Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

exwol

Препоръка за файлов мениджър - Android приложение

Препоръчан отговор

Привет,

След скандала с Du Global/ES Global, които разработваха добре познатото приложение (файлов мениджър за Андроид) - ES File Explorer, то беше свалено от Google Play. Изчаках към този момент, като се надявах разработчика да отстрани проблемите и да си "стиснат ръцете" с Google, но уви изглежда това към днешна дата не се случва. Който е запознат с приложението, знае че то беше богато на функции. Тъй като аз го ползвам активно, но няма поддръжка вече, а и предвид неяснотите около приложението, реших да го заменя с друго, което да е с подобна функционалност, но от десетките в магазина не ми се пробва всяко поотделно. Поради това, пускам темата с молба да ми препоръчате някакъв app, с който да заменя ES File Explorer. Функционалността, която ми е необходима я описвам по-долу и моля да ми препоръчвате приложения, които лично сте изпробвали, защото и сам мога да си прочета описанията им, в които обаче липсват подробности. Пък и честно казано ме мързи да се ровя чак толкова. :) 

Какво ми трябва:

1. По възможност безплатно - рекламите не ме притесняват

2. Да поддържа SFTP, FTP и Windows Share клиент

3. SFTP клиента да поддържа логин с ключ, защото имам сървъри, на които им е забранен логина с парола.

4. Да поддържа FTP сървър.

5. Често когато пътувам без лаптопа, гледам по някой филм или слушам музика на телефона си от домашния сървър, като се логвах през ES FIle Explorer. Филмите ги гледам с MX Player, който поддържа и субтитри.

6. По възможност да поддържа и работа с архиви. Основно ме интересува .zip, но не е задължителна тази опция

Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На мен лично X-plore ми е любим, не се е намерило нещо, което да го смени. За 3 не съм сигурен, за останалите съм почти сигурен, че са "да". Безплатен + donationware. За реклами не знам, понеже ги блокирам, но лиценз струваше 2-3 лева. Пуска филми със субтитри, за музиката след 3-4 песни се оплаква, ако нямаш лиценз.

P.S. Не гледай стандартната тема, която може би ще се съгласиш, че е грозничка - има тъмна, която според мен изглежда доста по-добре.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, killchain написа:

На мен лично X-plore ми е любим,

В 4pda.ru  го има и без реклами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@exwol горещо ти препоръчвам MiXplorer. Безплатен, без реклами. Поддържа всичко изброено, само за Windows Share клиент не съм сигурен, а т.5 не съм пробвал, но сигурно може. Поддържа раздели (табове), 2 панела, много облачни услуги, много настройки, теми (създаване и на собствени), вградени аудио-видео плеър (не особено функционални), преглед на изображения, добавки - за архивирането мисля, че се добавяше отделно, но не съм сигурен. И още много. Звучи малко като реклама, но почти съм сигурен, че ще се питаш как до сега си ползвал ES-то. Препоръчвам ти ако се спреш на него да изключиш опцията за създаване на log файл, понеже си трупа данни.

Edit: SFTP клиента да поддържа логин с ключ, защото имам сървъри, на които им е забранен логина с парола.

Това също не съм го пробвал. Ако липсва, може да се предложи на автора да го реализира....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за предложенията до тук. Ще погледна какво сте препоръчали и по-късно ще върна обратна информация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lupis написа:

В 4pda.ru  го има и без реклами.

Разбирам да играеш сечено на някоя голяма корпорация, но в случая става въпрос за съвсем малък разработчик (дали не е и само един човек) - и не виждам как 1.90 лв ще те ударят по джоба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, killchain написа:

Разбирам да играеш сечено на някоя голяма корпорация, но в случая става въпрос за съвсем малък разработчик (дали не е и само един човек) - и не виждам как 1.90 лв ще те ударят по джоба.

Нали ти е ясно, че не е до двата лева😊

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е кво не не мое влезеш в 4pda и да си изтеглиш про версия на ES file manager :)

Бахти не мога да кача файл по-голем от 3 мб :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.06.2019 г. в 15:42, Pig написа:

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx&hl=bg

Ползвам този.

Виж на теб ще ти свърши ли работа.

Хубаво приложение, хареса ми като интерфейс и функционалност, но за жалост това, което ми трябва го няма в безплатната версия. Достъпът на мрежови ресурси е отключен в платената версия. 

на 28.06.2019 г. в 15:44, killchain написа:

На мен лично X-plore ми е любим, не се е намерило нещо, което да го смени. За 3 не съм сигурен, за останалите съм почти сигурен, че са "да". Безплатен + donationware. За реклами не знам, понеже ги блокирам, но лиценз струваше 2-3 лева. Пуска филми със субтитри, за музиката след 3-4 песни се оплаква, ако нямаш лиценз.

P.S. Не гледай стандартната тема, която може би ще се съгласиш, че е грозничка - има тъмна, която според мен изглежда доста по-добре.

Същото нещо както при предното приложение. Функционалността, която ми трябва е платена чрез дарение за по бира :) 

п.п. За останалите приложения, които бяха предложени нещо не им се доверявам. Един разработчик доколкото успях да видя е на приложението предложено от @psytrip Това ме отказва имайки предвид, че не е ясно дали поддържа всичко споменато от мен, а и не се знае колко време ще оцелее така да се каже проекта. Продължавам да търся заместите на ES File Explorer. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още едно предложение от мен file manager+, също добра програма но все пак предпочитам total comander.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...