на кирилица, ползвайки шрифт, който няма такава.....

За да разбереш къде е проблема, опитай съшия (или друг) текст, в друга програма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, street racer написа:

Вариант 1: Опитваш да пишеш на кирилица, ползвайки шрифт, който няма такава.....

За да разбереш къде е проблема, опитай съшия (или друг) текст, в друга програма

Благодаря за отговора! Всъщност се оказа точно това - не съм съобразил, че пиша на кирилица, а използвам шрифт, който няма въпросните букви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Ангел Александров написа:

Благодаря за отговора! Всъщност се оказа точно това - не съм съобразил, че пиша на кирилица, а използвам шрифт, който няма въпросните букви.

От чисто любопитство: Кой е въпросния шрифт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, street racer написа:

От чисто любопитство: Кой е въпросния шрифт?

Ами всъщност той не е стоков - аз го добавих и се казва "xscale".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Ангел Александров написа:

Ами всъщност той не е стоков - аз го добавих и се казва "xscale".

Да - няма кирилски изчертания, но като гледам проекта ти са няколко думи, така че спокойно можеш да си "направиш" липсващите кирилски символи в Illustrator-a!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Aneliya Beaton
      здравейте, 

Имам следния проблем и ми трябва съвет. 
      Живея във Великобритания. Искам да започна курс по дизайн (аз да го водя) и за целта съм се снабдила за сега с 8 лаптопа и ми трябва легитимен софтуер.
      Вече през eBay съм намирала втора ръка Adobe CS6, който е дерегистриран и аз трябва само да вкарам серийния номер и Adobe да ми пратят активационен код.
      Надявах се да намеря същия и за 8-те студентски компютъра.
      Първоначално бях инсталирала на всички пачнати версии, за да проверя как се държат с Adobe и каква им е производителността, но след като минаха теста и дори
      студенти практикуваха на тях без да покажат проблеми, реших, че за да мога официално да рекламирам курса си, трябва да си намеря легитимни версии.
      В eBay попаднах на обява че някой продава Аdobe CS6 с 3 лицензни кодове и ги купих и трите.
      Махнах прекрасно работещата пачната версия за да кача "легалната"... изчистих всички регистри и прочие, като си му е реда и ...тръгна. Работи!
      Това, което ми направи впечатление е че те не изискват активация - разпознава си серийния номер и тръгва, след като се регистрираш в сайта на Adobe с е-mail.
      Първия сериен номер тръгна на три компютъра едновременно без да се притеснява изобщо. Страхотно!!!!. Още по-добре!
      Втория и третия номера не ги проверих (нямах време да деинсталирам и инсталирам на 5 лаптопа в този момент).
      Проблемите ми почнаха когато пича, който ги продава отказа да ми издаде какъвто и да е документ - първо ме отсвири... отказа всякаква комуникация след като си (помисли че си е) взе парите.
      Това е глупаво, защото няма къде да се скрие - eBay помни всичко.
      Исках само какъвто и де е документ, "за да си вържа гащите", както има една дума, но той се държи толкова смахнато.
      Пуснах запитване за връщане на продуктите и той започна да комуникира с мен.... за да ми обясни че няма да ми издаде фактура - не бил регистриран и не помнел от къде ги е взел и прочие, обвинява ме че съм се опитвала да му открадна кодовете и тем подобни.
      А единственото, което исках е софтуер които може да мине за легитимен (дори и да е пипан, да е пипнат добре) и продавача да застане с името си зад продажбата.
      Междувременно реших да пробвам и другите 2 серийни номера и се оказа че единия не работи - Adobe го намира за REVOKED.
      Вече се бях отказала от идеята за фактура - притеснено ми е, че някой на който съм платила един куп пари ги грабна и се крие, но му викам - поне оправи проблема с не работещия код - дай ми друг.
      И познайте какво стана - обвини ме че съм му била пратила фалшива снимка (на отказания код) и прочие. Поканих го той да регистрира продукта сам чрез Teamviewer. Изпратих му видео заснето от моя екран доказващо неуспеха ми да регистрирам софтуера с третия код.
      Поведението на този "младеж" не само е подозрително - то направо смърди и бих оставила всичко като е - не ми се занимава повече - ще си взема само парите за третия лиценз обратно, но ми хрумна, че неговата версия на Adobe, може да е пипана не само в посока, която ме устройва, но и в посока, която не ме устройва.... какво ако рови из компютрите, събира информация за банкови карти и транзакции, да сваля пароли....
      Факт е че пачнатите версии вървяха леко и бързо а след инсталацията на неговата "легитимна" версия компютрите се спъват, мислят, кашлят....

Та -
       - как да проверя дали предложения от него сфтуер прави нещо друго освен очакваното.
      Антивирусната не засича нищо (Norton), но някои от компютрите им трябват половин - една минута да заредят и стартират Photoshop, а на други много повече,  например. Да не говорим че и без да го зареждат едвам се влачат. Истина е че не ги бях пускала известно време и им трябваше време си свалят ъпдейтите си, но приключиха с този бизнес още вчера.

- Какъв е този крак (ако е крак) и каква власт той може да има върху лицензите ми - нека да кажем че си ги оставя -  устройва ме... Може ли в един момент той да продаде същите номера на някой друг и моите регистрации да престанат да работят?
      Изобщо какво е това  активиране на Adobe   - един код който може да се използва на много машини, само иска да го регистрираш. И ако някой друг се опитва да регистрира същия но под друг e-mail какво ще се случи. 
      Лицензиран ли е софтуера който съм купила?

Та какво мислите за моя казус. 
      Много ли съм се прецакала или само малко?

А и да добавя - младежа най-вероятно е нашенец.

• от Криско И.
      Здравейте, през училищните ваканции нямам много достъп до моя настолен компютър, затова си търся някакъв лаптоп, за да мога да си върша работата дори и да не съм  вкъщи. Нямам  претенции какъв да бъде, защото не ми трябва за гейминг, а по-скоро за Photoshop, Microsoft Office,Текстообработка, CODING.  Бюджетът е горе-долу към 750/800 лв.  

• от vankata4
      Здравейте, изтеглих си adobe premiere pro cc 2015 от замундата, инсталирах я, но нещо не ми тръгва - излиза ето това:

Няк'фи идеи? :)

• от Fiori
      Добър ден! Отново се обръщам към вас с молба за помощ. Не е кой знае какво за някои от вас, но мен ме затруднява махането на фон от гиф. Нямам си ни най-малка представа как се случва. На изображение знам, но гифчетата явно си имат някакъв чалъм, който ако някой знае - да ми сподели. Благодаря предварително и се извинявам, ако въпросът не е към тази графа във форума. 
    • от Rikemaru
      Здравейте,
      Бих искал да Ви попитам понеже срещам затрудения в оразмеряването на една снимка. Имам снимка която е Weight 16535 и Height 4606. Искам да я направя да е H:280cm x 140cm обаче след, като я оразмеря просто излиза адски разпъната и изглежда доста зле. Та въпроса ми е как да го направя за да изглежда добре(не толкова видимо размазана и разпъната)
      Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...