Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Стария ми комп е ibm thinkcentre  m50 как да сменя да стане windows 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С пари!

Виж колко пари можеш да заделиш за нов (стар, употребяван) компютър и ще ти се предложи вариант.

Хубаво е да се знае с какъв монитор разполагаш и за какво я гласиш системата.

Лично аз манията да си с W10 само по себе си е излишно занимание.

Дали можеше всичко да бъде включено в една тема? Не не ми отговаряй, аз знам че можеше!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, slavij69 написа:

Тази машина е морално остаряла. Нищо не може да правиш с нея. За Windows 10  да и се сложи е немислимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Тази машина е морално остаряла. Нищо не може да правиш с нея. За Windows 10  да и се сложи е немислимо.

Що пък за нищо? Става за рутер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Що пък за нищо? Става за рутер

Пак глупости. Един рутер е 30 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, slavij69 написа:

Ей този комп е на баща ми а тойййййй нали знаеш

Идеално! Сядаш и го питаш какво иска и колко би дал за това и се прави. Не е нужно баща ти да работи на компютър който му е набор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, slavij69 написа:

Ей този комп е на баща ми а тойййййй нали знаеш

Е ако искаш да го държиш като сувенир добре, но за друго нищо не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Идеално! Сядаш и го питаш какво иска и колко би дал за това и се прави. Не е нужно баща ти да работи на компютър който му е набор :)

За батерията на дъната платка мога ли да слажа батерия от часовник ама нали такава къгла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, slavij69 написа:

За батерията на дъната платка мога ли да слажа батерия от часовник ама нали такава къгла.

Що пишете глупости. Отиди в един магазин и си вземи батерия за дъното. Струва 2 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка батерия си има модел!

На дъното ти батерията - CR2032 ли е? Ако - да и пасва като модел на батерията от часовника ти то тогава са взаимно заменими.

А какво става ако натиснеш [Enter]?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, slavij69 написа:

За да покрие минималните изисквания му трябва 1GB RAM памет. В момента трябва да има 512MB, погледни дали има празен слот. Ако има трябва да закупиш още 512MB DDR1 333MHz памет - 5 лева втора ръка в Olx. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Sa3ana3a написа:

За да покрие минималните изисквания му трябва 1GB RAM памет. В момента трябва да има 512MB, погледни дали има празен слот. Ако има трябва да закупиш още 512MB DDR1 333MHz памет - 5 лева втора ръка в Olx. Успех!

С този "ъпгрейд" няма да постигне нищо.  Дори да успее да сложи W10 в което много се съмнявам, какво се очаква да може да прави на тази система?

Пак питам за какво го гласиш този компютър, какво се иска да има на него и с какво ще се работи? С OS не се работи, върху нея се слагат продуктите с които работим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, slavij69 написа:

Процесорът на тази машина е гърлото на бутилката. Той е 32-bit и това е прът в колелото. И все пак windows 10 е най-доброто на Microsoft и проблем с инсталацията няма да има. Инсталирал съм на подобни набори windows 10 и резултатите са изненадващо добри. Насочи се към windows 10 home 32bit. Веднага след инсталация премахни баластрата: телеметрия, магазин, облаци, игри и прочие хуйня. Sa3ana3a подаде вектор на направление, но идейно е вдигнеш планката минимум на 2GB RAM. Сега е момента да подмениш процесора с възможен нагоре. Самия windows 10, активатори и всякакви подобрители логично търсиш в нощната аптека. Така че успех и честито за новия стар комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко авторът мисли, че тази антика ще върши някаква по-различна работа от пищеща машина или да ирае карти на него, значи яко се лъже. Машината е слаба за съвременни задачи, не си заслужава да се ъпгрейдва, освен, ако не е се прави с цел хоби - експеримент, тогава кеф-цена няма дето се вика. :) 

И какъв Windows 10 - това чудо ще търкаля горе-долу Windows XP и дотам, някоя лека Linux дистрибуция също е опция, дори с 2GB памет, обаче, няма да става адекватно дори за браузване в мрежата, предвид тежките съвременни сайтове, хеле пък за гледане на видео и т.н. 

Батерията за дънната платка е стандартна, т.нар. "бутонна", модел - CR2032 и може да се намери за 1-2 лева почти навсякъде, дори на касите в хранителен магазин. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.06.2019 г. в 21:25, plamen_petrov_80 написа:

С пари!

Виж колко пари можеш да заделиш за нов (стар, употребяван) компютър и ще ти се предложи вариант.

Хубаво е да се знае с какъв монитор разполагаш и за какво я гласиш системата.

Лично аз манията да си с W10 само по себе си е излишно занимание.

Дали можеше всичко да бъде включено в една тема? Не не ми отговаряй, аз знам че можеше!

Ти ми каза да сменя батерията но пак същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...