Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър вечер, колеги.

Имам един странен проблем с моя лаптоп. 

Моделът е Lenovo G50-30.

Отвреме на време биоса не иска да засича хард диска ,когато буутва към уиндоус и когато махна батерията в интервала 3-4мин , слагам я обратно, пускам го и всичко си тръгва нормално. Проверих състоянието на хард диска със Hard drive sentinel и всичките стойности са положителни.

Преди една седмица направи същият проблем и ми се наложи да го отворя да погледна дали е мръсен. Всичко беше чисто. Махнах харда и го сложих отново и всичко си тръгна както трябва.

Сега пак не иска да буутне и вече почва да става изнервящо.

Не съм сигурен, но имам три тези за този проблем :

- Самият биос

- Проблем със дънната платка

- Самата батерия

Мислех да слагам ссд на мястото на харда, но не знам дали ще го прави този проблем отново.

Благодаря Ви за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало смени батерията и провери зарядното дали е наред. Освен това махни зареждащата батерия на лаптопа и тествай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак можеш да покажеш какво показва Crystal DiskInfo за диска.

Какви грешки ти показва?

Ако правилно съм разбрал:

- първо целия диск не се е виждал на ниво биос

- а сега самата ОС на диска не почва да зарежда или крашва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи

Цитат

Проверих състоянието на хард диска със Hard drive sentinel и всичките стойности са положителни.

и най-вече "положителни"? Все пак става въпрос за 4-5 годишен диск, а това са признаци, че си заминава. Тествай го на друга машина дали ще прави подобни проблеми или тествай лаптопа с друг диск. Става въпрос и за ултра бюджетна и стара машина, така че всичко е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Като за начало смени батерията и провери зарядното дали е наред. Освен това махни зареждащата батерия на лаптопа и тествай пак.

Махнах я, само с кабела и пак старата песен на нов глас. 

9VeKtk0.jpg

y4MULkp.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах и по-горе, търси си нов диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчаках 10-15 минути , сложих пак батерията и тръгна.

Изтеглих програмата crystal info disk, по препоръка на колегата отгоре и това ми излиза

jlLP6MU.png

И мисля да ходя другия месец до Варна по работа и ще направя една визита до ардес да взема едно ссд и да видя дали ще го прави този проблем пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е гаранция, че диска е наред, ако проблема е в някой чип от платката. Възможно е и дъното на лаптопа да си заминава или да трябва да му се смени някой кондензатор. Ако имаш друга машина, може да тестваш там диска дали ще прави подобни проблеми, в някой приятел или сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Raze написа:

Това не е гаранция, че диска е наред, ако проблема е в някой чип от платката. Възможно е и дъното на лаптопа да си заминава или да трябва да му се смени някой кондензатор. Ако имаш друга машина, може да тестваш там диска дали ще прави подобни проблеми, в някой приятел или сервиз.

Ако е дъното, няма смисъл да хвърлям луди пари , че там филмът е огромен. Направо да започвам да си търся нов лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска дигна 38 градуса и не иска да отваря приложенията + диспечера за задачи не отговаря.

Сега вторият ми въпрос е следния.

Къде има във Варна човек, който се занимава с диагностика на хард дискове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

38 градуса са много ниска работна температура за процесор, ако е за диска е в границите на нормалното. Във всеки сервиз ще закачат диска на друга машина и ще го тестват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Raze написа:

38 градуса са много ниска работна температура за процесор, ако е за диска е в границите на нормалното. Във всеки сервиз ще закачат диска на друга машина и ще го тестват.

Понякога е стигал до 42-43, тия температури нормални ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dante_99 написа:

Понякога е стигал до 42-43, тия температури нормални ли са?

КОЙ?

https://www.seagate.com/gb/en/support/kb/what-is-the-normal-operating-temperature-for-seagate-disk-drives-193771en/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Raze написа:

Спокси, не се нервирай :D :D . Просто не съм запознат с допустимите норми и затова попитах :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак не разбрах, за какъв компонент говориш? Сега видях и по-нагоре темата, най-вероятно пак за твърдия диск. Температурата е абсолютно нормална, ако държи постоянно над 50-60 градуса, тогава може да се притесняваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...